Real Madrid – Levante 3:0 (kon.) | Eibar – Sevilla 1:1 (kon.) | Barcelona – Rayo Vallecano 5:2 (kon.)
Valencia – Malaga 3:0 (kon.) | Real Betis – Espanyol 1:3 (kon.)
FC Barcelona
5:2 (2:1)
Rayo Vallecano
Sobota 17.10.2015, 20:30 • Camp Nou (Barcelona) • Španielska LaLiga • 8. kolo

Zápas v Barcelone sa skončil. Priniesol 7 gólov a veľké množstvo príležitostí na oboch stranách. V druhom polčase sme videli štyri góly, z toho tri v sieti Vallecana. V 69. a 70. minúte sa presadil Neymar, ktorý tak rozhodol o celom zápase. V 77. minúte pridal piaty gól Suárez, a v 86. minúte znížil Jozabed. Hlavnou postavou dnešného zápasu bol jednoznačne Neymar, ktorý dal štyri góly a na piaty prihral. To je na dnes odo mňa všetko, prajem Vám ešte príjemný večer a dobrú noc. (22:23:24)

90+2

90+2
    Nadstavený čas neprináša nič zaujímavé. Hostia ešte skúšajú preniknúť pred 16ku Barcelony, ale tá ich už k ničomu nepúšťa.

90+1
    V druhom polčase sa budú nadstavovať 2 minúty.

90
    Prebieha posledná minúta riadneho hracieho času. Loptu majú hostia, ktorí sa ešte snažia niečo urobiť s nepriaznivým výsledkom.

89
    Deviaty rohový kop hostia rozohrali na krátko, ale žiadna príležitosť sa z neho nezrodila. Na opačnej strane pokazil rýchly protiútok nepresnou prihrávkou Suárez.

88
    V závere zápasu majú jasnú prevahu hráči Vallecana, ale na dotiahnutie trojgólového manka to už určite stačiť nebude. Barcelona prepla pred niekoľkými minútami na tréningový režim, a v ňom zrejme ukončí dnešný zápas.
    86. Jozabed SÁNCHEZ - 5:2

86
    Rayo Vallecano dalo gól! Hostia sa predsa len dočkali. Po odrazenej lopte sa k strele v 16ke dostal SÁNCHEZ JOZABED, ktorý dáva druhý gól Vallecana.

85
    Hráči Vallecana si prihrávajú pred 16kou Barcelony aj v nej, ale stále bez ohrozenia brány.

84
    Ani ôsmy rohový kop Vallecana nepriniesol druhý gól. Barcelona sa už len bráni, a ani to nerobí na 100%, kedže hostia dnes nemajú dobrý deň.

83
    Ďalšia akcia Vallecana, ale Guerra dlho otáľal so strelou a o loptu na hranici 16ky prišiel.

82
    Veľmi dobrá akcia Vallecana, ale druhý gól nie a nie prísť. Barcelona si v obrane veľké starosti nerobí a necháva pomerne dosť priestoru, ale hostia to nedokážu využiť.

81
    Ebert strieľal z 8 metrov, ale jeho pokus bol veľmi nepresný. Hostia mohli znížiť, ale sami premárnili veľkú príležitosť.

80
    Priamy kop Vallecana nedopadol podľa predstáv. Nacvičený signál skončil strelou vysoko nad bránu Barcelony.

79
    Piqué vidí žltú kartu po faule na Embarba. Nasleduje priamy kop hostí z cca 20 metrov.

79
    Do konca dnešného zápasu bohatého na góly ostáva ešte 12 minút, a tak môžu ešte nejaké pribudnúť. Loptu majú hráči Barcelony, ktorí by radiť predviedli ešte pár pekných akcií.

78
    Striedanie domáceho tímu. Z ihriska odchádza Dani Alves, a nahradí ho Douglas.
    77. Luis SUÁREZ - 5:1

77
    Barcelona dala gól! Po štyroch góloch Neymara sa presadil aj LUIS SUÁREZ. Neymar mu poslal pred bránu skvelý center, a Suárez sa z tesnej blízkosti nemýlil.

