Boston – Tampa Bay 1:4 (kon.) | Vancouver – San Jose 1:4 (kon.) | Anaheim – LA Kings 4:2 (kon.)
Edmonton – NY Islanders 3:1 (kon.)
Boston Bruins
1:4 (1:2, 0:2, 0:0)
Tampa Bay Lightning
cz Pondelok 29.02.2016, 00:35 • TD Garden, Boston • NHL

Ode mě je to vše, loučím se s vámi a přeji příjemné vstávání do nového pracovního týdne. (03:21:42)

3. Ben Bishop (TBL) 32 zák., 1 gól, 97%

Utkání je u konce a Tampa Bay vyhrává šesté utkání v řadě!

Hosté vedli i po druhé třetině, nyní ovšem již třígólovým náskokem. Třetí branku svého celku dával Ryan Callahan, jenž tečoval střelu Stevena Stamkose od modré čáry. Stejný hráč nemusel smutnit, že se mu nepovedlo skórovat, protože následně využil trestné střílení.

Třetí třetina nám už moc pohledného hokeje nenabídla a floridský celek udržel tento výsledek až do konce utkání. Tampa zaslouženě zvítězila.

59:41
    Boston byl sice aktivní, ale nepovedlo se jim cokoliv vymyslet. Tampa Bay následně puk vyhazuje a nejspíše ukončuje utkání.

58:56
    Cedric Paquette je ještě v závěru tohoto utkání vyloučen a domácí celek může toto utkání ještě zdramatizovat.

58:42
    Tvrdou střelu ze střední třetiny dokázal Raska vyrazit do levého rohu, kam si pro puk dojeli bránící hráči Bostonu.

58:01
    Právě se rozeběhli poslední dvě minutky tohoto utkání. Hraje se na útočné polovině domácího celku, který tam kombinuje.

57:34
    Jimmy Hayes zachytil přihrávku za brankou, ale následně se mu nepovedlo oslovit své spoluhráče.

56:36
    Utkání se spíše dohrává. Bruins jsou kompletní a budou chtít utkání dohrát v poklidném tempu.
    Carey Price se vrátil k tréninku!

56:03
    Domácím se aktuálně povedlo vyhodit, a tak musí hostující hokejisté pro puk až ke svému brankáři.

55:20
    První střelu na Raskovo branku vyslal od modré čáry Steven Stamkos, kterému se ale branku nakonec nepovedlo trefit.

54:41
    Tyler Johnson byl hned na začátku přesilovky zasažen do obličeje. Z čela mu stříká krev a po pomoci doktora míří do kabin. Kevan Miller se nyní neukázal v nejlepším světle.

54:32
    Adam McQuaid nabízí hostů přesilovou hru za zasažení hokejkou do obličeje Tylera Johnsona.

54:25
    Následně se druhá lajna hostů prodrala do útoku, kde se jí povedlo vybojovat útočné pásmo. Vše po pauze.

53:46
    Domácí jsou s pukem u vlastní branky a následně se prodrou do útoku. Na vyrovnání moc času nezbývá a s tímto výkonem se jim to ani nepodaří.

52:50
    J.T. Brown vjel do útočné třetiny a celou svou akci zakončoval střelou z levé strany. Rask byl betonem ale připraven a puk vyrazil.

52:04
    Domácí krouží v útočné třetině, ale tam se jim nedaří střílet na branku a ohrožovat Bishopa v brance.

51:10
    Domácí dokázali jen nahodit puk ze střední třetiny za branku Bena Bishopa. Ten následně kotouč zachytil a rozehrál si se spoluhráči.

50:39
    Do rychlého útoku se hnal Tyler Johnson, kterému se ale nepovedlo nadále pokračovat. Přerušil ho rozhodčí odpískaným ofsajdem.

50:29
    Adam McQuaid zkoušel napravit své zaváhání zatím před rozdílovou brankou, ale jeho střela od modré čáry snadným soustem pro brankáře.

49:40
    Po kombinační hře se puk objevil v brankovišti, kde doloval kotouč hned několikrát Loui Eriksson, kterému se ovšem nepovedlo skórovat.

