Vladivostok – Togliatti 5:2 (kon.) | Chabarovsk – Nižnekamsk 4:1 (kon.) | Red Star Kunlun – Kazaň 2:3 (kon.)
Ufa – HC Slovan sk 6:3 (kon.) | D. Moskva – Novgorod 0:1 (kon.)
HC Salavat Julajev Ufa
6:3 (1:1, 3:1, 2:1)
HC Slovan Bratislava
Štvrtok 22.09.2016, 16:00 • Ufa Arena • KHL

A je dobojované. Salavat Julajev Ufa zdolal na svojom ľade HC Slovan Bratislava 6:3. Slovan doplatil na veľkú nedisciplinovanosť, keď si jeho hráči odpykali na trestnej lavici dovedna 18 trestných minút. Hviezdou zápasu sa stal nepochybne švédsky útočník Linus Omark, ktorý si v zápase na konto pripísal bilanciu 2+2.
    Slovan si tak po neúspešnom ťažení na ľade Metallurgu Magnitogorsk (4:2) odnáša z ľadu Salavatu Julajev Ufa ďalšiu prehru v pomere 3:6. Na zverencov Miloša Říhu najbližšie čaká sobotňajší duel na ľade Traktoru Čeľabinsk o 13:30 hod. (18:32:46)

59:07
    A v závere zápasu si tak na trestnú lavicu sadá Jakub Valský na dve minúty, jeho sok Denis Bodrov dostal za vyprovokovanie bitky štvorminútový trest.

58:58
    A v závere zápasu sa do seba pustili ešte domáci Denis Bodrov a Čech Jakub Valský, ktorí predviedli krátku pästnú výmenu.

58:43
    Po ďalšom góle Ufy sa zápas už len dohráva. Do konca zápasu ostáva 77 sekúnd.
    58:22 Linus Omark (UFA) - 6:3

58:22
    Salavat Ufa dala gól!
    A je to gól! Miloš Říha sa rozhodol odvolať brankára a výhru Ufy v dnešnom súboji pečatí Švéd LINUS OMARK, ktorý sa vrútil do útočného pásma a bez väčších problémov umiestnil puk do opustenej brány.
    Asistencie: Igor Grigorenko

57:43
    Rosandić podržal puk na modrej čiare, no Slovan si nedokáže vypracovať súvislejší tlak v závere zápasu a všetko nasvedčuje tomu, že Ufa bez väčších problémov dokráča za trojbodovým ziskom.

57:29
    Chipchura teraz zinkasoval pri mantineli tvrdý stret s Gončarovom, stret však nebol posúdený ako nedovolený. Hra je prerušená, buly sa bude vhadzovať po ľavici Svedberga.

56:53
    Salavat je opäť pri lopte, zatlačila svojho súpera pred vlastnou bránou, no zatiaľ sa jej nedarí vypracovať si streleckú príležitosť a ohroziť tak brankára Poggea.

56:30
    Ufa sa musí vysťahovať z útočného pásma, puk sa dostal za modrú čiaru Slovana.

56:17
    Alexander Loginov sa dostal k zakončeniu, jeho zakončeniu ale chýbala väčšia presnosť i razancia. Pogge tak po úspešnom zákroku prerušuje hru.

55:48
    Ufa sa usadila v útočnom pásme, umne zbiera cenné sekundy a pekne kombinuje. K strele od modrej sa dostal Gončarov, no jeho projektil skončil na zadnom mantineli.

55:12
    Ufa zakladá útočnú akciu spoza vlastnej brány. Salavat sa však nemusí nikam ponáhľať, necelých päť minút pred koncom zápasu má k dispozícii pohodlný dvojgólový náskok.

54:54
    A Slovan po vylúčení Mareka Viedenského azda stráca aj poslednú iskierku nádeje na vyrovnanie. Najbližšie dve minúty sa bude musieť brániť.

54:06
    Jeglič teraz vybojoval puk v rohu mantinelu, no defenzíva Ufy si dala pozor na bratislavských útočníkov.
    53:31

53:31
    Čas sa kráti. Slovanu sa nedarí streliť kontaktný gól, ktorým by dokázal zdramatizovať záver dnešného stretnutia.

52:54
    Pokorný teraz od červenej čiary nastrelil puk na Svedberga a získal útočného pásmo.