76
    Striedanie domáceho tímu. Z ihriska odchádza Busquets, a nahradí ho Gumbau.

76
    Obaja hráči sú už na nohách a pokračujú v hre. Loptu majú hostia, ktorí sa snažia dostať pred 16ku Barcelony.

75
    Suárez bol faulovaný Castrom, a obidvaja ostávajú ležať na trávniku.

74
    Hostia sa ešte snažia skorigovať výsledok, ale v útoku sa im nedarí. Nedokážu sa dostať do väčších príležitostí.

73
    Suárez bol v ofsajde, a tak z tejto akcie Barcelony nebude piaty gól. Hostia si môžu na chvíľu vydýchnuť.

72
    Hostia sa po dvoch rýchlych góloch budú len ťažko spamätávať. Zatiaľ má loptu Barcelona, ktorá ju drží v strede ihriska.

71
    Striedanie hostí. Z ihriska odchádza Bébé, a nahradí ho Embarba.
    70. NEYMAR - 4:1

70
    Barcelona dala gól! Neprešla ani minúta a domáci dávajú štvrtý gól. Suárez dostal loptu do 16ky a perfektne prihral voľnému NEYMAROVI, ktorý strieľa ďalší gól. Dnes je to naozaj iba jeho zápas.
    69. NEYMAR - 3:1

69
    Barcelona dala gól! Domáci už vedú o 2 góly! Strelu Suáreza z hranice 16ky ešte brankár Vallecana vyrazil, ale na dorážku NEYMARA už nestačil.

68
    Suárez sa v 16ke Vallecana hral s loptou príliš dlho, a obrancovia mu ju nakoniec zobrali. Rýchly protiútok Vallecanu nevyšiel, ale stále ostáva na útočnej polovici.

67
    Ani tento rohový kop nepriniesol šancu Vallecana. Hostia sa navyše previnili útočným faulom na Jordiho Albu.

66
    Skvelá akcia Vallecana! Bangoura dostal prihrávku za obranu Barcelony ale proti obrancovi domáceho tímu si neporadil a je z toho iba rohový kop.

65
    Bangoura skúsil strelu z 20 metrov, ale jeho pokus smeroval iba do ľavej bočnej siete domácej brány. Následne si hostia vybojovali rohový kop, ale ten nepriniesol žiadne ohrozenie brány.

64
    Suárez sa ocitol v ďalšom ofsajde, a loptu získavajú hráči Vallecana.

63
    Rohový kop ani následné pokusy nepriniesli žiadnu príležitosť, a akcia Barcelony sa končí po útočnom faule Suáreza.

62
    Dobrá akcia Barcelony, po ktorej nasleduje rohový kop.

61
    Rohový kop nepriniesol žiadnu príležitosť, a do útoku už idú hráči Barcelony.

60
    Brankár Barcelony to teraz pri rozohrávke neurobil najlepšie, keď jeho odkop vystihol Jozabed, a po odrazenej lopte hostia zahrávajú rohový kop.

59
    Llorente skúsil strelu z hranice 16ky, ale jeho pokus končí v rukaviciach domáceho gólmana.

58
    Suárez sa snažil prebrať si prihrávku za obranu Vallecana, ale hlavný rozhodca odpískal ofsajd, a tak sa musia domáci stiahnuť na vlastnú polovicu.

57
    Obrovská príležitosť Barcelony. Neymar sa rútil sám pred bránu Vallecana, ale tesne pred bránou ešte zbytočne prihrával, a loptu zachytili obrancovia Vallecana. Veľká škoda pre domáci tím, pretože toto bola veľmi nádejná akcia.

56
    Striedanie domáceho tímu. Z ihriska odchádza Sandro, a nahradí ho Munir.

55
    Hráči Vallecana loptu veľmi rýchlo získali späť, a už sú pred 16kou Barcelony.

54
    Domáci sa nevedia dostať z vlastnej polovice. Pomohol im k tomu až faul Llorenteho v strede ihriska, po ktorom zahrávali priamy kop.

53
    Ďalšia akcia Vallecana, ale z nej nevznikla žiadna príležitosť. Loptu už majú hráči Barcelony.

52
    Pokus o vysunutie Suáreza končí odpískaným ofsajdom. Hráč Barcelony by išiel sám na bránu, a tak si môžu hostia vydýchnuť.

51
    Hostia stále s loptou na kopačkách. Barcelona len bráni, a snaží sa napádať s niekoľkými hráčmi v strede ihriska.
    50. Claudio Bravo (BAR)

50
    Brankár Barcelony teraz zachraňoval pred Guerrom ktorý strieľal z niekoľkých metrov a pokusom Eberta. Skvelá práca domáceho gólmana.

