Tappara – Frölunda 1:5 (kon.) | Jyväskylä – Skellefteå 5:4 (kon.) | Kärpät – Vienna 3:1 (kon.)
TPS – Rauma 1:5 (kon.) | Sparta Praha – Linköping 1:2 (kon.) | Fribourg – IFK Helsinky 2:2 (kon.)
Ženeva – SaiPa 2:0 (kon.) | Luleå – Salzburg 2:4 (kon.)

Helsinky právě vstřelily branku!
    Tak to byla paráda slovenského hráče. Mezi obránce si vyjel TOMÁŠ ZÁBORSKÝ, který svým povedeným bekhendem srovnává na 2:2. Asistence: Corey Elkins.

51:37
    S hosty to bude ještě horší. Na dvě minuty si jde odpočinout Teppo za nedovolené bránění.

48:53
    Domácí jdou do čtyř. Vyloučen je na dvě minuty Mottet a hosté mají šanci na vyrovnání.
    WILDHABER - 2:1

47:11
    HC Fribourg-Gottéron právě vstřelil branku!
    Domácí jdou opět do vedení. Od modré čáry napřáhl DAVID WILDHABER, který se trefuje s pomocí levé tyče. Bez asistence.

41:07
    Bude se vylučovat. Domácí Pouliot je vyloučen na dvě minuty za hákování. Na druhé straně si jde odpočinout Partanen, který si odsedí dvě minuty za hrubost. Hrát se bude ve čtyřech na obou stranách.

36:26
    Blomqvist se dostal do úniku, ale svou střelou na lapačku nevyzrál na domácího mága v brance.
    GOLDOBIN - 1:1

31:15
    Nádherná branka Helsinek. Do úniku se dostal NIKOLAJ GOLDOBIN, který vyzrál na Conze kličkou ala Peter Forsberg. Je vyrovnáno 1:1! Asistence: Yohann Auvitu.

27:23
    Po střele Mauldina bylo před brankou Helsinek horko. Kotouč prošel skrze betony Hussa. Ovšem touš vyjel vedle pravé tyče a hosté si ta oddechli.

26:05
    Domácí si zahrají v početní převaze. IFK je potrestáno za příliš mnoho hráčů na ledě.
    TAMBELLINI - 1:0

21:08
    Domácí jdou do vedení. K odraženému kotouči se dostal JEFF TAMBELLINI, který poslal kotouč do branky IFK. Asistence: Marc-Antoine Pouliot, Michael Ngoy.

20:40
    Síly na ledě se vyrovnají. Na dvě minuty si jde odpočinout nejlepší střelec domácích, Mauldin.

19:15
    Je tu první vyloučení. Na trestnou lavici putuje hostující Blomqvist na dvě minuty za hákování.

04:15
    Ramstedt dorážel sám před domácím gólmanem, který ho vychytal. Ovšem tlak hostů stále pokračuje.

Alan Šrámek

Góly a asistencie: 22. Tambellini (Pouliot, Ngoy), 48. Wildhaber – 32. Goldobin (Auvitu), 55. Záborský (Elkins)

Fribourg-Gottéron: Conz (Nyffeler) – Ngoy, Kwiatkowski, Montandon, Huguenin, Schilt, Kamerzin, Brugger, Wildhaber – Dube, Sprunger, Pluss – Pouliot, Mauldin, Tambellini – Mottet, Hasani, Ness – Marchon, Wiedmer, Fritsche
    IFK Helsinky: Husso (Lankinen) – Honkaheimo, Grillfors, Auvitu, Heikkinen, Salmi, Teppo, Blomqvist – Elkins, Záborský, Ikonen – Goldobin, Ramstedt, Asten – Nykopp, Partanen, Lamberg – Tarkkanen, Luttinen, Tamminen

Rozhodca: Šír, Nikolic – Kaderli, Kovacs