SR 18 – Bielorusko U18 sk 1:4 (kon.) | Olomouc – Třinec 2:4 (kon.) | Slavia – Benátky n/J 4:1 (kon.)
Chomutov – Liberec 1:6 (kon.) | Plzeň – Mladá Boleslav 1:4 (kon.) | B. Bystrica – Cracovia sk 9:4 (kon.)
Poprad – Zvolen 6:1 (kon.) | Kometa Brno – HC Slovan sk 3:0 (kon.) | Vítkovice – Znojmo 4:3 (kon.)
JOJ ŠPORT Slovensko U18
1:4 (1:1, 0:1, 0:2)
Bielorusko U18
Štvrtok 03.08.2017, 17:00 • ZŠ Ondreja Nepelu, Bratislava • Prípravný zápas

Slovenský výber do 18 prehral v prvom prípravnom zápase pre Memoriálom Ivana Hlinku s výberom Bieloruska 1:4. O jediný gól Slovenska sa postaral v 13. minúte Kováčik. To je od nás z Bratislavy pre dnes všetko. Ďakujeme za pozornosť a želáme príjemný zvyšok večera.

59:01
    Začala sa posledná minúta tretej tretiny, Slovensko stále prehráva s Bieloruskom 1:4.

57:23
    Domáci v plnom počte. (19:21:57)

55:23
    Vylúčenie v tíme Slovensko U18 (Čederle – 2 min., podrazenie).

55:01
    Dnešné stretnutie sleduje 289 divákov.

54:47
    Hostia v plnom počte.

52:47
    Vylúčenie v tíme Bielorusko U18 (Plavinskij – 2 min., hákovanie).

46:10
    Tím Bielorusko U18 práve strelil gól! Bielorusko znovu využíva presilovú hru, pri prihrávke Barškova pridáva štvrtý gól hostí aktívny ANDREJ PAVLOV. Asistencie: Artsion Barškov, Michail Kovaľov.

45:02
    Vylúčenie v tíme Slovensko U18 (Sarvaš – 2 min., vrazenie na mantinel).

40:41
    Tím Bielorusko U18 práve strelil gól! Hostia sa dostávajú o vedenia už o 2 góly, presne namieril ANDREJ PAVLENKO! Bez asistencie.

40:10
    Vážení hokejoví priatelia, z tretej tretiny vám prinesieme informácie o zmene stavu.

40:01

Ospravedlnte prosim technicke problemy, informacie o tretej tretine budu doplnene dodatocne.

Bielorusi vsietili v druhej tretine jeden gól, vyhrávajú tak po dvoch tretinách 2:1. Naši hokejisti boli v druhej tretine aktívnejší, ale neefektívni a aj preto prehrávajú.

Tretia tretina sa začne približne o 18:34.

40:00

39:50
    Okuliar sa ocitol v bezprostrednej blízkosti brány, no stál bokom a puk dobre netrafil. Potom ešte Kováčik mal šancu, keď obkrúžil bránu, no puk nie a nie skončiť v sieti!

38:36
    Vylúčenie v tíme Slovensko U18 (Turan – 2 min.).

38:35
    Sarvašova strela končí v lapačke Andreyeva, ktorý chytá isto. Vznikla menšia roztržka, no rozhodcovia hru upokojujú.

38:01
    Masilevich dostal prihrávku medzi kruhy, kde na neho naša obrana zabudla, vystrelil do hrude Vojvodu, opäť pri puku tento hráč, no už ho odstavil Vitaloš.

36:37
    Momentálne sme aktívnejším tímom, no aj napriek tomu sa nedostávame do vyslovene gólových príležitostí, až na spomínaný samostatný únik Čajkoviča.

35:54
    Vojvoda si pripisuje úspešný zákrok po strele jedného z hostí, buly v našom obrannom pásme.

35:19
    Bieloruská akcia sa zakončením neskončila, dopredu išli Slováci, konkrétne Kupka, vystrelil od mantinelu, jeho strelu Andreyev videl a nemal problém zasiahnuť.

33:57
    Bielorusi urobili veľkú chybu v obrane, Čajkovič sa dostal do samostatného úniku, ktorý žiaľ nedokázal pretaviť v gól. Skúšal bekhendový blafák, no trafil len Andreyevovu vyrážačku.

33:46
    Kupka získal pásmo, následne ale zle prihral a puk opustil útočné pásmo.

32:56
    Bielorusi dobre bránia a nám utekajú cenné sekundy.

32:26
    Strela Faška-Rudáša neprešla cez spleť tiel a hostia sa oslobodzujú.

31:43
    K strele sa odhodlal Paulíny, ale Andreyev sa stihol presunúť ku svojej pravej tyčke a nedovolil ani dorážky.