48:45
    To jsou věci. Nejdříve pálil z pravé strany Ryan Callahan, který ale hatrrick nezkompletoval. Následně ujel Stamkos, ale ten napálil jen brankovou konstrukci!

47:52
    David Krejčí na sebe vybojoval snad třetí přesilovku. Podruhé v utkání je potrestán Alex Killorn, jenž fauloval ve středním pásmu.

47:49
    Ale tato třetina není zatím moc atraktivní na ani jednu stranu. Nejspíše je to tím, že je toto utkání rozhodnuté.

47:05
    Útočili opět hosté, ale těm se to nakonec nepovedlo. J.T. Brown nebyl v souboji za brankou úspěšný. U puku Bruins.

46:33
    Tampa Bay se sice do útoku dostala, ale tam se jí nepovedlo cokoliv vymyslet. Následuje tak komerční přestávka, po které se bude pokračovat.

46:04
    Dennis Seidenberg posílal puk před branku, kde ovšem nikoho z domácích hráčů nenašel, a tak do útoku míří hosté.

45:43
    Následně se hostům již povedlo zakončit. Nikita Kučerov zkoušel pozornost domácího brankáře střelou z pravé strany.

45:12
    Po snažení domácího celku vyvezl puk Ryan Callahan, jenž nebyl podporován, a tak kotouč poslal jen za branku finského brankáře.

44:24
    Tampa Bay nyní rozehrávala další akci, ale přihrávka zpoza branky dopředu nebyla ve střední pásmu zachycena.

43:54
    Následoval další útok hostů, ale ani ten neskončil pátou brakou. Blesky u puku i nadále zůstávají.

43:08
    Z levého kruhu to zkoušel střelou tahem Victor Hedman, ale ani on, ani před brankou postavený spoluhráč nedokázali skórovat.

42:35
    Zdeno Chára hledal svou přihrávkou najíždějícího Ferrara, kterému ale nedokázal předat puk přesně.

42:00
    Třetí třetina je na začátku zatím takovou vyčkávanou. O vítězi utkání je nejspíše rozhodnuto, ale i tak nesmí nic hosté podcenit.

41:12
    Boston se dostal ke střele, která byla ovšem zblokována a nic z ní tak následně nebylo.

40:25
    Třetí část začíná aktivitou hostů s pukem ve vlastní třetině, odkud se směrem dopředu úplně neženou.

40:01

Dnešní utkání sleduje 17 565 diváků.

Hosté vedou i po druhé třetině, nyní ovšem již třígólovým náskokem. Třetí branku svého celku dával Ryan Callahan, jenž tečoval střelu Stevena Stamkose od modré čáry. Stejný hráč nemusel smutnit, že se mu nepovedlo skórovat, protože následně využil trestné střílení. Tampa potvrzuje formu a míří za další výhrou.

Střely na branku: 25:22

40:00

39:24
    Po přihrávce z pravého kruhu pálil Steven Stamkos, jehož svižný přízemní pokus dokázal brankář Rask vyrazit špičkou svého betonu.

39:20
    Bostonu se následně povedlo puk vyhodit jen za branku Bena Bishopa. Následovat tak bude vhazování před brankou Tuukky Raska.

38:34
    A po delší době si zachytil Ben Bishop. Ten musel zachytit pokus jednoho z domácích, který byl ale značně zblokován a k brankáři doklouzal.

38:11
    Nikita Kučerov se prodíral po pravé straně, ale ke střele se nakonec nedostal, i když se efektivní kličkou zbavil jednoho z domácích obránců.

37:48
    Další snažení domácího celku ukončeno poté, co se David Krejčí prodíral do útočné třetiny, ale rozhodčími byl nachytán v ofsajdovém postavení.

37:20
    Po delší době se do útočné třetiny prodrali domácí hokejisté, ale těm se v útočném pásmu nic nepovedlo a hned se puku ujali Blesky.

36:27
    Boston je nyní hodně opařený a na ledě vidíme hrát jediný tým. Tím jsou hokejisté Tampy Bay, kteří jsou směrem dopředu opravdu nebezpeční.

35:52
    Nyní se sám na branku vydal J.T. Brown, který byl sám před Raskem a mohl přidat pátou branku svého celku. Rychlou střelou nad lapačku ale trefil jen tyčku!

