Lok. Moskva – Fenerbahce 1:1 (kon.) | Schalke – Doneck 0:3 (kon.) | Bilbao – Marseille 1:1 (kon.)
Liverpool – Augsburg 1:0 (kon.) | FK Krasnodar – Sparta Praha 0:3 (kon.) | Lazio – Galatasaray 3:1 (kon.)
Leverkusen – Lisabon 3:1 (kon.) | Rapid Viedeň – Valencia 0:4 (kon.) | Tottenham – Fiorentina 3:0 (kon.)
Porto – Dortmund 0:1 (kon.) | Neapol – Villarreal 1:1 (kon.) | Bazilej – Saint-Étienne 2:1 (kon.)
Molde – Sevilla 1:0 (kon.) | Olympiakos – Anderlecht 1:2 (po pr.) | Manchester United – Midtjylland 5:1 (kon.)
Tottenham Hotspur
3:0 (1:0)
ACF Fiorentina
Štvrtok 25.02.2016, 21:05 • White Hart Lane, London • Európska liga • Play-off

Zápas v Londýne sa skončil. Domáci v ňom zaznamenali dva góly, a potvrdili tak postup do ďalšej fázy EL. V 63. minúte sa presadil Lamela, a v 81. upravil na 3-0 vlastným gólom Rodríguez.
    To je na dnes odo mňa všetko, prajem Vám ešte príjemný večer a dobrú noc. (22:56:26)

90+3

90+3
    Zárate vyskúšal strelu z cca 20 metrov, ale lopta smerovala vedľa pravej žrde.

90+2
    Nadstavený čas prináša hru v strede ihriska. O všetkom je už dávno rozhodnuté.

90+1
    Eriksen strieľal z hranice 16ky, ale brankár Tătăruşanu jeho pokus dokázal zneškodniť.
    90+1.

90+1
    V druhom polčase sa budú nadstavovať 3 minúty.

90
    Davies vidí žltú kartu po faule na Vecina.

90
    Prebieha posledná minúta riadneho hracieho času. Pri lopte sú hráči Fiorentiny, ktorí budú zahrávať priamy kop v strede ihriska.

89
    Druhý rohový kop domáceho tímu nebol úspešný, ale ani rýchly protiútok Fiorentiny nepriniesol úspech.

88
    Po rohovom kope zakončoval Alderweireld, ale jeho zblokovaný pokus skončil vedľa ľavej žrde.

87
    Striedanie domáceho tímu. Z ihriska odchádza Mason, a nahradí ho Winks.
    87.

87
    Mason vypálil z cca 20 metrov, ale brankár Tătăruşanu predviedol krásny zákrok, ktorým loptu vyrazil na rohový kop.

86
    Tomović bol faulovaný v strede ihriska, a hostia budú zahrávať priamy kop.

85
    Tottenham pokračuje v aktívnej hre. Domáci ani záver zápasu nechcú vypustiť a stále sa tlačia pred 16ku Fiorentiny.

84
    Striedanie domáceho tímu. Z ihriska odchádza Alli, a nahradí ho Bentaleb.

82
    Striedanie hostí. Z ihriska odchádza Badelj, a nahradí ho Fernández.
    81. Gonzalo Rodríguez (TOT) - 3:0

81
    Tottenham dal gól! Je rozhodnuté! Po prihrávke Daviesa pred bránu Fiorentiny si dal vlastný gól GONZALO RODRÍGUEZ.

80
    Pred nami je posledných 10 minút dnešného zápasu. Alli zakončoval hlavou pred bránou Fiorentiny, ale lopta smerovala vedľa ľavej žrde.

79
    Bernardeschi si v útoku pomohol faulom, a loptu získavajú hráči Tottenhamu.

78
    Alli vidí žltú kartu za simulovanie.

77
    Bernardeschi pekne našiel v domácej 16ke Kalinića, ale brankár Lloris bol rýchlejší a loptu má vo svojich rukaviciach.

76
    Striedanie domáceho tímu. Z ihriska odchádza Lamela, a nahradí ho Onomah.

75
    Pri lopte sú znova hráči Fiorentiny, ktorí sa ešte nevzdávajú a snažia sa o kontaktný gól.

74
    Striedanie hostí. Z ihriska odchádza Valero, a nahradí ho Błaszczykowski.

73
    Zárate sa pekne pohral s obrancami Tottenhamu, ale následne jeho strelu zrazil na rohový kop Davies.

72
    Mason fauloval v strede ihriska Kalinića, a hostia získavajú priamy kop.

71
    Rohový kop Tottenhamu nepriniesol žiadne ohrozenie brány Fiorentiny, ale ani rýchly protiútok hostí nebol úspešný.

