Pescara – Empoli 0:4 (kon.) | Chievo – Juventus 1:2 (kon.) | CFC Janov – Udinese 1:1 (kon.)
Palermo – AC Miláno 1:2 (kon.) | Sassuolo – Bergamo 0:3 (kon.) | Fiorentina – Sampdoria 1:1 (kon.)
Inter – Crotone 3:0 (kon.) | AS Rím – Bologna 3:0 (kon.)
US Palermo
1:2 (0:1)
AC Miláno
Nedeľa 06.11.2016, 15:00 • Stadio Renzo Barbera, Palermo • Talianska Seria A • 12. kolo

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 15:00.

V rámci 12.kola talianskej Serie A sa dnes na Stadio Renzo Barbera predstaví domáce US Palermo, ktoré privíta tím AC Miláno.

US Palermo
    Domácemu tímu patrí predposledné devätnáste miesto za šesť bodov, pričom pred posledným Crotone majú náskok len jedného bodu, ale rovnako tak jeden bod strácajú na osemnáste Empoli. Hráči Palerma ťahajú sériu štyroch prehier v rade. Naposledy nezvládli zápas v Cagliari, kde prehrali 2:1.

AC Miláno
    Hostia majú na svojom konte 22 bodov a sú momentálne na treťom mieste ligovej tabuľky, pričom sú len o skóre lepší ako štvrté Lazio, ale tiež strácajú len jeden bod na druhý AS Rím. Z posledných troch zápasov vyhralo AC dvakrát, keď po prehre s Janovom zvládlo domáci zápas a najtesnejším rozdielom 1:0 si poradilo s tímom Pescara.

Vzájomné zápasy
    Favoritom dnešného zápasu je milánske AC a to nielen vďaka tabuľkovému postaveniu, ale aj pri pohľade na prehľad vzájomných zápasov. Z posledných piatich totiž Palermo vyhralo len raz, vo zvyšných štyroch prípadoch vyhrali hostia. Miláno bralo výhru aj po poslednom meraní síl, ktoré sa hralo vo februári tohto roku a AC na tomto štadióne zvíťazilo 0:2.

US Palermo: Posavec – Cionek, Anđelković, S. Rajković, Aleesami – Hiljemark, Gazzi, Bruno Henrique – Embalo, Nestorovski, Sallai.
    Náhradníci: Marson, Fulignati – Vitiello, Goldaniga, Čočev, Quaison, Diamanti, Bouy, Jajalo, Morganella, Pezzella, Lo Faso.

AC Miláno: G. Donnarumma – Abate, Paletta, A. Romagnoli, De Sciglio – Kucka, Locatelli, Pašalić – Suso, Bacca, Bonaventura.
    Náhradníci: Gabriel, Plizzari – Ely, Adriano, Lapadula, Honda, G. Gomez, A. Poli, C. Zapata, J. Sosa, Antonelli, M. Fernández.

Rozhodca: M.Mazzoleni – G.Vuoto, V.Fiorito.

1

2
    V úvode duelu pri lopte milánske AC, ktoré kombinuje v strede pola.

3
    Po faule Cioneka bude AC zahrávať priamy kop z nebezpečnej vzdialenosti z ľavého krídla.

4
    Po priamom kope hostí sa domácej obrane podarilo odvrátiť loptu do stredu pola.

5
    AC opäť zahrávalo priamy kop, tentokrát tiež z ľavej strany, ale zo strednej vzdialenosti. Krátko po ňon bol však Bacca v ofsajde a k lopte sa dostal domáci tím.

6
    Hostia v držaní lopty v strede pola po voľnom kope, ktorému predchádzal faul Gazziho.

8
    Oba tímy sa vystriedali v držaní lopty v strede pola.

9
    Hostai to skúsili vysokým centrom zo stredu pola, ale ten zachytila domáca defenzíva a získala loptu.

10
    Ofenzívna akcia hostí cez ľavé krídlo sa po nepresnom centri skončila len odkopom od brány v podaní Posaveca.

11
    Po Rajkovičovom faule na Susa bude AC zahrávať priamy kop z veľmi nebezpečnej vzdialenosti!

12
    Priamy kop hostí neznamenal nebezpečenstvo pre bránu Palerma, v držaní lopty na vlastnej polovici domáci tím.

13
    O prvú nebezpečnú strelu na bránu sa v dnešnom zápase postaral hosťujúci Bonaventura, ale nemieril presne a je z toho len odkop od brány.

14
    Po prvýkrát v zápase sa výraznejšie na útočnú polovicu dostali aj domáci, ktorí si vybojovali aj voľný kop zo strednej vzdialenosti.