52:39
    Kapitán Meszároš sa snaží v závere zápasu nabudiť svojich spoluhráčov tvrdým hitom na modrej obrannej čiare.

52:21
    Ufa sa dopustila zakázaného uvoľnenia. Hra sa sťahuje pred brankára Viktora Svedberga.

51:58
    Taffe teraz našiel pred bránou Cheechooa, kanadský krídelník sa dostal k zakončeniu, no Svedberg s dávkou šťasteny zastavil aj tento strelecký pokus.

51:45
    Švarný za vlastnou bránou prenechal puk Meszárošovi, Slovan bude zakladať útočnú akciu od Poggea.

51:00
    Ufa napriek dvojgólovému vedeniu sa stále sympaticky snaží hrať ofenzívne a čo najviac ohrozovať bránu Poggea.

50:35
    Zápas vstúpil do svojej poslednej desaťminútovky. Ak chce dnes Slovan bodovať, potrebuje streliť ešte dva góly.

50:25
    Hra je prerušená. Na striedačke domáceho celku vidíme zakrvaveného švédskeho útočníka Andreasa Engqvista, ktorého tvrdo pri mantineli "dohral" Pavol Skalický, vylučovať sa však nebude.

49:53
    Skalický nahodil puk do útočného pásma, kde ho ale hráči Salavatu získali naspäť.

49:20
    Na druhej strane pohrozil Enver Lisin, ktorý sa prezentoval peknou individuálnou akciou, no backhandová kľučka ruskému hráčovi nevyšla podľa predstáv.

48:45
    A Slovan mohol streliť kontaktný gól! Jonathan Cheechoo sa ocitol v sľubnej šanci, no nedokázal prepasírovať puk za chrbát Svedberga.
    47:10 Tomáš Zigo (SBA) - 5:3

47:10
    Slovan Bratislava dal gól!
    A Slovan Bratislava zásluhou dvojice TOMÁŠ ZIGO – Mislav Rosandić znižuje skóre na rozdiel dvoch gólov. Druhý menovaný parádnou stieľanou prihrávkou vyzval do stopercentnej šance bývalého útočníka Banskej Bystrice, ktorý nepohŕdol poskytnutou šancou a skóroval.
    Asistencie: Mislav Rosandić

46:38
    Slovan je opäť v útočnej tretine, no nemá puk pod kontrolou, Ufa svojmu súperovi len odovzdala puk a Bratislavčania tak môžu založiť ďalšiu útočnú akciu.
    46:23

46:23
    Ďaloga teraz odviedol výbornú defenzívnu prácu a zneškodnil tak rodiacu sa šancu súpera.

45:54
    Slovan dal vôbec prvýkrát v tretej tretine o sebe vedieť, no gól sa mu streliť nepodarilo. Bratislavčania sa teraz budú musieť brániť.

45:37
    Od modrej teraz pálil Mislav Rosandič, no jeho pokus zblokoval Arzamascev.

45:04
    A Slovan Bratislava mal možnosť skorigovať nepriaznivé skóre. Viedenský krásnou prihrávkou vysunul do úniku Václava Nedorosta, no ten nedokázal "vykúpať" Svedberga v bráne.

44:18
    Teemu Hartikainen sa teraz natlačil pred Poggeho spoza brány, myslel to veľmi dobre, no jeho úmysel kanadský brankár prečítal.
    43:56 Arťom Černov (UFA) - 5:2

43:56
    Slovan teraz zbytočne stratil puk v strednom pásme, Anton Lazarev našiel pred bratislavskou bránou ARŤOMA ČERNOVA, ktorý bez väčších problémov strieľa piaty gól svojho tímu v dnešnom zápase.
    Asistencia: Anton Lazarev

43:49
    Ufa vstúpila do záverečnej tretiny veľmi aktívne a naďalej je v zápase lepším tímom.

43:42
    A Slovan hrá v plnom počte, Šiška sa vracia na ľad, no v závere oslabenia sa strelecky mohol presadiť Enver Lisin, ktorý číhal na odrazený puk po zákroku Poggea, no k zakončeniu sa napokon nedostal.

43:14
    Salavat zaviedol puk do útočného pásma a opäť sa usadil v útočnom pásme. Slovan sa bude musieť brániť ešte 30 sekúnd.

