Tottenham – Bournemouth 4:0 (kon.) | Crystal Palace – Leicester 2:2 (kon.) | Everton – Burnley 3:1 (kon.)
Stoke City – Hull City 3:1 (kon.) | Sunderland – West Ham 2:2 (kon.) | Watford – Swansea 1:0 (kon.)
Southampton – Manchester City 0:3 (kon.)
Southampton FC
0:3 (0:0)
Manchester City
Sobota 15.04.2017, 18:30 • St. Mary's Stadium, Southampton • Anglická Premier League • 33. kolo

Ja vám ďakujem za pozornosť a prajem ešte príjemné prežitie sviatkov v kruhu najbližších. (20:23:54)

Hostia zvládli úlohu favorita tohto duelu. Dlho to tak nevyzeralo, prvý gól prišiel až v druhom polčase po jednom z ôsmich rohov hostí, hlavou sa presadil Kompany. Domáci následne začali viac útočiť, vytvorili si menší tlak, avšak v záverečnej štvrťhodine inkasovali po protiútokoch. V 77. minúte zvyšoval na 2:0 Sané, o tri minúty ho napodobnil Agüero. Manchester City si pripisuje dôležité tri body po víťazstve 3:0, Southampton odohral solídnych 75 minút, potom však prišli klince do rakvy domáceho celku a bolo definitívne po zápase.

Držanie lopty: 42 % : 58 %.
    Strely na bránu: 1:5. Strely mimo: 4:7. Rohové kopy: 4:8. Ofsajdy: 0:0. Fauly: 9:8.

90+4

90+4
    Kevin De Bruyne so strieľanou prihrávkou takmer prekvapil Forstera, ten musel loptu vyraziť nohou.

90+3
    Milá snaha domácich o skorigovanie stavu, skórovať chcú ešte aj hostia.

90+2
    Dušan Tadić sa nepredral cez Kompanyho, ktorý si pravdepodobne zaslúži ocenenie hráča zápasu.

90+1
    Nadstavujú sa štyri minúty.

90
    Posledná minúta riadneho hracieho času sa práve začala, čakáme na údaj o nadstavenom čase, ktorý asi krátky nebude.

89
    Striedanie v tíme Manchester City: z ihriska odchádza Sergio Agüero, prichádza Kelechi Iheanacho.

88
    Domáci sa snažia kombinovať na útočnej polovici, priestoru je však primálo a Manchester City si nenechá ujsť čisté konto.

87
    Hosťom ostalo ešte jedno striedanie, to bude pravdepodobne využité v nadstavenom čase.

86
    Striedanie v tíme Manchester City: z ihriska odchádza Leroy Sané, prichádza Raheem Sterling.

85
    Jay Rodriguez si obhodil Kompanyho v šestnástke, okamžite ale padá. Domáci futbalista si pýtal penaltu, Neil Swarbrick túto možnosť rezolútne odmieta.

84
    Duel sa bude iba dohrávať, Southampton sa pokúsi ešte o čestný úspech.

83
    Shane Long vydržal na trávniku ako striedajúci hráč iba niečo vyše 22 minút, problémy s nohou ho donútili opustiť tento súboj.

82
    Striedanie v tíme Southampton FC: z ihriska odchádza Shane Long, prichádza Jay Rodriguez.

81
    Striedanie v tíme Manchester City: z ihriska odchádza David Silva, prichádza Pablo Zabaleta.
    80. Sergio Agüero (MAC) - 0:3