S. Moskva – CSKA Moskva 0:4 (kon.) | Ufa – Zenit 1:1 (kon.) | FK Krasnodar – Torpedo Moskva 2:2 (kon.)
FC Ufa
1:1 (0:1)
Zenit Petrohrad
cz Nedeľa 17.05.2015, 15:00 • Dinamo, Ufa • Ruská Premier Liga

To je z dnešního onlajn přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším na shledanou. (16:58:00)

Zenit ztratil dva body díky své pasivitě ve druhém poločase. Ufa se dostávala více do hry a domácím se nakonec podařilo, díky střídajícímu Handžičovi, vyrovnat – nutno dodat, že zaslouženě.

90+3

Zákroky brankáře Zenitu Lodygina – 1.

Zákroky brankáře Ufy Jurčenka – 4.

90+3
    Poslední vteřiny tohoto zápasu, oba týmy si zřejmě rozdělí po bodu.

90+1
    Nastavují se tři minuty.

90
    Poslední minuta řádné hrací doby, domácím se podařilo vyrovnat, udrží tento stav až do konce?

89
    Střídání v týmu FC Ufa: ze hřiště odchází Marcinho, přichází Igor Bezdenežnych.

87
    Střídání v týmu FK Zenit Petrohrad: ze hřiště odchází Danny, přichází Anatolij Timoščuk.
    Haris HANDŽIĆ - 1:1

87
    Ufa právě vstřelila branku!
    No vida! Po přesném centruj Stočkije se ve vápně hlavou prosazuje HARIS HANDŽIĆ, který tak vyrovnává na 1:1.

84
    Žlutou kartu dostává Dmitrij Věrchovcov (FC Ufa).

83
    Střídání v týmu FK Zenit Petrohrad: ze hřiště odchází Oleg Šatov, přichází Alexandr Rjazancev.

81
    Posledních zhruba deset minut dělí Zenit od další výhry v ruské lize a potvrzení své dominance.

80
    Gólman Lodygin si v pohodě došel pro míč, nepřesný centr z pravé strany nenadělal vrásky obráncům Zenitu.

79
    Je z toho ale "pouze" rohový kop, který Nikolaj Safronidi rozehraje z pravé strany.

78
    Domácím se nabízí možnosti volného přímého kopu, v těsné blízkosti pokutového území Zenitu.

76
    Hulk si nyní nevšiml nabíhajícího Dannyho, který se mu nabízel na pravé straně, místo toho tak zkusil sám zakončit, ale branku netrefil.

75
    Následnou akci Ufy překazil odpískaný ofsajd.

74
    Dannymu odpískán útočný faul v souboji s bránícím Zasejevem.

73
    Autové vhazování hostů, z pravé strany, na vlastní polovině.

71
    Střídání v týmu FC Ufa: ze hřiště odchází Diego Carlos, přichází Haris Handžić.

70
    Poslední dvacetiminutovka tohoto zápasu, domácí Paurević inkasoval nepříjemný úder do obličeje a musí být ošetřován.

68
    Danny nyní krásně prošel do vápna, ale tam se svalil jak pytel brambor, hodně naivní.

66
    Hraje se ve středu hřiště, Zenit jako by bránil své vedení.

65
    Žlutou kartu dostává Hulk (FK Zenit Petrohrad).

63
    Střídání v týmu FC Ufa: ze hřiště odchází Vagiz Galiullin, přichází Igor Ševčenko.

62
    Střídání v týmu FK Zenit Petrohrad: ze hřiště odchází Andrej Aršavin, přichází Alexandr Keržakov.

60
    Hodina hry za námi, stav stále stejný, hosté vedou v Ufě 1:0 a kontrolují průběh zápasu.

58
    Hulk zahodil bránícího hráče Ufy, útočný faul, míč pro domácí.

56
    Nakonec dva centry směřovaly do vápna Zenitu, ani jeden nebyl přesný.

55
    Domácí kombinují na polovině Zenitu, zkoušejí to po levé straně.

53
    Šatov napálil míč zpoza vápna, ale branku Ufy netrefil.

52
    Dobrá myšlenka, horší provedení pasu na Hulka, nakonec ale Zenit získal alespoň rohový kop.

50
    Míč létá vzduchem, trochu chaotická hra v úvodu druhé půle.

48
    Pavel Stěpanec ostře fauluje Šatova a může být rád, že to není karta.

47
    Nepříjemné zranění jednoho z domácích hráčů, který musí být ošetřován.

46

Druhý poločas začne přibližně v 16:02.

Po prvním poločase vede favorizovaný Zenit 1:0, když zatím jediný gól zápasu padl ze standardní situace – ve 32. minutě se prosadil parádní střelou Hulk.

45

45
    Je tu jíž poslední minuta první půle, Garay odvedl dobrou práci v obraně a Zenit může zaútočit.

44
    Žlutou kartu dostává Diego Carlos (FC Ufa).

43
    Žlutou kartu dostává Danny (FK Zenit Petrohrad).

