Lok. Moskva – Fenerbahce 1:1 (kon.) | Schalke – Doneck 0:3 (kon.) | Bilbao – Marseille 1:1 (kon.)
Liverpool – Augsburg 1:0 (kon.) | FK Krasnodar – Sparta Praha 0:3 (kon.) | Lazio – Galatasaray 3:1 (kon.)
Leverkusen – Lisabon 3:1 (kon.) | Rapid Viedeň – Valencia 0:4 (kon.) | Tottenham – Fiorentina 3:0 (kon.)
Porto – Dortmund 0:1 (kon.) | Neapol – Villarreal 1:1 (kon.) | Bazilej – Saint-Étienne 2:1 (kon.)
Molde – Sevilla 1:0 (kon.) | Olympiakos – Anderlecht 1:2 (po pr.) | Manchester United – Midtjylland 5:1 (kon.)
Olympiakos F.C.
1:2 (1:0)
R.S.C. Anderlecht
Štvrtok 25.02.2016, 21:05 • Štadión Georgiosa Karaiskakisa (Olympiakos) • Európska liga • Play-off

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 21:05.

Vítam vás pri sledovaní dnešného online textového prenosu z odvetného zápasu šestnásťfinále Európskej ligy, kde proti sebe nastúpia grécky Olympiakos, ktorý bude hostiť belgický Anderlecht. V prvom zápase sa radovali dnešný hostia po góle Mbodjiho v 67. minúte zápasu a zariadil tak tesnú výhru domácich 1:0. Práve preto si dnes priviezli túto výhodu do Grécka, kde sa budú snažiť hráči Olympiakosu o zvrátenie nepriaznivého stavu.

Olympiakos
    Grécky tím má určite čo dnes doháňať a bude taktiež určite hnaný domácim publikom, ktoré bude chcieť, aby ich miláčikovia vyrovnali stav dvojzápasu a ešte strhli vedenie na svoju stranu.

Anderlecht
    Hostia v prvom zápase upravili vzájomnú bilanciu z dnešným súperom na 2:3 a dnes budú mať skvelú šancu na vyrovnanie tejto štatistiky. Okrem vyrovnania si tak môžu zabezpečiť aj postup do ďalšieho kola Európskej ligy.

Dnes nás čaká určite skvelý futbal, na ktorý sa osobne veľmi teším. V prípade strelenia gólu do siete domácich, budú musieť následne domáci streliť svojmu súperovi aspoň 3 góly. Uvidíme kto bude mať v dnešnom zápase prevahu a ako to celé dopadne.

Olympiakos F.C.: Roberto (C) – Elabdellaoui, Botía, M. da Costa, Masuaku – Milivojević, Cambiasso – Durmaz, Fortunis, Pulido – Brown.
    Náhradníci: Kapino – Siovas, Salino, Zdjelar, Alejandro Domínguez, Kasami, Couto Sebá.

R.S.C. Anderlecht: Proto – Najar, Mbodji, Deschacht, Büttner – Praet, Badji, Dendoncker, Acheampong – Đuričić, Okaka.
    Náhradníci: Roef – Nuytinck, Defour, Tielemans, Matías Suárez, Sylla, Lukebakio..

1

2
    Dnes budeme môcť sledovať veľmi taktickú bitku, pretože sa bude hrať na jeden gól.

3
    Hrá sa zatiaľ s veľkou pozornosťou a k priamemu ohrozeniu bránky stále neprišlo.

4
    Domáci hráči predviedli peknú kombinačnú hru, no pri finálnej prihrávke do pokutového územia sa spoluhráči nezhodli a tak zahodili celú akciu.

5
    Hra sa už opäť ukľudnila a hrá sa ďaleko od oboch bránok.

6
    Acheampong išiel sám na bránku, no za chrbtom mu dýchali dvaja protihráči. Acheampong padol na zem a hlavný arbiter nepochopiteľne zapískal útočný faul. Dnes to bude zaujímavé.

