Arnhem – Heracles 1:1 (kon.) | Feyenoord – Groningen 1:1 (kon.) | Alkmaar – Zwolle 5:1 (kon.)
Kerkrade – Eindhoven 0:3 (kon.)
AZ Alkmaar
5:1 (2:0)
PEC Zwolle
cz Sobota 16.04.2016, 19:45 • AFAS Stadion, Alkmaar • Holandská Eredivisie • 31. kolo

Ode mě je to dnes vše, budu se těšit někdy příště u nizozemské nejvyšší soutěže, na počtenou. (21:42:22)

Utkání je u konce. Druhá půle byla o mnoho zajímavější než první poločas. Hostům se nejprve podařilo snížit na rozdíl jediné branky, když v 63. minutě skóroval Ehizibue. Domácí na obdrženou brankou zareagovali okamžitě a ihned v 64. minutě vstřelil krásnou branku Souza. V 66. byl vyloučen brankář van der Hart, jelikož hosté využili všechny možnosti střídání, musel do branky útočník Veldwijk. Následnou penaltu proměnil Janssen. Stejný hráč se prosadil ještě v 83. minutě a přidal svojí čtvrtou branku v utkání.
    Domácí se díky výhře dostali na 4. příčku, ale pátý Utrecht své utkání ještě bude hrát, Zwolle zůstává osmé.

90+2

90
    Hra je přerušena, na zemi zůstává jeden z hostujících hráčů.

89
    Utkání už se spíše dohrává, hosté se zatáhli ke svému vápnu a domácí kombinují na polovině soupeře.

88
    Ehizibue se dostal až do vápna domácích, kde narazil na Vlaara, který ho o míč připravil.

86
    Střelu Tankoviće zablokoval Brama.

85
    Janssena dnešní 4 branky dostaly do čela tabulky střelců nizozemské nejvyšší soutěže.
    83. Vincent JANSSEN - 5:1

83
    Alkmaar právě vstřelil branku!
    Svojí čtvrtou branku přidává VINCENT JANSSEN, který se ve vápně zbavil obránce a překonal Veldwijka – 5:1!

82
    Jahanbakhsh vyslal na bránu dobrou střelu, která mířila jen o centimetry nad branku.

81
    Kapitánskou pásku po Henriksenovi převzal Vlaar.

80
    Střídání v týmu AZ Alkmaar: ze hřiště odchází Markus Henriksen, přichází Thom Haye.
    Střídání v týmu AZ Alkmaar: ze hřiště odchází Dabney dos Santos Souza, přichází Muamer Tanković.

78
    Dlouhý míč Veldwijka na spoluhráče přeletěl všechny hráče a doletěl až k Rochetovi.

77
    Veldwijk v bráně předvádí dobré zákroky! Nejprve vychytal Henriksena, nyní ještě lepším zákrokem překazil oslavy Souzovi.

76
    Domácí obránci si posouvají míč na své polovině a nikam nechvátají.

75
    Střídání v týmu AZ Alkmaar: ze hřiště odchází Mattias Johansson, přichází Derrick Luckassen.

72
    Vlaar udržel na zádech Beckera a nechal míč dojet do zámezí.

71
    Veldwijk v bráně předvedl výborný zákrok, vytěsnil střelu Henriksena!
    69. Vincent JANSSEN - 4:1

69
    K penaltě se opět postavil VINCENT JANSSEN a i nyní s přehledem proměňuje. Pro Janssena je to třetí gól v utkání – 4:1!

68
    Hosté již vyčerpali všechny možnosti střídání, do branky míří Veldwijk!

66
    Van der Hart sestřelil Jahanbakshshe a vidí červenou kartu!

66
    Penalta pro domácí!
    64. Dabney dos Santos Souza - 3:1

64
    DABNEY DOS SANTOS SOUZA dává nádhernou branku. Mladý záložník se dostal k míči na velkém vápně a krásnou střelou překonává brankáře – 3:1!
    63. Kingsley EHIZIBUE - 2:1

63
    Zwolle právě vstřelilo branku!
    Do vápna Alkmaaru přišel dobrý centr z levé strany, na který si naskočil KINGSLEY EHIZIBUE a hlavičkou přehodil brankáře – 2:1!

61
    Domácí hráč se dostal ke střele, která letěla na branku, v cestě mu ale stál jeho spoluhráč, kterého míč trefil. Hlavní rozhodčí píská ofsajd.