42:58
    Strelu Alexa Loginova od modrej teraz Pogge ukryl vo svojej lapačke a prerušil hru.

42:32
    Ufa sa usadila v útočnom pásme. Na ľade sú elitní hráči ruského celku, ktorí dnes hrajú veľmi vydarený zápas.
    41:44

41:44
    A je to ďalšie vylúčenie v podaní Bratislavčanov. Na trestnú lavicu si sadá Juraj Šiška za nebezpečnú hru s vysokou hokejkou.

40:56
    Na druhej strane pohrozila aj Ufa, no Pogge ostal pozorný a podržal svoj tím.

40:44
    Kyle Chipchura sa teraz dostal do sľubnej šance, no Svedberg sa dokázal presunúť zo strany na stranu a podržal svoj tím.

40:05
    A začala sa tretia tretina dnešného duelu, v ktorej úvode sa bude musieť Slovan brániť v oslabení po prenesenom treste Václava Nedorosta zo záveru druhého dejstva.

40:01

Ďalšia tretina sa začne približne o 17:47.

Za nami je druhé dejstvo dnešného stretnutia medzi Salavatom Julajev Ufa a HC Slovan Bratislava, v ktorej sa viac darilo domácemu celku, ktorý strelil tri góly, raz inkasoval a do kabín ide s vedomím dvojgólového vedenia. Slovan je často vylučovaný, má výrazné medzery v defenzíve, na čo v dnešnom zápase veľmi dopláca.

40:00

39:48
    Bratislavčania sa napokon dokázali oslobodiť spod tlaku Ufy a záver druhej tretiny zrejme zvládne bez ujmy v podobe ďalšieho inkasovaného gólu.

39:18
    Ufa je v neustálom pohybe, hráči si medzi sebou výborne vymieňajú puk, no zatiaľ sa nedokážu dostať k žiadnej strele, ktorá by výraznejšie ohrozila bratislavskú bránu.

38:52
    Slovan sa tak v závere druhej tretiny musí brániť. Ufa sa už usadila v útočnom pásme a rozbieha presilovkovú akciu.

38:49
    A je to ďalšie vylúčenie pre bratislavský celok. Na trestnú lavicu si za sekanie sadá Václav Nedorost.

38:00
    Z ľavej strany teraz pálil Jakub Valský, jeho strelecký pokus ale príliš Svedberga nepreveril. Hra je prerušená.

37:33
    Na ľade je už elitný útok Ufy, ktorý okamžite otočil hru. Omark sa šikovne zbavil Bačíka pri mantineli, no nedokázal vymyslieť nič produktívne.

37:00
    Slovan teraz predviedol jeden z najlepších úsekov v druhej tretine, no jeho aktivite chýba väčšia strelecká snaha.

36:43
    Grigorenko poslal puk cez všetky čiary, hra je opäť prerušená.

36:38
    Lušňák vyhral buly a od modrej pálil Matej Pokorný, ktorého projektil ale minul bránu Svedberga.

36:33
    Buly sa bude vhadzovať v obrannom pásme ruského celku. Na ľade je tretia útočná formácia Slovana.

35:49
    Slovan tak v záverečnej päťminútovke druhej tretiny inkasoval a Ufa sa opäť vzdialila svojmu súperovi na rozdiel dvoch gólov. Bratislavčania sa teraz snažia o strelenie kontaktného gólu, no nedokážu si vypracovať výraznejšiu streleckú príležitosť.
    35:25 Alexandr Loginov (UFA) - 4:2

35:25
    A Ufa opäť vedie o dva góly. ALEXANDER LOGINOV ľahko nahodil puk pred bránu Slovana, Pogge mal zakrytý výhľad a strelu ruského obrancu zastavila až sieť v bratislavskej bráne.
    Asistencie: Enver Lisin, Linus Omark

35:07
    Ufa teraz zavrela Slovan pred vlastnou bránou a vytvára si veľký tlak.

34:27
    Hra je prerušená. Buly sa bude vhadzovať po ľavici brankára Svedberga.

34:05
    Ufa teraz vynikajúco vyšachovala brániaci sa trojlístok Slovana. K strele z medzikružia sa dostal Grigorenko, no jeho pokus dokázal zneškodniť Pogge.