8
    Obrovská šanca domáceho tímu! Zoči voči sa brankárovi ocitol Brown , no brankár Proto ho vychytal.
    8. Ideye Brown (OLY), Silvio Proto (AND)

9
    Ďalší dôležitý zákrok si pripisuje brankár Proto. Tentokrát úspešne zasahuje na nepríjemnu strelu Fortunisa.
    9. Jimmy Durmaz (OLY), Silvio Proto (AND)

10
    Pred bránkou hostí je veľmi rušno. Silvio Proto s ďalším zákrokom, pre zmenu strieľal Durmaz.

11
    Olympiakos na chvíľku ubral zo svojho tlaku, no číha na súpera a chystá ďalšiu nebezpečnú akciu.

12
    Aktuálne držanie lopty vyznieva 65:35 pre domácich.

13
    Ťažisko hry sa presunulo do stredu poľa, kde je nebezpečenstvo ďaleko od oboch brán.

15
    Dlhé nakopnutie do pokutového územia domáceho tímu končí na najvyššom hráčovi Olympiakosu.

16
    Domácim sa podarilo vybojovať rohový kop. Uvidíme ako s ním naložia.

17
    Lopta sa odrazila a akrobaticky v otočke chcel loptu zasiahnuť Esteban Cambiasso, no loptu nedočiahol.

18
    Tlak domácich vyústil do ďalšieho zakončenia, ktoré však končí opäť mimo bránky Anderlechtu.

19
    Hostia sa ani len s rozohrávkou autu nikam neponáhľajú nakoľko momentálne postupujú do osemfinále oni.

20
    Loptu za obranu prečítal brankár Proto a skvelo včas vybehol.

21
    Žltú kartu za nedovolený zákrok dostáva Leander Dendoncker (R.S.C. Anderlecht).

22
    Domáci budú rozohrávať ďalšiu akciu postupne z hĺbky vlastnej polovice.

23
    Momentálne drží loptu na svojich kopačkách Anderlecht a predvádzajú sériu krátkych prihrávok.

24
    Ofsajd a v ňom bol prichytený Stefano Okaka. Loptu budú mať hráči Olympiakosu.

25
    Prvých 25 minút zápasu je veľmi vyrovnaných, no mierne nakláňajú misku váh na svoju stranu hráči Olympiakosu.

26
    Po zblokovanej prihrávke z kopačky Pulida bude nasledovať rohový kop pre domáci celok.

27
    Rohový kop skončil na kvalitnom zachytení lopty obranou.

28
    Penalta pre domáci tím!
    28. Serigne Mbodji (AND)

29
    Previnilcom bol Kara Mbodji, ktorý zahral v pokutovom území rukou a vyslúžil si za to žltú kartu.

29
    Olympiakos dal gól! Autorom gólu z pokutového kopu je KONSTANTINOS FORTUNIS, ktorý trafil loptu presne k pravej tyči.
    29. Konstantinos Fortunis (OLY) - 1:0

30
    Hrá sa teda ako keby od začiatku. Ak gól nepadne, tak uvidíme predĺženie.

31
    Anderlecht získava rohový kop po odvrátení centru z kopačky Buttnera.

32
    Rohový kop však zachytili len brániaci hráči.

33
    Center z kopačky Durmaza končí mimo ihriska, a tak lopta prilieha Anderlechtu.

34
    Hráči Anderlechtu sa vymanili z tlaku a začali konečne niečo hrať.

35
    Žltú kartu za nedovolený zákrok dostáva Arthur Masuaku (Olympiakos F.C.).

36
    Začala sa záverečná desaťminútovka riadneho hracieho času prvého polčasu, kde domáci zaslúžene vedú 1:0.

37
    Dlhý center z kopačky Buttnera končí len na Jimenezovi. Loptu majú teda domáci.

38
    Momentálne sa hrá ďaleko od oboch brán, a tak nehrozí nebezpečenstvo ani pre jedného brankára.

39
    Lopta teraz stále mení svojho vlastníka, a tak nemožno ani jednému tímu založiť akciu.

40
    Previnilec pri jedenástke sa dopustil nedovoleného zákroku pri rohovej zástavke.

41
    Mávaný a následne logicky pískaný ofsajd, v ktorom sa ocitol Stefano Okaka.

42
    Zatiaľ bez žltej karty, no s varovaním odchádza Praet po faule naspäť na svoje miesto.

43
    Ďalekonosnú strelu z priameho kopu skúša strelec prvého gólu Fortounis, no brankár Silvio Proto je v pohotovosti.

