Trenčín – Ružomberok 2:1 (kon.) | Michalovce – D. Streda 1:2 (kon.)
koniec
AS Trenčín
2:1 (0:1)
MFK Ružomberok
Sobota 22.04.2017, 15:30 • Mestský štadión Trenčín • Fortuna liga • 28. kolo
Predzápasové kurzy: 1.62 4.15 4.9
   
  Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 19:00.
   
  V 28.kole Fortuna ligy sa v Trenčíne odohrá priamy súboj o tretie miesto ligovej tabuľky. Piaty AS, ktorý má na konte 35 bodov, privíta tretích Ružomberčanov, ktorí na tretej priečke majú o dva body viac.

  Trenčín pred týždňom nezvládol domáci zápas s Dunajskou Stredou a po nevýraznom výkone podľahol 0:1. Zverencom trénera Ševelu chýbal pohyb aj kreativita v útoku, prvýkrát od decembrového zápasu v Žiline vyšli strelecky naprázdno. V ďaľšom domácom dueli majú teda čo naprávať.

  Ružomberok doma vyhral nad Slovanom 2:1 (góly strieľali Mareš a Lačný). Bolo to tretie domáce víťazstvo tímu spod Čebraťa v rade a aj vďaka týmto bodom sa vyhupol na priečku, zaručujúcu pohárovú Európu.

  V jesennej časti súťaže najprv AS vyhral doma 3:1 (Góly: Bala 2, Janga – Mareš), v Ružomberku sa zrodila remíza 3:3 (Góly: Chrien 2, Lačný – Paur 2, Kvocera). V novembri sa oba celky stretli aj v pohári, zápas sa skončil 0:0 a Trenčania postúpili po penaltovom rozstrele.

  Zostava AS v minulotýždňovom zápase s DAC: Šemrinec – R.Klooster, Kleščík, Lawrence, Skovajsa – Zubairu – Paur, Ubbink – Kvocera, Janga, Beridze (Striedali: Mance, Adekunle)

  Zostava Ružomberka v minulotýždňovom zápase so Slovanom: Macík – P.Maslo, J.Maslo, Kružliak, Kupec – Faško, Nagy – Daniel, Takáč, Gal-Andrezly – Mareš (Striedali: Ďubek, Lačný, Sapara)
   
  Úvodné zostavy:

  AS Trenčín: Šemrinec – Skovajsa, Lawrence, Kleščík, Šulek – Zubairu – Paur, Ubbink – Kvocera, Janga, Beridze.
  Náhradníci: Chovan – Keston, Klooster, Udeh, Halgoš, Mance, Hilary Chuhwak.

  MFK Ružomberok: Macík – Maslo, Maslo, Kružliak, Kupec – Gál-Andrezly, Daniel, Faško, Nagy, Ďubek – Mareš.
  Náhradníci: Hajdúch – Gerát, A. Lovás, Čurma, Takáč, Lačný, Almaský
   
  Oba tímy už na ploche, domáci celí v bielom, hostia v oranžovo-čiernom oblečení. Po úvodnom žrebovaní kapitánov Kleščíka a Ďubeka je rozhodnuté, že výkop budú mat Trenčania.
   
  1
  Stretnutie sa práve začalo.
   
  1
  Prenikajúceho Andrezlyho zastavil domáci kapitán Kleščík.
   
  2
  Lopta sa nakoniec opäť odrazila k Andrezlymu, ten centroval z ľavej strany šestnástky, len do rúk pripraveného brankára Šemrinca.
   
  3
  Paura na pravom krídle odzbrojil Kružliak, loptu poslal rezolútne do autu.
   
  4
  Pokus P.Masla o dlhé vysunutie za obranu, ale Mareš bol v ofsajde.
   
  5
  Zápas sa nezačal vo vysokom tempe, hrá sa prevažne v strede ihriska, bez väčšieho vzruchu.
   
  5
  Hostia si vybojovali prvý roh.
   
  6
  Ďubekov center z rohu hľadal v šestnástke Maslovcov, ale Kleščík odhlavičkoval do bezpečia.
   
  7
  Gal Andrezly nevyhral s domácimi obrancami súboj o loptu, pokúsil sa aspoň o vybojovanie štandardky, ale len si zamočil dres.
   