60
    Střídání v týmu PEC Zwolle: ze hřiště odchází Wouter Marinus, přichází Abdel Malek El Hasnaoui.

59
    Rohový kop nebyl zahraný špatně, ale obrana si s ním poradila.

58
    Střela Marinuse se odrazila od jednoho z bránících hráčů, bude se kopat roh.

57
    Janssen se po ztrátě balónu výborně vrátil a krásným skluzem ho sebral z kopaček protihráče.

55
    Opět v akci Becker, nyní se dostal ke střele po přihrávce Ehizibueho, ale brankář Rochet byl připravený.

54
    Becker hezky přešel přes několik hráčů, ale poté svojí akci zkazil nepřesnou přihrávkou.

53
    Dlouhý míč Hapse našel Souzu, ale míč mu odskočil a končí v zámezí.

52
    Další skvělý zákrok van der Harta! Tentokrát se vytáhl proti střele Jahanbakhshe.

51
    Výborný zákrok předvedl van der Hart proti střele Henriksena! Následná dorážka mířila nad branku.

50
    Domácí se dožadují penalty za hru rukou ve vápně, ale rozhodčí je jiného názoru.

49
    Janssen nádhernou patičkou přihrál míč Henriksenovi, který byl faulován.

48
    Van Overeem to se snahou dostat se k míči přehnal a je mu pískán faul.

47
    Becker se na hřišti uvedl chybnou přihrávkou.

46
    Střídání v týmu PEC Zwolle: ze hřiště odchází Thomas Lam, přichází Sheraldo Becker.

46

Je tu konec první půle. V prvním poločase jasně dominovalo domácí mužstvo, které mělo celý první poločas pod kontrolou. První branka přišla ve 20. minutě, když pokutový kop proměnil Janssen. Stejný hráč vstřelil i druhou branku ve 25. minutě. Stav je tedy 2:0.

45+2
    45. V závěru poločasu měl vekou šanci Janssen, avšak van der Hart dokázal zasáhnout

45
    Hlavní rozhodčí nastavuje 2 minuty.

44
    V závěru poločasu domácí kombinují na své polovině a čekají na hvizd sudího.

43
    Van Hintum vyslal na bránu dobrou střelu z velkého úhlu a skvělý zákrok předvedl Rochet.

41
    Mennigovi utekl míč za postranní čáru, vhazovat mohou domácí.

40
    Žlutou kartu dostává Wout Brama (PEC Zwolle).

39
    Janssen faulován Bramou u velkého vápna.

38
    Henriksenovi se vůbec nevydařil centr a míč končí v zámezí.

37
    Souza špatně zpracoval míč a odevzdal ho soupeři.

35
    Lam výborně na poslední chvíli uhrál míč před domácím křídelníkem.

34
    Hostům se podařilo odvrátit rohový kop pouze na velké vápno, kde byl připravený Jahanbakhsh, jeho střela ale mířila vysoko nad branku.

33
    Hostům se nedaří dostat na polovinu soupeře, hlavně díky velkým nepřesnostem v rozehrávce.
    Fanoušci AZ si před začátkem dnešního duelu připravili povedené choreo

31
    Jahanbakhsh se dostal ke střele, která ovšem postrádala potřebou sílu, a byla tak snadným soustem pro van der Harta.

30
    Mennig nedokázal zpracovat dlouhý míč, který tak končí v zámezí.

29
    Janssen si v souboji s Marcellisem pomohl faulem, u míče jsou hosté.

28
    Další přímý kop byl také zablokován zdí, tentokrát se ale autor nedostal ke druhé střele.
    25. Vincent JANSSEN - 2:0

25
    Domácí měli k dispozici přímý kop, první střela Wuytense byla zablokovaná zdí, s druhou střelou měl problémy brankář van der Hart, který pouze vyrazil míč před sebe, tam stál připravený VINCENT JANSSEN, který zvyšuje na 2:0!

25
    Střídání v týmu PEC Zwolle: ze hřiště odchází Bart Schenkeveld, přichází Kingsley Ehizibue.

24
    Hra po krátkém přerušení kvůli ošetřování hostujícího hráče opět pokračuje.

23
    Hosté chystají střídání.
    20. Vincent JANSSEN - 1:0

20
    K penaltě se postavil VINCENT JANSSEN a s přehledem proměňuje – 1:0!

19
    Za penaltový zákrok vidí žlutou kartu Schenkeveld.
    18. Zákrok, po kterém hlavní rozhodčí odpískal penaltu

18
    Penalta pro domácí! Ve vápně upadl Souza a sudí píská penaltu. Z opakovaných záběrů je ale vidět, že Souza upadl sám.

