Villarreal – Malaga 2:1 (kon.) | Elche – Bilbao 2:3 (kon.) | La Coruña – Levante 2:0 (kon.)
Atlético Madrid – Barcelona 0:1 (kon.) | Sociedad – Granada 0:3 (kon.) | Córdoba – Rayo Vallecano 1:2 (kon.)
Getafe – Eibar 1:1 (kon.) | Espanyol – Real Madrid 1:4 (kon.) | Valencia – Vigo 1:1 (kon.)
Sevilla – Almería 2:1 (kon.)
Valencia CF
1:1 (0:1)
Celta Vigo
Nedeľa 17.05.2015, 19:00 • Estadio de Mestalla (Valencia) • Španielska LaLiga

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 16:00.

Vítam Vás pri sledovaní futbalového zápasu španielskej Primery División, medzi Valenciou CF a Celtou Vigo.

Valencia CF

Valencia má za sebou výbornú sezónu. Po 36 zápasoch má na svojom konte 73 bodov, a v tabuľke španielskej najvyššej súťaže je na štvrtom mieste. Dva zápasy pred koncom sezóny je teda na mieste zabezpečujúcom účasť v treťom predkole Ligy majstrov, a v prípade výhry nad Celtou Vigo môže túto pozíciu definitívne potvrdiť pred piatou Sevillou, ktorá stráca 3 body. V posledných piatich zápasoch nazbierali hráči Valencie 8 bodov za dve výhry a dve remízy. V poslednom zápase remizovali s Realom Madrid 2-2.

Celta Vigo

Do Valencie dnes príde Celta Vigo, ktorá môže túto sezónu hodnotiť ako priemernú. Po 36 kolách majú hráči Celty na svojom konte 47 bodov, a sú v strede tabuľky na 10. mieste. Klub z mesta Vigo síce o pohárovú Európu nezabojoval, no vyhol sa boju o záchranu a to bolo určite hlavným predsezónnym cieľom. V posledných piatich zápasoch získali hráči Celty Vigo 8 bodov, a to za dve výhry a dve remízy. V poslednom zápase remizovali so Sevillou 1-1.

Dnešný zápas sa odohrá na štadióne Estadio de Mestalla vo Valencii, ktorý má kapacitu 55 000 divákov.

Valencia CF: Diego Alves – Barragán, Mustafi, Otamendi, Gayá – Parejo, Fuego, Gomes – Feghouli, Alcácer, Piatti.

Náhradníci: R. Yoel – Pérez, Cancelo, Negredo, de Paul, Vezo, Orban.

Celta Vigo: S. Álvarez – Mallo, Cabral, Fontàs, Castro – Á. López, Krohn-Dehli – Orellana, Hernández, Nolito – Larrivey.

Náhradníci: Blanco – Costas, Fernández, S. Gómez, Madinda, Bongonda, Charles.

Rozhodca: Jesús Gil Manzano- R.Martínez, J.Miranda.

Hráči oboch tímov už prichádzajú na hraciu plochu. O malú chvíľu sa začne zápas Valencia CF- Celta Vigo.

1

4
    Úvodné minúty patria Valencii, ktorá sa snaží dostávať sa do streleckých príležitostí. Teraz budú domáci zahrávať priamy kop z cca 30 metrov.

5
    Štandardka nedopadla podľa predstáv, a brankár Alvarez už posiela loptu svojim spoluhráčom.

6
    Pri lopte sú už hostia, ktorí sa okamžite presunuli na útočnú polovicu.

7
    Celta Vigo dalo gól! Hostia idú do vedenia po góle z rohového kopu. PABLO HERNÁNDEZ poslal hlavou loptu do siete, a Celta Vigo vede nad Valenciou 1-0.
    Pablo HERNÁNDEZ - 0:1

9
    Pri lopte sú už hráči Valencie, ktorá sa snažia čo najskôr odpovedať. Po faule v strede ihriska budú zahrávať priamy kop.

10
    Domáci sa tlačia pred 16ku Celty Vigo, ale strela Piattiho bránu hostí neohrozila.

11
    Pri lopte sú už hostia, a Nolito skúsil peknú strelu z hranice 16ky. Alves v domácej bráne bol ale pozorný, a loptu má vo svojich rukaviciach.

12
    Do útoku zamierili znova hráči Viga, ale domáca obrana ich do vážnejších šancí vôbec nepúšťa.

13
    Loptu už majú hráči Valencie, ktorí na vlastnej polovici začínajú novú akciu.

14
    Pekná akcia hostí, ktorí vybojovali rohový kop.

15
    Tentokrát boli pri rohovom kope domáci pozornejší, a brankár Alves má loptu pod kontrolou.

16
    Posledná minúta priniesla iba množstvo nepresností na oboch stranách. Loptu majú hostia, ktorí sa snažia založiť akciu v strede ihriska.

