Mönchengladbach – Hoffenheim 1:1 (kon.) | Kolín nad Rýnom – Augsburg 0:0 (kon.) | Hamburger – Brémy 2:2 (kon.)
Ingolstadt – Wolfsburg 1:1 (kon.) | Frankfurt – Dortmund 2:1 (kon.) | Bayern – Leverkusen 2:1 (kon.)
Bayern Mníchov
2:1 (1:1)
Bayer Leverkusen
Sobota 26.11.2016, 18:30 • Allianz Arena, München • Nemecká Bundesliga • 12. kolo

V šlágri 12. kola nemeckej Bundesligy zdolal Bayern Mníchov na domácom štadióne Leverkusen 2:1 po polčase 1:1. Domácich najskôr poslal do vedenia Th. Alcântara, no o 5 minút neskôr zariadil expresne rýchlu odpoveď Çalhanoğlu. Rozhodnutie prišlo v druhom polčase, keď v 57. minúte po rohu Kimmicha skóroval presnou hlavičkou Hummels. Leverkusenu sa už do záveru zápasu aj napriek snahe vyrovnať nepodarilo. (20:29:27)

Držení míče: 54 % : 46 %.
    Střely na branku: 8:3. Střely mimo: 4:4. Rohy: 6:3. Ofsajdy: 3:1. Fauly: 7:11.

90+4

90+4
    Priamy kop Çalhanoğlua výborne zlikvidoval brankár Neuer.

90+3
    Ribéry fauloval pred šestnástkou Bayernu Vollanda. Hostia budú z 25 metrov zahrávať štandardku. Jedna z posledných šancí Leverkusenu na vyrovnanie.

90+2
    Kampl pekne prenikol do šestnástky, ale následná narážačka s Hernándezom mu nevyšla. Mexičan mu vrátil loptu veľmi ďaleko od nohy.

90+1
    Hlavný rozhodca pridá ešte tri minúty k riadnemu hraciemu času.

90
    Leverkusen vrhol už všetky sily do útoku. Domácim sa otvára priestor na rýchle brejky.

89
    Henrichsov center z pravej strany odhlavičkovala obrana Bayernu do bezpečia.

88
    Bombu Çalhanoğlua spoza šestnástky zrazil chrbtom Martinez. Domáci stopér po zápase už nemusí ani chodiť na masáž.

87
    Havertz fauloval Alonsa pred domácou šestnástkou a akcia hostí sa tak končí bez gólovej šance.

86
    Alabova prihrávka z ľavej strany našla na hranici bieleho bodu úplne voľného Vidala. Futbalista z Čile pálil z dobrej pozície veľmi nepresne.

85
    Strelecký pokus Kampla z 25 metrov smeroval tesne vedľa Neuerovej brány.

83
    Leverkusen je pri chuti. Hostia cítia, že Bayern nie je vo forme a pri troške šťastia dnes môžu získať aspoň bod.
    82. Kevin Volland (LEV)

82
    Obrovská šanca hostí. Martinez nedokázal odstaviť Vollanda, ktorý s ním vyhral bežecký súboj, preloboval Neuera, ale tiesnený loptu do siete nedotlačil. Martinez rukou, ktorú si rozhodca ako na potvoru nevšimol vytlačil gólovú hlavičku vedľa brány. Domáci mali veľké šťastie.

82
    Lahm odovzdal kapitánsku pásku Neuerovi a odišiel striedať. Na jeho miesto prišiel Arturo Vidal.

81
    Hernández vo vzdušnom súboji fauloval Javiho Martíneza. Loptu budú mať domáci.

80
    Strelecký pokus Havertza skrotil do svojich rukavíc brankár Neuer. Na opačnej strane odpovedal nepresnou strelou Thiago Alcântara.