35:05
    Tampa je i nadále aktivní v útočném pásmě a jde si sebevědomě za vítězstvím v tomto utkání. Domácí hokejisté ale nebudou nic vzdávat.

34:23
    Obávaná druhá formace hostí z minulého play-off se postarala o dvě střely z dobré pozice, ale ani jeden puk neskončil v brance.

33:51
    Po pravé straně se prodíral Tyler Johnson, kterému se ale následně nepovedlo překonat domácího brankáře. Hostující útočník byl tísněn a nevystřelil ideálně.

33:10
    Rozehrávka domácího celku ze střední třetiny skončila jen za brankou, a ačkoliv to bylo ještě z vlastní poloviny, píská se zakázané uvolnění.

32:45
    Domácí hokejisté s pukem za brankou svého brankáře a pár sekund před konem se ženou do jedné z posledních akcí v této přesilovce.

32:14
    Ondřej Palát zablokoval střelu a s pukem si najel do středního pásma, odkud puk následně poslal za branku domácího brankáře.

31:35
    Po střele, která nakonec neskončila brankou, následovalo další vyhození puku za brank finského brankáře.

31:01
    Tampě Bay se povedlo puk rychle vybojovat a rychlým vyhozením jej poslat mimo obrannou třetinu. Bostonští musí od své branky.

30:50
    Následovat bude třetí přesilovka domácího celku v této třetině. Andrej Šustr zahákoval projíždějícího hráče před brankou.

30:39
    Hosté jsou i nadále aktivním celkem. Z levé strany to zkoušel jeden z hráčů, kterému se ale branku nepovedlo trefit.
    30:04 Steven STAMKOS - 1:4

30:04
    Tampa právě vstřelila branku!
    Tak to byla naprostá paráda od jednoho z nejlepších hráčů současné NHL! STEVEN STAMKOS si najel z levé strany až k pravé, kde naznačil a položil si Raska. Následně jej rychlou střelou po ledě překonal a přidal čtvrtou branku svého celku!

30:04
    Steven Stamkos si po pravé straně najel až před branku, kde byl ale jasně atakován Marchandem. Následovat tak bude trestné střílení!

28:58
    Po levé straně se prodíral Marchand, ale tomu se nepovedlo vystřelit, či přihrát lépe postaveným spoluhráčům.

28:29
    Hodně rozuzlený je nyní kouč Claude Julien. Dvouminutový trest totiž dostává Zdeno Chára za hákování, stejně jako Ondřej Palát.
    28:18 Ryan CALLAHAN - 1:3

28:18
    Pouhých sedm sekund stačilo hostujícímu celku k využití přesilovky! Anton Stralman posunul puk na Stevena Stamkose, který vystřelil na branku a těsně před Raskem puk ještě tečoval RYAN CALLAHAN! Asistence: Steven Stamkos, Anton Strålman.

28:11
    Patrice Bergeron v další akci nezastavil před brankářem Bishopem a najel do něj. Následovat tak bude přesilovka pro hostující celek.

27:31
    Po pravé straně následně ujel Nikita Kučerov, kterému se ale rychlou střelou nepovedlo překonat brankáře Raska. Trefil totiž jen brankovou konstrukci!

27:10
    Ondřej Palát dojížděl nahazovaný puk a za brankou jednoho z hráčů hitoval. Puk se mu ale vybojovat pro svůj celek nepovedlo.

27:00
    Přesně po sedmi minutách, již po druhé přesilovce domácího celku, následuje zákrok Bishopa a následně také komerční přestávka.

26:08
    Po střele Morrowa, která šla vedle a brankář nic neviděl, zkoušel dezorientovamého brankáře překonat Marchand střelou z levé strany. Byl ale neúspěšný.

25:43
    Nyní to zkoušel po rychlém průniku střelou Matt Beleskey, kterému se ovšem z velice dobré pozice nepovedlo překonat skvěle zasahujícího Bishopa.

25:09
    Domácímu celku se zatím nepovedlo udržet se v útočném pásmu, a již podruhé se musí vracet pro puk až k brance Raska.

24:44
    Alex Killorn se zkoušel obskočit obránce Millera, ale rukou o něj zavadil. Rozhodčí to následně ocenil dvouminutovým trestem za držení.

