Schalke – Hertha 2:1 (kon.) | Wolfsburg – Hoffenheim 4:2 (kon.) | Hamburger – Leverkusen 0:0 (kon.)
Augsburg – Darmstadt 0:2 (kon.) | Brémy – Bayern 0:1 (kon.) | Frankfurt – Mönchengladbach 1:5 (kon.)
Werder Brémy
0:1 (0:1)
Bayern Mníchov
Sobota 17.10.2015, 15:30 • Weserstadion, Bremen • Nemecká Bundesliga • 9. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.

Vitajte pri sledovaní deviateho kola nemeckej Bundesligy. Waserstadion Bremen bude hostiť favorizovaný celok Bayern Mníchov. Bayern je jasným favoritom tohto zápasu, ale už neraz sme videli, že aj slabšie domáce mužstvá vedia doma potrápiť aj favoritov.

Podme si troška predstaviť oba celky. Začnime teda domácim tímom.
    Werder Brémy momentálne ťahajú za kratší koniec. Každým zápasom idú nižšie a nižšie. Hovorím o sérii štyroch zápasov bez bodu a iba o jednom vstrelenom góle. Brémy sa nachádzajú na 14. priečke so ziskom siedmich bodov po dvoch víťazstvách, jednej remízy a po piatich prehrách. Posledný zápas odohrali na ihrisku Hannoveru, kde podľahli domácim 1:0 po góle Saneho z 55. minúty.

A teraz si predstavíme hostí.
    Bayern Mníchov tak to je pravý opak. Bayern sa jednoznačne nachádza na prvej priečke s plným ziskom bodov. Môžu sa pýšiť najlepším útokom, ale aj najlepšou obranou v lige. Hráči Bayernu po ôsmych kolách dokázali súperom nastrielať obdivuhodných 28 gólov a inkasovali len 4. Najlepším strelcom tohto tímu je Lewandowski, ktorý je zároveň aj najlepším strelcom z ligy s dvanástimi presnými zásahmi. Bayern má v svojich radoch aj šikovného Mullera, ktorý je zasa tretím najlepším strelcom ligy s ôsmymi presnými zásahmi. Bayern má pred druhým Dortmundom pohodlný sedem bodový náskok, ktorý si potvrdil posledným domácim zápasom práve so spomínaným Dortmundom v ktorom doslova deklesovali Dortmund 5:1, keď v 26. minúte poslal domácich do vedenia Muller. V 35. minúte poslal Muller svoj tím do vedenia už o dva góle, ale hráčom Dortmundu sa hneď o minútu podarilo aspoň do polčasu znížiť na rozdiel jedného gólu. Hneď po hvizde druhého polčasu sa presadil Lewandowski. V 56. minúte Lewandowski zvýšil už na 4:1 a totálny kliniec zatĺkol Gotze gólom na 5:1 v 66. minúte.

8. kolo – Bayern 5:1 Dortmund
    7. kolo – Mainz 0:3 Bayern
    6. kolo – Bayern 5:1 Wolfsburg
    5. kolo – Darmstadt 0:3 Bayern
    4. kolo – Bayern 2:1 Augsburg

Zápasom vás bude sprevádzať Róbert Gašpárek.

Werder Brémy: Wiedwald – Gebre Selassie, Gálvez, Lukimya-Mulongoti, Santiago García – Bartels, Fritz, Bargfrede, Junuzović – Lorenzen, Ujah.
    Náhradníci: Zetterer – Sternberg, Hüsing, U. Garcia, Kroos, Öztunali, C. Pizarro.

FC Bayern Mníchov: Neuer – Rafinha, J. Boateng, Alaba, Bernat – Lahm (C), Alonso – T. Müller, Arturo Vidal, Th. Alcântara – Lewandowski.
    Náhradníci: Ulreich – Kirchhoff, Javi Martínez, Kimmich, Gaudino, Costa..

Zápas o necelých 5 minút začne.

Rozhodcom dnešného duelu je Christian Dingert.

1

1
    Úvodný výkop zápasu majú hosťujúci hráči Bayernu.