49
    Faul na Suáreza v strede ihriska, po ktorom vidí Dorado žltú kartu. Nasleduje priamy kop pre Barcelonu.

48
    Ďalšia strela hostí, tentokrát to skúšal Raţ z veľmi veľkej vzdialenosti. Jeho pokus minul pravú žrď domácej brány.

47
    Ebert skúsil strelu z vnútra 16ky, ale jeho pokus bol veľmi nepresný. Loptu už majú domáci.

46
    Striedanie hostí. Z ihriska odchádza Nacho, a nahradí ho Dorado.

46
    V Barcelona sa začal druhý polčas zápasu FC Barcelona- Rayo Vallecano. Loptu majú hostia, ktorí sa okamžite snažia dostať pred bránu Barcelony.

46

Prvý polčas v Barcelone sa skončil. Priniesol tri góly a skvelý futbal. Skóre otvorili hostia gólom v 15. minúte, ktorý zaznamenal Guerra. O 7 minút však z pokutového kopu odpovedal Neymar, a ten istý hráč sa znova z pokutového kopu presadil aj o 10 minút neskôr. Barcelona bola počas 45 minút lepším tímom a mohla streliť ešte niekoľko gólov z hry. Uvidíme, čo nám prinesie druhý polčas, ktorý sa začne už o 15 minút.

45

45
    Prebieha posledná minúta prvého polčasu. Loptu majú hostia, ktorí ešte museli hasiť nebezpečnú situáciu pred vlastnou 16kou.

44
    Akcia Vallecana nepriniesla žiadnu príležitosť, a tak môžu ísť dopredu domáci.

43
    Domáci si pýtali tretiu penaltu, ale po zákroku na Neymara v 16ke Vallecana sa pokutový kop nepíska. Hostia sa snažili ísť do rýchleho protiútoku, ale ten bol zastavený ďaleko pred bránou Barcelony.

42
    Z rohového kopu si domáci nevypracovali žiadnu príležitosť, ale už mieria znova pred pokutové územie Vallecana.

41
    Po dobrej individuálnej akcii Neymara pálil z 20 metrov Sergi Roberto, ale jeho pokus smerujúci k pravej žrdi výborne vyrazil Toño na rohový kop.

40
    Do konca prvého polčasu už ostáva iba 5 minút. Barcelona vyhráva nad Vallecanom po dvoch góloch z pokutového kopu 2-1, a zdá sa, že do šatní odíde s lepšou náladou ako hráči Vallecana.

39
    Po nepresnej prihrávke Barcelony v strede ihriska sa k lopte dostali hostia, ktorí sa snažia dostať na útočnú polovicu. Zatiaľ však neúspešne.

38
    Barcelona sa na chvíľu stiahla do obrany, ale už je znova na útočnej polovici a po faule na Suáreza bude zahrávať priamy kop.

37
    Znova akcia Vallecana, ale center do 16ky bol zblokovaný na outové vhadzovanie.

36
    Hostia zahrali rohový kop výborne, ale Trashorras sa v 16ke previnil faulom, a tak musia hráči Vallecana stiahnuť na vlastnú polovicu.

35
    Ďalšia akcia Vallecana, po ktorej si hostia vybojovali rohový kop.

34
    Dobrá akcia hostí a zakončenie Eberta, ale jeho prízemná strela končí v rukaviciach domáceho brankára.
    32. NEYMAR - 2:1

32
    Barcelona dala gól! Domáci vyhrávajú 2-1! NEYMAR tentokrát zvolil strelu do ľavej časti brány, a brankár Vallecana smer lopty nevystihol.
    32. Neymar (BAR)

32
    Faulovaný Neymar v 16ke Vallecana a bude z toho druhá penalta! Previnil sa Nacho.

31
    Hostia sa v posledných minútach držia v strede ihriska a dostávajú sa aj pred 16ku Barcelony.

30
    Hostia sa predsa len dostali pred 16ku Barcelony a zahrávali rohový kop. Ten však nepriniesol žiadnu príležitosť, a k lopte sa už dostali domáci. Na rohové kopy je to 5-4 pre domácich.

29
    Hra sa na chvíľu presunula do stredu ihriska, kde sa hostia snažia vymyslieť novú akciu. Barcelona ich zatiaľ nepúšťa pred svoju bránu.