17
    Hráči Viga sa tlačia pred bránu Valencie. Domáci ich síce držia na hranici 16ky, ale takto si začiatok zápasu určite nepredstavovali.

18
    Akcia hostí nebola úspešná, a loptu už majú na kopačkách hráči Valencie, ktorí môžu ísť dopredu.

19
    Hráčom Valencie úvod zápasu vôbec nevychádza. V útoku sa nevedia presadiť a vypracovať si príležitosti, a po góle z 7. minúty prehrávajú 0-1.

20
    Máme za sebou úvodných 20 minút dnešného zápasu. Pri lopte sú domáci hráči a snažia sa o rozohrávku na vlastnej polovici.

21
    Brankár Alvarez má loptu vo svojich rukaviciach, a posiela ju svojim spoluhráčom v strede ihriska.

22
    Hráči Celty sa znova dostali pred bránu Valencie a budú rozohrávať rohový kop.

23
    Ani tento rohový kop nepriniesol žiadnu príležitosť, a lopta je už na opačnej polovici ihriska.

24
    Domáci s loptou na kopačkách prešli pred 16ku Viga a vypýtali si faul. Toto bude veľmi nebezpečná štandardka pre hostí.

25
    Priamy kop Valencie gól nepriniesol, a celá akcia domácich sa končí odkopom od brány Viga.

26
    Lopta je už na opačnej strane ihriska kde budú hostia zahrávať rohový kop.

27
    Po rohovom kope pálil z 25 metrov Dehli, ale jeho pokus skončil vedľa ľavej žrde.

27
    Cabral vidí žltú kartu za faul na Gomesa.

28
    Po faule na Gomesa zahrávali domáci priamy kop z cca 30 metrov, ale ohrozenie brány z toho nebolo.

29
    Hernández ostáva ležať na trávniku a už sú pri ňom lekári. Hráč Viga sa zranil po strete s Barragánom, ale od hráča Valencie to bolo nezavinené.

30
    Pred nami je ešte 15 minút v prvom polčase. Domáci prehrávajú 0-1, a zatiaľ to nevyzerá na vyrovnanie.

30
    Gomes sa dostal do dobrej šance, ale proti Avarezovi neuspel.

31
    Znova Gomes, tentokrát skúsil strelu z 20 metrov, a lopta išla tesne vedľa ľavej žrde.

32
    Domáci pridali, a častejšie sa dostávajú do zakončení. Teraz vybojovali rohový kop, ale v 16ke Viga sa nedokázali presadiť.

33
    Domáci znova v útočnej akcii, ale lopta im ušla za postrannú čiaru, a tak budú mať hráči Viga outové vhadzovanie.

34
    Po dlhšom čase idú do útoku aj hostia, a hneď vybojovali aj rohový kop.

35
    Po rohovom kope ostal na trávniku ležať Gomes, ktorý odchádza za postrannú čiaru.

35
    Striedanie domáceho tímu. Z ihriska odchádza zranený Gomes a nahradí ho Pérez.

36
    Akciu Viga zastavil ofsajd, a tak sa musia hostia stiahnuť na vlastnú polovicu.

37
    Na opačnej strane Piatti fauloval obrancu Viga, a hostia budú zahrávať priamy kop.

38
    Veľká šanca Alcácera, ale útočník Valencie hlavou z niekoľkých metrov mieril iba tesne vedľa pravej žrde.

38
    Mustafi (Valencia) vidí žltú kartu.

39
    Faul hostí v strede ihriska a priamy kop pre Valenciu. Prvý polčas sa pomaly končí, a domáci stále prehrávajú o jeden gól.

40
    Držanie lopty je 50%-50%, a tak to aj vyzerá na hracej ploche. Domáci si teraz vypýtali faul od Malla tesne pred 16kou, a môže to byť dobrá príležitosť na vyrovnanie.

41
    Parejo poslal do 16ky Viga dobrú loptu, ale domáci z toho vyťažili iba rohový kop.

42
    Ani tento rohový kop nepriniesol úspech domáceho tímu. Valencia však ostáva na útočnej polovici, a v závere prvého polčasu sa bude snažiť o vyrovnanie.

43
    Parejo vybojoval ďalší rohový kop pre Valenciu, ale ani tento pokus neskončil v sieti. Hostia sa snažia dostať do rýchleho protiútoku, ale obrancovia Valencie sa včas stihli vrátiť.

44
    Alcácer mal na kopačke vyrovnávajúci gól, ale brankár Alvarez jeho pokus z tesnej blízkosti zneškodnil.

44
    Na opačnej strane dobrý pokus Lópeza, ale ten z hranice 16ky netrafil domácu bránu.

45
    Prebieha posledná minúta riadneho hracieho času v prvom polčase. Ďalšia akcia Valencie, ale ani tentokrát sa domáci nedokázali presadiť.

