Novosibirsk – Kazaň 3:2 (po pr.) | Novgorod – Ufa 6:2 (kon.)
HC Torpedo Nižnij Novgorod
6:2 (2:1, 0:1, 4:0)
HC Salavat Julajev Ufa
Nedeľa 16.03.2014, 14:00Play-off KHL

Skončilo sa nám šieste stretnutie série medzi Novgorodom a Ufou. Domáci hokejisti si po zdrvujúcej tretej tretine poradili s Ufou 6:2 a vynútili si tak zápas číslo 7.
    Odomňa je to na dnes všetko, ja Vám ďakujem za pozornosť, prajem príjemný zvyšok nedeľného dňa. (16:32:51)

60:00

59:33
    Tak ešte jedno prerušenie, stalo sa tak po tom, čo sa domáci previnili zakázaným uvoľnením.

59:18
    Ale pozor! Sopel sa pustil do pästného súboja so Sentjurinom. Obaja hráči dali prilby, aj rukavice dole. Diváci sú vo vitŕžení o to viac, že domáci hokejista mal na vrch. Obaja hráči inkasujú trest do konca stretnutia.

59:01
    Domáci teraz iba nahodili puk na súperovho brankára.

58:14
    Hostia ešte mohli zvýšiť svoje vedenie, no po akcii Ljudučina sa Badjukov k dorážke nedostal.

58:01
    Začali sa posledné 2 minúty zápasu.

56:48
    Torpédo Novgorod dal gól!
    Salminen naznačil strelu, prihral na ľavú stranu voľnému JARRKOVI IMMONENOVI a ten na dvakrát prekonával Sochackijho. Asistencie: Sakari Salminen,

56:29
    Na trestnú lavicu ešte odchádza Mereškin za nedovolené bránenie.

56:10
    Paršin sa ndherne zbavil súpera, na útočnej modrej, nastrelil puk na Sochackijho, no pred ním nebol nik, kto by puk tečoval.

55:17
    Nasledovať bude ešte vzájomné vylúčenie. Na strane hostí je to Hartikainen a za domácich Valentanko.

55:01
    Začalo sa posledných 5 minút poslednej tretiny.

54:43
    Puk z hokejky Hietanena končí mimo hracej plochy. Vhadzovať sa bude po pravici Kasutina.

53:55
    Trápenie hostí pokračuje. Teraz si nerozumeli a je z toho zakázané uvoľnenie.

53:40
    Domáci hrajú s piatimi hráčmi.

53:15
    Hostia sa až teraz usadili v útočnom pásme. Kasutin ale dokázal zlikvidovať strelu od modrej čiary.

52:30
    Hartikainen nevybojoval puk v útočnom pásme a ten putuje až ku brankárovi hostí.

51:40
    Jedna z posledných možností pre hostí na zníženie je tu. Na trestnú lavicu putuje domáci kapitán Chomickij.

51:30
    Po piatom góle nastala zmena na poste brankára hostí. Vasilevskijho vystriedal Sochackij.

51:13
    Ale teraz je už dovolím si tvrdiť rozhodnuté! Puk sa odrazil ku SAKARIMU SALMINENOVI a ten strelou z prvej nedal brankárovi Ufy žiadnu šancu, tomu navyše clonil aj Immonen. Asistencia: Juuso Hietanen.

51:06
    Wolski sa snažil dostať do zakončenia, ale bol tvrdo atakovaný hosťujúcim obrancom. Presilová hra sa pomaly, ale isto blíži ku svojmu záveru.

50:15
    Hostia puk vyhadzujú cez všetky čiary.

49:54
    Torpedo zahralo prvú časť presilovej hry naozaj dobre, najskôr to skúšal Wolski a po ňom aj Immonen, ale ani jeden z tejto dvojice na Vasilevskijho nevyzrel.

49:11
    Domáci budú mať výhodu presilovej hry. Na trestnú lavicu odchádza Stepanov, ktorý v poslednej chvíli musel faulovať prenikajúceho Skačkova.

48:25
    Tak, žeby sme už mali rozhodnuté? Vasilevskij neudržal nahodený puk, k dorážke sa dostal SAKARI SALMINEN a prepasíroval ho za chrbát hosťujúceho brankára. Asistencia: Vladimír Denisov.

47:56
    A domáci sú blízko k tomu, aby si vynútili zápas číslo 7. Kus roboty pri tomto gólu odviedol Krasnoslobodcev, ktorý našiel pred bránou úplne voľného VLADIMIDIRA GALUZINA a ten dáva tretí gól Torpeda. Asistencia: Vadim Krasnoslobodcev.

47:30
    Z ľavej strany vystrelil Slepyšev, Kasutin ale jeho pokus bez najmenších problémov zneškodnil.

46:57
    Už sa nám ale opäť hrá. Salminen v snahe dostať sa do útočného pásma uviazol v postavení mimo hry.