28
    Skvelá akcia Barcelony, na konci ktorej bol rýchly Neymar, ale jeho strelecký pokus končí tesne vedľa ľavej žrde.

27
    Celá akcia Vallecana sa končí odpískaným ofsajdom, a tak môžu ísť do útoku znova hráči Barcelony.

26
    Tak Barcelona sa už dostala do tempa, a hostia nevedia kam skôr skočiť. Domáci predvádzajú jednu krásnu akciu za druhou a už mohli vyhrávať 2-1. Teraz sa však musia brániť, pretože Vallecano sa dostalo na dostrel ich brány.

25
    Ďalšia príležitosť domáceho tímu. Po dobrej prihrávke od Busquetsa sa do 16ky Vallecana rútil Sandro, ale jeho strela v páde bola veľmi nepresná.

24
    Po rohovom kope a následných pokusoch, sa domácim podarilo dostať loptu do siete, ale gól Suáreza nebol uznaný kvôli ofsajdu.

23
    Ďalšia akcia Barcelony, po ktorej bude nasledovať rohový kop.
    22. NEYMAR - 1:1

22
    Barcelona dala gól! Je vyrovnané! NEYMAR sa z pokutového kopu nemýlil, a loptu poslal do pravej časti brány. Brankár Vallecana smer strely nevystihol, a tak nemal žiadnu šancu.

22
    Po faule na Neymara budú domáci zahrávať pokutový kop!
    21. Žltá karta

21
    Llorente fauloval Neymara a dostáva žltú kartu.

21
    Hráči Vallecana domácich skvele vytláčajú z nebezpečných pozícií, a Barcelona sa tak stále musí vracať s loptou na vlastnú polovicu.

20
    Po góle hostí sa Barcelona nevie dostať do nebezpečnejšej príležitosti, a naopak musí sa brániť proti nebezpečným akciám Vallecana. Zdá sa, že hostia favorita dokonale zaskočili.

19
    Hra sa presunula na polovicu Barcelony kde sa hostia snažia vypracovať si nejakú príležitosť. Zatiaľ sa všetko odohráva pri postrannej čiare.

18
    Na opačnej strane rýchly protiútok Barcelony a pád prenikajúceho Neymara v 16ke Vallecana, ale hlavný rozhodca to ako zákrok na penaltu neposúdil.

17
    Pekná akcia Vallecana, ale prihrávku do 16ky dobre vystihli hráči Barcelony, ktorí loptu dostali do bezpečia.

16
    Tak toto bolo naozaj nečakané. Po veľkých príležitostiach Barcelony prišiel gól hostí. Momentálne majú loptu domáci, ktorí sa snažia dostať cez prehustený stred ihriska.
    15. Javi GUERRA - 0:1

15
    Rayo Vallecano dalo gól! Po rohovom kope sa hostia dostávajú do vedenia. Bébé prihral pred bránu kde bol pripravený JAVI GUERRA, ktorý poslal loptu do siete.

14
    Príležitosť pre Vallecano, ale rýchly Bébé stroskotal v 16ke Barcelony na domácej obrane. Nasleduje rohový kop Vallecana.

13
    Faulovaný Sandro v strede ihriska, a Barcelona bude zahrávať priamy kop.

12
    Domáci stále s loptou na kopačkách, ale momentálne iba v strede ihriska. Hostia sa snažia napádať vysoko a nepúšťať nebezpečnú Barcelonu pred vlastnú 16ku.

11
    Črtala sa ďalšia príležitosť Suáreza, ale tentokrát bol odmávaný a odpískaný ofsajd. Barcelona je v úvode stretnutia podľa očakávaní lepším tímom.
    10. Luis Suárez (BAR)

10
    Ďalšia veľká príležitosť Barcelony! Po chybe hostí sa v 16ke Vallecana dostal k lopte Suárez, ale skvelého Toña neprekonal. Nasleduje rohový kop domáceho tímu.

9
    Po dlhšej dobe majú loptu pod kontrolou hostia, a tak sa snažia o pomalú rozohrávku na vlastnej polovici.

8
    Z rohového kopu si Barcelona nevypracovala väčšiu príležitosť, a ani rýchly protiútok Vallecana nepriniesol úspech.
    7. Ivan Rakitić (BAR)

7
    Obrovská príležitosť domáceho tímu! Rakitić dostal skvelú prihrávku za obranu Raya Vallecano, ale z niekoľkých metrov neprekonal skvelého Tona v bráne hostí, ktorý jeho pokus vytlačil na rohový kop.