45
    Domáci si v posledných sekundách vybojovali ešte rohový kop, ktorý zrejme ukončí prvý polčas.

45+1
    Domáci sa v útoku dopustili faulu, a tak ani táto akcia neprinesie vytúžený gól.

45+1

Prvý polčas vo Valencii sa skončil. Priniesol nám jeden gól a niekoľko šancí na oboch stranách. V 7. minúte sa presadil Hernández, ktorý hlavou poslal loptu do domácej siete. Zápas je veľmi vyrovnaný, oba tímy majú dobré akcie zakončené strelami, ale v prvom dejstve sme sa dočkali iba jedného presného zásahu. Uvidíme, čo nám prinesie druhý polčas, ktorý sa začne už o 15 minút.

46

46
    Vo Valencii sa začal druhý polčas. V úvode majú loptu domáci, ktorí okamžite smerujú do útoku.

47
    Féghouli sa ocitol vo veľkej príležitosti, ale z tesnej blízkosti netrafil bránu Viga.

48
    Po faule hostí zahrávali hráči Valencie priamy kop z cca 25 metrov, a lopta takmer skončila v sieti. Mustafi však hlavou poslal loptu iba do brvna. Zdalo sa, že loptu trochu tečoval aj brankár Alvarez.
    Mustafi

49
    Domáci začali v druhom polčase veľmi aktívne, a prakticky sa ešte nepohli z útočnej polovice.

50
    Piatti si urobil v 16ke Viga priestor, ale z veľkého uhla mieril iba do bočnej siete.

51
    Do útoku prvýkrát v druhom polčase zamierili aj hostia, ale zatiaľ domácu bránu neohrozili.

52
    Po faule v strede ihriska zahrávajú domáci priamy kop. V druhom polčase majú domáci jasnú úlohu, a to minimálne vyrovnať stav stretnutia.

53
    Pekná akcia domáceho tímu, ale Alcácer už loptu nestihol na hracej ploche, a tak z toho bude iba odkop od brány Celty.

54
    Pri lopte sú znova domáci, ktorí obliehajú pokutové územie Viga. Zatiaľ sa hostia bránia úspešne, ale ťažko povedať ako dlho im to vydrží.

55
    Rýchly protiútok hostí, a Mustafi musel zachraňovať pred Nolitom. Nasleduje rohový kop Celty Vigo.

56
    Z rohového kopu sa žiadna príležitosť nezrodila, a domáci s loptou na kopačkách zakladajú novú akciu.

57
    Hostia si šikovne vypýtali faul v strede ihriska a prerušili tak črtajúcu sa akciu Valencie.

58
    Féghouli pálil z hranice 16ky, ale brankár Viga jeho pokus skvele zneškodnil. Po peknej akcii sa domáci dostali do zakončenia, a Alvarez musel predviesť pekný zákrok.

58
    Striedanie domáceho tímu. Z ihriska odchádza Piatti, a nahradí ho De Paul.

59
    Hra sa presunula do stredu ihriska, kde oba tímy bojujú o loptu.

60
    Alcácer sa dostal do dobrej príležitosti, ale jeho pokus smeroval vedľa pravej žrde.

61
    Do konca zápasu ostáva ešte pol hodina hry, a presne toľko majú domáci na to aby aspoň vyrovnali. Pri lopte sú ale hráči Viga, ktorí si do týchto chvíľ počínajú veľmi dobre.

62
    Nolito vidí žltú kartu za faul na hráča Valencie.

63
    Nový hráč De Paul skúsil strelu na bránu, ale jeho pokus nebol presný, a bude z toho iba odkop od brány.

64
    Domáci sa stále tlačia dopredu, a teraz si vybojovali rohový kop. Dá sa očakávať, že s pribúdajúcimi minútami bude tlak Valencie stúpať.

65
    Ani tento rohový kop úspech nepriniesol, a domáci sa musia stiahnuť na vlastnú polovicu.

66
    Striedanie hostí. Z ihriska odchádza strelec gólu Hernández, a nahradí ho Fernández.

67
    Pri lopte sú znova domáci, ktorí neúnavne skúšajú prekonať gólmana Viga. Tentokrát sa ale k strele nedostali, pretože lopta je za postrannou čiarou.

68
    Nepresná rozohrávka Valencie v strede ihriska ponúkla možnosť rýchleho protiútoku hostí, ale tí to nedokázali využiť, a v 16ke domáceho tímu stratili loptu.

69
    Brankár Alves začína novú akciu Valencie. Domáci by radi posledný zápas na domácom štadióne vyhrali, ale zatiaľ to tak nevyzerá.

