USA – Kanada 0:1 (po pr.) | Česko – Fínsko 3:2 (po pr.) | Rusko – Švédsko 2:1 (1:0 po s.n.)

Kanada – ??? (22:15:49)

Vyrovnané utkání pro sebe rozhodly Rusky až v nájezdech. Dlouho jsme viděli vyrovnaný zápas bez větších šancí, ale potom se v samém závěru po jednom gólu prosadily oba týmy. Nejdřív propukla radost na švédské straně, když se trefila Lundinová, jenže záhy odpověděla Pirogovová a zápas šel až do nájezdů, které rozhodla Bratiševová.

Rusko bylo v přímém souboji o třetí místo lepší v samostatných nájezdech. To znamená, že ve čtvrtfinále české hokejistky narazí právě na Ruskou federaci v Přerově, zatímco poražené Švédky čeká vítěz skupiny B z Finska.

65:00 Oxana Bratiševová- 2:1

65:00
    V samostatných nájezdech zvítězil tým Rusko.
    V první sérii nájezdů na náhlou smrt uspěla OXANA BRATIŠEVOVÁ kličkou, kdy roztáhla na brankové čáře Reidebornovou a poslala puk mezi betony.

4. séria
    1:0
    Wikner-Zienkiewiczové utekl puk od hokejky.

4. séria
    1:0
    Bratiševová našla místo mezi betony!

3. séria
    0:0
    Pirogovová zkusila stahovačku, ale trefila beton Reidebornové.

3. séria
    0:0
    Tedenbyová trefila jen brankářku.

2. séria
    0:0
    Starovojtovová zkusila natáhnout Reidebornovou dlouhou kličkou na stranu, ale neuspěla.

2. séria
    0:0
    Ljungblomová zkusila najít mezírku mezi betony, ale neuspěla.

1. séria
    0:0
    Bolgarevová zkusila bekhendovou kličku, ale našla jen beton Reidebornové.

1. séria
    0:0
    Kapitánka Olssonová zamířila do bližší šibenice a minula.

Samostatné nájezdy začínají.

Rolba čistí led ve středu kluziště a za chvíli se rozběhnou nájezdy.

65:00
    Prodloužení skončilo.

64:56
    Okamžitě po buly vypálila Nyhlén-Perssonová bez přípravy, ale těsně minula branku.

64:54
    Švédky budou riskovat bez brankářky! To se jen tak nevidí.

64:54
    Oddechový čas pro Švédsko.

64:54
    Rusko je potrestáno 6,8 vteřin před koncem prodloužení za příliš mnoho hráčů na ledě.

64:12
    Necelých padesát vteřin před koncem se vhazuje před Merkuševovou.

63:41
    Vidíme obrovské šance na obou stranách kluziště, hra se přelévá ze strany na stranu rychleji než vlny v Baltském moři mezi Švédskem a Kaliningradem.

62:28
    Kulišová se dostala sama k zakončení, Reidebornová vyrazila před sebe a všechny hráčky na ledě se snažily vydolovat před bránou puk. V jednu chvíli před brankovištěm ležela celá švédská trojka a nakonec puk dostala z nebezpečného prostoru.

61:34
    Tedenbyová se v situaci jedna na jednu rozhodla ke střele,kterou ale bránící hráčka zablokovala.

60:19
    Švédská kapitánka Olssonová vsadila na svou šikovnost, nebála se dvou bránících Rusek a natlačila se do brány. Jenže Merkuševová byla pozorná a puk chytila.

60:01

V samém závěru celého zápasu jsme konečně viděli branky. Nejdřív se v 58. minutě po skvělé přihrávce od Bouvengové prosadila Lundinová, ale ani ne o minutu později srovnala pohotová Pirogovová.