31:04
    Vylúčenie v tíme Slovensko U18 (Mezheynikov – 2 min., napadnutie).

30:41
    Vidno, že si Bielorusi začali viac veriť, no my sa musíme dať dokopy a čo najrýchlejšie vyrovnať. Zatiaľ sa dosť trápime.

30:06
    Okuliar tečoval strelu Faška-Rudáša, no musíme si dávať pozor na zadné vrátka, hra sa rýchlo presunula pred našu bránu.

29:11
    Závar pred našou bránou, Vojvoda reflexívne zasiahol. Všetko sa začalo u Turana, ktorý rozohral presne na bieloruské hokejky.

28:11
    Opäť musíme doťahovať skóre, rodilo sa naše prečíslenie 2 na 1, no v poslednej chvíli sa Bielorusi stihli vrátiť.

26:04
    Tím Bielorusko U18 práve strelil gól!
    Bielorusi trestajú ďalšie naše vylúčenie. Na strelu Azhgireia ešte Vojvoda dokázal zareagovať, no puk vyrazil len na úplne osamoteného ILYU USOUA, ktorý ž nemal problém trafiť prázdnu bránu.

25:37
    Bielorusi prehajdákali prvú časť presilovky, no potom sa na dlhšie usadili v našom obrannom pásme, Vojvoda zasahuje po strele jedného z útočníkov.

24:10
    Vylúčenie v tíme Slovensko U18 (Melcher – 2 min., faul kolenom).

24:10
    Ešte jedna šanca našich a už sú Bielorusi v pätici, presilovku sme nevyužili a budeme hrať oslabení.

23:45
    Puk lieta okolo bieloruskej bránky, následne sa Čajkovič ocitol v blízkosti Andreyeva celkom sám, no trafil len jeho vyrážačku!

23:03
    Naši držali Bielorusov na malom priestore, strela Ilenčíka bola zblokovaná, Bučko pálil nepresne. Skúšali to aj Faško-Rudáš a Okuliar, ktorí si nahrávali popred bránu, ale už to prekombinovali.

22:05
    Bielorusi pôjdu do troch! Toto je veľká šanca na skórovanie.

22:05
    Vylúčenie v tíme Slovensko U18 (Surkov – 2 min., nedovolené bránenie).

21:50
    Vylúčenie v tíme Slovensko U18 (Usou – 2 min., držanie).

21:35
    Džugan prenechal Melcherovi, ten o puk pri mantineli prišiel.

21:05
    Slováci sú od úvodu druhej tretiny nasťahovaní v útočnom pásme, kde celkom pekne kombinujú. Dobrú streleckú pozíciu si vytvoril Bučko, ale minul.

20:01

Stav po prvej tretine je nerozhodný. Za Bielorusov sa trafil Mezheynikov, za Slovensko vyrovnával Kováčik. Oba tímy sa skôr oťukávajú, veľa šancí sme nevideli. Uvidíme, čo nám prinesie druhá tretina, ktorá sa začne o 17:46.

20:00

19:45
    Masilevich sa nepreštrikoval cez brániacu dvojicu, Bielorusi ale v záverečných sekundách hrajú v našom obrannom pásme.

19:09
    Čajkovič hľadal spätnou prihrávkou Melchera, ale pred bránou bolo husto.

17:58
    Turan nastrelil puk do hrude Andreyeva a získava útočné pásmo.

17:39
    Puk si pýtal Paulíny, ale nedostal ho. Dlhší čas bol voľný medzi kruhmi, škoda.

16:50
    Ubránili sme sa bez väčších problémov, Bielorusi si nevytvorili vážnejšiu šancu. Teraz ale treba zaútočiť a snažiť sa streliť Bielorusom gól.

16:06
    Bielorusi riešia situácie dosť individuálne. Pavlenko obišiel bránu a snažil sa prekvapiť Vojvodu, následne vyhadzujeme.

15:11
    Naši sa na chvíľu ubránili zásluhou Kupku, teraz si Bielorusi nerozumeli a sa mi sa vyháňajú z pásma.

14:37
    Kobolka vyhodil puk z hracej plochy a pôjde si posedieť na trestnú lavicu.

14:12
    Prvý bieloruský útok zviera našich v obrannom pásme. Masilevich sa šikovne otočil okolo vlastnej osi a zakončil k pravej žŕdke, Vojvoda bol na mieste!

13:50
    Nebezpečná strela Kovalyova na teč. pred bránou výhľad zakrýval Stepanov, no strela mierila presne na Vojvodu.

12:58
    Slovensko U18 dalo gól!

Slovensku sa podarilo vyrovnať zásluhou KRISTIÁNA KOVÁČIKA, asistovali mu Okuliar a Bučko.