44
    Hostia si ku koncu polčasu vybojovali rohový kop.

45
    Mbodji mohol na konci polčasu skvelo napraviť svoju chybu pri prvom góle. Vyskočil najvyššie spomedzi všetkých, no jeho hlavička končí len v priestore, kde stál pozorný brankár Roberto.

45+1
    Nadstavovať sa bude 60 sekúnd, teda 1 minúta.

45+1
    Rohový kop Anderlechtu bol odvrátený, a tak je tu koniec prvého polčasu.

45+2
    Žltú kartu dostáva Alexander Büttner (R.S.C. Anderlecht), ktorý ju inkasoval už cez polčas mimo hru.

45+2

Máme za sebou prvý polčas, v ktorom sme mohli vidieť pekný futbal, no ešte to nie je to pravé orechové. Olympiakos strelil dôležitý gól, ktorému predchádzal obrovský tlak. Ak sa týmto výsledkom skončí zápas, tak uvidíme dramatické predĺženie či pokutovú lotériu. Máme pred sebou však ešte druhý polčas a spoločne uvidíme, ako naložia zverenci oboch trénerov s ich pokynmi.

46

47
    Druhý polčas sa začal faulom na Durmaza, ktorý potreboval opateru lekárov.

48
    Silvio Proto musel ísť von zo svojej bránky a pripisuje si úspešný zákrok pri centrovanej lopte.

49
    Ideye Brown sa ocitol v postavení mimo hry, a tak je hra prerušená.

50
    Vyzerá to tak, že zranený Durmaz nebude môcť v hre ďalej pokračovať a bude nútený striedať.

51
    Striedanie v tíme Olympiakos F.C.: z ihriska odchádza Jimmy Durmaz, prichádza Alejandro Domínguez.

52
    Obrovská šanca na získanie dvojgólového vedenia! Strela Pulida však tesne míňa žrď súpera.
    52. Alan Pulido (OLY)

53
    Ofsajd a v ňom prichytený Okaka.

54
    Ďalšie ošetrenie v druhom polčase. Tentokrát to bude brankár Silvio Proto.

56
    Našťastie brankár hostí je v poriadku a hra bude pokračovať.

57
    Žltú kartu za nechutný zákrok dostáva Alberto Botía (Olympiakos F.C.). Teraz hlavný arbiter mohol udeliť aj červenú kartu.

58
    Z väčšej vzdialenosti to z priameho kopu skúšal Buttner, no trafil len priestor, kde stál brankár Robertu.

59
    Domáci budú zahrávať takmer po hodine hry rohový kop.

60
    Roh je v moci obrany, a tak je stav stále nezmenený.

61
    Anderlecht si v doterajšom priebehu zápasu nevypracovalo žiadnu výraznú šancu.

62
    Dominguez poslal až príliš dlhý center, a preto končí v moci hostí.

63
    Obrovská šanca na vyrovnanie! Postaral sa o to filip Djuric, ktorého však ešte krajšie vychytal brankár Roberto.

64
    Buttner poslal strelu medzi tri žrde, no do miesta kde stál brankár Roberto.
    64. Andy Najar (AND)

65
    Zvonila žrď! Po strele Najara zvonila pravá tyčka bránky Olympiakosu.

66
    Žltú kartu za nedovolený zákrok dostáva Andy Najar (R.S.C. Anderlecht).

67
    Striedanie v tíme Olympiakos F.C.: z ihriska odchádza Esteban Cambiasso, prichádza Saša Zdjelar.

68
    Skvelý obranný zákrok práve predviedol jeden z brániacich hráčov Anderlechtu, keď zabránil prieniku Pulida.

69
    Rohový kop bol však pohotovo odvrátený obranou Anderlechtu.

70
    Žltú kartu dostáva Alejandro Domínguez (Olympiakos F.C.).

71
    Krásny volej z kopačky Pulida, no obranca Anderlechtu sa tam stihol vrhnúť.

72
    Po nebezpečnom zákroku od Pulida bude nasledovať priamy kop pre hostí.

73
    Center z priameho kopu sa podarilo domácej obrane s prehľadom odvrátiť.

74
    Loptu majú momentálne v moci hráči domáceho tímu na prelome polovíc.

75
    Do konca riadneho hracieho času zostáva štvrť hodinka.

76
    Momentálne štatistiky držania lopty hovoria 58:42 pre domácich.

77
    Čas sa obom tímom kráti a ak chcú ušetriť sily, tak by mal padnúť gól.

