Lok. Moskva – Fenerbahce 1:1 (kon.) | Schalke – Doneck 0:3 (kon.) | Bilbao – Marseille 1:1 (kon.)
Liverpool – Augsburg 1:0 (kon.) | FK Krasnodar – Sparta Praha 0:3 (kon.) | Lazio – Galatasaray 3:1 (kon.)
Leverkusen – Lisabon 3:1 (kon.) | Rapid Viedeň – Valencia 0:4 (kon.) | Tottenham – Fiorentina 3:0 (kon.)
Porto – Dortmund 0:1 (kon.) | Neapol – Villarreal 1:1 (kon.) | Bazilej – Saint-Étienne 2:1 (kon.)
Molde – Sevilla 1:0 (kon.) | Olympiakos – Anderlecht 1:2 (po pr.) | Manchester United – Midtjylland 5:1 (kon.)
Olympiakos F.C.
1:2 (1:0)
R.S.C. Anderlecht
Štvrtok 25.02.2016, 21:05 • Štadión Georgiosa Karaiskakisa (Olympiakos) • Európska liga • Play-off

Máme za sebou vyše 120 minút futbalu, ktorý sa poriadne začal hrať až v druhom polčase. Domáci mali rozhodne viacej šťastia, ale ako som spomínal, treba vyzdvihnúť výkon brankára hostí Silvia Prota, ktorý vychytal niekoľko tutoviek. Anderlechtu sa podarilo streliť v predĺžení hneď 2 presné zásahy, a tak si zaručili osemfinále, ktorého žreb sa uskutočný zajtra. (23:39:25)

120+1

120
    Autor Defour si vybral realizáciu rohového kopu na krátko.

119
    Matias Suarez sa vydal sám dopredu v snahe niečo individuálne predviesť, no obranca mu loptu odobral za cenu rohového kopu.

118
    Ďalšia skvelá šanca na vyrovnanie, no tentokrát bol proti obranný val hráčov z Belgicka.

117
    Do konca stretnutia a tohto dvojzápasu zostáva pár desiatok sekúnd a loptu majú na svojich kopačkách hráči domáceho tímu.

116
    Obrovskú šancu aspoň na vyrovnanie mal Omar Elabdellaoui, no jeho strela skončila tesne vedľa pravej tyčky.

115
    Ďalší rohový kop pre Olympiakos po centri Fortunisa, ktorý bol zrazený. Následne bol vyrazený brankárom Protom.

114
    Rohový kop bol však odprataný do bezpečia bez väčších problémov.

113
    Brownovi to dnes absolútne nejde v koncovke. Ďalšia jeho strela bola vyrazená na rohový kop.
    112. Frank Acheampong (AND) - 1:2

112
    Anderlecht dal gól! Gól strelil FRANK ACHEAMPONG, ktorý bol na konci ukážkového brejku a s prehľadom posiela loptu za chrbát Roberta. Dnešný zápas je už rozhodnutý.

111
    Dlhý auto do pokutového územia hostí predviedol Omar Elabdellaoui.

110
    Olympiakos sa však stále nevzdáva a chystá si záverečný tlak.

109
    Na začiatku 109. minúty bude zahrávať pre mňa jednoznačný hrdina tohto zápasu Proto odkop od jeho svätyne.

108
    Bohužiaľ pre celý futbalový Olympiakos sa tento rok pohárová Európa pravdepodobne skončila. Domáci hráči totižto už nemajú síl na to, aby poriadne zaútočili a nie to ešte dali 2 góly.

107
    Jasný ofsajd a v ňom postavený Ideye Brown.

106
    Veľkú šancu na vykresanie iskričky mal Dominguez, no brankár Proto bol opäť proti.

106
    Začal sa druhý polčas predĺženia.

Matúš Macháč

Góly: 29. Fortunis (pen.) – 103. Acheampong, 112. Acheampong

Karty:   35. Masuaku (OLY), 57. Botía (OLY), 70. Alejandro Domínguez (OLY) – 21. Dendoncker (AND), 29. Mbodji (AND), 45+2. Büttner (AND), 66. Najar (AND), 86. Acheampong (AND), 88. Badji (AND)

Držení míče: 54 % : 46 %.
    Střely na branku: 10:7. Střely mimo: 4:3. Rohy: 7:3. Ofsajdy: 3:6. Fauly: 21:26.
    Olympiakos F.C.: Roberto (C) – Elabdellaoui, Botía, M. da Costa, Masuaku – Milivojević, Cambiasso (67. Zdjelar) – Durmaz (51. Alejandro Domínguez), Fortunis, Pulido (83. Couto Sebá) – Brown.
    Náhradníci: Kapino – Siovas, Salino, Zdjelar, Alejandro Domínguez, Kasami, Couto Sebá.

R.S.C. Anderlecht: Proto (C) – Najar, Mbodji, Deschacht, Büttner (91. Nuytinck) – Praet, Badji, Dendoncker (97. Defour), Acheampong – Đuričić (81. Matías Suárez), Okaka.
    Náhradníci: Roef – Nuytinck, Defour, Tielemans, Matías Suárez, Sylla, Lukebakio.

Rozhodca: Arnold Hunter