24:23
    Skákavé nahození ze střední třetiny Rask zachytil a puk poslal na své obránce za brankou. Boston se žene do útoku.

23:59
    Sledujeme trpělivou hru na obě strany. Ani jednomu celku se ovšem nedaří projít do zakončení, a tak bude tato třetina ještě hodně zajímavá.

23:16
    Dopředu se ovšem poprvé v této třetině prodrali hosté, kteří poslali na branku Raska nahazovaný pokus. Ten se odrazil od zadního mantinelu, ale následně puk nikdo do branky neposlal.

22:41
    Sice už je dávno po přesilovce, ale i tak vidíme aktivní hru domácího celku, který se snaží o vyrovnání stavu utkání.

21:51
    Po pár přihrávkách vypálil od modré čáry obránce Chára, kterému se ale nepovedlo překonat pozorného Bishopa v brance.

21:16
    Dělovku Zdena Cháry od modré čáry obětavě zablokoval Ondřej Palát. Bruins ovšem u puku zůstávají a zkoušejí kombinovat.

20:24
    Po krásné kombinaci pálil Patrice Bergeron z prostoru mezi kruhy, odkud se mu ovšem nepovedlo trefit branku, kterou hájí Bishop.

20:01

Je tu závěr první třetiny, která nabídla celkem tři branky. Do vedení se dostali domácí po přesné střele od modré čáry, kterou vyslal Kevan Miller. Tampa ale skóre otočila. Nejdříve se z levého kruhu prosadil Alex Killorn, kterého napodobil po jeho přihrávce do prázdné branky Ryan Callahan.

Střely na branku: 11:14

20:00

20:00
    J.T. Brown fauloval pronikajícího Krejčího a ve druhé třetině bude minimálně dvě minuty sedět na trestné lavici.

19:46
    Boston hraje v početní výhodě a po odpískání bude hrát přesilovou hru. Ta ovšem začne až ve druhé třetině.

19:02
    Ani další snažení domácích nebylo úspěšné. Beleskey vjel do útočné třetiny v momentě, kdy už tam Jimmy Hayes byl. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

18:38
    Bleskům se sice útok nepovedl, ale následně u puku zůstali. Ten byl totiž vyhozen za branku Bishopa, odkud mohou rozvést svou další akci.

17:53
    Krejčí uzmul bránícím hráčům puk a najel s ním do pásma. Následně jej přenechal českému parťákovi, kterému se ovšem nepovedlo překonat Bishopa.

17:07
    Další rychlá a nebezpečná akce od hostů. Alex Killorn přihrál na levý kruh Stamkosovi, který z první nacházel Callahana před brankou. Tomu se ale z blízkosti nepovedlo překonat Raska!

16:44
    Matt Beleskey zkoušel z levého kruhu najít nějakého ze svých spoluhráčů. Jeho přihrávka byla ovšem ztečována mimo ledovou plochu.

16:11
    Domácí brankář Tuukka Rask si nyní připsal zákrok proti střele Ryana Callahana, který svou akci zakončoval bekhendem z otočky.

15:54
    Vše, co se jim povedlo bylo ovšem ofsajdové postavení. Objevil se v něm David Krejčí, a tak bude následovat buly ve středním pásmu.

15:12
    Boston je nyní aktivní v útočném pásmu, kde se snaží nějakým způsobem kombinovat. Uvidíme, zda se jim do konce třetiny povede vyrovnat.
    14:39 Ryan CALLAHAN - 1:2

14:39
    Obrovská chyba domácího McQuaida znamená nádhernou branku! RYAN CALLAHAN zachytil puk a společně s Alexem Killornem vyrazili do útoku. Vyměnili si puk, vymíchali Raska a otočili stav utkání! Asistence: Alex Killorn.

14:30
    Hostům se nyní nepovedlo rozehrát z obrany a puku se ujal Marchand. Tomu se ale nepovedlo přidat svou další branku po střele z pravé strany.

13:57
    Již po skončení přesilovky ujel po pravé straně Ondřej Palát, který svou následnou střelou nechal vyniknout brankáře Raska.