70
    De Paul pálil z dobrej pozície, ale jeho pokus smeroval tesne nad bránu.

70
    Striedanie domáceho tímu. Z ihriska odchádza Mustafi, a nahradí ho Negredo.

71
    Domáci si vypýtali faul pred 16kou Viga, a majú dobrú šancu na vyrovnanie.

71
    Valencia dala gól! Po priamom kope z cca 25 metrov, sa domáci dočkali vyrovnania. Strelu z priameho kopu brankár Alvarez iba vyrazil pred seba, a NICOLÁS OTAMENDI loptu poslal do siete.
    Nicolás OTAMENDI - 1:1

73
    Domáci nepoľavujú v útočnej aktivite, a naďalej robia starosti obrane Viga.

74
    De Paul skúsil strelu z hranice 16ky, ale jeho pokus bol veľmi nepresný, a lopta končí ďaleko za bránou.

75
    Na opačnej strane zakončoval Larrivey, ale jeho pokus končí vedľa brány.

76
    Ďalšia akcia Valencie, tentokrát sa domáci snažia loptu dostať do 16ky z ľavej strany.

76
    De Paul skúsil strelu na bránu, ale skvelý Alvarez drží hostí nad vodou. Hráči Valencie budú zahrávať rohový kop.

77
    Domáci si pýtajú penaltu po ruke Larriveya v 16ke Viga, ale hlavný rozhodca to videl inak.

78
    Negredo si v útoku počínal nedovolene, a hráči Valencie sa musia stiahnuť na vlastnú polovicu.

78
    Krohn-Dehli vidí žltú kartu za faul na hráča Valencie v strede ihriska.

79
    Domáci zahrávali priamy kop v strede ihriska, ale žiadna šanca po tejto štandardke neprišla.

80
    Do konca zápasu ostáva ešte 10 minút. Pri lopte sú domáci, ktorí sa snažia strhnúť vedenie na svoju stranu.

80
    Parejo centroval do 16ky Viga, ale jeho pokus nenarobil brankárovi hostí žiadne problémy.

80
    Striedanie hostí. Z ihriska odchádza López, a nahradí ho Gómez.

81
    Do útoku sa pustili hostia, ktorí sa snažia najmä zbierať sekundy a držať loptu ďaleko od svojej brány.

83
    Hostia sa šikovne držia na útočnej polovici a zbierajú cenné sekundy. Domáci sa snažia čo najrýchlejšie dostať loptu pod kontrolu.

84
    Až teraz sa domácim podarilo získať loptu, a brankár Alves ju okamžite posiela svojim spoluhráčom.

85
    Hráči Valencie sa dostali až do 16ky hostí, ale tam si nedokázali vytvoriť priestor na zakončenie.

86
    Alvarez teraz nevybehol príliš dobre, centrovanú loptu nechytil do rukavíc, a hostia mali šťastie, že hráči Valencie si so situáciou neporadili lepšie a neposlali loptu do siete.

86
    Striedanie hostí. Z ihriska odchádza Larrivey, a nahradí ho Charles.

87
    Fernández vidí žltú kartu za faul na hráča Valencie v strede ihriska.

88
    Pekná akcia hostí, ale v 16ke Valencie si nedokázali presne prihrať a sami sa vytlačili z dobrej streleckej pozície.

89
    Domáci s loptou na kopačkách postupujú do útoku. Hostia ich dobre napádajú už v strede ihriska, a znepríjemňujú im rozohrávku.

90
    Prebieha posledná minúta riadneho hracieho času. Pri lopte sú domáci, ktorí sa ešte snažia pridať druhý gól, ktorý by im zabezpečil víťazstvo.

90
    Féghouli vybojoval rohový kop pre Valenciu. Ani tento pokus však nepriniesol úspech, a domáci sa musia rýchlo vrátiť na vlastnú polovicu.

90+1
    V druhom polčase sa budú nadstavovať 3 minúty.

90+2
    Beží druhá minúta nadstaveného času. Pri lopte sú hráči Viga, ktorí si dnes z Valencie zrejme odnesú bod za remízu 1-1.

90+3
    Prebieha posledná minúta nadstaveného času. Domáci sa len ťažko dostávajú k lopte, pretože hráči Viga ich veľmi dobre držia v strede ihriska a loptu odkopávajú za postrannú čiaru.

90+3
    Mallo vidí žltú kartu za faul na hráča Valencie.

90+3

Zápas vo Valencii sa skončil. Domáci dokázali v druhom dejstve vyrovnať na 1-1 zásluhou gólu z 71. minúty, ktorý zaznamenal obranca Otamendi. Valencia bola v druhom polčase lepším tímom, mala niekoľko veľkých príležitostí, ale na výhru v dnešnom zápase to nestačilo. Hlavný rozhodca udelil v dnešnom zápase 6 žltých kariet, z toho 5 na strane hostí. To je na dnes odo mňa všetko, prajem Vám ešte príjemný večer. (20:51:00)