L. Mikuláš – Košice 0:1 (kon.) | Spiš. N. Ves – Bardejov 1:3 (kon.) | R. Sobota – Lok. Košice 0:2 (kon.)
Lipany – Poprad 1:3 (kon.) | Haniska – MFK Zvolen 2:2 (kon.) | Martin – Nové Mesto n/V 1:5 (kon.)
Nitra – Skalica 1:4 (kon.)
FC Nitra
1:4 (1:2)
MFK Skalica
Sobota 13.08.2016, 18:00 • Futbalový štadión FC Nitra. • MONACObet liga

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:00.

Slovenská druhá liga má počas víkendu na programe už 3. kolo. V rámci neho zavítal pod Zobor exligista Skalica, ktorá ma podobne ako Nitra v novej sezóne len tie najvyššie ambície.

FC Nitra začal ročník vysokým víťazstvom nad Banskou Bystricou 4:1. Zverenci trénera Barboríka však v druhom kole neuspeli na ihirsku Šamorína, s ktorým prehrali 0:2. V strede týždňa odohrali zápas 1. kolo Slovenského pohára v Topoľčanoch, kde triumfovali 3:1. Corgoni sú priebežne na 6. mieste so ziskom 3 bodov.

MFK Skalica po vypadnutí z najvyššej súťaže má v pláne vrátiť sa medzi elitu, čo naznačujú aj jej výsledky v úvode súťaže. Trdelníci vyhrali dva domáce zápasy rovnakým výsledkom so Svätým Jurom i s Pohroním 3:0. Záhoráci sa usadili na čele druhej ligy s impozantným skóre 6:0.

Nitra odohrala so Skalicou vo svojej histórii dva vzájomné zápasy a to v sezóne 2014-15. V oboch dueloch Skalica vyhrala. Najskôr v auguste pod Zoborom 3:2 a potom aj v domácom prostredí v novembri 1:0. Skaličania budú v Pribinovom meste miernym favoritom, ale domáci svoju kožu určite nepredajú lacno. Náš tip: 1:1.

FC Nitra: Stránský – Valenta, Oravec, Chovanec, Šimončič, Ivančik, Fábry, Shejbal, Kuník, Križko, Vencl
    Náhradníci: Bartoň – M. Kolmokov, Ďurek, Lola, Balaj, Kotrík, Dunda

MFK Skalica: Čikoš-Pavličko – Konečný, Švrček, Lipták, Šebesta, Hlavatovič, Neoveský, Mizerák, Majerník, Človečko, Hruška
    Náhradníci: Ulrich, Jakubek, Vrábel, Vrablec, Fišan

Rozhodca: Weiss – Špivák, Mihalík.

1

7
    Nitra dala gól!

Domáci otvárajú skóre zápasu. Shejbal nádherne prihral z pravej strany na RÓBERTA VALENTU, ktorý z dobrej pozície nezaváhal a Nitra sa pod Zoborom ujíma vedenia 1:0.

10
    Nitrania sa pustili do priebežného lídra súťaže bez rešpektu. Po góle si vypracovali rohový kop.

13
    Skalica sa snaží vyrovnať hru a takisto si vypracovala rohový kop.

15
    Hostia zatlačili Nitru pred ich pokutové územie. Domáci tlaku odolávajú.

15
    Skalica dala gól!

Po rohovom kope Mizeráka sa hlavičkou v šestnástke presadil LUKÁŠ HLAVATOVIČ a nezadržateľne vyrovnáva stav zápasu na 1:1.

17
    Zaskočení Nitrania sa opäť musia brániť. Hostia budú zahrávať rohový kop.

24

Záhoráci sa prvýkrát v zápase dostávajú do vedenia. Po prihrávke Hrušku prešiel stredom domácej obrany ako nôž maslom RADOSLAV ČLOVEČKO a po jeho strele sa opäť rozvlnila sieť za brankárom Stránským. Hosťom sa podaril parádny prvopolčasový zvrat, keď z 0:1 otočili na 2:1.