43
    Ofsajdem končí akce Ufy, dokonce dva hráči v červeném byli v okamžiku přihrávky za obranou Zenitu.

42
    Z volného kopu se domácí neprosazují, to je škoda, to vůbec nebyla špatná pozice.

41
    Probíhá poslední pětiminutovka první půle, Hulk ztratil míč ve středu hřiště.

40
    Žlutou kartu dostává Oleg Šatov (FK Zenit Petrohrad).

39
    Obrana Ufy ale odvrací, a to až k půlící čáře.

38
    Zenit má k dispozici rohový kop, který z pravé strany rozehrává Hulk.

37
    Nakonec je to v podstatě odevzdaný míč po nákopu na nikoho.

36
    Domácí zkouší něco vymyslet na polovině Zenitu, ale ten je dobře zformovaný.

34
    Lodygin uvede míč do hry, další útočná akce Ufy vyšla naprázdno.

33
    A vzápětí se hnal na Jurčenka z levé strany Dani, ale míč končí mimo branku Ufy.
    HULK - 0:1

32
    Petrohrad právě vstřelil branku!
    Jurčenko si špatně postavil zeď při volném kopu hostů, toho dokonale využil HULK, který parádní střelou poslal míč k tyči.

30
    Odmávaným a posléze i odpískaným ofsajdem končí útočná akce Ufy, Zenit má míč.

29
    V pravý čas vyběhl Jurčeno ven z branky, aby vzal míč nabíhajícímu Witselovi, výborný zákrok!

28
    Zenit zůstal u míče, Hulk poslal pas před branku, který skončil nakonec zhruba metr vedle branky.

27
    Hulk rozehrál volný kop, ale ve zdi dokázal ramenem bránící Dmitrij Stočkij odehrát na roh.

26
    A Aršavin vybojoval standardku, po ostrém skluzu Zasejeva budou hosté rozehrávat z nějakých pětadvaceti metrů od branky Ufy.

25
    Další nebezpečná útočná akce Zenitu, hosté kombinují před pokutovým územím Ufy.

23
    Stále drží míč hosté, kteří ho soupeři v podstatě nepůjčují.

22
    Zenit postupuje na polovinu Ufy, za pískotu diváků v hledišti stadionu Dinamo.

21
    Marcinho to zkusil přímo na branku, ale poslal míč do rukavic Lodygina, který byl na místě.

20
    Lodygin si staví zeď, domácí Marcinho rozehrává volný kop z pravé strany.

18
    Domácí se ubránili, míč má Jurčenko, který vykopává.

17
    Domácí odvrátili pouze na další roh, který hosté rozehrají z levé strany.

17
    Zenit má tlak, nyní bude zahrávat volný kop.

16
    Další rohový kop pro Zenit, znovu hosté rozehrají z pravé strany.

14
    Celou akci nakonec přerušil hvizd sudího – Hulk byl v ofsajdu.
    Hulk nedokázal v dobré pozici skórovat

13
    Hulk nyní prováhal dobrou šanci, kdy se dostal do zakončení, ale jeho střelu nakonec obránce srazil na roh.

13
    Míč letí ke vzdálenější tyči, kde ale nikdo v bílém nedoskočil. Odkop od branky Ufy.

12
    Nakonec hosté získali rohový kop, který rozehrají z pravé strany.

11
    Hosté mají k dispozici volný kop z levé strany, ten rozehrává Aršavin.

10
    Dani se dostal s míčem již mimo hřiště, odkop od branky Ufy.

9
    Pas na levé křídlo, kam si sbíhá Hulk, ten ale vrací zpět Criscitovi.

8

7
    Nepřesný volný kop, Aňukov zachytil pas soupeře.

6
    Luís Neto fauluje a domácí mají volný kop.

5
    Hulk poprvé u míče, jeho dělovka z levé strany netrefuje branku.

2
    První akce hostů, ale Aňukov nedokázal přihrát, hrají domácí.

1

Oba týmy nastupují na hrací plochu.

FC Ufa: Jurčenko – Stočkij, Suchov, Stěpanec, Věrchovcov – Paurević, Zasejev – Galiullin, Marcinho, Safronidi – Carlos.
    Náhradníci: Veremko – Handžić, Semakin, Golubov, Tumasjan, Kilin, Bezdenežnych, Ševčenko.

FK Zenit Petrohrad: Lodygin – Aňukov, Garay, Neto, Criscito – Šatov, García, Witsel – Aršavin, Hulk, Danny.
    Náhradníci: Malafejev, Baburin – Rjazancev, Lombaerts, Keržakov, Smolnikov, Rodić, Timoščuk, Zujev, Šejdajev, Jevsejev.

Rozhodčí: Moskaljov – Suchoverchov, Bolotěnkov.

Proti mistrovskému Zenitu budou chtít dnes domácí podat heroický výkon, který by je odpoutal od třináctého místa, zajišťující jako první ošidnou baráž o udržení v nejvyšší soutěži.

Vítejte u onlajn přenosu utkání osmadvacátého kola ruské Premier Ligy, v němž domácí FC UFA přivítá ZENIT PETROHRAD. Utkání se odehraje na stadionu Dinamo v Ufě a provede jím trojice sudích, jako hlavní Moskaljov, na čarách pak asistenti Suchoverchov a Bolotěnkov.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.