Henan Jianye – Jiangsu Suning 1:1 (kon.)
1:1 (1:0)
Jiangsu Suning FC
cz Sobota 15.04.2017, 13:35Čínská Super League

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:35.

Dobrý den, zdravím všechny fanoušky fotbalu. Dnes budeme mít možnost společně sledovat utkání nejvyšší čínské ligy mezi Henanem Jianye a Jiangsu Suning.

Domácí celek Henanu Jianye se momentálně nachází až na 13. místě čínské nejvyšší ligy a o tom, že není v dobré formě svědčí i jeho bilance z posledních pěti zápasů, ve kterých nedokázal ani jednou vyhrát. Tento tým sice patří k celkům s nejméně obdrženými brankami, ale zároveň je také nejhorším týmem, co se týká branek vstřelených.

Hosté z Ťiang-su jsou na tom ještě hůře než jejich dnešní soupeř. Nachází se totiž na poslední příčce tabulky a z dosavadního průběhu sezóny se mohou „pyšnit“ největším počtem obdržených branek. Ani střelecky na tom nejsou dobře, když ve čtyřech zápasech vstřelili pouze 2 branky.

V případě výhry se však oba týmy mohou posunout až o 3 místa směrem vzhůru. V případě prohry naopak týmy pouze potvrdí nepovedený vstup do letošní sezóny.

Hráči obou týmů již nastoupili na hřiště. Tým Jiangsu Suning oblékne modré dresy, domácí budou mít dresy červené.

1

1
    Do prvního útoku se pustili hráči Ťiang-su, ale k pokutovému území se nedostali.

2
    Hráči Ťiang-su nyní kombinují na polovině hřiště.

3
    Hráči Henanu Jianye se snažili založit útok po levé straně hřiště, ale akci jim překazil Tao.

5
    Ani jeden z týmu se zatím nedostal do nějaké vážnější šance, to platí i po nepovedeném útoku Jianye.

6
    Na polovině soupeře fauloval Tianyi Gao a domácí tak budou rozehrávat volný přímý kop.

7
    Z následné akce však domácí ztratili míč, a teď tak hrají hosté.

8
    Obrovskou příležitost teď zahodil Alex Teixeira, který dostal krásnou přihrávku od Liua. Z nějakých 10 metrů však trefil pouze břevno Wuovy branky.
    8.

10
    Hráči Jianye se snaží přiblížit se k pokutovému území, ale důkladná obrana hostů zatím úspěšně odolává.

11
    Domácí budou kopat penaltu.

12
    K penaltě se postavil Bořek Dočkal, ale situaci nezahrál vůbec dobře a míč, který poslal do levého dolního rohu brankář Zhang bezpečně chytil.
    12.

13
    Tým Henan Jianye právě vstřelil branku!
    Tak domácí se přece jenom dočkali. Dlouhý nákop z obrany si nedokázal zpracovat Hong a o míč ho tak rychle obral CHRISTIAN BASSOGOG, který pak nasadil jesle hostujícímu brankáři Zhangovi a posílá tak Jianye do vedení.
    13. BASSOGOG - 1:0

16
    Hosté se po střeleném gólu stáhli do obrany a snaží se situaci trochu uklidnit.

18
    Volný přímý kop teď bude zahrávat Alex Teixeira, to je dobrá příležitost pro hostující celek.

19
    Ťiang-su se sice podařilo vstřelit branku, ale jelikož byl již před tím odpískán ofsajd, radost hostů byla jen krátká.
    19.

21
    Míč do hry vhodí zpoza outové čáry Kuo Yang.

22
    Gao teď prověřil Wua ze vzdálenosti nějakých 25 metrů, skákavý míč však domácí brankář bez větších problému chytil.

24
    První žlutou kartu obdržel Haiqing Cao.

26
    Ramires se snažil centrem do vápna najít někoho z jeho spoluhráčů, ale míč skončil na kopačkách domácích.

27
    Domácí budou rozehrávat out daleko na jejich útočné polovině.

29
    Po centru Dočkala se k hlavičce dostal kapitán Jianye Almeida Gomes, hlavičkou však míč poslal daleko od Zhangovi branky.

31
    Domácí nyní ucítili šanci a zatlačili na jejich soupeře. Dostávají se sice do vyložených šancí, ale většině akcí chybí dobré zakončení.

32
    Míč do hřiště vhodil Cao, spolu s Wuem se však nedokázali probojovat přes dvojici domácích obránců.

33
    Žlutou kartu si teď za faul na polovině hřiště vykoledoval Gu Cao.

33
    Brzké střídání na straně hostů, ze hřiště odchází Gao, kterého ve zbytku zápasu nahradí Ji Xiang.

35
    Přihrávku do vápna dostal Dočkal, ale jelikož mu nikdo ze spoluhráčů nepomohl, míč ztratil.

37
    Teď pro změnu převzali iniciativu hráči Jiangsu Suning, ale dál než k hranici pokutového území se zatím nedostali.

39
    Další akci se hosté snaží rozjet po pravé straně přes Ramirese.

40
    Za ostrý zákrok na polovině hřiště si vysloužil žlutou kartu Ablet.

42
    A další kartu musí vytáhnout rozhodčí Huang, tentokrát ji vidí Ke.

43
    Ke konci poločasu se nám začaly kupit ostré zákroky a rozhodčí chce dát hráčům jasně najevo, že jim takovéto zákroky nebude tolerovat.

