Tím Severnej Ameriky – Švédsko 4:3 (po pr.) | Kanada – Tím Európy sk 4:1 (kon.) | Fínsko – Rusko 0:3 (kon.)
Kanada
4:1 (2:0, 1:1, 1:0)
Tím Európy
Štvrtok 22.09.2016, 02:10Svetový pohár • Skupina A

Víťazom základnej skupiny A na Svetovom pohári v hokeji 2016 sa stala domáca reprezentácia Kanady. Rozhodlo o tom jej víťazstvo nad Výberom Európy v pomere 4:1. V poslednej tretine ešte pri hre 4 na 4 skóre zápasu uzavrel Logan Couture. Tento výsledok znamená, že Tím Európy sa v semifinále turnaja stretne so Švédskom. Ja sa s vami nateraz lúčim. Ak sa chystáte spať, prajem vám dobrú noc, všetkým ostatným želám príjemný štvrtok! (04:39:46)

59:38
    Tomáš Tatar prepustil puk Andrejovi Sekerovi, ten ale tentokrát bránu Kanady netrafil.

59:01
    Na začiatku poslednej minúty stretnutia to skúšal Andrej Sekera, Corey Crawford hru neprerušil.

58:39
    Christian Ehrhoff na útočnom výlete nevyzrel na Coreyho Crawforda.
    57:33 Logan Couture (CAN) - 4:1

57:33
    Kanada dala gól!
    Tak a o víťazovi zápasu je definitívne rozhodnuté. Kanaďania dokázali vyvinúť tlak pred Jaroslavom Halákom a štvrtý gól pre svoj tím z toho vyťažil Logan Couture. Asistencie: Jonathan Toews, Marc-Édouard Vlasic .

57:26
    Vylúčenie v tíme Kanada (Brad Marchand – 2 min.).
    Vylúčenie v tíme Tím Európy (Pierre-Édouard Bellemare – 2 min.).

57:07
    Tomáš Tatar dobiedzal na defenzívu Kanady a svojou aktivitou vybojoval vhadzovanie pred Crawfordom.

56:39
    Corey Crawford bol pozorný aj pri strele Fransa Nielsena do jeho chráničov.

55:44
    Josi pokračuje vo svojej aktivite. Strela švajčiarskeho beka ale mierila len na zadný mantinel.

55:24
    Roman Josi sa sympaticky predral po ľavej strane, jeho spätná prihrávka na Mariána Hossu neprešla.

55:12
    Marián Gáborík s Anžem Kopitarom boli pri prechode útočnej modrej čiary rýchlejší ako Marián Hossa s pukom na hokejke. Píska sa ofsajd a nasleduje reklamná prestávka.

54:58
    Problémy Tímu Európy v rozohrávke pokračovali, až Andrej Sekera poslal puk na zakázané uvoľnenie.

53:50
    Európania majú teraz veľký problém dostať sa s pukom z vlastnej obrannej tretiny. Neúspešne to skúšali Josi s Draisaitlom.

52:55
    Sidney Crosby to skúšal podobne ako Marián Hossa pri prvom góle Tímu Európy z takmer mŕtveho uhla, Halák bol opäť pripravený.

52:42
    Hra je opäť prerušená po zásahu Haláka proti pokusu Coreyho Perryho.

52:26
    Po ďalšej reklamnej prestávke sa vhadzovalo pred Coreym Crawfordom.

Jakub Kocourek

Góly a asistencie: 5. Crosby (Bouwmeester), 20. Toews (Duchene), 35. Toews (Couture), 58. Couture (Toews, Vlasic) – 25. Hossa (Kopitar, Ehrhoff)

Kanada: Crawford (Holtby) – Burns, Vlasic, Doughty, Muzzin, Bouwmeester, Pietrangelo – Bergeron, Crosby (C), Marchand – Stamkos, C. Giroux, Tavares – Perry, Toews, Couture – Duchene, O'Reilly, Thornton.
    Tím Európy: Halák (Grubauer) – Chára, Sekera, Josi, Ehrhoff, Streit, Sbisa – Hossa, Kopitar (C), Tatar – Zuccarello, Nielsen, Gáborík – Niederreiter, Draisaitl, Rieder – Hansen, Bellemare, Vanek.