33:29
    A Slovan sa bude brániť v trojici. Na trestnú lavicu si sadá kapitán Andrej Meszároš, ktorý sa dopustil nedovolenej hry vysokou hokejkou, ktorou nebezpečne zasiahol strelca tretieho gólu Ufy Linusa Omarka.

33:03
    A opäť skvelá práca brániacich sa Bratislavčanov, ktorí posielajú puk cez všetky čiary až k brankárovi Svedbergovi.

32:44
    Slovan sa zatiaľ úspešne bráni, Chipchura opäť pozbieral cenné sekundy, Ufa sa nedokáže dostať do útočného pásma.

32:28
    Skalický teraz predviedol výbornú akciu v oslabení. Po ľavej strane sa natlačil pred bránu, no jeho backhandový pokus úspešný nebol.
    32:20

32:20
    A Slovan bude hrať v oslabení. Na trestnú lavicu si sadá Jonathan Cheechoo, ktorý je potrestaný za nedovolené bránenie.
    30:07 Patrik Lušňák (SBA) - 3:2

30:07
    A je to gól! Slovanu sa podarilo streliť kontaktný gól. MAREK ĎALOGA sa vrútil do útočného pásma, dokázal si poradiť so svojím strážcom, poslal puk pred Svedberga, ktorý sa od korčule Dmitrija Vorobjova odrazil za chrbát švédskeho brankára.
    Asistencie:

30:00
    A zápas vstupuje do svojej druhej polovice. Slovan vyvádza puk z vlastnej obrannej tretiny.

28:54
    Salavat doslova zavrel svojho súpera vo vlastnom pásme, ruský tím ženie dopredu mohutné skandovanie "Ufa! Ufa!" Hru na krátko upokojuje Justin Pogge dobrým zákrokom po strele Dmitrija Vorobjova.

28:21
    Na ľade je elitný bratislavský útok, ktorý sa ale teraz musí brániť. O puk sa bojuje v rohu klziska, kapitán Meszároš ale nedokáže odstaviť od puku Fína Hartikainena.
    27:52

27:52
    Lazarev teraz nedokázal spracovať ťažký puk a Švarný tak napokon zvládol náročnú situáciu. Ufa sa dostávala do prečíslenia 3 na 2.

26:51
    Loginov teraz vyzval svojich spoluhráčov do útoku. Černov sa šikovne dostal do šance, no nedokázal usmerniť puk za chrbát Poggeho. Slovan dostáva puk z obranného pásma.

26:20
    Ufe teraz poriadne zavarila štvrtá útočná formácia hostí. Zigo sa dvakrát dostal k zakončeniu, no ani raz nedokázal priamo ohroziť bránu Svedberga.

26:10
    Ufa predviedla perfektný vstup do druhej tretiny, svojho súpera zaskočila dvomi rýchlymi gólmi z čepele Igora Makarova a Linusa Omarka a vďaka tomu má namierené k dnešnému víťazstvu. Pred nami je ale stále vyše polovica zápasu, v ktorej sa toho môže ešte mnoho zmeniť.
    25:48 Linus Omark (UFA) - 3:1

25:48
    A je to ďalší gól v sieti bratislavského Slovana. Strelecky sa presadil LINUS OMARK, ktorý si nakorčuľoval od ľavého mantinelu medzi kruhy, odkiaľ prekvapil Justina Poggea, ktorý si tento inkasovaný gól rozhodne nedá za klobúk.
    Asistencie: Andreas Engqvist, Denis Kuljaš

25:38
    A Ufa je po strelenom góle pri chuti. K zakončeniu sa teraz dostal Černov, ktorého strela ale smerovala do stredu brány a Pogge tak bezpečne kryl jeho pokus.
    24:47 Igor Makarov (UFA) - 2:1

24:47
    A Salavat Julajev Ufa sa opäť dostáva do vedenia. Presilovú hru svojho tímu využíva IGOR MAKAROV, ktorý výborne tečoval strelu Envera Lisina a prekonal brankára Justina Poggeho.
    Asistencie: Enver Lisin, Jevgenij Bodrov

24:01
    Výbornú prácu teraz odviedol Jonathan Cheechoo, ktorý podržal puk v útočnom pásme a pozbieral cenné sekundy.

23:21
    Slovan sa ale zatiaľ úspešne bráni. Ufa sa nedokáže natrvalo usadiť v útočnom pásme.