12:38
    Bučko telom odstavil Azhgireia a nepustil ho do šance.

12:01
    Bieloruskí hráči napádajú našich obrancov a tentokrát sa im aj podarilo získať puk, konkrétne to bol Stepanov. Našim sa neskôr podarilo zaútočiť, od modrej nepresne pálil Škorec.

10:24
    Čajkovič dostal dobrý puk do jazdy a snažil sa strelou po ľade spoza obrancu prekvapiť brankára, ten betónom vyráža. Následne sa ten istý hráč dostal k dorážke, ale nebol úspešný.

09:36
    Slovensko sa osmelilo a niekoľkokrát pohrozilo, no Andreyev ostáva pozorný.

08:03
    Naši chlapci sú trochu zaskočení bieloruskou rýchlosťou a dôrazom. Do ďalšej šance sa dostal Pyshkaylo, ale Vojvoda podržal svoj tím.

05:12
    Bielorusko využíva presilovú hru a ujíma sa vedenia. Po peknej kombinačnej akcii sa presadil KIRILL MEZHEYNIKOV. Asistovali mu Pyshkaylo a Solovyev.

04:59
    Slováci v oslabení zaútočili zásluhou Šeligu, ktorému sa na modrej podarilo vypichnúť puk.

04:26
    Vylúčenie v tíme Slovensko U18 (Džugan – 2 min.) – sekanie.

04:26
    Prichádza strela od modrej od Zekuciu, Andreyev mal odkrytý výhľad.

16:17
    Hra je zatiaľ dosť kúskovaná, Bielorusi sa oslobodzujú nedovolene.

16:19
    Z pravého kruhu vystrelil Faško-Rudáš, po prihrávke od Ilenčíka.

17:30
    Naši hráči sa až na tretí krát usadili na dlhšie v pásme, ale bieloruskí hokejisti sa počas celého oslabenia bránili veľmi dobre.

19:17
    Vylúčenie v tíme Bielorusko U18 (Pyshkaylo – 2 min.) – sekanie.

0:17
    Zekucia sa dostal z obranného pásma až do zakončenia, zbavil sa obrancu, jeho bekhend končí u bieloruského brankára.

00:01

V domácej bráne vidíme od úvodu zápasu Michala Vojvodu.

Slovensko U18: Bátory (Vojvoda, Vyletelka) – Dlugoš, Ilenčík, Turan, Vitaloš, Bučko, Šalka, Škorec, Zekucia, Kobolka – Kupka, Čajkovič, Čederle, Hryzák, Kováčik, Melcher, Minko, Paulíny, Pjaták, Šeliga, Okuliar, Sarvaš, Džugan, Faško-Rudáš

Bielorusko U18: Andreyev (Tolopilo) – Kovalyov, Solovyev, Barshchou, Shechin, Koliachonok, Shkrabau, Goncharov – Pyshkaylo, Masilevich, Mezheynikov – Usou, Azhgirei, Pavlenko – Kurylovich, Serhienya, Karelau – Katsialouski, Stepanov, Plavinski

Rozhodca: Kubuš, Jonák – Kacej, Výleta.

Prajem príjemný dobrý deň zo Zimného štadióna Ondreja Nepelu v Bratislave, kde sa naša slovenská hokejová reprezentácia do 18 rokov stretne v prípravnom zápase s rovesníkmi z Bieloruska.

Naši mladíci sa pripravujú na prestížny letný hokejový turnaj Ivan Hlinka Memorial Cup 2017, ktorý sa od 7. do 12. augusta uskutoční v Bratislave a v Břeclavi. Naši chlapci sa v skupine B stretnú s hokejovými veľmocami Fínskom, Ruskom a Kanadou.

Venujme sa však dnešnému prípravnému zápasu s Bieloruskom, úvodné buly sa vhodí o 17-tej hodine. Držte našim palce.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:00.

Daniela Mesíková

Góly a asistencie: 13. Kováčik (Okuliar, Bučko) – 6. Mezheynikov (Pyshkaylo, Solovyev), 27. Usou (Azhgirei, Pavlenko), 41. Pavlenko, 47. Pavlenko (Barškov, Kovaľov)

JOJ ŠPORT Slovensko U18: Vojvoda (Bátory, Vyletelka) – Dlugoš, Ilenčík, Turan, Vitaloš, Bučko, Šalka, Škorec, Zekucia, Kobolka – Kupka, Čajkovič, Čederle, Hryzák, Kováčik, Melcher, Minko, Paulíny, Pjaták, Šeliga, Okuliar, Sarvaš, Džugan, Faško-Rudáš

Rozhodca: Kubuš, Jonák – Kacej, Výleta