60:00

59:53
    Oddechový čas pro Rusko.
    58:10 Nina PIROGOVOVÁ - 1:1

58:10
    Rusko právě vstřelilo branku!
    Záhy je ovšem vyrovnáno! Rusky přispěchaly s expresní odpovědí a stav je zase nerozhodný. Dostatečně pohotová byla před Reidebornovou kapitánka NINA PIROGOVOVÁ a prosadila se. Rusky propukají v radost! Asistence: Aljona Starovojtovová.
    57:15 Sofie LUNDINOVÁ - 0:1

57:15
    Švédsko právě vstřelilo branku!
    Je tu první branka zápasu! Sotva se Šatalová dotkla ledu při návratu z trestné lavice, napřáhla ke střele SOFIE LUNDIN a poslala Švédky do vedení střelou do šibenice. Tomuto momentu předcházela krásná přihrávka skrz pásmo od Bouvengové. Asistence: Josefin Bouvengová, Paula Bergströmová.

56:09
    Švédkám se nedaří usadit v útočném pásmu.

55:17
    Za potlesku diváků a podpory spoluhráček se Pressová odbelhala na střídačku a hra pokračuje.

55:11
    Šatalová našpendlila Pressovou na mantinel a rozhodčí ji vylučuje za vražení na hrazení. Na hřiště spěchá doktor, protože Pressová se nehýbe.

55:02
    Švédsko vytěžilo pouze vhazování v útočném pásmu.

54:31
    Naděždinová se dokázala dostat do útočné třetiny přes dvě soupeřky, ale teď bude muset zabrat dozadu, protože u mantinelu o puk přišla.

53:04
    Bolgarevová se odhodlala ke střele z levého kruhu a hned z toho byla šance. Reidebornová puk nejspíš škrtla ramenem, a ten pak zamířil o břevno do sítě za bránou.

52:16
    Rusko zastavil tentokrát pro změnu ofsajd.

51:39
    Týmy se snaží především neudělat chybu, a tak se hra odehrává především mezi třetinami.

50:45
    Rodnová se hnala za vybojovaným pukem, ale Reidebornová si povyjela a odehrála ho mimo dosah ruských hráček.

48:57
    Ljungblomová se dostala ke střele zápěstím z vrcholku kruhu, ale soupeřka do rány vložila hůl a nebezpečný pokus zblokovala.

47:59
    Rusky jsou aktivnější a švédský tým se momentálně spokojí s vyvezením puku za červenou čáru.

46:26
    Běloglazovová si nabruslila mezi kruhy a zápěstím vypálila. Reidebornová ale na střelu čekala a drží ji v klíně.

45:34
    Švédky jsou hodně pasivní a málem za to zaplatily. Kulišová zavezla puk do pásma, střela Bolgarevové zůstala po zásahu Reidebornové poskakovat v brankovišti a švédská brankářka puk tak tak skryla před dorážejícími soupeřkami.

44:04
    Hra se přelévá ze strany na stranu, ale šance ani jejich náznaky jsme v této čísti zatím neviděli.

42:48
    Zatím to vypadá, že oba týmy nechaly koncentraci v kabinách. Sledujeme velmi kostrbaté první tři minuty závěrečné třetiny.

41:46
    Ruská desítka Kulišová zachytila puk na útočné modré a z kruhu vyslala měkkou ránu, kterou Reidebornová bez potíží lapila.

40:41
    Rusky chvíli kombinovaly, jak se říká, po rozích a následně Švédky opět vyhodily přes všechny čáry.

40:12
    Švédky začaly zakázaným uvolněním.

40:01

Druhá třetina nabídla daleko silovější a urputnější hokej, než ta předchozí. Došlo na ostřejší souboje a dokonce šarvátku před ruskou brankářkou. Rozhodčí dohromady sedmkrát ve druhé třetině vyločovaly, ale ani přesilové hry nepřinesly úvodní branku, na kterou tak stále čekáme, podobně jako v odpoledním zápase ve Zlíně mezi Spojenými státy a Kanadou.

40:00

39:04
    Teď pro změnu zatáhly za delší konec provazu Švédky, ale kromě času v útočné třetině nic užitečného nevybojovaly.

37:03
    Jenže z protiútoku zahrozily v akci 2 na 1 žluto-modré a Bouvengová mířila k bližší tyči nad rameno Merkuševové, která vyrazila puk před sebe. Celou akci zastavilo až postavení útočící hráčky v brankovišti.

