Lok. Moskva – Fenerbahce 1:1 (kon.) | Schalke – Doneck 0:3 (kon.) | Bilbao – Marseille 1:1 (kon.)
Liverpool – Augsburg 1:0 (kon.) | FK Krasnodar – Sparta Praha 0:3 (kon.) | Lazio – Galatasaray 3:1 (kon.)
Leverkusen – Lisabon 3:1 (kon.) | Rapid Viedeň – Valencia 0:4 (kon.) | Tottenham – Fiorentina 3:0 (kon.)
Porto – Dortmund 0:1 (kon.) | Neapol – Villarreal 1:1 (kon.) | Bazilej – Saint-Étienne 2:1 (kon.)
Molde – Sevilla 1:0 (kon.) | Olympiakos – Anderlecht 1:2 (po pr.) | Manchester United – Midtjylland 5:1 (kon.)
Bayer Leverkusen
3:1 (1:1)
Sporting Lisabon
Štvrtok 25.02.2016, 19:00 • BayArena, Leverkusen • Európska liga • Play-off

Bayer Leverkusen postupuje do osemfinále Európskej ligy. Po tom ako v Lisabone vyhral najtesnejším rozdielom uspel aj na domácom trávniku. Hrdinom zápasu sa stal Karim Bellarabi, ktorý sa presadil dvakrát. V závere duelu sa parádne presadil aj Hakan Çalhanoğlu, ktorý uzavrel skóre na konečných 3:1. Farmaceuti boli v celom dvojzápase lepším tímom a zaslúžene postúpili do ďalšej fázy súťaže. Ja vám ďakujem za pozornosť a prajem ešte pekný zvyšok večera. (20:57:21)

90+4

90+3
    Po obrannom zákroku obrancu Ramalha bude v predposlednej minúte zápasu zahrávať rohový kop portugalsky klub.

90+2
    Skórovať mohol aj Javier Hernández. Ten sa zmocnil lopty a zakončoval z ťažkého uhla. Jeho strela mierila do brány, no v poslednej chvíli trafila vracajúceho sa obrancu Jeffersona.

90+1
    Po centri od Javiera Hernándeza sa dostal do zakončenia obranca André Ramalho. Brazílčan posiela loptu len nad bránu.

90
    V dnešnom zápase sa budú nadstavovať ešte 4 minúty. Pridanú porciu minút odštartuje priamy kop Leverkusenu.

89
    Tin Jedvaj si vypýtal faul v súboji s Jeffersonom. Domáci tak môžu pokračovať vo svojej útočnej aktivite.

88
    Po strelenom góle domáci poslednýkrát v zápase striedajú. Kyriakos Papadopoulos už odchádza na lavičku náhradníkov a v závere prichádza na hraciu plochu Robbie Kruse.
    87. Hakan Çalhanoğlu (LEV) - 3:1

87
    Bayer Leverkusen dal gól! Je rozhodnuté! Definitívny klinec do lisabonskej rakvy zasadil tri minúty pred koncom HAKAN ÇALHANOĞLU. Ten dostal skvelú prihrávku za obranu od Jonathana Taha a half-volejom posiela loptu do siete.

86
    Hosťujúci obranca zastavila akciu Wendella, ktorý sa snažil presadiť po ľavej strane. Domáci tak budú vhadzovať.

85
    Na trávniku ostáva ležať Christoph Kramer. Domáci stredopoliar ale bude v poriadku a v zápase bude pokračovať bez ošetrenia.

84
    Sporting Lisabon sa nevie dostať do žiadnej vážnejšej šance. Ich šance sú už skutočne minimálne.

83
    Po peknej akcii domácich sa dostal k strele spoza šestnástky Tin Jedvaj. Ten spracoval dobrú prihrávku od Admira Mehmediho, no svoju strelu nasmeroval tesne vedľa brány Patrícia.

82
    Leverkusen absolútne kontroluje záver zápasu a nič nenasvedčuje tomu, že by mal o svoj postup do osemfinále prísť.

81
    Hakan Çalhanoğlu sa ocitol v postavení mimo hry. Loptu si okamžite zobral Naldo a nakopol ju smerom dopredu.

80
    Po spomínanom faule Jedvaja ale dostáva zbytočnú žltú kartu Admir Mehmedi, ktorý nedovolil hosťom rýchlo rozohrať útočnú akciu.

79
    Tim Jedvaj sa previnil nedovoleným zákrokom na polovici ihriska. Napriek tomu, jeho zámer prerušiť akciu súpera sa podaril.

78
    Posledné striedanie hostí. V dnešnom dueli skončil Bruno César a na záverečné minúty prichádza pomôcť portugalskému tímu Gelson Martins.