70
    Po akcii Tottenhamu si dal Rodríguez takmer vlastný gól,ale našťastie pre hostí z toho bude iba rohový kop pre Tottenham.

69
    Badelj hľadal v domácej 16ke Bernardeschiho, ale jeho prihrávka bola príliš rýchla a končí v rukaviciach brankára Llorisa.

68
    Rohový kop hostí nepriniesol žiadnu príležitosť, ale napriek tomu ostávajú na útočnej polovici.

67
    Valero sa snažil poslať prihrávku pred domácu bránu, ale bude z toho iba rohový kop Fiorentiny z pravej strany.

66
    Tomović odchádza za postrannú čiaru, a hra pokračuje ďalej. Pri lopte sú domáci, ktorí sa snažia dostať na útočnú polovicu.

65
    Tomović ostáva ležať na hracej ploche a bude potrebovať ošetrenie.
    63. Érik Lamela (TOT) - 2:0

63
    Tottenham dal gól! Domáci už vedú o dva góly. Strelu Eriksena ešte brankár Fiorentiny dokázal vyraziť, ale na dorážku ÉRIKA LAMELU už nemal nárok.

61
    Striedanie hostí. Z ihriska odchádza Iličić, a nahradí ho Zárate.

61
    Alonso vidí žltú kartu po faule na Trippiera.

60
    Lamela fauloval v strede ihriska Badelja a hostia získavajú priamy kop.

59
    Bernardeschi sa snažil prihrať pred bránu Tottenhamu, ale loptu poslal za postrannú čiaru. Túto situáciu mohol útočník Fiorentiny rozhodne riešiť lepšie.

58
    Dier fauloval Bernardeschiho, a hostia získavajú priamy kop v strede ihriska.

57
    Ani druhý rohový kop Tottenhamu nebol úspešný a lopta končí v rukaviciach brankára Tătăruşana. Na opačnej strane rýchly protiútok hostí, ale strela Valera smerovala do stredu brány kde bol pripravený Lloris.

56
    Rohový kop z pravej strany nepriniesol žiadnu príležitosť, a ani následný pokus Alderweirelda nebol úspešný. Nasleduje rohový kop z opačnej strany.
    55.

55
    Alli strieľal z cca 25 metrov, ale jeho strela bola zblokovaná na rohový kop.

54
    Tottenham sa snaží niečo vymyslieť pred 16kou Fiorentiny, ale zatiaľ sa všetko odohráva pri postrannej čiare.

53
    Pekná akcia Fiorentiny, ale ani Bernardeschi ani Badelj sa nedokázali presadiť. Ich strely boli zblokované a loptu získavajú hráči Tottenhamu.

52
    Alli fauloval v strede ihriska Badelja a hostia získavajú priamy kop.

51
    Po rohovom kope Tottenhamu rýchly protiútok Fiorentiny, ale Bernardeschi neprihral voľnému Kalinićovi a loptu získali domáci.

50
    Eriksen získava pre svoj tím rohový kop z ľavej strany.

49
    Bernardeschi sa snažil presadiť v domácej 16ke, ale jeho strela bola zblokovaná. Do útoku už zamierili hráči Tottenhamu.

48
    Lamela si v útoku pomohol faulom, a hostia získavajú priamy kop, ktorý rozohrá brankár Tătăruşanu.

47
    Chadli dostal loptu do siete, ale v momente prihrávky bol v ofsajde a tak gól Tottenhamu neplatí.

47
    Chadli fauloval v strede ihriska Tomovića a loptu získavajú hráči Fiorentiny.

46
    V Londýne sa začal druhý polčas zápasu medzi Tottenhamom Hotspur a ACF Fiorentina. Úvodný výkop patril hráčom Tottenhamu, ktorí po 45 minútach vyhrávajú 1-0.

46

Prvý polčas v Londýne sa skončil. O jediný presný zásah sa v 25. minúte postaral Mason, ktorý tak priblížil svoj tím k postupu. Uvidíme, čo nám prinesie druhý polčas, ktorý sa začne už o 15 minút.

45+1

45+1
    V prvom polčase sa bude nadstavovať 1 minúta.

45
    Tomović vidí žltú kartu za nešportové správanie. Po faule mal menšiu potýčku s Daviesom.

45
    Prebieha posledná minúta prvého polčasu. Pri lopte sú hráči Fiorentiny, ktorí sa ešte pokúšajú dostať pred domácu 16ku.

