Swansea – Middlesbrough 0:0 (kon.) | Arsenal – Manchester City 2:2 (kon.)
Arsenal FC
2:2 (1:2)
Manchester City
Nedeľa 02.04.2017, 17:00 • Emirates Stadium, London • Anglická Premier League • 30. kolo

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 16:00.

Arsenal vs. Manchester City

Dlhoočakávaný zápas Anglickej Premier League je tu. Arsenal privíta na vlastnom štadióne Citizens a ide naozaj o veľa. Gunners totiž v poslednej dobe strácajú a tak by v prípade zaváhania už naozaj boli v zlej situácií.

Po reprezentačnej prestávke tak Arsenal skúsi napraviť svoju nepriaznivú formu. Z posledných piatich zápasov totiž vyhrali len dva a nutno podotknúť, že to boli výhry nad pomerne slabšími celkami.

City s dvoma remízami v lige a v Lige Majstrov tŕpka prehra s Monacom po ktorej sa rozlúčili s Európskou súťažou.

Čo sa zranení týka Gunners bez Čecha, Peréza, Cazorlu. Otázny je Gibbs. Guardiola si bude musieť poradiť bez Gundogana, Jesusa. Otázna je trojica Zabaleta, Sagna a De Bruyne.

Posledný vzájomný zápas týchto dvoch celkov sa dátuje na 18.12.2016, keď City na domácej pôde zdolali zverencov Wengera v pomere 2:1. O góly sa postarali Sterling, Sané.

doplníme..

Arsenal FC: Ospina – Bellerín, Mustafi, Koscielny (C), Monreal – Xhaka, Coquelin – Walcott, Özil, Welbeck – Alexis Sánchez.
    Náhradníci: E. Martínez – Gabriel, Gibbs, Elneny, Maitland-Niles, Iwobi, Giroud.

Manchester City: Caballero – Fernandinho, Stones, Otamendi, Clichy – Navas, De Bruyne, Silva (C), Sané – Sterling – Agüero.
    Náhradníci: Bravo – Kolarov, Kompany, Zabaleta, Delph, Y. Touré, Nolito..

1

2
    Sané sa dostal cez súpera, ale nepresnou prihrávkou nenašiel Aguera.

3
    Gunners mali možnosť štandartky, lenže center Ozila si postrážila defenzíva hostí.

4
    Aguero prichytený v ofsajdovom postavení, lopta pre domácich.

5
    Fernandinho našiel nabiehajúcou prihrávkou Sterlinga, lenže tomu zmaril možnosť strely skvelý výbeh Ospinu.

6
    Manchester City dal gól!
    Hostia sa predsa len dostávajú do vedenia už v úvodnej desať minútovke. Po parádnej prihrávke sa rútil sám na brankára LEROY SANÉ, ktorý obišiel Ospinu a skóroval do prázdnej bránky.
    6. Leroy Sané (MAC) - 0:1

8
    Ozil stratil loptu na úrovni šestnástky po dobrej práci Sancheza, do brejku tak mieria Citizens.

9
    Žltú kartu dostáva Jesús Navas (Manchester City).

10
    Obrovská príežitosť hostí na druhý gól! Najprv vypálil De Bruyne, ale jeho pokus skončil na tyči. Následne sa ešte dostal k strele Silva, lenže jeho pokus vyrazil pohotovým zásahom Ospina.

12
    Monreal v ofsajde, lopta tak pre Manchester City.

13
    Welbeck si nerozumel so Sanchezom, napriek tomu ostávajú pri lopte domáci.

14
    Ballerin zakombinoval s Walcottom, lenže obrana súpera pripravená aj v tejto situácií.

14
    Žltú kartu dostáva Francis Coquelin (Arsenal FC).

16
    Arsenal drží loptu na kopačkách a krátkymi prihrávkami sa snaží nájsť si cestu k bráne Caballera. Na prvú šancu domáceho celku si však ešte musíme počkať.

17
    Sterling a jeho center vystihol Sanchez, ktorý hrá podarený zápas.

18
    Nepresný center Sancheza a nasleduje tak odkop od Caballerovej bránky.

20
    Po dvadsiatich odohraných minutach je tak skóre priaznivejšie pre Citizens, ktorý vedú zásluhou presného zásahu Saného.