36:40
    Teď jsou aktivnější Rusky, respektive jejich čtvrtá formace, a na delší dobu uzamkly Švédky v obrané třetině.

35:31
    Ljungblomová se dostala ke stele z mezikruží a mířila k pravé tyči. Merkuševová stihla vysunout proti střele beton a o volný puk se postarala Bobrovová.

34:37
    Střelu Zubovové skryla Reidebornová bez potíží.

34:04
    Od modré pálila Provorovová a před brankou byly hned dvě Rusky připravené dorážet, ale švédské obránkyně jim zablokovaly hokejky a následně odklidily puk z nebezpečného prostoru.

32:43
    Alva Johnssonová podle rozhodčích zahrála nedovolenou hrou tělem ve středním pásmu a oslabuje švédský tým.

31:16
    Na druhé straně ve vlastním oslabení ujela Kulišovová, ale na Reidebornovou si střelou nad beton nepřišla.

30:51
    Bouvengová se dostala k nadějné střele z pravé strany, ale Merkuševová se stihla přesunout k tyči a vyrazit puk do rohu.

29:51
    Pokud se v první třetině jiskřilo, teď už mezi hráčkami obou týmů srší oheň. Každý souboj hrají až do samého konce a na ženský hokej sledujeme opravdu ostrý zápas.

29:28
    Máme tu další vyloučení a opět se provinilo Rusko. Za nedovolené bránění bude pykat dvě minuty Mezencevová.

28:53
    Rusky jsou kompletní a zahrají si zkrácenou přesilovku, která bude trvat necelou minutu.

27:45
    Opět se vylučuje po krátké potyčce před Merkuševovou.Tentokrát byl konflikt o poznání mírnější a na trestnou lavici jde pouze švédská hráčka Tedenbyová. Trochu přísné k seveřankám.

27:10
    Současné vyloučení:
    Před brankářkou Ruska se strhla krátká potyčka, po které rozhodčí vylučuje Bratiševovou a Johnssonovou.

26:31
    Švédky teď využily špatného střídání Rusek a Johnssonová čekala na přihrávku ze strany. Ta přišla, jenže Klimkinová si pomohla hákováním a Johnssonová nemohla zakončit.

25:51
    Ruskám se teď daří do třetiny proniknout především díky individuální šikovnosti.
    24:12 Krasná akce Ruska

24:12
    Bolgarevová skvěle unikla po pravém křídle, najela si na kruh, ale ještě posunula na Naděždinovou. Ta znovu vrátila Bolgarevové, která zakončovala skoro do prázdné brány, ovšem Reidebornová se neuvěřitelně přesunula a betonem vykopla puk mimo.

23:51
    Rusky jsou v plném počtu, ale okamžitě vyhodily na icing.

23:36

23:01
    Rusky se osvobozují.

22:13
    Střelu Tedenbyové před sebe Merkuševová vyrazila a Wikner-Zienkiewiczová se dostala k dorážce, jenže našla jen výstroj ruské brankářky.

21:42
    Vyloučení v týmu Rusko (Polina Bolgarevová – 2 min., sekání).

20:57
    Tedenbyová se po téměř minutové kombinaci v útočném pásmu odhodlala ke střele na vyrážečku, ale Merkuševová byla pohotově zasáhla.

20:01

V mrazivém Zlíně za sebou máme první třetinu přímého souboje o třetí místo ve skupině A. O něco lepší byly Rusky. Obraně Švédska dělala problémy především aktivní členka první formace Dobrodějevová, jenže v největší šanci svého týmu minula. Na druhé straně mohla v samém závěru třetiny nečekaně udeřit Olssonová, ale mířila nad. Švédský tým si ale do druhé třetiny přenese výhodu přesilovky, která potrvá ještě 105 sekund.

20:00

19:45
    Alina Orlovová se provinila nepovolenou hrou tělem.
    19:14 Dobrá šance Hostu

19:14
    Švédský tým mohl z minima možného v této třetině vytěžit maximum. Olssonová si vybruslila s pukem na vrchol levého kruhu a zápěstím mířila do protější šibenice, jenže o několik decimetrů přestřelila.