1
    Domáci nastúpili v tradičnej zelenej kombinácii dresov a hostia v bielej kombinácii.

2
    Uvidíme priamy voľný kop Bayernu zo zaujímavej pozície.

4
    Exekútorom bol Alonso, ktorý ale netrafil bránu.

5
    Alonso sa snažil dlhým pasom nájsť niekoho vpredu, ale jeho prihŕavka bola veľmi čitateľná a domáci obranca dokázal tento pokus vyčítať.

6
    Domáci hráči sa snažia niečo vymyslieť, ale zatiaľ sa im vôbec nedarí prejsť cez hosťujúcu obranu.

7
    Sme svädkami prvého ofsajdu hostí.

8
    Hostia hrajú od začiatku veľmi aktívne na súperovej polovici ihriska. Kombinujú prevažne v strede ihriska a snažia sa rozhodiť domácu obranu a dostať sa tak do väčšej príležitosti na skórovanie.

10
    Brémy si takisto kopnú priamy voľný kop, ale z väčšej vzdialenosti. Vyzerá to na centrovanie.

10
    Junuzovic bol tým mužom, ktorý centroval loptu do vápna. Ale vôbec sa mu to nepodarilo. Lopta je mimo hry.

12
    Rozhodca si teraz nevšimol ruku hosťujúceho hráča. Ale Brémy sa aj tak ujali lopty, vrhli sa do útoku a bola z toho strela Ujaha. Neuer musel zasahovať.

13
    Hráč Bayernu teraz centroval do vápna na Lewandowskeho, ktorý v pokutovom území spadol a dožaduje sa faulu. Poukazuje na to, že ho domáci obranca pri výskoku držal za ruku. Rozhodca tento zákrok neposúdil ako faul a tak sa žiadna penalta nechystá.
    13.

16
    Zatial Bayern jednoznačne dominuje v držaní lopty a to 77%.

17
    Alonso sa teraz pokúšal centrom nájsť spoluhráča vo vápne ale bol z toho iba ďalší ofsajd.

18
    Vidal prebral prihrávku a vystrelil z 25 metrov. Nepresný pokus, ktorý končí vysoko nad brvnom.

19
    Alcantara skúsil nájsť spoluhráčov centrom do pokutového územia. Nanešťastie pre neho, obrana súpera predčila útočiacich hráčov a odvrátila nebezpečenstvo.

20
    Alcantara s útočným faulom.

21
    Alonso sa chystá na rohový kop.

22
    Rohový kop odvrátený a Brémy sa hneď vrhajú do protiútoku.

22
    Müller pekne zacentroval s cieľom nájsť spoluhráčov. Podarilo sa. Robert Lewandowski zakončuje hlavou, ale len povedľa ľavej tyčky. Škoda.
    22.

24
    Bayern dal gól!

THOMAS MULLER si pekne nabehol na prihrávku od Alcantara a tak dostáva svoj tím do vedenia 0:1!!
    24. Thomas MÜLLER - 0:1

26
    Galvez teraz fauloval jedného z hosťujúcich hráčov. Priamy voľný kop bol zhraný na krátko.

27
    Rozhodca odpískal faul. Clemens Fritz to prehnal s agresivitou. Kartovému trestu sa ale vyhol.

29
    Alonso si pekne nabehol na center od Bernata, neviem či sa pokúšal z voleja centrovať na bránu alebo strielať, každopádne tento pokus bol veľmi nepresný a lopta končí mimo hry.

30
    Vidal sa pokúsil odzbrojiť súpera od lopty, ale dopustil sa nedovoleného zákroku. Rozhodca odpískal a zastavil hru.

32
    Bernat sa pokúšal centrovať, aj mu to vyšlo, ale domáci Galvez tento center odvrátil.

32
    Asistent rozhodcu dvíha zástavku. Muller sa následne ocitol v ofsajde.

34
    Lahm teraz z prvej centroval do vápna, ale Wiedwald tento pokus prečítal a loptu vyboxoval ďaleko od svojej brány.

36
    Lahm krásne našiel Rafinhu, ale jeho center sa tak krásne nevydaril. Nasleduje odkop od brány.

38
    Hráči domáceho tímu sa dostali s loptou po dlhšom čase za vlastnú polovicu ihriska, ale dlho sa tam nezdržali. Obrana Bayernu ich odzbrojila od loptu.