13:24
    Z dobré pozice střílel obránce Morrow, kterému se ale nepovedlo překonat dobře postaveného brankáře, který svůj celek nyní zachránil.

12:44
    Domácí hokejisté v útočné třetině hodně aktivní, ale ke střele se jim zatím nepovedlo dostat. Uvidíme, zda se jim to povede následně.

11:51
    Přesilovku si zahrají také domácí. Andrej Šustr podržel pronikajícího Davida Krejčího, a dostane za tento zákrok dvě minuty.
    11:19 Alex KILLORN - 1:1

11:19
    Následně se ale hostující hokejisté prosazují! Anton Stralman najel s pukem do útočné třetiny a následně jej poslal na levou stranu. Zde se jej ujal ALEX KILLORN, který přesnou střelou překonal Raska. Asistence: Anton Strålman, Ryan Callahan.

11:04
    Hostujícímu celku se začátkem třetiny ovšem vůbec nedaří, a musí se pro puk vracet až k brance svého brankáře.

10:49
    Za brankou Raska byl tvrdě atakován Cedric Paquette. Zac Rinaldo je vyloučen za tento zákrok, a možná si bude muset vyslechnout nějaký verdikt od komise.

10:10
    Jeden z obránců Lighting nahnal puk do branky, kde se dvojice hráčů zkoušel prosadit, ale ani jednomu se nepovedlo puk poslat do branky.

10:01
    Z levého kruhu vypálil Dan Boyle, ale jeho pokus Rask pohodlně chytil, a následuje tak další přestávka. Po ní se bude vhazovat po pravici brankáře.

09:14
    Šance na obou stranách, ale brankáři své celky zatím skvěle drží. Uvidíme, komu se povede skórovat jako druhému.

08:39
    Tampa zkoušela zaútočit, ale jejich snažení brankou neskončilo. Následně Boston puk vyhodil z obranné třetiny.

07:52
    Z levého kruhu pálil Marchand, ale jeho pokus byl ztečován a skončil hodně mimo branku hostujícího brankáře.

07:37
    Po pravé straně unikl Ryan Spooner, kterému se ale z dobré pozice nepovedlo přidat druhou branku svého celku. Následuje přestávka.

07:27
    Tampa se ovšem nechce nechat zahanbit, a hned se žene do útoku, kde bude chtít stav utkání co nejdříve vyrovnat.
    06:01 Kevan MILLER - 1:0

06:01
    Bruins právě vstřelili branku!
    Po následném vhazování se prosazují domácí hokejisté. Vyhraná buly byla přihrána na modrou čáru, kde byl KEVAN MILLER. Tomu se takovým rychlým švihem povedlo trefit pravou šibenici, odkud určitě vyhnal všechny pavouky! Asistence: Joonas Kemppainen, Landon Ferraro.

05:58
    Ondřej Palát zachyboval a přihrál krajanovi Krejčímu před branku. Tomu se ale nepovedlo z pravé strany překonat Bena Bishopa.

05:29
    Následuje kombinační hra hostujících hokejistů v obranné třetině. Blesky se budou chtít následně dostat do útočné třetiny.

04:49
    Tvrdou střelu od modré čáry vyslal obránce Morrow, jehož pokus zkoušel dorážet ještě Marchand. Bishop byl ovšem proti oběma pokusům připraven.

04:01
    Nikita Nesterov nahazoval puk na branku, ale jeho pokus byl obránci ztečován, a do útoku se tak budou opět hnát hokejisté Bostonu.
    Jak to dnes bude hokejistům bruslit?

03:09
    Tampa to opět zkoušela po pravé straně, ale nyní se jí přes modrou čáru projít nepovedlo. Do útoku jdou domácí.

02:35
    Brandon Coburn projel s pukem až do útočného pásma, kde se mu následně povedlo kombinovat se svými spoluhráči.

01:49
    David Pastrňák to nejdříve zkoušel z pravého úhlu a následně také zpoza branky, ale další branku v letošním ročníku se m přidat nepovedlo.

01:05
    Pokračuje se aktivitou domácího celku, který bude chtít hrát před domácími fanoušky co nejlepší hokej.

00:32
    Před branku si do první šance utkání najel Cedric Paquette, kterému se ale bekhendovým pokusem nepovedlo překona finského brankáře!