46:47
    Hra je teraz prerušená, pretože puk opustil hraciu plochu a nasleduje komerčná prestávka.

46:30
    Domáci nahodili puk za bránu súpera, no tam je ako prvý Proškin.

45:58
    Skačov šikovne vystrelil z pravej strany, no ani tento jeho pokus nemieril medzi žrde.

44:59
    Puk majú teraz na hokejkách hostia, tí sa ale s rozohrávkou uponáhľali a je z toho ďalšie zakázané uvoľnenie.

44:33
    Salminen prihral na modrú čiaru, no jeho prihrávka bola zblokovaná. Pri puku sú hostia, tí sa snažili ohroziť Kasutina, no ten Zubarevov pokus bez problémov zneškodnil.

44:05
    Hra je prerušená, pretože hostia sa previnili zakázaným uvoľnením. Vhadzovať sa bude po pravici Vasilevkijho.

43:37
    Práve vylúčený Skačkov ihneď po tom, ako naskočil z trestnej lavici sa zapojil do útoku, no jeho strela končí na ochrannom plexiskle.

43:21

43:01
    Hostia sú už opäť usadený v útočnom pásme, no ich presilový hra sa blíži ku koncu.

42:44
    Hartikainen preváhal ideálnu možnosť na zakončenie a puku sa zmocnili domáci.

42:10
    Od modrej čiary vystrelil Sopel, k dorážke sa snažil dostať Dubrovskij, no domáci obrancovia mu to znemožnili.

41:37
    Puk končí na ochrannej sieti. Ufa však zostáva v tretine súpera.

41:20
    Bude sa vylučovať Skačkov v útočnom pásme podrazil Proškina a odchádza na trestnú lavicu.

41:00
    Puk je za bránou hostí, tí sa ale s rozohrávkou príliš neponáhľajú.

40:34
    Sopel vystrelil z pravej strany, Kasutin hru prerušuje.

40:01

Skončila sa nám aj druhá tretina. Tá bola v znamení častého vylučovanie, no gól sa podarilo streliť iba hosťujúcim hráčom a teda po 2 tretinách je stav nerozhodný 2:2
    Tretia tretina začne približne o 15:45.

40:00

39:45
    Makarov sa ešte snažil zaútočiť, no bol v postavení mimo hry.

39:33
    Puk si teraz obe mužstvá iba tak prehadzujú, zdá sa, že v tejto tretine už gól neuvidíme.

39:01
    Začala sa posledná minúta druhej tretiny.

38:35
    Vasilevskij kryje bekhendový pokus Skačkova a hra je prerušená.

38:20
    Puk majú na hokejkách domáci obrancovia a budú posielať svojich do útoku.

37:33
    Zubarev to skúsil z ľavej strany, Kasutin puk vyráža.

37:08
    Puk je pri Kasutinovi a hostia hrajú s piatimi hráčmi.

36:46
    Paršin ťahal puk do útočného pásma, no tam bol skôr jeden z jeho spoluhráčov a hra je prerušená pre postavenie mimo hry.

36:40
    A opäť...

36:10
    Hostia sa výborne bránia a posielajú puk až ku Kasutinovi.

35:50
    Wolski nahodil puk pred Vasilevskijho, no tam nebol nik z domácich, kto by ho dorazil za jeho chrbát.

35:22
    Hra je teraz prerušená po tom, čo si jeden z domácich hráčov spracoval puk vysokou hokejkou.

34:57
    O puk sa urputne bojuje za Kasutinovou bránou. Hra je teraz však prerušená a presilovú hru si zahrajú aj domáci. Na trestnú lavicu putuje za držanie Stepanov.

34:20
    Po komerčnej prestávke sa nám už opäť hrá.

33:06
    Salavat Ufa dala gól!
    Domáci vyrovnávajú presne vtedy, keď sa skončil trest Wolskeho. Z vrchu kruhov trafil presne k žrdke JEGOR DUBROVSKIJ. Asistencie: Ivan Višnevskij, Dmitrij Makarov.

32:20
    Opäť pri chuti Sčitov, Kasutin však chytá aj túto tvrdú strelu a domáci sa oslobodzujú cez všetky čiary.

32:03
    Sčitov dostal ideálnu prihrávku na vrch kruhov, no jeho tvrdú strelu z prvej Kasutin ukryl do lapačky.

31:50
    Tak s vylúčeniami sa nám zdá sa roztrhlo vrece. Ďalším vylúčeným hráčom je Badjukov za nedovolené bránenie. Nasleduje tak presilová hra Ufy 5 proti 3.

30:56
    V tom istom čase aj vzájomné vylúčenie, po menšej strkanici odchádzajú na lavicu hanby Potapov a Pihlstom.

30:56
    A ďalšie vylúčenie! A opäť na strane Torpeda. Na trestnú lavicu si ide odsedieť 2 minútový trest za nedovolenú hru zo zdvihnutou hokejkou Wolski.