15
    Palermo sa na polovici hostí dlho neohrialo a už v strede pola kombinujú s loptou na kopačkách hráči AC Miláno.

15
    AC Miláno dalo gól!
    O otvárací gól dnešného stretnutia sa postaral hosťujúci SUSO.
    15. Suso (ACM) - 0:1

17
    Oba celky sa striedajú v držaní lopty v strede pola.

18
    Po akcii z ľavého krídla mohli viesť hostia už odva góly, ale Pašalič pálil nepresne!

19
    Domáci zaútočili po pravom krídle, ale následný center do vápna AC bol dovrátený na rohový kop.

20
    Od rohovej zástavky centroval Embalo a krátko po jeho rohu získali domáci možnosť voľného kopu z nebezpečnej vzdialenosti!

21
    Po priamom kope domácich sa dostal k strele na bránu Nestorovski, ale Donnarumma si s jeho pokusom poradil.

22
    Domáci kombinujú na krátko v oblasti stredového kruhu.

23
    Na vlastnej polovici v držaní lopty AC Miláno.

24
    K strele na domácu bránu sa odhodlal Bruno Henrique, ale nasmeroval svoj pokus len do gólmana AC, ktorý pohotovo jeho strelu vyrazil. Krátko potom mali domáci možnosť rohovéhho kopu, ale po ňom prišli o loptu.

25
    Po rýchlom brejku v podaní hosťujúceho celku sa zdalo, že Bacca sa dostane do šance, ale napokon získala loptu obrana domáceho mužstva.

26
    Žltú kartu dostáva Mattia De Sciglio (AC Miláno).

27
    Domáca akcia sa skončila ofsajdom, v ktorom bol Embalo.

28
    Hostia si vybojovali rohový kop, ale Suso hlavičkoval po centri od ľavej rohovej zástavky nepresne.

29
    Po nepresnom centri Locatelliho z ľavého krídla uvidíme odkop od domácej brány.

30
    Palermo v držaní lopty v strede pola.

31
    Domáci pekne zakombinovali na útočnej polovici, ale Embalova strela z hranice šestnástky bola vyboxovaná gólmanom hostí.

32
    Domáci pridali na ofenzívnej aktivite. Zahrávali roh z ľavej strany a síce sa po ňom k strele nikto z hráčov Palerma nedostal, domáci naďalej zostali s loptou vo svojej moci na polovici súpera.

33
    AC Miláno kombinuje v strede pola.

34
    Po nepresnom centri Abateho z pravej strany bude domáci Posavec vykopávať od brány.

36
    Nepresnosti v strede pola v podaní oboch tímov. Prvý polčas sa prehupol do svojej poslednej desaťminútovky.

37
    Snaha domáceho tímu o vyrovnanie je evidentná, tentokrát to ale skončilo znova ofsajdom, v ktorom bol Sallai.

39
    US Palermo v držaní lopty na vlastnej polovici.

40
    Tempo hry trošku opadlo, pri lopte domáci v strede pola.

41
    Začala sa posledná päťminútovka prvého dejstva.

42
    Domáci sú v závere zápasu aktívnejším tímom, teraz kombinujú na útočnej polovici, ale v bezpečnej vzdialenosti od milánskej brány.

43
    Po dlhšej dobe zavítali do útoku aj hostia. Ich snaha na pravom krídle sa skončila rohovým kopom, ale po centri od rohovej zástavky sa k lopte dostal znovu domáci tím.

45
    Hrá sa posledná minúta prvého polčasu, na vlastnej polovici pri lopte hostia.

45+1
    Nadstavuje sa jedna minúta, domáci si prihrávajú v strede pola.

45+2

46

46
    Okamžite v úvode druhého polčasu sa hostia pustili do útoku, ale na ľavom krídle o loptu prišli a získalo ju Palermo.

47
    Palermo po zisku lopty rozvážne kombinuje na vlastnej polovici.

48
    Po faule Kucku v strede pola budú domáci zahrávať voľný kop.

49
    Domáci po voľnom kope dlho loptu na svojich kopačkách nemali a už sa jej ujalo AC.

50
    Domáci zaútočili po pravom krídle a Gazzi získal pre svoj tím rohový kop.

51
    Po centri od pravej rohovej zástavky zakončoval hlavou Rajkovič, ale nasmeroval svoj pokus len do náruče Donnarummu.

52
    V držani lopty AC Miláno, ktoré kombinuje v strede pola.

53
    Po nenápadne vyzerajúcej akcii domáceho tímu sa k strele z hranice vápna dostal Embalo, ale jeho pokus nepriniesol Palermu vytúžené vyrovnanie a lopty sa už zmocnilo AC.

55
    Domáci si prihrávajú na vlastnej polovici, v druhom polčase sa hrá opatrne.

56
    Domáci opäť nebezpečne zakombinovali a ich akcia sa ešte nekončí ani po zblokovanej strele Henriqueho, pretože budú kopať roh z pravej strany.

57
    Po centri od pravej rohovej zástavky opäť strieľal Bruno Henrique, ale nemieril presne a je z toho odkop od brány v podaní Donnarummu.