21
    Pekná kombinácia na ktorej konci bol Ozil, lenže pokus nemeckého záložníka v pohodlí chytil pripravený Caballero.

23
    Walcott hľadal šikovne Welbecka, ale obrana Citizens pripravená.

24
    Následne sa po rohovom kope dostal do koncovky Monreal, ale jeho pokus nepresný.

26
    Sterling na pravej strane neúspešný v súboji s Monrealom, dopredu tak mieria Gunners.

27
    Walcott chcel vysunúť do šance Welbecka, lenže prihrávka prvého menovaného bola príliš dlhá.

28
    Silva v ďalšom ofsajde po prihrávke Fernandinha.

29
    Sanchez padol v pokutovom území a domáci si pýtali pokutový kop. Rozhodca však neposúdil tento zákrok ako nedovolený a tak sa pokračuje v hre.

30
    Po pol hodine hry skúsil z ľavej strany vypáliť Sanchez, lenže jeho technický pokus na vzdialenejšiu tyč mieril mimo.

31
    Sanchez prichytený v ofsajde, lopta tak patrí zverencom Pepa Guardiolu.

32
    Žltú kartu dostáva Granit Xhaka (Arsenal FC).

34
    Dokonca prvého dejstva tak ostáva už len desať minúť plus nejaké to nadstavenie. Dočkáme sa teda nejakého gólu ešte v prvom polčase?

35
    Sancheza tvrdo zrazil na zem Sterling a Arsenal tak má sľubnú štandartku z ktorej sa určite dá ohroziť svätyňa Caballera.

36
    Center Sancheza však nenašiel ani jedného z domácich hráčov a nasleduje tak odkop od brány.

38
    Sterlingov prienik zastavil Monreal a nasleduje tak rohový kop pre hostí.

39
    Exekútorom bol David Silva, ktorý našiel Stonesa, lenže jeho hlavička netrafila bránku Ospinu.
    40. Theo Walcott (ARS) - 1:1

40
    Arsenal FC dal gól!
    Zverencom Arsena Wengera sa podarilo vyrovnať ešte v prvom polčase! Potom, čo hlavičkou vrátil loptu späť do ohňa Mustafi si spravil priestor na streu THEO WALCOTT, ktorý zoči voči Caballerovi nezaváhal a je vyrovnané.

42
    Vyrovnané skóre však nesvietilo na svetelnej tabuly príliš dlho. Skvelý presing Citizens priniesol vytúžené ovocie a napriek tomu, že De Bruyne trafil tyč tak sa napokon z následnej akcie presadil SERGIO AGUERO, ktorý strelou na vzdialenejšiu tyč vracia vedenie späť pre svoj tím.
    42. Sergio Agüero (MAC) - 1:2

44
    Ballerin v ofsajde a tak sa zrejme v prvom polčase už nič vážnejšie nestane. Vo vedení sú hostia, ktorým pred pár minútami raketovo vrátil jednogólové vedenie strelec Aguero.

45
    V prvom polčase sa nadstavuje ešte dve posledné minútky.

45+2

Druhý polčas sa začne približne o 18:03

46

46
    Striedanie v tíme Arsenal FC: z ihriska odchádza Laurent Koscielny, prichádza Gabriel.

46
    Striedanie v tíme Manchester City: z ihriska odchádza Raheem Sterling, prichádza Yaya Touré.

47
    Žltú kartu dostáva Fernandinho (Manchester City).

49
    De Bruyne odcentroval z pravej strany, ale Aguero sa tentokrát do koncovky nedostal.

51
    Citizens kombinujú na útočnej polovici a čakajú na vhodný moment pre ohrozenie Ospinovej bránky.

52
    Parádny center Navasa na bližšiu tyč, kde číhal Aguero, lenže jeho hlavička míňa bránku Ospinu.

53
    Walcott sa snažil prihrať na nabiehajúceho Ballerina, lenže defenzíva hostí pripravená.

54
    Domáci po druhý krát v tomto zápas vyrovnávajú! Tentokrát to bolo po rohovom kope na ktorý si najvyššie naskočil SHKODRAN MUSTAFI a ten presnou hlavičkou vyrovnáva na priebežných 2:2.
    54. Shkodran Mustafi (ARS) - 2:2

55
    Fernandinho s nepresnou prihrávkou. Všetko vyriešil striedajúci Gabriel.

56
    Welbeck si teraz nerozumel s Sanchezom, dopredu tak môže ísť hosťujúci tím.

58
    Ďalšia možnosť, ktorá mohla skončiť v sieti! Po rohovom kope sa dostal k dorážke Fernandinho, lenže jeho delovku vyrazil parádnym zákrokom Ospina.