22:50
    Pogge teraz výborne prečítal hru, vykorčuľoval za bránu a vystavil stopku rodiacej sa akcii súpera.

22:47
    A je to ďalšie vylúčenie slovenského celku. Na trestnú lavicu si sadá Patrik Bačík za držanie.

21:56
    Pokorný v spolupráci s Meszárošom vyviezol puk z vlastného pásma, Slovan sa ale nedokázal dostať do útočnej tretiny.

21:40
    Makarov sa teraz nedostal k dlhej prihrávke, k puku sa dostanú hráči bratislavského Slovana.

20:42
    Ufa len nahodila puk do útočného pásma a odišla striedať. V prvej tretine sme sledovali vyrovnaný hokej, v ktorom mali opticky viac z hry domáci hokejisti, no zatiaľ je boj o body otvorený.

20:10
    A práve odštartovala druhá tretina dnešného zápasu. Slovan sa zmocnil puku a bude zakladať prvú útočnú akciu prostrednej časti.

20:01

Ďalšia tretina sa začne približne o 16:52.

A je za nami prvá dvadsaťminútovka duelu medzi Salatom Julajev Ufa a HC Slovan Bratislava. Rusý tím sa v štrnástej minúte zásluhou Andreasa Engqvista dostal do vedenia, no 59 sekúnd pred koncom využil presilovú hru peknou strelou obranca Marek Ďaloga. Do kabín tak aktéri dnešného stretnutia odchádzajú za nerozhodného stavu 1:1.

20:00

19:47
    Hra je opäť prerušená. Vhadzovať sa bude opäť v strednom pásme.

19:41
    Hra je prerušená 19 sekúnd pred zaznením prvej sirény. Puk sa bude vhadzovať v strednom pásme bližšie k bráne hostí z bratislavského Slovana.
    19:01 1:1
    19:01 Marek Ďaloga (SBA) - 1:1

19:01
    A je to gól! Na 1:1 v záverečnej minúte prvej tretiny vyrovnáva MAREK ĎALOGA, ktorý sa zmocnil dobrej prihrávky a peknou strelou zápästím k žŕdke využíva presilovú hru bratislavského Slovana.
    Asistencie: Jeff Taffe, Jonathan Cheechoo

17:22
    Nedovoleného bránenia sa dopustil Michail Vorobjov, ktorý tak spôsobil, že gól Kaprizova nemôže byť uznaný.

17:22
    Kirill Kaprizov teraz krásnou strelou backhandom dopravil puk za chrbát Poggeho, no jeho gól nemôže byť uznaný kvôli priestupku jeho spoluhráča Michaila Vorobjova.

17:07
    Ufa teraz poriadne zatlačila bratislavský Slovan, no hru napokon istým zákrokom upokojuje Justin Pogge, ktorý má v dnešnom zápase rozhodne viac práce ako jeho náprotivok v domácom drese Viktor Svedberg.

16:11
    Ufa sa opäť usadila v útočnom pásme. Bratislavčania sa zatiaľ úspešne bránia, Pogge vynikajúco vykryl strelu Bodrova a dal si taktiež pozor na číhajúceho Lisina.

15:52
    Taffe vyhral buly proti Bodrovovi, no puk je v moci Makarova za bránou ruského celku.

15:43
    Slovan sa v záverečnej päťminútovke úvodného dejstva snaží vytvoriť si súvislý tlak, no hra sa kúskuje a nasledovať bude vhadzovanie v strednom pásme.

15:30
    K strele sa dostal Ivan Švarný, no jeho pokus úspešný nebol.

15:21
    Slovan teraz získal útočné pásmo po tom, čo nahodenie Tomáša Kubalíka Svedberg ukryl v lapačke a prerušil hru.

14:52
    Na ľade je štvrtá formácia bratislavského Slovana. Teraz sa však bude musieť brániť útočnej snahe Salavatu Julajev Ufa.