  8
  Akcia AS stredom ihriska, ale Paur ju zbrzdil a následnou prihrávkou na kraj ihriska.
   
  9
  Beridze faulovaný vo vzdialenosti cca 26 metrov, priamy kop pre AS.
   
  10
  Paur sa oprel do lopty pravačkou, ale tá neprešla cez ružomberský múr.
   
  11
  Skovajsov center odvrátil pred Jangom J.Maslo, následne Trenčania získali roh.
   
  12
  Hostia získali loptu po rohu, rodiaci sa rýchly brejk zastavil Ubbink.
   
  13
  Ružomberok dal gól!
  Trenčania nechali priestor Andrezlymu pred hranicou šestnástky, ten poslal dlhý center pred bránu, kde sa nedohodli brankár Šemrinec s Lawrencom, loptu nechali padnúť na nohu JAKUBA MAREŠA, ktorý pohodlne loptu usmernil do brány.
  Asistencia: Gál Andrezly
   
  14
  Domáci sa snažia o odpoveď, faul na Jangu prišiel ešte ďaleko od brány.
   
  15
  Beridze sa na ľavom krídle nepresadil cez Erika Daniela.
   
  16
  Abdul videl rozbehnutého Kvoceru na pravej strane, ale poslal mu príliš prudký pas.
   
  17
  Zatiaľ nič nenasvedčuje, že by Trenčania niečo zlepšili oproti minulotýždňovému duelu. Ich výkon je rovnako strnulý a chýba akákoľvek kreativita.
   
  18
  Ubbink sa rozhodol pre strelu z diaľky, lopta však mierila len k pripravenému Macíkovi.
   
  19
  Ďaľší obrovský kiks domácej obrany, Kleščík ľahkú loptu zahral hlavou dozadu smerom k brankárovi, ale tam bol Gal Andrezly, ktorý sa tak ocitol v obrovskej šanci, z prvej skúšal prehodiť Šemrinca, ten dokázal končekmi prstov loptu zastaviť.
   
  21
  Paur zastavil súpera, ktorý zakladal útok, rozhodca mu dohovára.
   
  22
  Pred Beridzem sa otvoril priestor na ľavom krídle, Faško stihol dostúpiť. Gruzínsky krídelník totiž prakticky nepoužíva ľavú nohu, všetko si dáva na pravú, čím je na ľavom krídle dosť obmedzený.
   
  24
  Tentoraz Beridzemu center pravačkou vyšiel, Kružliak išiel na zem a loptu odohral na roh, tesne vedľa ľavej žrde.
   
  25
  Daniel nabiehal za obranu, rozhodca ukázal ofsajdové postavenie. Krídelník Ružomberka potom po odpískaní preloboval brankára, rozhodca aj v tomto prípade ostal pri dohovore.
   
  26
  Ďaľšia trenčianska útočná snaha AS priniesla rohový kop, ktorý však hostia dokázali pokryť.
   
  27
  Nádejnú kombináciu domácich stredom cez Paura a Ubbinka pokazil Beridzeho center.
   
  29
  Trocha rozhádzané obrany priniesli dva protiútoky, najprv Trenčania potiahli stredom, no akciu pokazili už pred šestnástkou, potom na druhú stranu mierili hráči Ružomberka, Andrezly prihral Marešovi, ale toho vytlačil obranca s loptu až k zadnej čiare.
   
  30
  Beridze si nabehol na prihrávku, posunul si medzi obrancov a ľavou nohou sa pokúsil prihrať na Jangu, nebol to presný pas.
   
  31
  Hostia mohli mať smolu, lebo rozhodca zastavil odkopávanú loptu rovno pred Ubbinka, ten si narazil s Jangom a spoza šestnástky prudko vypálil. Lopta preletela tesne nad brvnom.
   
  33
  Paur po zemi prihral na hranicu vápna Jangovi, ten z otočky skúšal strelu, obrancovia však boli pripravení a loptu zastavili.
   
  34
  Janga dostal prihrávku od Beridzeho, lenže hrotový útočník AS si loptu v šestnástke nedokázal dobre prikryť a ešte pred strelou o ňu prišiel.
   
  35
  Kružliak faulovaný na pravej strane pri podpore útoku, následný center do šestnástky Trenčania ubránili.
   
  36
  Žltú kartu dostáva Peter Maslo (MFK Ružomberok).
   
  37
  Kvocera potiahol akciu po pravej strane, potom prenechal loptu rozbehnutému Šulekovi, ten sa pokúsil o center, ale len na kopačky hostí.
   
  38
  Beridze pálil prudko z 27 metrov, lopta padla tesne pred Macíkom, ten ju dokázal iba vyraziť pred seba. J.Maslo odohral pred dobiehajúcim Jangom, ale zdá sa, že si pri tomto obetavom zákroku privodil zranenie.
   
  39
  Šulek nabiehal na center, ale zástavka asistenta ukázala ofsajd.
   
  40
  J.Maslo sa vrátil do hry a bude pokračovať. Center Skovajsu z ľavej strany nemal potrebnú razanciu, Macík si loptu poľahky vzal.
   
  41
  Beridze sa snažil prebiť medzi obrancov, bol tam možno nejaký kontakt, ale inak prísny verdikt rozhodcu. Štandardka pre AS.
   