59
    De Bruyne hľadal Aguera, lenže ten nemohol hrať kvôli ofsajdovému postaveniu.

60
    Žltú kartu dostáva Shkodran Mustafi (Arsenal FC).

61
    Navas s nepresným centrom, čo znamená, že dopredu môže ísť domáci Arsenal.

63
    Už už sa dostával do šance Welbeck, lenže prihrávka Mustafiho bola o pár centimetrov dlhšia ako ju potreboval anglický útočník.

64
    Center De Bruyneho odvrátil na rohový kop Gabriel.

65
    Exekútorom bol De Bruyne, lenže jeho pas skončil pri prvom brániacom hráčovi Gunners.

66
    Po chybe Sancheza sa dostal do sľubnej šance Aguero, lenže ten po centrovanej lopte neprekonal dobre postaveného Ospinu.

68
    Striedanie v tíme Arsenal FC: z ihriska odchádza Theo Walcott, prichádza Olivier Giroud.

70
    Už už sa zdalo, že Toure sa dostane do šance, lenže v poslednom možnom momente zaváhal striedajúci hráč s prihrávkou a akcia je tak ukončená.

71
    Ďalšie ofsajdové postavenie. Po prihrávke Silvu bol teraz v zlom postavení Sergio Aguero.

72
    Sanchez si narazil s Giroudom, lenže ten v súboji loptu stratil a do protiútoku tak môžu ísť hráči Citizens.

75
    Dokonca stretnutia už ostáva len pätnásť minút, dočkáme sa teda víťazného gólu na jednej či druhej strane?

76
    Striedanie v tíme Arsenal FC: z ihriska odchádza Danny Welbeck, prichádza Alex Iwobi.

78
    Mustafi si nerozumel so svojím obranným partnernom a nasleduje rohový kop pre hostí.

79
    Ten rozohral Silva nakrátko, čo sa ukázalo ako zlé riešenie. Dopredu mieria domáci.

80
    De Bruyne s nepresnou prihrávkou na Navasa, do brejku tak mierili domáci ale v obrovskej šanci zaváhal Ozil. Nemecký záložník sa dostal k lopte po chybe obrany. Skóre sa však stále nemení.

82
    De Bruyne faulovaný v strede ihriska, ale rozhodca neposúdil tento zákrok ako nedovolený.

83
    Iwobi s centrom z pravej strany, ale v poslednom momente bol v defenzíve pripravený Otamendi.

85
    Ďalší center De Bruyneho a opäť nasleduje rohový kop.

86
    Po jeho rozohraní sa odhodlal k stree Silva, ale jeho prízemný pokus letí tesne mimo bránku Ospinu.

87
    Kombinácia Citizens prebiehala už za postrannou čiarou, čo znamená, že sa lopta vracia späť na kopačky hráčov Arsenalu.

88
    Iwobi vyskúšal šťastie z hranice šestnástky, ale jeho bomba končí nad bránkou Caballera.

89
    Striedanie v tíme Manchester City: z ihriska odchádza David Silva, prichádza Pablo Zabaleta.

90+1
    Rozhodca nadstavil k tomuto zápasu ešte posledné tri minúty.

90+3

Zápas medzi Arsenalom a Citizens sa tak skončil nerozhodne a oba celky si tak body rozdelili. Vedenia sa ujali hostia a to potom, čo skóroval v úniku Sané. Domáci vyrovnali päť minút pred koncom prvého dejstva a to zásluhou Walcotta, ktorý zužitkoval prihrávku Mustafiho.

O dve minúty však opäť viedli zverenci Pepa Guardiolu. Presadil sa Aguero. Definitívnu podobu skóre dal v 54. minúte Mustafi, keď sa presadil po rohovom kope presnou hlavičkou. (18:51:35)
    Arsenal 2:2 Man. City