14:26
    Ufa po strelenom góle neupúšťa od útočnej aktivity. K nebezpečnému zakončeniu sa dostal Chripunov, no jeho zakončenie nebolo úspešné, Pogge prerušuje hru.
    13:20 1:0
    13:20 Andreas Engqvist (UFA) - 1:0

13:20
    A dokonale sa potvrdilo pravidlo nedáš-dostaneš. Strelu Hartikainena Pogge dokázal vykryť, no k dorážke sa dostal ANDREAS ENGQVIST, ktorý nekompromisne poslal puk do brány slovenského celku.
    Asistencia: Teemu Hartikainen, Linus Omark

12:43
    A teraz zazvonila žŕdka na bráne Viktora Svedberga. Skalický odviedol skvelú prácu za bránou, k strele sa dostal Patrik Lušňák, no jeho projektil skončil len na konštrukcii brány.

12:28
    Na trestnú lavicu si sadá Patrik Bačík za hákovanie. Na Slovan čakajú krušné dve minúty.
    12:19

12:19
    A Ufa hrá v plnom počte. Salavat ihneď vyrazil do útoku a bude hrať presilovú hru!

11:51
    Ruský celok sa teraz strelou cez všetky čiary opäť oslobodzuje spod bratislavského tlaku.
    11:21

11:21
    A Enver Lisin sa teraz dostal do úniku, no zoči-voči Poggemu neuspel a brankár Slovana teraz výborným zákrokom podržal svoj tím.

10:50
    Presilová hra Slovana o dvoch hráčov sa skončila. Slovan bude má k dispozícii takmer 90-sekundovú početnú výhodu o jedného muža.

10:39
    Hra je prerušená. Vhadzovať sa bude po pravici Viktora Svedberga.

10:25
    Meszároš výborne páli od modrej, v trme-vrme sa o dorážku snažil Jonathan Cheechoo, no nedokázal prepasírovať puk za chrbát Svedberga.

10:19
    A Slovan bude hrať presilovú hru o dvoch hráčov! Na "lavicu hanby" si sadá Zachar Arzamascev, ktorý je vylúčený za nedovolené bránenie.

09:38
    Slovan zavrel svojho súpera v obrannej tretine, Nedorost so Švarným výborne kombinuje, no hostia si zatiaľ nedokážu vypracovať žiadnu vážnejšiu gólovú príležitosť.

09:23
    Od modrej teraz výborne pálil Ivan Švarný, no jeho projektil skončil na zadnom mantineli.

08:59
    Bodrov s Lisinom sa dostali do rýchleho protiútoku 2 na 2. Zodpovednosť na seba vzal prvý menovaný, no jeho strela bola zblokovaná.

08:50
    A Slovan si zahrá prvú presilovú hru. Svojou aktivitou si faul od Teemuho Hartikainena vypýtal Jakub Valský.

08:43
    Slovan sa po dlhom čase usadil v útočnom pásme súpera a tešiť sa môže na avizované vylúčenie domáceho hokejistu.

07:48
    Hra je v posledných minútach rozháraná, opticky viac z hry má ruský celok, no Slovan je pred vlastnou bránou bezchybný, už niekoľkokrát nedovolil svojmu súperovi vystreliť.

07:16
    A hráči Ufy sa opäť ženú dopredu, no defenzíva Slovana je zatiaľ stopercentná.

06:28
    Chipchura teraz odviedol v útočnom pásme kus dobrej práce, no chýbala mu väčšia podpora spoluhráčov a o vybojovaný puk prišiel.

05:46
    Puk je stále v obrannom pásme Slovana. Ufa teraz zatlačila svojho súpera pred brankára Poggea, no nedokáže si vypracovať žiadnu výraznejšiu streleckú šancu.
    05:24

05:24
    A Pogge teraz upokojuje situáciu po šanci Lisina, ktorý sa zoči-voči brankárovi bratislavského celku ale nedokázal presadiť.

04:37
    V poslednej minúte sme videli mnoho nepresností na oboch stranách. Na výraznejšiu gólovú šancu zatiaľ diváci v Ufe čakajú márne.

04:06
    Po puk si za vlastnú bránu prišiel hosťujúci obranca Pokorný, ktorý si ho vymenil s Rosandičom. Na ľade je tretia útočná formácia Slovana.

03:35
    Kanadský krídelník sa ale nedostal k zakončeniu, defenzíva Ufy túto situáciu zvládla na výbornú.

03:10
    Slovan sa dokázal ubrániť dvojminútovej početnej nevýhode o jedného muža. Puk je za bránou Slovana, no "belasí" ho získali na svoju stranu a vďaka odpočinutému Cheechoovi zakladajú rýchly protiútok.