39
    Xabi Alonso skúsil prepasírovať loptu do voľného priestoru, ale nepodarilo sa mu nájsť žiadneho spoluhráča.

40
    Uvidíme rohový kop pre Bayern.

41
    Alonso z rohu našiel hlavu Roberta Lewandowskeho, ktorý ale namieril loptu do miest, kde bol dobre postavený Wiedwald.

42
    Rafinha dostáva žltú kartu, ale toto faul rozhodne nebol. Brémy budú zahrávať priamy voľný kop asi zo sedemnástich metrov.

44
    Slabo zahraný priamy kop. Junuzovic poslal strelu, ktorú ale zastavil hosťujúci múr.

45+1
    Rozhodca nastavuje v prvom polčase jednu minútku.

45+1

Máme tu koniec prvého polčasu. Môžem s určitosťou konštatovať, že hráči Bayernu celkom jednoznačne dominujú v tomto zápase. Ak si odmyslíme domácu strelu presne do stredu brány a vymyslený priamy voľný kop tak Bayern nepustil Brémy k ničomu. Jasne o tom hovorí aj držanie lopty 76% pre hostí. Po prvom polčase je stav 0:1 po góle z 23. minúty zásluhou Thomasa Mullera.

Druhý polčas sa o minútku začne. Hráči Bayernu sa pozabudli v kabíne.

46

46
    Domáci zahájili výkop druhého polčasu. Pokúsili sa ihneď o prechod do útoku, ale lopta neprešla cez obranu Bayernu.

47
    Hráči Bayernu si teraz vymieňajú krátke prihrávky na súperovej polovici.

48
    Vidal mal teraz veľa času na center, ale jeho center našiel len hlavu jedného z domácich obrancov, ktorý poslal loptu do bezpečia.

49
    Vidal opäť skúšal center, ale tentokrát ho chytil do náručia brankár Wiedwald.

50
    Bernat teraz vyslal center do vápna, naň si nabehol Thomas Muller, ale jeho strelecký pokus skončil len pár centimetrov od ľavej tyčky. Škoda. Bola to veľká príležitosť.
    50.

51
    Teraz sme videli krásny Rafinhuv center, ktorý našiel úplne nestráženého Roberta Lewandowskeho a ten hlavou trafil dobre postaveného Wiedwalda.

53
    A je tu pískaný ofsajd v ktorom sa ocitol Vidal.

53
    Fritz škaredo fauluje. Rozhodca to videl ako na podnose a okamžite píska. Zatiaľ bez karty.

56
    Hráči Bayernu to stále skúšajú výmenami krátkych prihrávok s cielom vytvoriť si vážnejšiu situáciu na skórovanie.

56
    Alcantara urobil čo mohol, aby sa dostal k centrovanej lopte, ale bolo to na neho pridlhé. Lopta je mimo hracej plochy. Nasleduje odkop od bránky pre Brémy.

57
    Lewandowski ešte stihol loptu vo vápne. Z prvej nahrával pred bránu, kde našiel iba jedného z obrancov domácich.

59
    Záložník Bayernu centrom našiel Roberta Lewandowskeho, ktorý si loptu spracoval. A nenápadnou patičkou hľadal pred bránou niekoho lepšie postaveného, ale našiel len lepšie postaveného obrancu domácich.
    59.

59
    Striedanie v tíme Werder Brémy: z ihriska odchádza Melvyn Lorenzen, prichádza Levin Öztunali.

60
    Vidíme žltú kartu aj na strane domácich. Vidí ju Santiago Garcia za surovosť.

61
    Aktuálna štatistika držania lopty oboch tímov ukazuje 24:76.

62
    Lewandowski si chcel spracovať loptu vo vápne, ale skôr ako ju spracoval ju odkopol jeden z obrancov za brankovú čiaru. Nasledoval rohový kop hostí, ale ten bol zle kopnutý a nebolo z toho ohrozenie pre Wiedwalda.

64
    Sľubný center do šestnástky si takmer spracoval Robert Lewandowski . Jeden z brániacich hráčov ale akciu prestrihol a nebezpečie zažehnal.

65
    Alcantara teraz fauloval Ujaha. Vyzeralo to, že rozhodca chce vytiahnúť aj žltú kartu, ale nakoniec bolo z toho iba upozornenie od hlavného rozhodcu.