78
    Dominguez dostal do 16ky center, no brankár Proto jeho strelu k pravej žrdi skvelým zákrokom vychytal.
    78. Alejandro Domínguez (OLY), Silvio Proto (AND)

79
    Pekný pas z kopačky Acheamponga, no ten ostáva nevyužitý, pretože skvelo zasiahla obrana.

80
    Posledná desaťminútovka sa práve začala a hostia stále nestriedali.

81
    Striedanie v tíme R.S.C. Anderlecht: z ihriska odchádza Filip Đuričić, prichádza Matías Suárez.

82
    Uvidíme ako pomôže nový muž na trávniku v priebehu zápasu.

83
    Striedanie v tíme Olympiakos F.C.: z ihriska odchádza Alan Pulido, prichádza Sebá.

84
    Ofsajd a v ňom prichytený Brown.

85
    Škaredý faul od nového muža na trávniku Seba, priamy kop pre Anderlecht.

86
    Žltú kartu za nedovolený zákrok dostáva Frank Acheampong (R.S.C. Anderlecht).

87
    Dobrá práca brankára Prota, ktorý zasiahol proti centru Domingueza.

88
    Žltú kartu za nedovolený zákrok dostáva Stéphane Badji (R.S.C. Anderlecht).

89
    Obrovská šanca na rozhodnutie zápasu! Acheampong však zoči voči brankárovi Robertovi zlyhal a vybojoval tak len rohový kop.
    89. Frank Acheampong (AND), Roberto (OLY)

90
    Rohový kop bol zahraný, no brankár loptu vyboxoval.

90+1
    Nadstavený čas bude robiť +6 minút.

90+2
    Olympiakos s loptou na kopačkách začína jednu z posledných akcií.

90+3
    Obrovská šanca Olympiakosu! Skvelý zákrok si pripísal opäť brankár Proto, ktorému dnes celý futbalový Anderlecht môže bozkávať ruky, pretože vychytal v čistej tutovke Seba.
    90+3. Sebá (OLY), Silvio Proto (AND)

90+4
    Olympiakosu zostáva ešte pár sekúnd, kedy sa môžu pokúsiť o strelenie druhého gólu, ktorý by ich poslal do zajtrajšieho žrebu osemfinále.

90+5
    Ideye Brown naskakoval do centru, no hlavou poslal loptu len mimo bránky.

90+6
    Opäť zas a znovu fantastický zákrok Prota proti Fortounisovi.

90+7
    Posledná strela skončila zblokovaná na obrancovi, a tak budeme svedkami predĺženia.

90+7
    Koniec druhého polčasu.

V druhom polčase Anderlecht podržal tak ako v tom prvom skvelý brankársky výkon od kapitána Prota. Šance boli však aj na strane Anderlechtu, no gól nepadol, a tak nás čaká predĺženie.

91
    Začalo sa prvá polovica nadstaveného času.

91
    Striedanie v tíme R.S.C. Anderlecht: z ihriska odchádza Alexander Büttner, prichádza Bram Nuytinck.

92
    Rohový kop pre Olympiakos po vyrazenej strele Fortunisa.

93
    Ten bol však riešený defenzívny odkopom hostí.

94
    Brown poslal skvelú loptu na svojho spoluhráča, no proti bol opäť brankár Proto.

95
    Rohový kop bude zahrávať aj Anderlecht, vybojoval ho Matias Suarez, ktorého prihrávka bola zrazená na roh.

96
    Rohový kop bol zahraný na krátko.

97
    Striedanie v tíme R.S.C. Anderlecht: z ihriska odchádza Leander Dendoncker, prichádza Steven Defour.

98
    Na hre oboch tímom je vidieť výrazná únava.

99
    Zatiaľ sme v predĺžení nemali možnosť vidieť žiadnu veľkú príležitosť.

100
    Lopta teraz nemá stáleho majiteľa, pretože dochádza k stratám v strede poľa na oboch stranách.

101
    Čas nám stále beží a vôbec sa nemôže vylúčiť pokutová lotéria.

103
    Anderlecht dal gól! Gól strelil FRANK ACHEAMPONG, ktorý sa konečne v dnešnom zápase dočkal a trafil do čierneho! Dokázal prekonať brankára Roberta z veľkého uhla, no s prehľadom.
    103. Frank Acheampong (AND) - 1:1

104
    Žiadne penalty sa kopať nebudú! Tím, ktorý postúpi do osemfinále Európskej ligy spoznáme do pár minút.