6
    Z rohového kopu sa žiadna šanca nezrodila, ale hostia ostávajú pred 16kou Barcelony.

5
    Na opačnej strane dobrá akcia Raya Vallecano po ktorej nasleduje rohový kop hostí.

4
    Lopta z priameho kopu skončila iba v múre hráčov, odkiaľ sa odrazila do rukavíc brankára Toña.

3
    Faul hostí pred vlastnou 16kou a priamy kop pre Barcelonu. Bude z toho veľmi nebezpečná situácia pre hostí.

2
    Lopta je na polovici domáceho tímu, kde sa Rayo snaží presadiť ale zatiaľ neúspešne. Barcelona v obrane bez problémov.

1
    Zápas v Barcelone sa začal. Domáci dnes nastúpili v tradičných modro-červených dresoch, a hostia z Vallecana v sivo-ružových. V úvode sú pri lopte hráči Barcelony, ktorí začínajú prvú akciu pomalou rozohrávkou na vlastnej polovici.

1

FC Barcelona: Bravo – Alba, Mathieu, Piqué, Dani Alves – Roberto, Busquets (C), Rakitić – Neymar, L. Suárez, Ramírez.

Náhradníci: ter Stegen – Bartra, Adriano, Gumbau, Mascherano, Munir, Douglas.

Rayo Vallecano: Toño – Raţ, D. Llorente, Zé Castro, N. Martínez – Trashorras (C), Jo. Sánchez – Bébé, Ebert, Bangoura – Guerra.

Náhradníci: Carlos, Campos – Baena, Manucho, Dorado, Embarba, Miku.

Rozhodca: Pedro Pérez Montero- J.Caballero, J.Serrato.

Vítam Vás pri sledovaní futbalového zápasu španielskej Primery División,v ktorom sa stretnú FC Barcelona a Rayo Vallecano.

Barcelona si na začiatku novej sezóny nepočína najlepšie. Po siedmych kolách má na svojom konte 15 bodov a v tabuľke Primery División je na štvrtom mieste, no zaujímavé je najmä to, že zo spomínaných siedmych zápasov až v dvoch utrpeli porážku. Úvodné štyri kolá priniesli víťazstvá, no v piatom zápase prišla nečakane vysoká prehra 1-4 s Celtou Vigo. V poslednom zápase nestačili hráči Barcelony na FC Sevilla, s ktorou prehrali 1-2. V Lige majstrov je situácia podobná, kedže úvodný zápas skupiny E s AS Rím priniesol iba bod za remízu 1-1, a v druhom zápase proti Leverkusenu sa Barcelona poriadna natrápila aby otočila stav zápasu z 0-1 na konečných 2-1, a získala tak prvé tri body.

Do Barcelony pricestuje s náročnou úlohou získať aspoň jeden bod Rayo Vallecano, ktoré je so 7 bodmi na 15. mieste v tabuľke španielskej Primery División. V doterajšom priebehu sezóny si hráči Vallecana pripísali dve výhry, jednu remízu a štyri prehry. V posledných dvoch zápasoch nestačili na FC Sevillu, s ktorou prehrali 2-1, a tiež Real Betis po výsledku 0-2.

Dnešný zápas sa odohrá na štadióne Camp Nou v Barcelone, ktorý má kapacitu 99 354 divákov.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:00.

Patrik Saloky

Góly: 22. Neymar, 32. Neymar, 69. Neymar, 70. Neymar, 77. L. Suárez – 15. Guerra, 86. Jo. Sánchez

Karty:   79. Piqué (BAR) – 21. D. Llorente (VLL), 49. Dorado (VLL)

Držení míče: 51 % : 49 %.

FC Barcelona: Bravo – Alba, Mathieu, Piqué, Dani Alves (78. Douglas) – Roberto, Busquets (C) (76. Gumbau), Rakitić – Neymar, L. Suárez, Ramírez (56. Munir).

Rayo Vallecano: Toño – Raţ, D. Llorente, Zé Castro, N. Martínez – Trashorras (C), Jo. Sánchez – Bébé (71. Embarba), Ebert, Bangoura – Guerra.

Rozhodca: Pedro Pérez Montero- J.Caballero, J.Serrato