00:05
    Úvodní buly vyhráli hosté, kteří puk hned poslali za branku Raska, kde o něj bojují.

00:01

Krásné ráno přeji všem fanouškům zámořské NHL. Utkání začne samozřejmě s časovým odstupem, ale poté se můžeme těšit na zajímavou podívanou s československými hráči.

Boston Bruins: Rask (Gustavsson) – McQuaid, Chára, Seidenberg, Krug, Miller, Morrow – Conolly, Bergeron, Marchand – Pastrňák, Krejčí, Eriksson – Hayes, Spooner, Beleskey – Ferraro, Kemppainen, Rinaldo

Tampa Bay Lightning: Bishop (Vasilevskij) – Strålman, Hedman, Šustr, Carle, Coburn, Nesterov – Callahan, Stamkos, Killorn – Kučerov, Johnson, Palát – Paquette, Filppula, Brown – Audy-Marchessault, Boyle, Namestnikov

Rozhodčí: Kozari, St. Pierre – McElman, Knorr.

Zdeno Chára (BOS) – 60 zápasů, 32 bodů (8+24)
    David Krejčí (BOS) – 52 bodů, 48 bodů (14+34)
    David Pastrňák (BOS) – 31 zápasů, 18 bodů (8+10)
    Andrej Šustr (TBL) – 59 zápasů, 16 bodů (2+14)
    Ondřej Palát (TBL) – 41 zápasů, 20 bodů (7+13)

Letošní vzájemné souboje

Neděle 01.11.2015, 00:00 • Amalie Arena
    Tampa Bay Lightning 1:3 Boston Bruins
    8. Kučerov (Naměstnikov, Palát) – 17. Beleskey (Miller, Hayes), 46. Connolly (Marchand, Chára), 59. Marchand

Pondělí 12.10.2015, 19:00 • TD Garden, Boston
    Boston Bruins 3:6 Tampa Bay Lightning
    3. Krejčí (Krug, Bergeron), 12. Eriksson (Krug, Krejčí), 33. Eriksson (Krejčí, Krug) – 16. Boyle (Hedman, Namestikov), 17. Palát (Johnson, Stralman), 25. Boyle, 36. Stamkos (Stralman, Johnson), 46. Drouin (Condra, Hedman), 56. Filpula (Killorn, Brown)

Blesky chytají formu z konce minulého ročníku, což je před play-off vždy jen pozitivní. Celek kapitána Stevena Stamkose je aktuálně na čtvrtém místě a před utkání s Bostonem mají lepší pozici. Tampa Bay má skvělou formu a v posledních pěti zápasech se jim povedlo vždy vyhrát, naposledy zesměšnili New Jersey na jejich ledě.

Nejproduktivnější hráči
    Steven Stamkos – 61 zápasů, 49 bodů (27+22)
    Nikita Kučerov – 59 zápasů, 49 bodů (24+25)
    Victor Hedman – 60 zápasů, 35 bodů (6+29)

Medvědi jsou aktuálně na pátém místě Východní konference se ziskem čtyřiasedmdesáti bodů. Je to stejný bodový zisk, jako má Tampa Bay, tedy jejich dnešní soupeř, takže se dnešní utkání dá nazvat zápasem o čtvrté místo, či zápas o lepší výchozí pozici do play-off. Bruins naposledy porazili v Raleigh Carolinu 4:1.

Patrice Bergeron – 60 zápasů, 50 bodů (23+29)
    Loui Eriksson – 62 zápasů, 48 bodů (23+25)
    David Krejčí – 52 zápasů, 48 bodů (14+34)

V bostonské TD Garden se střetnou od půl jedné ráno dva celky, bez nichž se play-off letos neobejde. Boston Bruins vyzve ve výborně hrající formě Tampu Bay, která by ráda přidala další cenné vítězství. Sledujte náš textový přenos.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 00:35.

David Panuška

Góly a asistencie: 7. Miller (Kemppainen, Ferraro) – 12. Killorn (Strålman, Callahan), 15. Callahan (Killorn), 29. Callahan (Stamkos, Strålman), 31. Stamkos (t.s.)

Rozhodca: Kozari, St. Pierre – McElman, Knorr

Diváci: 17 565