105
    Prvý polčas predĺženia sa práve skončilo.

Na 95% sa podarilo streliť Anderlechtu víťazný gól tohto vyrovnaného dvojzápasu, no máme pred sebou ešte poslednú pätnásťminútovku, v ktorej sa dozvieme všetky odpovede na otázky, ktoré nás trápia.

106
    Začal sa druhý polčas predĺženia.

106
    Veľkú šancu na vykresanie iskričky mal Dominguez, no brankár Proto bol opäť proti.

107
    Jasný ofsajd a v ňom postavený Ideye Brown.

108
    Bohužiaľ pre celý futbalový Olympiakos sa tento rok pohárová Európa pravdepodobne skončila. Domáci hráči totižto už nemajú síl na to, aby poriadne zaútočili a nie to ešte dali 2 góly.

109
    Na začiatku 109. minúty bude zahrávať pre mňa jednoznačný hrdina tohto zápasu Proto odkop od jeho svätyne.

110
    Olympiakos sa však stále nevzdáva a chystá si záverečný tlak.

111
    Dlhý auto do pokutového územia hostí predviedol Omar Elabdellaoui.

112
    Anderlecht dal gól! Gól strelil FRANK ACHEAMPONG, ktorý bol na konci ukážkového brejku a s prehľadom posiela loptu za chrbát Roberta. Dnešný zápas je už rozhodnutý.
    112. Frank Acheampong (AND) - 1:2

113
    Brownovi to dnes absolútne nejde v koncovke. Ďalšia jeho strela bola vyrazená na rohový kop.

114
    Rohový kop bol však odprataný do bezpečia bez väčších problémov.

115
    Ďalší rohový kop pre Olympiakos po centri Fortunisa, ktorý bol zrazený. Následne bol vyrazený brankárom Protom.

116
    Obrovskú šancu aspoň na vyrovnanie mal Omar Elabdellaoui, no jeho strela skončila tesne vedľa pravej tyčky.

117
    Do konca stretnutia a tohto dvojzápasu zostáva pár desiatok sekúnd a loptu majú na svojich kopačkách hráči domáceho tímu.

118
    Ďalšia skvelá šanca na vyrovnanie, no tentokrát bol proti obranný val hráčov z Belgicka.

119
    Matias Suarez sa vydal sám dopredu v snahe niečo individuálne predviesť, no obranca mu loptu odobral za cenu rohového kopu.

120
    Autor Defour si vybral realizáciu rohového kopu na krátko.

120+1

Máme za sebou vyše 120 minút futbalu, ktorý sa poriadne začal hrať až v druhom polčase. Domáci mali rozhodne viacej šťastia, ale ako som spomínal, treba vyzdvihnúť výkon brankára hostí Silvia Prota, ktorý vychytal niekoľko tutoviek. Anderlechtu sa podarilo streliť v predĺžení hneď 2 presné zásahy, a tak si zaručili osemfinále, ktorého žreb sa uskutočný zajtra. (23:39:25)

Matúš Macháč

Góly: 29. Fortunis (pen.) – 103. Acheampong, 112. Acheampong

Karty:   35. Masuaku (OLY), 57. Botía (OLY), 70. Alejandro Domínguez (OLY) – 21. Dendoncker (AND), 29. Mbodji (AND), 45+2. Büttner (AND), 66. Najar (AND), 86. Acheampong (AND), 88. Badji (AND)

Držení míče: 54 % : 46 %.
    Střely na branku: 10:7. Střely mimo: 4:3. Rohy: 7:3. Ofsajdy: 3:6. Fauly: 21:26.
    Olympiakos F.C.: Roberto (C) – Elabdellaoui, Botía, M. da Costa, Masuaku – Milivojević, Cambiasso (67. Zdjelar) – Durmaz (51. Alejandro Domínguez), Fortunis, Pulido (83. Couto Sebá) – Brown.

R.S.C. Anderlecht: Proto (C) – Najar, Mbodji, Deschacht, Büttner (91. Nuytinck) – Praet, Badji, Dendoncker (97. Defour), Acheampong – Đuričić (81. Matías Suárez), Okaka.

Rozhodca: Arnold Hunter