44
    Hostia zahrávali rohový kop z pravej strany, ale loptu od Valera vyrazil brankár Lloris do bezpečia.

43
    Eriksen fauloval v strede ihriska Badelja, a hostia získavajú priamy kop. Hra sa presúva na polovicu Tottenhamu.

42
    Valero sa dostával do dobrej príležitosti, ale brankár Lloris vybehol z brány a loptu má vo svojich rukaviciach.

41
    Alli sa ocitol v ofsajde, a loptu získavajú hráči Fiorentiny. Ani táto akcia domácim nevyšla.

40
    Blíži sa záver prvého polčasu. Davies posielal pred bránu Fiorentiny dobrú loptu, ale obrana hostí si s touto situáciou dokázala poradiť.
    39.

39
    Po priamom kope zakončoval v domácej 16ke Valero, ale lopta po jeho hlavičke končí na pravej bočnej sieti domácej brány.

38
    Trippier vidí žltú kartu po faule na Alonsa.

37
    Hráči Tottenhamu dokázali získať loptu a zaútočiť, ale ich akcia nebola úspešná. Do útoku už zamierili hostia, ktorí sa snažia posielať lopty do pokutového územia domáceho tímu.

36
    Hostia začínajú novú akciu pomalou rozohrávkou na vlastnej polovici. Domáci napádajú s tromi hráčmi, a zatiaľ pomerne úspešne.

35
    Akciu Fiorentiny ukončila nepresná prihrávka v strede ihriska, ale ani protiútok Tottenhamu nedopadol úspešne.

34
    Fiorentina drží loptu na svojich kopačkách, ale zatiaľ sa hrá príliš ďaleko od domácej brány.

33
    Priamy kop Fiorentina nerozohrala najlepšie, a do útoku už zamierili domáci. Tí majú v doterajšom priebehu zápasu prevahu, a zaslúžene vyhrávajú 1-0.

32
    Dier fauloval v strede ihriska Bernardeschiho a hostia získavajú priamy kop.

31
    Po akcii Fiorentiny lopta končí v rukaviciach brankára Llorisa, a do útoku smerujú domáci.

30
    Do konca prvého polčasu ostáva ešte 15 minút. Hra sa presunula na polovicu domáceho tímu, kde sa Fiorentina snaží o vyrovnávajúci gól.

29
    Chadli si pýtal pokutový kop po menšom súboji v 16ke Fiorentiny, ale je z toho iba útočný faul hráča Tottenhamu a lopta pre hostí.

28
    Dier si v strede ihriska pomohol faulom, a hostia získavajú priamy kop.

27
    Fiorentina sa snaží okamžite odpovedať,ale momentálne hrá iba s 10 hráčmi, pretože za postrannou čiarou je ošetrovaný Astori.
    25. Ryan Mason (TOT) - 1:0

25
    Tottenham dal gól! Domáci sa dostávajú do vedenia po strele RYANA MASONA, ktorý loptu poslal k ľavej žrdi.

24
    Pri lopte sú znova hráči Fiorentiny, ktorí sa pomaly presúvajú na útočnú polovicu.

23
    Iličić vypálil z hranice 16ky, ale lopta po jeho strele minula pravú žrď domácej brány.

22
    Alli fauloval Iličića, a hostia získavajú priamy kop na vlastnej polovici.

21
    Lamela sa dostával do šance, ale pri lopte bol skôr brankár Fiorentiny, ktorý celú situáciu upokojil.

20
    Máme za sebou úvodných 20 minút dnešného zápasu. Domáci sú zatiaľ mierne lepším tímom, ale aj Fiorentina ukazuje, že o postupe nie je zďaleka rozhodnuté.
    19.

19
    Eriksen vypálil z cca 25 metrov, ale brankár Fiorentiny si s jeho tvrdou strelou dokázal poradiť.

18
    Hostia zahrávali priamy kop z cca 35 metrov, ale strela Iličića neprekvapila brankára Llorisa. Ten má loptu vo svojich rukaviciach a posiela ju svojim spoluhráčom.

17
    Wimmer vidí žltú kartu po faule na Iličića.

17
    Alderweireld si v útoku počínal nedovolene, a po faule na Kalinića loptu získavajú hráči Fiorentiny.

16
    Tottenham sa po zisku lopty nikam neponáhľa. Pomaly si prihráva na vlastnej polovici, zatiaľ čo hostia vyčkávajú v strede ihriska.

