Charleroi – Gent 1:1 (kon.) | Mechelen – Kortrijk 0:0 (kon.) | Westerlo – Eupen 1:2 (kon.)
Genk – Waasland-Beveren 2:2 (kon.)
KRC Genk
2:2 (1:2)
Waasland-Beveren
cz Sobota 13.08.2016, 20:30 • Luminus Arena • Belgická Jupiler Pro League • 3. kolo

Máme tu konec utkání, které vypadalo jednoznačně, i když konečný výsledek tomu vůbec nenapovídá. Domácí udělali dvě hrubky, které hosté potrestali a domácí tak horko těžko utkání doháněli a nakonec jsou rádi za bod. Toť je pro dnešek ode mne vše a nezbývá mi nic jiného než vám popřát hezký zbytek večera. (22:27:40)

90+5

90+5
    Poslední výkop brankáře a sudí ukončuje utkání za nerozhodného stavu.

90+4
    Ještě taktické střídání hostí. Odchází Schrijvers, přichází Moret.

90+3
    Beveren po rohu odvrací míč do bezpečí.

90+2
    Cools se postavil k míči a Goblet se všech sil vytáhl míč nad svou branku.

90+2
    Domácí si ještě kopnou standartku z cca 22 metrů.

90
    Střídání v týmu KV Red Star Waasland: ze hřiště odchází Cerigioni, přichází Nys.

89
    Genk doslova a do písmene obstřeluje branku Beverenu, stále však bez úspěchu.

88
    Zasahovat musel na druhé straně i Bizot po hlavičce Gana.

86
    Buffelovi už tečou nervy jak se mu nedaří. Goblet musel během chvilky dvakrát zasahovat.

84
    Buffel navíc vidí žlutou kartu za simulování.

84
    Domácí kapitán si šel pro penaltu, jenže Camacho v souboji trefil míč, což sudí viděl a ukazuje na roh. Domácím se to samozřejmě nelíbí.

82
    Domácí celek opět obklíčil svého soupeře před vápnem a svým pohybem zaváří už unaveným hráčům.

80
    Do konce chybí deset minut čistého času. Přesně tolik schází oběma týmům, aby udělali něco s nerozhodným stavem.

78
    Střídají i domácí. Ze hry odstupuje Heynen, přichází Wouters.

77
    Hostující trenér už vidí na svých svěřencích únavu, proto se rozhodl k první změně. Odchází Vanzo, přichází Myny.

75
    Hosté se snaží zdržovat i za stavu 2:2. No aby ne, když Genk je podle papírových předpokladů jasným favoritem.

73
    Genk právě vstřelil branku!
    Karelis se hnal sám na brankáře, kterého přehodil a trefil Laurenta Janse, od kterého se míč odrazil do branky.

71
    Waasland se po dlouhé době podíval s míčem na útočnou polovinu a vybojoval rohový kop.

70
    Ani tentokrát se domácím hráčům nepodařilo ohrozit soupeřovu branku. Goblet se chystá k dalšímu odkopu od branky.

68
    Střídání v týmu KRC Genk: ze hřiště odchází Bailey, přichází Trossard.

68
    Domácím se nepodařilo přesně zakončit a hostující brankář si opět zahrává s časem.

66
    Genk je opět v náporu, hráči v žlutých dresech opět chrání svou svatyni.

64
    Domácí hráči se dopustili faulu, po kterém hostující Goblet podle sudího zdržoval hru a vidí žluté napomenutí.

61
    Vracející Cerigioni zastavil unikajícího Buffela za cenu žluté karty.

60
    Dobývání pro tuto chvíli skončilo a Beveren s míčem na svých kopačkách šetří čas. Domácí hráči samozřejmě to vědí a usilovně bojují o návrat.

58
    Genk je dlouhé minuty u míče, ale stále se jim nedaří proniknout skrz desetičlennou tvrz.

55
    Diváci v Luminus Aréně vidí spíše fotbal plno nakopávaných míčů.

53
    Nyní se hry opět ujali domácí v modrých dresech, jenže si nevědí rady s cestou vedoucí za vyrovnáním.

52
    Nyní to chvilku vypadalo, že se nechce hrát ani jednomu týmu a míč se pohyboval ve středním pásmu hřiště.

50
    Hráči Genku trošku povolili a nechávají hrát i svého soupeře.

49
    Waasland se nečekaně vrhl do útoku a vykoledoval si faul, po kterém se mu nepodařilo ohrozit branku.

47
    Domácí samozřejmě chtějí získat v tomto utkání body a proto hned v úvodu druhého poločasu si vytvořili nápor.

46
    Domácí trenér nebyl spokojen s hrou, tak se rozhodl ke střídání. Ve druhém poločase neuvidíme Kebana, kterého nahradil Samata.

46

Druhý poločas začne přibližně v 21:33 .

Máme za sebou první poločas, ve kterém padli tři branky, z nichž dvě překvapivě do branky domácího Genku. V 7.minutě se z protiútoku prosadil Sect. Ve 23.minutě se po rohovém kopu prosadil Buatu. Za domácí snižoval ve 36.minutě Karelis.

45+2

45+1
    Tak ještě není konec. Domácí Buffel se ještě snažil dostat svůj tým do brankové příležitosti, jenže hostující obrana dokázala míč odvrátit do bezpečí.