02:45
    Útočnú akciu domáceho tímu prerušil ofsajdový hvizd rozhodcu. V hre sa bude pokračovať v strednom pásme.

02:15
    Ufa opäť "zavrela" Slovan v útočnej tretine, no Kuljaš neprihral presne a slovenský mančaft posiela puk cez všetky čiary za bránu Svedberga.

01:37
    Zigo bol vykázaný z vhadzovania. Slovan napriek tomu dokázal vybojovať puk a poslať ho čo najďalej od vlastnej brány.

01:28
    Ufa sa usadila v útočnom pásme svojho súpera. K strele sa dostal Igor Makarov, no brankár Pogge ostal pozorný a istým zákrokom prerušil hru.

01:10
    A Salavat Julajev si zahrá prvú presilovú hru. Po 70 sekundách si na trestnú lavicu sadá Jonathan Cheechoo, ktorý sa dopustil podrazenia.

00:50
    Taffe prehral vhadzovanie v útočnom pásme, ruský celok môže vyviezť puk z vlastnej tretiny.

00:36
    Hartikainen teraz neprihral presne, k strele sa dostal Kyle Chipchura, Svedbergovi síce kazil výhľad Taffe, no brankár Ufy si na konto pripisuje prvý úspešný zákrok.

00:14
    Úvodné buly sa vhodilo. Slovan sa okamžite natlačil do útoku a Marek Viedenský sa pokúsil ohroziť bránu súpera, no neuspel.

00:01

Aktéri dnešného stretnutia sú na ľade. Po odznení slovenskej a ruskej hymny sa vhodí úvodné buly dnešného stretnutia.

HC Salavat Julajev Ufa: Svedberg (Gavrilov) – Kornějev, Kuljaš, D. Vorobjov, Gončarov, Garejev, Loginov, D. Bodrov, Arzamascev – Omark, Engqvist, Hartikainen – Lisin, J. Bodrov, I. Makarov – A. Černov, Chripunov, A. Lazarev – Kaprizov, M. Vorobjov, I. Grigorenko.

HC Slovan Bratislava: Pogge (Brust) – Švarný, Plastino, Luža, Meszároš, Ďaloga, Pokorný, Rosandić, Bačik – Nedorost, Viedenský, Jeglič – Chipchura, Taffe, Cheechoo – Skalický, Lušňák, Šiška – Valský, Zigo, T. Kubalík.

Rozhodca: Gusev, Olenin – Kuprijanov, Nikolajev.

Potopí Slovan trápiaci sa Salavat Julajev Ufa?

HC Slovan Bratislava dnes o šestnástej hodine odštartuje svoj v poradí druhý duel štvorzápasového tripu v závere septembra. Sily si zmeria s celkom HC Salavat Julajev Ufa, ktorý je podľa bookmakerov miernym favoritom stretnutia. Ruský celok sa ale vôbec nepotýka s dobrou formou, čo by mohla byť voda na mlyn pre jediného slovenského účastníka v Kontinentálnej hokejovej lige.

Hráčom Ufy patrí v tabuľke po jedenástich odohraných zápasoch dvanásta priečka so ziskom jedenástich bodov. V posledných piatich stretnutiach si pritom ruský mančaft na konto pripísal len jedno jediné víťazstvo v posledných siedmich stretnutiach. Táto negatívna séria sa s ruským klubom ťahá od prvého septembrového zápasu na ľade Jekaterinburgu (4:3sn). Následne prišla séria štyroch domácich duelov, v ktorých najprv Salavat podľahol Dinamu Riga 2:3 po samostatných nájazdoch, Jokeritu Helsinki 2:3 a Dinamu Minsk 1:2. Negatívnu sériu prehier prerušili hráči Ufy až v poslednom domácom dueli s Admiralom Vladivostok (4:2). Následne ale prišli ďalšie prehry v pomere 2:4 s Traktorom Čeľabinsk a 1:3 s HC Soči.

