Sevilla – Leganés 2:1 (kon.) | Getafe – Sociedad 2:1 (kon.) | Girona – Real Madrid 2:1 (kon.)
Eibar – Levante 2:2 (kon.) | Malaga – Vigo 2:1 (kon.)
Malaga CF
2:1 (1:0)
Celta Vigo
Nedeľa 29.10.2017, 20:45 • Estadio La Rosaleda (Málaga) • Španielska LaLiga • 10. kolo

Držanie lopty: 35 % : 65 %
    Strely na bránu: 4:2
    Strely mimo: 6:4
    Rohy: 4:1
    Ofsajdy: 0:4
    Fauly: 20:12 (22:37:41)

Domáci sa radujú z druhého víťazstva v sezóne! V tabuľke sa posunú z posledného mieste pred Alaves. Celta dokázala v druhom polčase vyrovnať, ale Recio zo značky pokutového kopu rozhodol o víťazstve Malagy! Ďakujem za pozornosť a prajem dobrú noc!

90+3

90+2
    Striedanie v tíme Málaga CF: z ihriska odchádza Chory Castro, prichádza Esteban Rolón.

90+1
    Žltú kartu dostáva Iago Aspas (Celta Vigo).

90
    Hrať sa bude ešte dve minúty!

89
    Roberto zachránil domácim tri body! Reflexívny zákrok proti Aspasovi bol ako z veľkej knihy! Nápor hostí pokračuje!
    88.

88
    Hostia si v posledných minútach vytvorili tlak a po faule na jedného z nich sa bude zahrávať štandardka proti bráne Malagy.

87
    Striedanie v tíme Celta Vigo: z ihriska odchádza Hugo Mallo, prichádza John Guidetti.

86
    Útočnú akciu hostí zastavil hvizd hlavného rozhodcu! Píska sa postavenie mimo hry.

85
    Hráči Malagy sú už všetci nasťahovaní na vlastnej polovici a zo všetkých síl sa snažia ubrániť tesný náskok.

84
    Záver ako hrom, v ktorom sa domáci nečakane dostali do vedenia! Čo nás dnes ešte čaká?
    83. Recio (MLG) - 2:1

83
    Málaga dala gól! Autorom gólu z pokutového kopu je RECIO.
    Obrovská radosť vypukla na štadióne v Malage, keď Recio poslal Rubéna Blanca do opačného rohu ako loptu a domáci sú vo vedení!

83
    Žltú kartu dostáva Gustavo Cabral (Celta Vigo).

82
    Bola nariadená penalta. Rukou zahral Gustavo Cabral a domáci môžu rozhodnúť.

82
    V strede poľa je to doslova boj! Tvrdé zákroky a nečisté súboje pribúdajú na oboch stranách.

81
    Striedanie v tíme Málaga CF: z ihriska odchádza Keko, prichádza Javier Ontiveros.

80
    Striedanie v tíme Celta Vigo: z ihriska odchádza Stanislav Lobotka, prichádza Jozabed.

78
    Hráči Celty sa nechcú uspokojiť s remízou a idú za víťazstvom. Čas sa kráti!

77
    Uvidíme ako sa domáci vyrovnajú s inkasovaným gólom. Hostia tlačia na svojho súpera a snažia sa zápas otočiť.
    76. Iago Aspas (CVG) - 1:1

76
    Celta Vigo dalo gól! Gól strelil IAGO ASPAS.
    Hostia sa predsa len dočkali! Iago Aspas hlavou prekonal domáceho brankára a vyrovnáva na 1:1! V závere zápasu nás čaká dráma.

75
    Striedanie v tíme Málaga CF: z ihriska odchádza Juanpi Añor, prichádza Youssef En-Nesyri.

74
    Domáci zbierajú cenné sekundy, kde sa len dá. Podarí sa im udržať tento sľubný výsledok.

73
    Domáci aj naďalej hrozia rýchlymi prečísleniami, nakoľko hráči Celty otvorili hru a hrajú veľmi vytiahnutý.

72
    Držanie lopty 37% – 63%!

71
    Tempo hry nám rozkúskovali fauly a hra nám stráca na atraktivite.

70
    Hrá sa veľmi tvrdo a rozhodca má problém krotiť vášne na ihrisku. Celte na vyrovnanie zostáva už len 20 minút.

69
    Hostia stupňujú tlak a domáci majú stále väčšie problémy odolať.

67
    Hostia už sa radovali, ale postranný rozhodca ich radosť prekazil. Píska sa postavenie mimo hry a Iago Aspas sa čertí na všetky strany.