26
    Hostia sú v laufe a na domácu bránu sa valí ďalší útok.

27
    Nitrania sa ubránili len za cenu rohového kopu.

33
    Hostia zo Skalice sú aktívnejší. Obrana Nitry musí byť neustále v strehu. Domáci sa musia brániť ďalšiemu rohovému kopu súpera.

35
    Skalica je v prvom polčase lepším tímom. Neustále zamestnáva domácu obanu. Hostia budú zahrávať ďalší rohový kop.

43
    Križko si v súboji s hosťujúcim hráčom počínal nedovolene a hlavný rozhodca Wiess jeho zákrok odmenil žltou kartou.

45+1

Do stretnutia lepšie vstúpili domáci, ktorí sa po góle Valentu ujali vedenia. Hostia sa však rýchlo otriasli a už v 15. minúte po využitej štandartke vyrovnali gólom skúseného Hlavatoviča. To však zo strany hostí nebolo všetko. V 24. minúte využil chybu domácej obrany Človečko a zavŕšil prvopolčasový obrat. V ďalšom priebehu mali viac z hry Skaličania, ale vyložené gólové šance sa už nezrodili. Nitra tak po prvom polčase prehráva so Skalicou 1:2.

46

47

Hostia zaznamenali výborný vstup do druhého polčasu. Spoza šestnástky vyslal parádnu strelu na brankára Stránského agilný LUKÁŠ HRUŠKA a po teči domácich obrancov hostia razom vedú o dva góly – 1:3.

55
    Skaličania kontrolujú dianie na ihrisku a budú zahrávať siedmy rohový kop.

56
    Striedanie v tíme FC Nitra: z ihriska odchádza Križko, prichádza Kotrík.

56
    Striedanie v tíme FC Nitra: z ihriska odchádza Oravec, prichádza Balaj.

59
    Nitra sa snaží ešte s výsledkom niečo urobiť. Kopať bude svoj druhý rohový kop v zápase.

62
    Shejbalovi sa nepodarilo nájsť recept na brankára Čikoša-Pavlička. Jeho tri dobré možnosti v krátkom slede zostali nevyužité.

70
    Zverenci trénera R. Barboríka sa usilujú streliť kontaktný gól. Po rohovom kope mal možnosť na skórovanie Shejbal, ale tomu dnes nie je súdené dať gól.

73
    Žltú kartu dostáva Konečný (MFK Skalica).

75
    Žltú kartu dostáva Mizerák (MFK Skalica).

76
    Nitra je v tejto fáze zápasu aktívnejšia, ale v koncovke sa trápi. Domáci budú zahrávať rohový kop.

77
    Striedanie v tíme MFK Skalica: z ihriska odchádza Hruška, prichádza Ulrich.

78
    Striedanie v tíme FC Nitra: z ihriska odchádza Valenta, prichádza Ďurek.

79
    Domáci zatlačili súpera a vypracovali si už svoj piaty rohový kop.

80
    Po rohovom kope hlavičkoval z dobrej pozície Balaj, no iba rovno do rúk brankára Čikoša-Pavlička.

81
    Striedanie v tíme MFK Skalica: z ihriska odchádza Človečko, prichádza Jakubek.

90
    Žltú kartu dostáva Jakubek (MFK Skalica).

90+1

Posledný kliniec do domácej rakvy zatĺkol DANIEL ŠEBESTA, ktorý po rýchlom protiútoku dáva výsledku konečnú podobu -1:4.

90+2

Futbalisti Skalice deklasovali Nitru na jej ihrisku vysoko 4:1. Záhorákom sa podarilo v prvom polčase otočiť nepriaznivé skóre z 0:1 na 2:1 a hostia výborne začali aj druhý polčas, keď už po dvoch minútach prekonal Stránského Hruška. Snaha Nitry o kontaktný gól vyšla na zmar. Navyše v nadstavenom čase sa z rýchleho protiútoku ešte presadil Šebesta. Hostia podali pod Zoborom vysoko taktický výkon a ich víťazstvo je úplne zaslúžené. (19:59:50)