Naopak, Slovanu sa vcelku darí. V posledných štyroch zápasoch trikrát bodoval a naposledy odohral vyrovnanú partiu s obhajcom titulu z Metallurgu Magnitogorsk, keď svojho súpera nedokázal ustrážiť v záverečnej päťminútovke, dvakrát inkasoval a prehral 2:4. Predtým ale vydoloval cenné domáce víťazstvo 3:2 po samostatných nájazdoch proti Medveščaku Záhreb a rovnakým skóre sa skončil aj zápas v Novosibirsku, tentoraz ale v prospech ruského súpera. Pred súbojom s Novosibirskom "belasí" predviedli na ľade Avangardu Omsk vynikajúci výkon a po infarktovom závere zápasu vyhrali 4:3.

V tabuľke Západnej konferencie Slovanu patrí po desiatich súbojoch dvanásta priečka so ziskom 12 bodov. Skóre majú obaja dnešní súperi porovnateľné. Ufa v jedenástich stretnutiach strelila 23 gólov a 25-krát inkasovala, Slovan v desiatich súbojoch zaťažil konto súperových brankárov 26-krát a 28-krát inkasoval.

Čo sa individualít týka, Ufa sa v ofenzíve spolieha predovšetkým na švédsku dvojicu Andreas Engqvist – Linus Omark. Prvý menovaný je najproduktívnejším hráčom tímu so ziskom 9 bodov, Omark za svojím krajanom zaostáva len o jeden bod. Sekundovať sa im taktiež snaží bývalý hráč Edmontonu Oilers, Fín Teemu Hartikainen, ktorý je so 4 gólmi najlepším strelcom tímu. Ufa má taktiež veľmi šikovných ofenzívnych bekov. Denis Kuljaš, Zachar Arzamascev a Sami Lepistö sa vďaka zisku 4 bodov radia medzi najproduktívnejších hráčov svojho tímu.

Medzi lídrov produktivity klubu z metropoly Slovenska sa radí Jeff Taffe (3+5), Marek Viedenský (1+6) a Václav Nedorost (4+2). 5 kanadských bodov za bilanciu 1+4 majú na svojom konte obrancovia Nick Plastino a Andrej Meszároš.

A čo špeciálne formácie? v presilových hrách sa obom celkom darí veľmi podobne. Salavat Julajev s 22,4-percentným využitím presilových hier (49 presiloviek, 11 gólov) uzatvára elitnú desiatku tímov v tejto štatistike. Slovan je dvanásty s 21,1% (8 gólov v 38 stretnutiach).
    V oslabeniach to s ruským celkom nie je také ružové. Ufa je ôsmym najhorším tímom ruskej nadnárodnej súťaže pri hre v oslabeniach so 76,1-percentnou úspešnosťou bránenia početných nevýhod (v 46 oslabeniach inkasovali 11 gólov). Slovan je v KHL deviatym najlepším celkom na oslabeniach s 84% – v 50 oslabeniach inkasoval osem gólov.

Úvodné buly sa vhodí o šestnástej hodine. Po tomto zápase čaká na zverencov Miloša Říhu deň na odpočinok a presun do Čeľabinsku, kde v sobotu o 13:30 hod odohrá svoj tretí duel na štvorzápasovom tripe.

Vítame vás pri online prenose. Stretnutia začína o 16:00 hod.

Dávid Lech

Góly a asistencie: 14. Engqvist (Hartikainen, Omark), 25. I. Makarov (Lisin, J. Bodrov), 26. Omark (Engqvist, Kuljaš), 36. Loginov (Lisin, Omark), 44. A. Černov (A. Lazarev), 59. Omark (I. Grigorenko) – 20. Ďaloga (Taffe, Cheechoo), 31. Ďaloga, 48. Zigo (Rosandić)

HC Salavat Julajev Ufa: Svedberg (Gavrilov) – Kornějev, Kuljaš, D. Vorobjov, Gončarov, Garejev, Loginov, D. Bodrov, Arzamascev – Omark, Engqvist, Hartikainen – Lisin, J. Bodrov, I. Makarov – A. Černov, Chripunov, A. Lazarev – Kaprizov, M. Vorobjov, I. Grigorenko (C).
    HC Slovan Bratislava: Pogge (Brust) – Švarný, Plastino, Luža, Meszároš (C), Ďaloga, Pokorný, Rosandić, Bačik – Nedorost, Viedenský, Jeglič – Chipchura, Taffe, Cheechoo – Skalický, Lušňák, Šiška – Valský, Zigo, T. Kubalík.

Rozhodca: Gusev, Olenin – Kuprijanov, Nikolajev