45
    Oba celky se už někam moc neženou a dohrávají.

43
    Tentokrát domácí zradil centr do vápna, který nakonec končí v autu.

42
    Genk se dostal na dostřel branky a hostující hráči tak musí odkopávat míč co nejdále od své svatyně.

40
    Domácí celek je u míče a kontroluje hru.

38
    Hra nyní polevila na svém tempu. Hraje se převážně ve středu hřiště.

36
    Buffel naslepo poslal míč na penaltový puntík, kam si naběhl NIKOLAS KARELIS, jenž z první poslal míč nekompromisně do branky. Goblet byl bez šance jakkoliv zasáhnout.

35
    Po rohovém kopu se další šance dostal Kebano, jehož pokus Goblet chytil do svých rukavic.

34
    Bailey se dostal do velké šance, jenže hostující brankář jeho pokus opět vyrazil.

33
    Centr Walshe hosté odvrací.

32
    Buffel se hnal do šance, ale v souboji s De Schutterem přihrál pád, na což mu sudí skočili a Genk tak bude zahrávat standartku ze zajímavého místa.

30
    Bailey tentokrát svůj centr před branku příliš přetáhl.

28
    Když to nejde domácím po zemi, tak zkouší cestu vzduchem, ani tudy zatím nevede cesta za snížením.

26
    Domácí buší do soupeřovi obrany, ti jsou ohraničeni kolem své branky, a odkopávají míče do autu.

24
    Vanzo ostrým skluzem srazil k zemi Buffela, který se těžce zvedá z trávníku.

23
    Waasland právě vstřelil branku!
    JONATHAN BUATU po rohovém kopu vystoupal nejvýše a hlavou poslal míč do branky.

22
    Hostující Gano se dostal do dvou střeleckých pokusů. Při první trefil brankáře, od kterého se míč vrátil zpět k hostujícímu útočníkovi, jehož druhá střela se opřela o bránícího hráče. Beveren bude kopat roh.

20
    Camacho se opřel do míče, kterému scházel cca metr aby nádherně vymetl pavučiny u domácí branky.

18
    Obrázek hry se zatím moc nemění. Genk se snaží vyrovnat, hosté se snaží hrozit z brejků.

16
    Hosté otevřeli trošku více svou obranu, čehož mohl využít Bailey, kterého čistě odstavil jeden z vracejících se hráčů Beverenu.

14
    Karelis se dostal do další šance, brankář Goblet se dostal ke centrovanému míči dřív.

13
    Genk se snaží bušit do soupeřovi obrany, ta se naopak snaží držet míč co nejdále od vlastní branky.

11
    Jenže ani hráči v modrých dresech moc nepochodili a brzy selhali na soupeřově obraně.

10
    Waasland se žene kupředu, jenže narazili na zeď a míče se opět ujímají domácí.

8
    Domácí se samozřejmě snaží vrátit se co nejrychleji do utkání, hosté hrají zatím velmi aktivně.

6
    Senegalský záložník IBRAHIMA SECK dostal od spoluhráče přesnou přihrávku před brankáře a střelou ke vzdálenější tyč posílá hosty překvapivě do vedení.

5
    Pozuelo zahrával rohový kop do vápna, kde se jeden z domácích hráčů srazil s brankářem, který musí být ošetřován.

4
    Kebano poslal přesnou přihrávku na Karelise, jenž se dostal do velké šance. Goblet jeho nebezpečnou střelu vyrazil na rohový kop.

3
    Domácí jsou u míče.

2
    Hosté se mohli dostat do první šance, jenže ztratili míč a domácí mohli zahrozit z protiútoku, ale domácímu kapitánovi scházel krok, aby se dostal do zakončení.

1
    Sudí Smet písknutím zahájil dnešní utkání.

1

Co se týče kurzů v sázkových kancelářích, tak velká většina věří ve výhru domácího celku.

KRC Genk: Bizot – Uronen, Dewaest, Ndidi, Walsh – Heynen, Pozuelo, Kebano – Bailey, Karelis, Buffel
    Náhradníci: Kumordzi, Trossard, Wouters, Tshimanga, Köteles, Buyens, Samatta

KV Red Star Waasland: Goblet – De Schutter, Camacho, Jonathan, Jans – Vanzo, Seck. Cools, Cerigioni, Schrijvers, Gano
    Náhradníci: Henkinet, Moret, Orye, Dhondt, Caufriez, Nys, Myny

Rozhodčí: Smet – Vandecauter, Bailliul.

Belgická liga začala ve stejný termín jako ta česká. Genk obsadil v loňské sezoně šestou pozici a probojoval se do Evropské ligy, v niž vyřadila Buducnost a Cork City. Nyní vyzvou Lokomotiv Záhřeb. Co se týče Jupiter ligy, tak na kontě mají tři body za vítězství v prvním kole nad Oostende. V minulém kole prohráli s Gentem. Postavení v tabulce není dobré. Je to zatím 10.pozice. Beveren v minulé sezóně zachraňovali ligu až do posledního kola. Nakonec skončili dvanáctí. Letos po dvou kolech jsou na sestupové poslední příčce po porážkách s Charleroi a Waregenem.

Dobrý večer u utkání Genku, který hostí v Luminus Areně Waasland Beveren.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.