15
    Rodríguez hľadal v útoku Bernardeschiho, ale ten si loptu nedokázal spracovať a tá končí za postrannou čiarou.

14
    Eriksen si v strede ihriska pomohol faulom, a loptu získavajú hráči Fiorentiny.

13
    Loptu už získali hráči Fiorentiny, no v útoku zatiaľ pôsobia bezradne. Domáci sa bránia bez väčších problémov.
    12.

12
    Pri lopte sú znova hráči Tottenhamu, ktorí sa dostávajú do tlaku.

11
    Tottenham zahrával rohový kop z ľavej strany, a Alli sa ocitol v obrovskej príležitosti. Po hlavičkovom zakončení Diera však loptu nedokázal doraziť do brány.

10
    Lamela zahral priamy kop veľmi zle, ale domáci sa dokázali udržať na útočnej polovici.

9
    Tottenham sa usadil na útočnej polovici a po faule Rodrígueza na Alliho budú domáci zahrávať priamy kop z cca 25 metrov.

8
    Valero poslal do domácej 16ky dobrú loptu, ale tá našla iba hráčov Tottnehamu. Následná strela Vecina z cca 25 metrov bola veľmi nepresná, a lopta smerovala vysoko nad domácu bránu.

7
    Fiorentina bude zahrávať prvý rohový kop v dnešnom zápase.

6
    Alli sa v útoku nedokázal presadiť a lopta končí za čiarou. Nasleduje odkop brankára Tătăruşana.

5
    Valero si v útoku nedokázal poradiť, a loptu získavajú hráči Tottenhamu. Úvodné minúty prinášajú opatrný futbal.

4
    Akcia Tottenhamu nepriniesla žiadne ohrozenie brány, a pri lopte sú už hráči Fiorentiny.

3
    Hráči Tottenhamu sa pomaly dostávajú na útočnú polovicu. Zatiaľ je lopta častejšie za postrannou čiarou ako na hracej ploche.

2
    Prvá akcia hosťom nevyšla, a do útoku už zamierili hráči Tottenhamu.

1
    Zápas v Londýne sa začal. Domáci dnes nastúpili v tradičných bielych dresoch, a hostia z Florencie vo fialových. Úvodný výkop patril hráčom Fiorentiny, ktorí sa snažia založiť prvú akciu.

1

Tottenham Hotspur: Lloris (C) – Trippier, Alderweireld, Wimmer, Davies – Dier, R. Mason – Lamela, Alli, Eriksen – Chadli.

Náhradníci: Vorm – Carter-Vickers, Rose, Bentaleb, Onomah, Winks, Son Heung-min.

ACF Fiorentina: Tătăruşanu – Tomović, Gonzalo Rodríguez (C), Astori, Alonso – Vecino, Badelj, Valero – Bernardeschi, N. Kalinič, Iličić.

Náhradníci: Lezzerini, Satalino – Pasqual, M. Fernández, Błaszczykowski, Zárate, Babacar.

Rozhodca: Ovidiu Haţegan- O.Sovre, S.Gheorghe.

Vítam Vás pri sledovaní futbalového zápasu Európskej ligy medzi Tottenhamom Hotspur a ACF Fiorentina.

Domáci sa do 1/16 finále dostali zo skupiny J. V nej obsadili suverénne prvé miesto pred Anderlechtom Brusel, a vo vyraďovacích súbojoch si taktiež počínajú veľmi dobre. Prvý zápas v Taliansku zvládli veľmi dobre, a po remíze 1-1 sú favoritom na postup do ďalšej fázy Európskej ligy. V domácej lige sa hráčom Tottenhamu tiež darí veľmi dobre, kedže po 26 kolách majú na svojom konte 51 bodov, a v tabuľke im patrí druhá priečka za vedúcim Leicesterom.

Hostia sa do 1/16 finále prebojovali zo skupiny I, kde s 10 bodmi obsadili druhé miesto. Pred tretím Lechom Poznań a štvrtým Os Belenenses mala Fiorentina päťbodový náskok a tak možno povedať, že sa do vyraďovacích bojov dostala zaslúžene. V prvom zápase sa zrodila spomínaná remíza 1-1, a tak majú hráči Fiorentiny v dnešnom zápase náročnú úlohu. V domácej lige sa im darí pomerne dobre, kedže po 26 kolách majú na svojom konte 52 bodov a v tabuľke im patrí tretia priečka.

Dnešný zápas sa odohrá na štadióne White Hart Line v Londýne, ktorý má kapacitu 36 284 divákov.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 21:05.