  42
  Ubbink z priameho kopu prihral na ľavú stranu šestnástky rozbehnutému Kleščíkovi, ten sa pokúsil zľava prehodiť Macíka, ružomberský brankár loptu dokázal zachytiť končekmi prstov.
   
  44
  James Lawrence stiahol Mareša rukou, vidí kartu. Útočník Ruže sa čertí, privítal by v rozhodcovej ruke červenú.
   
  45
  Šulek sa snažil blokovať centrujúceho hráča, ale fauloval ho, takže karta pre obrancu AS a štandardka hostí z ľavej strany.
   
  45+1
  Rozhodca zapískal útočný faul hostí v šestnástke.
   
  45+1
  Prvý polčas sa skončil.
   
  V prvom polčase hostia dokázali ubrániť domáce útoky, ktoré však neboli príliš kreatívne. Po nedorozumení v obrane AS sa hostia ujali vedenia, sú teda bližšie k bodom. Trenčania musia svoju hru zlepšiť, ak chcú pomýšľať na body.
   
  46
  Začal sa druhý polčas.
   
  46
  Beridze sa snažil na ľavej strane, ale stále je pre neho hendikep, že všetko rieši prehodením na pravačku, čím stráca moment prekvapenia.
   
  47
  Brejk hostí, lopta mierila do šestnástky na Gal Andrezlyho, tesne pred ním odohral Šulek.
   
  48
  Faško narobil problémy Kleščíkovi pri pravej rohovej zástavke, domáci hráč fauloval, nasleduje priamy kop pre Ružomberok.
   
  49
  Na Ďubekov center skákal J.Maslo, Kleščík v osobnom súboji nepustil vysokého stopéra hostí do čistej hlavičky.
   
  50
  Kvocera dokázal odcentrovať z pravej strany, Janga išiel po lopte, ktorá mierila na prvú žrď, ale hlavičkou netrafil ideálne.
   
  51
  Skovajsova prudká strela spoza pokutového územia prinútila Macíka k zákroku, následne ešte skúšal strieľať Skovajsa z odrazenej lopty, ale netrafil ideálne.
   
  51
  Hosťujúci brankár Macík si zdržiavaním pri rozohrávke vypýtal kartovú odmenu.
   
  52
  Po faule Trenčanov za polovicou zahrával Faško priamy kop, jeho nákop do vápna bol odvrátený, sám Faško potom získal loptu a pokúsil sa o prienik, ale prihral len Kleščíkovi.
   
  53
  Mareš narobil problémy Lawrenceovi, už už sa dostával cez neho popri pravej čiare, v poslednej chvíli domáci obranca loptu odkopol smerom k vlastnému brankárovi.
   
  56
  Šulek podporil útok AS na pravej strane, po rýchlej kombinácii sa Beridze sám rozbehol do šestnástky s loptou, dlho si pripravoval loptu na strelu a J.Maslo mu stihol skočiť do rany, lopta zamierila na roh.
   
  57
  Tri rohy za sebou zahrávali Trenčania, nakoniec sa k lopte dostal v šestnástke Kleščík, jeho hlavičku vysoký Macík zachytil.
   
  58
  Trenčania zvýšili útočnú aktivitu, ale stále chýba dobrá finálna prihrávka, Beridze z ľavej strany centroval príliš nepresne.
   
  59
  Mareš predĺžil na rozbehnutého Faška, ten poslal nepresný pas do vápna.
   
  60
  Domáci zle založili útok a Andrezly omamžite zamieril dopredu, poza obranu zakrútil loptu napravo na Daniela, ten však netrafil loptu tak, ako chcel.
   
  62
  Mareš si posunul dopredu loptu, ktorú dostal v strede, tiesnený obrancom mieril smerom k bráne, nakoniec vybojoval iba roh.
   
  63
  Lawrence sa pokúsil po zemi vysunúť Beridzeho, toho však s prehľadom odstavil J.Maslo.
   
  64
  Striedanie v tíme AS Trenčín: z ihriska odchádza Milan Kvocera, prichádza Antonio Mance.
   
  65
  Šulek si nabehol na prihrávku na hranicu šestnástky, z pravej strany posielal center na rozbehnutého Jangu, tesne pred ním odohral na roh Kružliak.
   
  66
  Hoci Trenčania sú aktívni, do plných sa im útočí veľmi ťažko.
   
  67
  Teraz to domácim po zemi vyšlo, od Paura lopta mierila k Jangovi, ten na hranici šestnástky priťukol voľnému Beridzemu, gruzínsky hráč si ešte mal čas prehodiť loptu aj na silnejšiu pravačku, lenže Macíka nedokázal v tutovke obstreliť.
   