66
    Pribúdajú nám ostré zákroky a štandardné situácie. Ale ani po jednej z nich neprišlo ohrozenie brány.

65
    Slovák v drese Celty to skúsil z diaľky. Strela Stanislava Lobotku smerovala mimo priestor brány.

64
    Dnešné stretnutie sleduje 19541 divákov.

63
    Dobrá lopta do ohňa, ale všetko ukončuje hvizd rozhodcu. Postavenie mimo hry!

63
    Žltú kartu dostáva Chory Castro (Málaga CF).

62
    Zaujímavé momenty sa dejú na ihrisku. Domáci mali k dispozícii voľný kop, ale zahrali ho veľmi zle. Maxi Gomez sa rútil do prečíslenia a po faule na jeho sobou sa bude kopať voľný kop na opačnej strane.

61
    Štandardná situácia sa bude zahrávať aj na opačnej strane.

60
    Hodina hry je za nami a domáci si celkom pohodlne bránia svoj tesný náskok. Hostia nevymysleli za hodinu hry žiadnu nebezpečenstvo pre Roberta a čas sa im neúprosne kráti.

59
    Lopta, ktorú poslal do ohňa Daniel Wass bola odvrátená. Navyše sa píska postavenie mimo hry, takže žiadne nebezpečenstvo sa nekoná.

58
    Na trávniku ležia hneď niekoľkí hráči, ale zahrávať sa bude voľný kop proti bráne Malagy z výbornej pozície na skórovanie.

57
    Rohové kopy 4 – 1!

56
    Hlavička v podaní Roberta Rosalesa letela veľmi ďaleko od priestoru brány. Roberto ostáva aj naďalej bez práce.

55
    Teraz však získali svojou aktivitou rohový kop.

54
    Domáci dnes naozaj dobre bránia. Vypĺňajú priestor pred svojim pokutovým územím a nútia hostí rozťahovať hru do šírky.

53
    Malaga by sa prípadným víťazstvom odlepila z posledného miesta a preskočila by v tabuľke Deportivo Alaves. Koniec zápasu je však ešte veľmi ďaleko.

52
    Lopta je v moci Celty, ale hostia majú problém vytvoriť si nejakú gólovú príležitosť.

51
    Lopta smerovala presne do náručia Roberta. Toto nebol najlepší pokus od Iaga Aspasa.

50
    Fauly 9 – 9!

49
    Celta dostala k dispozícii štandardnú situáciu odkiaľ sa dá poslať lopta do siete.

48
    Hráči Celty sa nevedia presadiť cez stred poľa. Tam sa odohráva všetko podstatné v druhom polčase.

47
    Domáci odolali v úvod druhého polčasu tlaku zo strany hostí. Boli sme svedkami mnohých hlavičkových súbojov, ale domácim sa podarilo odpratať loptu do bezpečia.

46

Opatrný prvý polčas priniesol vzrušenie až v posledných sekundách hry, keď sa domáci ujali vedenia po góle hlavou od Adriána Gonzáleza. Hostia nezostali koncentrovaný celý prvý polčas a to ich môže mrzieť. V druhom polčase budú naháňať gólovú stratu.

45+2
    45+1. Adrián González (MLG) - 1:0

45+1
    Málaga dala gól! Gól strelil ADRIÁN GONZÁLEZ.
    Tomuto sa hovorí gól do šatne! Domáci udreli azda z poslednej akcie. Zmätky v šestnástke po nakopnutej lopte, nožničky do brvno a Adrián González stál na správnom mieste, aby upratal loptu hlavou do siete.