44
    Hráči nedbají na to, že se blíží konec poločasu, ba naopak se snaží maximálně vystupňovat své tempo před koncem první části.

45
    Rozhodčí nastaví jednu minutu.

45+1
    Těsně před hranicí pokutového území fauloval kapitán domácích Gomes a hosté tak budou mít k dispozici dobrou příležitost.

45+2
    K volnému přímému kopu se postavil Ramires, ale z jeho střely nic nebylo a rozhodčí vzápětí ukončil první poločas.

45+2
    První poločas skončil.V prvním poločase měl nejprve příležitost Bořek Dočkal, když se postavil k pokutovému kopu. Brankář hostů Zhang mu však penaltu vychytal. Domácí ale nemuseli smutnit dlouho, protože je ani ne po minuté poslal do vedení Bassogog.

46

47
    Hráči Jiangsu vlétli do druhého poločasu aktivně a usadili se na obranné polovině soupeře.

Po centru Dočkala se do dobré příležitosti dostal střelec zatím jediného gólu Bassogog. Z úhlu však Zhanga překonat nedokázal.

49
    Domácí se zatáhli na vlastní polovinu a dovolili tak hostům z Ťiang-su dostat se blíže pokutovému území.

51
    Hostům ale míč na kopačkách moc dlouho nevydržel, a tak teď diktují tempo hráči v červených dresech.

53
    Oba týmy si teď dávají velký pozor na chyby v obraně, a proto je tato pasáž zápasu divácky ne úplně atraktivní.

55
    Výhodu rohového kopu budou mít hosté. Míč do vápna pošle Teixeira.

56
    Na půlce hřiště fauloval Tao a rozehrávat tak budou domácí.

57
    Do nepříjemné situace se dostal v rohu hřiště Bassogog, ale z minima vytěžil maximum a domácí budou zahrávat volný přímý kop.

58
    K němu se postavil Bořek Dočkal, ale centr se mu moc nepovedl a u míče jsou tak hráči v modrých dresech.

59
    Na hřišti teď zůstal po srážce se Zhouem Bassogog, ale nevypadá to s ním nijak špatně.

60
    Do následné akce se už totiž zapojil a žádné známky zranění na něm k vidění nejsou.

62
    Hráči Ťian-su se usadili na útočné polovině, ale k ohrožení branky Wua se zatím nedostali.

64
    Po přihrávce Taa se do dobré příležitosti dostal Ramires, ale v pádu míč netrefil čistě, a tak bude od branky odkopávat Wu.

65
    Po faulu Liua pošle do vápna centr Ramires.

67
    Jeho centr sice nikoho ze spoluhráčů nenašel, ale Jiangsu bude mít k dispozici ještě rohový kop.

68
    Tvrdou ranou prověřil Zhangovu pozornost dnes velmi dobře hrající Bassogog, hostující brankář však předvedl pohotový zákrok.

69
    A máme tady střídání. Ze hřiště odchází Tao, místo kterého si přijde ve zbytku zápasu zahrát Ge Wei.

70
    A první střídání i na straně domácích. Hřiště opouští Ablet, na jehož místo přijde Luo Heng.

72
    U míče jsou nyní domácí a zakládají útok na půlící čáře.

73
    Odkopávat od branky bude Wu.

75
    Bassogog se teď snažil vymodlit si na sudím Huangovi vymodlit penaltu, ale ten si byl svým názorem jistý a hru nechal plynout dál.

76
    Hráči Ťiang-su vědí, že už jim moc času nezbývá, a proto se snaží vrhnout všechny síly do útoku. Naopak domácí se snaží zdržovat jak jen to jde.

78
    Míč na Wuovu branku vyslal Ramires, ale jeho střelu zblokoval jeden z obránců Jianye, proto budou hosté zahrávat rohový kop.

79
    Tým Jiangsu Sainty právě vstřelil branku! A je srovnáno. Míč na hřišti na poslední chvíli udržel Cao Haiqing, předložil ho RAMIRESOVI a ten už měl práci lehkou. Střelou do odkryté branky vyrovnává na 1:1.
    79. RAMIRES - 1:1

82
    U míče jsou domácí a rozehrávají novou akci z vlastní obranné poloviny.

83
    Situace se najednou obrátila a hráči Henanu Jianye, kteří měli v dosavadní části zápasu navrch se teď musí bránit nájezdům Jiangsu Sainty, jehož hráči jsou teď jako vyměnění.

86
    Hráči v červených dresech se teď snaží oklamat obranu hostů po levé straně.

87
    Na hřišti nyní leží Ke a nevypadá to s ním vůbec dobře.

88
    Ošetřovatelé ho nakonec museli odnést na nosítkách.

89
    Už už to vypadalo, že se ke slibné hlavičce dostane Bassogog, ale na poslední chvíli ho předskočil Cao.

90
    Ze hřiště odchází Ke, kterého na poslení minuty na hřišti nahradí Chen Zijie.

90+1
    Rozhodčí se rozhodl nastavit 5 minut nad rámec základní hrací doby.

90+3
    Hra se teď až neobyčejně otevřela a hráči se sympaticky snaží ještě s vývojem utkání něco udělat.

90+5

Rozhodčí ukončil zápas, ve kterém měl sice dlouho navrch domácí tým Henanu Jianye, ale v 79. minutě srovnal z dorážky Ramires, a tak se týmy nakonec musí spokojit se smírným výsledkem 1:1.

Děkuji za pozornost a budu se těšit zase někdy příště na shledanou. (15:32:31)