18:43
    Švédská brankářka si připsala snadný zákrok a raději puk podrží, aby uklidnila hru.

18:20
    Po více než minutovém oslabení se švédská čtveřice osvobodila.

17:30
    Ruská přesilovková formace kombinuje okolo žlutého obranného čtverce, ale ke střele se zatím žádná z Rusek nedostala.

16:21
    Kulišová pořádně provětrala obranu Švédska, ale k zakončení se nedostala. Jenže pak vybojovala puk za bránou a Bergströmová si musela pomoci hákováním.

15:58
    Zubovová si na modré opět řekla o puk a vystřelila zápěstím, ovšem našla pouze připravenou Reidebornovou.

15:28
    Zuboková pálila od modré a Dobrodějevová tečovala těsně před Reidebornovou, jenže puk zamířil mimo a pleskl o mantinel za brankou.

14:09
    Vše ale skončilo velmi rychle a už se zase hraje. Švédky vyvezly puk z obranného pásma.

14:01
    Tak to se v ženském hokeji tak často nevidí. Reidebornová přikryla puk a následně se začaly na brankovišti útočící a bránící hráčky pošťuchovat.

12:47
    Ljungblomová se krásně proháčkovala přes dvě soupeřky, ale poslední kličku už dělala blízko brankářce Ruské federace a zamířila mimo branku.

12:35
    Nahození od červené čáry Reidebornová pro jistotu skryla do lapačky.

11:31
    Máme za sebou více než deset minut hry a lze říci, že ruské hráčky jsou o fous lepší. Vyloženou šanci ale zatím měla jen Dobrodějevová, která minula.

10:43
    Maja Perssonová zachránila švédskou pětku před katastrofou, když jako poslední hráčka odpálila na polovině volný puk před dvěma hráčkami Ruska.

10:20
    Rusky se provinily úmyslným ofsajdem a vhazuje se před Merkuševovou.

08:27
    V situaci dvě na jednu se ke střele dostala Dobrodějevová po přihrávce od Starovojtové, ale ve velmi dobré pozici střelou na vzdálenější tyč minula.

07:45
    Ruská třetí formace uzavřela Švédky v jejich obranném pásmu, ale žádná z útočících hráček se ke střele dlouhou dobu nemohla dostat a žluto-modré se následně osvobodily.

06:31
    Bratiševová se dostala ke střele příklepem od modré, ale Reidebornová byla opět pozorná.

06:02
    Starovojtovová přihrála na pravou stranu Dobrodějevové, která natáhla na střelu z mezikruží, ovšem puk skončil mimo třech tyčí.

05:00
    Přechod Olovssonové přes střední pásmo zbrzdila Starovojtovová a můžou hrát Rusky.

04:31
    Širokovová se od obránkyně nechala vytlačit z dobré střelecké pozice a následně Švédky její střelu zblokovaly mimo.

03:39
    Do velké šance se díky dorážce dostala Bolgarevová, ale ani druhý pokus ruské hráčky nepřešel přes beton Reidebornové.

01:43
    Máme za sebou ani ne dvě minuty hry a Švédky se už provinily podražením, konkrétně Carlssonová.

00:01

Rusko: Merkuševová (Farchutdinovová) – Klimkinová, Pirogovová, Provorovová, Orlovová, Bobrovová, Zuboková, Savoninová, Kuzněcovová – Šatalovová, Starovojtovová, Dobrodějevová – Bolgarevová, Naděždinová, Bratiševová – Dorofejevová, Kulišovová, Rodnovová – Mezencevová, Běloglazovová, Širokovová.

Švédsko: Reidebornová (Amholtová) – Nyhlén-Perssonová, Neunzertová, Bergströmová, Pressová, Ahoová, Forsgrenová, Wäng-Germundssonová, Larssonová – Bouvengová, Ljungblomová, Olssonová – Tedenbyová, Lundinová, Wikner-Zienkiewiczová – af Bjurová, Carlssonová, Johnssonová – Olovssonová, Wilhelmssonová, Antonssonová..