17
    Náhradní brankář Coutinho se ihned šel rozcvičit, ale vypadá to, že změna nebude nutná.

16
    Rochet teď velmi nepříjemně dopadl na krk a zůstává ležet na zemi.

15
    Janssen ve vápně prodloužil míč na Henriksena, s jeho střelou si ale brankář poradil.

14
    Veldwijk se snažil udržet míč, ale domácí obránci ho o něj obrali.

12
    Hostující obrana si poradila s rohovým kopem domácích i s následnou dorážkou.

11
    Brama výborně obral o míč svého protihráče a založil útok.

10
    Domácí si v klidu přihrávají míč na své polovině.

9
    Obrovská šance domácích! Janssen dostal krásný míč za obranu, obešel brankáře a vystřelil. Na brankové čáře ale vykopl míč jeden z hostujících obránců!

7
    Jahanbakhsh odcentroval míč do vápna, ale van der Hart byl pozorný a v klidu si ho sebral.

6
    Hostující brankář se snažil najít svého spoluhráče u postranní čáry, ale výborně zasáhl Johansson.

4
    Marcellis si v souboji pomohl faulem, čehož si všiml hlavní rozhodčí a píská faul obránci hostů.

3
    První střelu v utkání si připsal Mennig, ale mířil mimo branku domácích.

2
    První útok domácích byl zažehnán obranou hostů, kteří jsou u míče.

1
    O výkop se postarali hosté, kteří nastupují v modro-bílých dresech. Domácí zvolili červené dresy.

1

AZ Alkmaar: Rochet – M. Johansson, Vlaar, S. Wuytens, Haps – van Overeem, Henriksen (C), B. Rienstra – Jahanbakhsh, V. Janssen, Souza.
    Náhradníci: Coutinho – Ortiz, Tanković, T. Haye, Mühren, Luckassen, Garcia.

PEC Zwolle: van der Hart – Schenkeveld, Marcellis, Lam, van Hintum (C) – Dekker, Brama, Bouy – Marinus, Veldwijk, Mennig.
    Náhradníci: Begois – Becker, Ehizibue, El Hasnaoui, Rasevic, Gustavo, Evre.

Rozhodčí: Manschot – Balder, Honig.

PEC ZWOLLE
    Jak jsem již zmiňoval, Zwolle se nachází na 8. příčce se ztrátou tří bodů na svého dnešního soupeře. Hráči Zwolle nezvládají venkovní zápasy, poslední venkovní výhra se zrodila 19. února na půdě Den Haagu. Domácí zápasy naopak zvládají bravurně, na své půdě naposledy poznali chuť porážky 30. ledna. I pro Zwolle je tento zápas také velmi důležitý, jestli se chtějí probojovat na pohárové příčky.

AZ ALKMAAR
    V Alkmaaru zažívají průměrnou sezónu, v tabulce se nacházejí na 6. příčce s náskokem tří bodů na sedmé Vitesse a osmé Zwolle. V letošní sezóně zatím získali 47 bodů za 14 výher a 5 remíz, 11 krát v utkání nebodovali. Už přes měsíc Alkmaar čeká na vítězství, naposledy vyhrál 12. března na půdě Willemu II. Poté přišla remíza s Twente, po které následovaly porážky s PSV a Heerenveenem. Jestli se chce Alkmaar udržet na pohárových příčkách, tři body budou dnes nutností.

Hezký sobotní večer, vítám vás u 31. kola nizozemské Eredivisie, jehož součástí je i zápas mezi AZ Alkmaar a PEC Zwolle, na který se společně zaměříme.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:45.

Patrik Freith

Góly: 20. V. Janssen (pen.), 25. V. Janssen, 64. Souza, 69. V. Janssen (pen.), 83. V. Janssen – 63. Ehizibue

Karty:   19. Schenkeveld (ZWO), 40. Brama (ZWO)   66. van der Hart (ZWO)

Držení míče: 60 % : 40 %.
    Střely na branku: 18:3. Střely mimo: 8:3. Rohy: 11:2. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 9:13.
    AZ Alkmaar: Rochet – M. Johansson (75. Luckassen), Vlaar, S. Wuytens, Haps – van Overeem, Henriksen (C) (80. T. Haye), B. Rienstra – Jahanbakhsh, V. Janssen, Souza (80. Tanković).

PEC Zwolle: van der Hart – Schenkeveld (25. Ehizibue), Marcellis, Lam (46. Becker), van Hintum (C) – Dekker, Brama, Bouy – Marinus (60. El Hasnaoui), Veldwijk, Mennig.

Rozhodca: Manschot – Balder, Honig