45
    Hrať sa bude ešte jednu minútu.

44
    Defenzíva hostí si poradila na výbornú. Uvidíme, koľko minút pridá arbiter k prvej časti hry.

44
    Nič to však nemení na tom, že Malaga bude v závere polčasu nakopávať loptu do šestnástky hostí.

43
    Hlavný rozhodca sa pri odpískaní tohto faulu nechal ovplyvniť aj publikom, nakoľko hvizd zaznel príliš neskoro.

42
    Fauly 6 – 7!

41
    Pablo Hernández pridal aj herecký výkon, ktorý však zapôsobil na hlavného rozhodcu. Tieto momenty neradi vidíme...

40
    Záver prvého polčasu sa blíži a stále sme nevideli gól. Dočkáme sa ešte v tejto časti hry?

39
    Pretiahnutý center z pravej strany a hlavička Castra, ktorá končí v rukaviciach Rubéna Blanca. Ten ostáva ležať na zemi a získava čas pre spoluhráčov, aby sa upokojili.

38
    Domáci zvýšili napádanie a hosťom to robí evidentné problémy. Už dlhší čas sa nedostali zo svojej polovice ihriska.

37
    Výborný nábeh na center z pravej strany v podaní Iaga Aspasa, ale hlavička letí mimo brány. Roberto nemusel ani v tomto prípade zasahovať.

36
    Do konca prvého polčasu nám zostáva pár minút a opatrný futbal pokračuje. Nikto nechce urobiť prvú chybu a ponúknuť súperovi možnosť skórovať.

35
    Žltú kartu dostáva Luis Hernández (Málaga CF).

34
    Strely na bránu 1 – 0!

33
    Dobrá defenzívna činnosť hostí nedovolila domácim ohroziť Rubéna Blanca. Stále sme nevideli vyloženú gólovku.

33
    Domáci budú posielať dlhú loptu do šestnástky Celty po faule v strede ihriska.

32
    Pablo Hernández sa s bolestivou grimasou vracia na trávnik. Uvidíme, či tréner Celty siahne po striedaní už v prvom polčase.

31
    Na lavičke už sa rozcvičujú náhradníci. Horšie to vyzerá s hosťujúcim hráčom.

30
    Tvrdá zrážka medzi Juankarom a Pablom Hernándezom narobila prácu obom lekárskym tímom. Hra je na malý moment prerušená.

29
    Stanislav Lobotka stratil zbytočne loptu v blízkosti svojho pokutového územia a takmer táto chyba skončila gólom. Hostia však zakončujú zatial mimo priestor brány.

28
    Iago Aspas si vôbec nerozumel so svojím spoluhráčom a prihrávka smerovala úplne na opačnú stranu. Rozohrávať bude Roberto.
    27.

27
    Fantastickú techniku predviedol Adalberto Peñaranda, keď vyškolil až štyroch hráčov súpera, ale jeho obstrel skončil len tesne vedľa brány. Tak to by bol minimálne gól mesiaca!

26
    Tvrdá strela skončila len na hradbe tiel, ktorú si dobre postavil brankár Rubén Blanco.

25
    Po faule na Keka bude Malaga zahrávať voľný kop z veľmi dobrej pozície.

24
    Pione Sisto vyslal nepresnú prihrávku a domáci môžu v pokoji rozohrať od vlastnej brány.

23
    Celta už niekoľko minút drží loptu na svojich kopačkách a kombinuje na súperovej polovici. Domáci futbalisti pozorne bránia a nenechávajú súperovi žiadny priestor na kombináciu.

22
    Fauly 3 – 3!

21
    Teraz sa však nedovoleným zákrokom zapísal do štatistík Adalberto Peñaranda a loptou dostanú hostia.

20
    Malaga dnes nepôsobí ako mužstvo, ktoré sa nachádza na samom dne ligovej tabuľky. S Celtou hrá viac ako vyrovnanú partiu.

19
    Strely celkom 5 – 0!

18
    Zápas má plynulé tempo hry, avšak na výraznejšiu gólovú šancu stále čakáme. Obe mužstvá hrajú až príliš opatrne.

17
    Daniel Wass skoro odstrelil jednému zo stojacich hráčov v múre hlavu. Tak toto bola riadna bomba.

17
    Hlavný rozhodca prisúdil hosťom voľný kop.

16
    Žltú kartu dostáva Hugo Mallo (Celta Vigo).