57
    Striedanie v tíme US Palermo: z ihriska odchádza Roland Sallai, prichádza Alessandro Diamanti.

57
    Striedanie v tíme US Palermo: z ihriska odchádza Apna Carlos Embalo, prichádza Simone Lo Faso.

59
    AC Miláno v držaní lopty v strede pola.

60
    Domáco Palermo sa pokúša o postupný útok, je za nami hodinka hry.

61
    Po tretíkrát v krátkom časovom slede sa dostal do zakončenia domáci Bruno Henriue, ale ani tentokrát nebola jeho strela presná a nesmerovala medzi tyče Donnarummovej brány.

63
    Po prihrávke z ľavej strany sa dostal k strele strriedajúci Lo Faso, ale jeho pokus bol nepresný a nasleduje len odkop od brány.

63
    Striedanie v tíme AC Miláno: z ihriska odchádza Mario Pašalić, prichádza Matías Fernández.

64
    Žltú kartu dostáva Thiago Cionek (US Palermo).

65
    Hostia zahrávali nebezpečný priamy kop z ľavej strany, ale ich akcia sa skončila len postavením mimo hry, v ktorom bol Paletta.

66
    Hostia na krátko kombinujú v oblasti stredového kruhu.

67
    Domáci si prihrávali pred vápnom Milána, napokon sa k strele spoza šestnástky odhodlal striedajúci Diamanti, ale jeho pokus bol nepresný.

68
    Hostia chceli po Diamantiho strele okamžite odpovedať rýchlym brejkom, ale nič z toho nebolo, pretože Bacca bol v ofsajde.

70
    Oba celky sa vystriedali v držaní lopty v strede pola, je pred nami posledných dvadsať minút dnešného stretnutia.

71
    Palermo dalo gól!
    Domáca snaha o vyrovnanie bola v druhom polčase priam hmatateľná a napokon sa to Palermu predsa len podarilo. Musíme uznať, že vyrovnávajúci gól je zaslúžený a vsietil ho ILJA NESTOROVSKI.
    71. Ilja Nestorovski (PLM) - 1:1

72
    Striedanie v tíme AC Miláno: z ihriska odchádza Juraj Kucka, prichádza Andrea Poli.

74
    Miláno zahrávala v krátkom časovom slede roh a nebezpečný priamy kop. Do vynikajúcej šance sa dostal Suso, autor prvého gólu, ale jeho strela bola vyrazená na ďalší roh pre hostí

75
    Hostia po rohovom kope o loptu prišli a dopredu ide Palermo.

76
    Palermo sa spätnými prihrávkami samo vytlačilo z útočnej polovice až pred vlastného gólmana.

77
    Domáci stále pri lopte, ťažiskom hry stred pola.

78
    Po nepresnosti domáceho celku sa dostali do útoku hostia, ale ich akcia sa skončila len nepresnou strelou z kopačky Bonaventuru.

79
    Striedanie v tíme AC Miláno: z ihriska odchádza Carlos Bacca, prichádza Gianluca Lapadula.

80
    Hra sa trošku ukľudnila, po útočnom faule striedajúceho Fernándeza zahráva Palermo voľný kop na vlastnej polovici.

81
    Domáci mohli ísť do vedenia, ale Bruno Henrique pálil veľmi nepresne.

82
    Hostia síce stratili na ľavom krídle loptu, ale vybojovali si aspoň možnosť rohového kopu.

82
    Po rohovom kope z ľavej strany sa hostia dostávajú opäť do vedenia po presnom zásahu GIANLUCU LAPADULU, ktorý potreboval na presný zásah len tri minúty na ihrisku!
    82. Gianluca Lapadula (ACM) - 1:2

84
    Hostia v držaní lopty na vlastnej polovici.

85
    Domáci sa pokúsili o vyrovnanie, ale Diamanti sa napokon vo vápne k strele nedostal a lopty sa zmocnila obrana hostí.

85
    Striedanie v tíme US Palermo: z ihriska odchádza Oscar Hiljemark, prichádza Robin Quaison.

86
    Začalo sa posledných päť minút druhého polčasu, na vlastnej polovici pri lopte Miláno.

88
    V strede pola držia loptu na svojich kopačkách hostia a kontrolujú priebeh hry.

89
    Palermo nebezpečne obliehalo pokutové územie súpera. Najskôr na ľavom krídle, následne sa hra presunula na pravú stranu útočnej polovice domáceho celku, ale po nepresnom centri nasleduje len odkop od brány hostí.

89
    Žltú kartu dostáva Alessandro Diamanti (US Palermo).

90
    Hrá sa posledná minúta riadneho hracieho času dnešného zápasu, Miláno pri lopte v strede pola.

90+1
    Nadstavujú sa tri minúty.

90+2
    Domáci pekne kombinovali na polovici hostí, ale po nepresnom centri z pravého krídla nasleduje rovnako ako pred chvíľou len odkop od brány.

90+3

90+3

Domáce Palermo bolo dnes favorizovanému milánskemu AC viac než dôstojným súperom, ale napokon si predsa len berú tri body domov hostia. Tí inkasovali len raz, ale dokázali vsietiť po góle v obidvoch polčasoch a tak dnes vyhrávajú pomerom 1:2. (16:54:41)