67
    Arturo Vidal s jedným z protihráčov v súboji o loptu. Arturo Vidal to ale s nasadením prehnal – útočný faul.

68
    Ujah práve dostal dlhý blón až za obranu a ocitol sa sám pred Neuerom. Neuer stál tam kde mal a vyrazil loptu. Nasleduje rohový kop.
    68.

69
    Rohový kop odvrátený, ale bude nasledovať ďalší z druhej strany.

69
    Ani tento roh nebol nejaké vážnejšie ohrozenie hosťujúcej brány. Videli sme iba veľmi nepresnú strelu jedného z domácich hráčov.

71
    Jerome Boateng nacentroval loptu dopredu. Takmer sa až do zakončenia dostal vďaka tomu Robert Lewandowski, keby Felix Wiedwald neukázal dobrú predvídavosť a akciu nezastavil. Ale Robert Lewandowski zostáva ležať na zemi a ukazuje rozhodcovi ako veľmi je okopaný od zákroku Wiedwalda. Toto mohla byť kľudne aj penalta.
    71.

74
    Rafinha centroval do vápna ale nenašiel tam nikoho zo svojich spoluhráčov.

75
    Ujah sa prehnal až za obranu hostí. Ocitol sa vo výbornej streleckej pozícii, ale až moc chcel a loptu netriafa v konečnom dôsledku tak ako by chcel a jeho pokus smeruje úplne mimo brány. To bola šanca!
    75.

77
    Rafinha posiela do šestnástky center, ale defenzíva súpera okamžite loptu odvracia.

77
    Striedanie v tíme FC Bayern Mníchov: z ihriska odchádza Rafinha, prichádza Joshua Kimmich.
    Striedanie v tíme Werder Brémy: z ihriska odchádza Clemens Fritz, prichádza Claudio Pizarro.

79
    Do konca zápasu ostáva približne 10 minút a Bayern stále vedie v Brémach iba rozdielom jedného gólu.

81
    Žltú kartu dostáva Philipp Bargfrede (Werder Brémy) za podkopnutie protihráča.

82
    Philipp Lahm si našiel cestu cez rôzne prekážky, ale napokon jeden z hráčov súpera loptu odkopol preč.

82
    Ďalším napomenutým hráčom je Joshua Kimmich.

83
    Domáci hráč sa ocitol v ofsajde, ale opakovaný záznam ukázal, že sa o žiadny ofsajd nejednalo.

85
    Brémy predsalen na záver zápasu ožili a vytvárajú si šance. Bayern sa bude ešte obávať o výsledok.

85
    Hlásateľ oznámil, že na zápas sa prišlo pozrieť 42100 divákov.

86
    Robert Lewandowski sa teraz pekne uvolnil vo vápne, ale nedokázal prihrať lepšie postavenému spoluhráčovi.

87
    Galvez teraz fauloval Alcantara, ale žltú kartu za tento zákrok neuvidí.

88
    Garsia teraz centrom hľadal vo vápne niekoho zo svojich spoluhráčov, ale našiel iba nohu hosťujúceho obrancu, ktorý loptu upratal do bezpečia.

90
    Brémy teraz zahrávali priamy voľný kop po faule Alonsa, ale nebolo to veľké ohrozenie pre brankára Neuera.

90+2
    V druhom polčase sa nastavujú dve minúty.

90+2
    Na záver stretnutia sa v ofsajde ešte ocitol Robert Lewandowski.

90+2
    Striedanie v tíme FC Bayern Mníchov: z ihriska odchádza Arturo Vidal, prichádza Miloš Pantovič.

90+2
    Zdá sa, že Bayern si už postráži vedenie a predĺži tak svoju víťaznú vlnu.

90+2

Štatistiky dnešného duelu:
    Držení míče: 26 % : 74 %.
    Střely na branku: 2:4. Střely mimo: 3:6. Rohy: 2:3. Ofsajdy: 1:5. Fauly: 15:12.

Máme tu koniec zápasu. V druhom polčase sme ten vytúžený gól už nevideli a tak sa zápas končí výsledkom 0:1 pre hosťujúci celok. My sa s vami lúčime a prajeme pekný zvyšok dňa.
    Zápasom vás sprevádzal Róbert Gašpárek. (17:28:25)