16
    Hugo Mallo sa darmo obhajuje pred hlavným rozhodcom, ale naozaj zasiahol súpera do tváre.

15
    Rohový kop nebol nebezpečný, ale strela, ktorá nasledovala po ňom azda z 30 metrov dala Blancovi riadne zabrať.

14
    Malaga predviedla fantastický brejk, ale tvrdá strela bola zablokovaná. Nasledovať bude ďalší rohový kop v podaní domácich.
    13.

13
    Iago Aspas si pri spracovaní lopty v šestnástke súpera pomohol rukou a hlavný rozhodca mal správny postreh.

12
    Držanie lopty 40% – 60%!

11
    Rubén Blanco výborne prečítal akciu domácich a rýchlym vybehnutím zmaril šancu na zakončenie, do ktorej sa rútil Keko.

10
    Nacvičený signál nevyšiel a dopredu sa vyrútili hráči Celty Vigo. Rýchla kontra však stroskotala na postavení mimo hry.

9
    Domáci budú zahrávať prvý rohový kop v zápase. Uvidíme ako s touto príležitosťou naložia.

8
    S týmto centrom nemal Roberto žiadny problém a už zakladá rýchly útok.

7
    V tíme hostí vidíme od úvodných minút aj slovenského reprezentanta Stanislava Lobotku!

6
    Hostia výborne vytlačili Malagu po odhlavičkovaní dlhej lopty až na ich polovicu ihriska.

5
    Malaga bude zahrávať voľný kop. Môžeme očakávať dlhú loptu do šestnástky.

4
    Karta sa obrátila a teraz vidíme postupnú rozohrávku Malagy. Rýchly kombinácia na ľavej strane, strela z diaľky však letí vysoko nad bránu!

3
    Hráči Celty kombinujú na vlastnej polovici a snažia sa pripraviť si postupný útok. Domáci však dobre bránia na vlastnej polovici a vypĺňajú priestor.

2
    Prvá útočná akcia hostí stroskotala na dobrej defenzívnej činnosti Malagy.

1

Málaga CF: Roberto (C) – Rosales, L. Hernández, Baysse, Juankar – Recio, Adrián González – Keko, Añor, Castro – Peñaranda.
    Náhradníci: Prieto – Bastón, En-Nesyri, Cifuentes, Ontiveros, Soler, Rolón.

Celta Vigo: Blanco – Mallo (C), Cabral, Sergi Gómez, J. Castro – Lobotka, P. Hernández, Wass – Aspas, Gómez, Sisto.
    Náhradníci: S. Álvarez – Fontàs, Guidetti, Hjulsager, Portela, Radoja, Jozabed.

Rozhodca: Jaime – Bueno, Tresaco.

V posledných šiestich vzájomných zápasoch sa z výhry tešil vždy domáci tím. Naposledy to bola Malaga, keď si poradila so svojím súperom hladko rozdielom triedy.

Celta Vigo aj so slovenským reprezentantom Stanislavom Lobotkom pláva v pokojnom strede tabuľky. Na svojom konte má jedenásť bodov a kolísavú formu. Po štyroch zápasoch bez prehry prišla porážka v predošlom kole s Atléticom Madrid. Ideálnu šancu vrátiť sa na víťaznú vlnu majú práve proti Malage. Spoliehať sa budú najmä na góly Maximiliana Gomeza. Ten zaznamenal už päť presných zásahov a je najlepší strelec svojho tímu. My sa sústredíme aj na výkon slovenského reprezentanta, ktorý by mal nastúpiť v strede zálohy.

Málaga CF je beznádejne na poslednom mieste tabuľky. Jediný bod získala za remízu v súboji s Athleticom Bilbao. V tomto zápase strelila tri góly a celkovo ich má na svojom konte štyri. To dokazuje, aké problémy trápia domácich v ofenzíve. Ak nechcú zverenci trénera Gonzaleza zostúpiť, mali by čím skôr začať bodovať.

Vitajte pri sledovaní desiateho kola španielskej La Ligy! Celta Vigo cestuje na ihrisko Malagy. Ako dopadne táto konfrontácia, ktorej účastníkom bude aj slovenský reprezentant?

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 20:45.