  68
  Presný Beridzeho center z ľavej strany, Mance ale hlavičkou netrafil ideálne.
   
  69
  Trenčín dal gól!
  Tlak AS priniesol vyrovnanie, Beridze si nabehol na prihrávku v šestnástke, sám zakončovať nemohol, ale umne posunul dozadu na ANTONIA MANCEHO a ten presne umiestnil loptu k žrdi.
  Asistencia: Giorgi Beridze
   
  70
  Trenčania oživili nádeje na víťazstvo, Ružomberčania pasívnym prístupom v druhom polčase súperovi trochu pomohli.
   
  72
  Rýchly ružomberský protiútok priniesol veľkú šancu. Andrezly vysunul Faška, ktorý mieril k bráne, v strede jeden obrana, napravo druhý ružomberský hráč. Faško sa neodhodlal ku gólovej prihrávke ale zľava chcel prekonať brankára Šemrinca, ktorý pri strele dobre zasiahol nohou.
   
  73
  Séria rohov hostí mohla priniesť gól, Marešov šikovný teč ale skončil len na brániacom hráčovi.
   
  74
  Striedanie v tíme MFK Ružomberok: z ihriska odchádza Erik Daniel, prichádza Miloš Lačný.
   
  75
  Trenčania skúsili nakopávať loptu do šestnástky z priameho kopu, ale tadeto dnes cesta nevedie.
   
  78
  Striedanie v tíme MFK Ružomberok: z ihriska odchádza Tomáš Ďubek, prichádza Tomáš Gerát.
   
  79
  Vpredu teraz ostáva z hostí len čerstvý Lačný, inak desiati bránia, Lawence postupne posúval akciu AS do postavenej obrany, potom skúsil strelu spoza šestnástky, ale nepresne.
   
  80
  Paur mal možnosť vystreliť spoza šestnástky, ale jeho pokus nebol presný.
   
  81
  Chyby na oboch stranách teraz zastavili rodiace sa akcie, hralo sa teda medzi šestnástkami.
   
  82
  Striedanie v tíme AS Trenčín: z ihriska odchádza Abdul Zubairu, prichádza Hilary Gong.
   
  83
  Oblúčik z pravej strany našiel v šestnástke hlavu Manceho, ten umiestňoval loptu k žrdi, ale Macík sa dobre hodil a vytlačil loptu.
   
  84
  Beridze šprintoval za nakopnutou loptou, Macík čítal hru a vybehol dobre proti domácemu hráčovi.
   
  85
  Ubbink nabehol do vápna na loptu, zakončoval strelou, po teči od obrancu skončila lopta len na bočnej sieti.
   
  85
  Trenčín dal gól!
  Po rohovom kope vyskočil na prvej žrdi najvyššie JAMES LAWRENCE a loptu vo vzduchu hlavou umiestnil k zadnej žrdi.
   
  87
  Dlhý nákop dopredu, Faško hlavou chcel predĺžiť na rozbehnutého Andrezlyho, ale domáci loptu zastavili.
   
  88
  Gong sa snažil poslať do šestnástky spoluhráčovi, ale nedal do toho potrebnú razanciu.
   
  89
  Janga podržal loptu v strede a pokúsil sa aj preniknúť do pokutového územia, jeho prihrávka však nenašla Manceho.
   
  90
  Nadstavovať sa budú dve minúty, Trenčania sa snažia stráviť ich vpredu, vybojovali roh.
   
  90+1
  Nakoniec z toho boli dva rohy v krátkom slede, ale nepriniesli zakončenie smerom na bránu.
   
  90+2
  Janga predlžoval hlavou na Gonga, ale ten bol v ofsajde.
   
  90+2
  Proti hosťom hrá v závere aj silný vietor, ich nákopy sa vo vzduchu zastavujú.
   
  90+2
  Koniec zápasu.
   
  Po slabšom prvom polčase patril druhý jednoznačne domácemu tímu, ktorý dokázal otočiť zápas a zaslúžene získal tri body, čím vymenil svojho súpera na priebežnom treťom mieste tabuľky. (17:20:02)

  Marián Vychovalý

  Góly: 69. Mance (Beridze), 85. Lawrence (Ubbink) – 13. Mareš (Gál-Andrezly)

  Karty:   44. Lawrence (TRE), 45. Šulek (TRE) – 36. Maslo (RUZ), 51. Macík (RUZ)


  AS Trenčín: Šemrinec – Skovajsa, Lawrence, Kleščík, Šulek – Zubairu (82. Gong) – Paur, Ubbink – Kvocera (64. Mance), Janga, Beridze.
  Náhradníci: Chovan – Keston, Klooster, Udeh, Halgoš, Mance, Gong.

  MFK Ružomberok: Macík – Maslo, Maslo, Kružliak, Kupec – Gál-Andrezly, Daniel (74. Lačný), Faško, Nagy, Ďubek (78. Gerát) – Mareš.
  Náhradníci: Hajdúch – Gerát, A. Lovás, Čurma, Takáč, Lačný, Már. Almaský.

  Rozhodca: Kružliak – Somoláni, Hancko