30:36

30:20
    Sčitov potiahol puk do útočného pásma, no následne oň jeho spoluhráči prišli.

29:45
    Hra je teraz prerušená po tom, čo v bránkovisku stál Kulda. Vhadzovať sa tak bude v strednom pásme.

29:33
    Hostia sa už ale opäť nasťahovali pred Kasutina.

29:00
    Sopel nepríjemne vystrelil od modrej čiary, k dorážke sa však už Philstrom nedostal a puk končí až pri brankárovi Ufy.

28:35
    Tak vybojovali aspoň presilovú hru. Na trestnú lavicu putuje za hákovanie Valentanko.

28:30
    Hostia teraz zavreli svojho súpera v útočnom pásme, dokážu z toho niečo vyťažiť?

28:08
    Na druhej strane sa k dorážke tlačil Záborský, no obrancovia Novgorodu mu dali jasne najavo, že tadiaľ cesta nepovedie.

27:50
    V útočnom pásme kombinovali Salminen s Immonenom, no vlastnou nepresnosťou o puk prišli.

27:08
    Kasutin teraz chytá strelu z pravej strany a nedovolil Hartikainenovi sa dostať k dorážke. Nasleduje komerčná prestávka.

26:45
    Stále sledujeme veľmi rýchly hokej, z jednej strany na druhú. No podobne, ako tomu bolo v prvej tretine, aj teraz s minimom šancí.

26:15
    Na druhej strane Bernackij neudržal útočnú modrú čiaru a puk putuje do stredného psma.

25:24
    Slepyšev sa snažil dostať do zakončenia cez dvoch brániacich obrancov, no puk mu ušiel z pod kontroly a Kasutin o radšej prikryl.

24:57
    Badjukov nahodil puk za Vasilevskijho, no tam boli ako prvý obrancovia Ufy.

24:20
    Hostia sa previnili voči pravidlám a píska sa zakázané uvoľnenie.

23:29

23:11
    Sopel tvrdo vystrelil od modrej čiary, Kasutin sa však bravúrne presunul.

22:40
    Kasutin pomohol svojmu mužstvu v rozohrávke, no puk sa mu z tretiny dostať nepodarilo.

22:10
    Wolski tvrdo vystrelil od modrej čiary, no trafil iba pred sebou stojacich brániacich hráčov.

21:40
    Hostia mali krátku chvíľu výhodu presilovej hry 4 na 3, no tá je už minulosťou.

21:28
    Hra je teraz prerušená. Pretože na trestnú lavicu putuje za krosček domáci Grirgorjev.

20:59
    Makarov hľadal pred bránou niekoho zo svojich hráčov, no neúspešne.

20:30
    Druhá tretina je zahájená, do útoku sa tlačia hostia, no tí o puk prišli priam bleskurýchlo.

20:01

Skončila sa nám prvá tretina. Hoci počas celého priebehu sme videli minimum šanci. V poslednej minúte sa nám akoby s gólmi vrece roztrhlo a videli sme ich dovedna až 3!
    Po prvej tretine je stav stretnutia 2:1 pre domácich.
    Druhá tretina začne približne o 14:55.

20:00

19:58
    Tak zdá sa, že s gólmi sa nám akoby roztrhlo vrece. Z medzi kruhov namieril presne DMITRIJ MAKAROV, Kasutin toho veľa nevidel, keďže pred ním stál Hartikainen. Asistencia: Brent Sopel

19:31
    Ihneď po vhadzovaní sa v tretine Ufy strhla menšia šarvátka. Vylúšený sú Kulda a Ljudučin.

19:27
    Tak toto je pre hostí veľmi nepríjemné. Nahodený puk sa odrážal pred Vasilevskijm až do vtedy, kým neprišiel JARRKO IMMONEN a presnou strelou pod hornú žrdku nepridal ďalší gól. Asistencia: Pavel Valentanko.

19:20
    A bude sa vylučovať. Skačkov bol faulovaný bez puku a Stepanov odchádza na trestnú lavicu za nedovolené bránenie.

19:01
    A domáci sa dostávajú do vedenia! DENIS PARŠIN vykorčuľoval s pukom z rohu klziska, Vasilevkij toho veľa nevidel a puk končí v jeho sieti po tvrdej, ale hlavne presnej strele švihom. Asistencia: Vladimír Galuzin.

18:11
    Na druhej strane to skúsi Hartikainen, no jeho pokus bol zbokovaný na ochrannú sieť.

17:35
    Valentenko dostal prihrávku medzi kruhy, kde bol úplne osamotený, aj teraz výborne zakročil proti jeho strele Vasilevskij.

17:08
    Salminen takmer spracoval dlhú prihrávku, ak by sa tak stalo, rútil by sa sám na brankára Ufy, no keďže sa tak nestalo tak je z toho zakázané uvoľnenie.

16:46
    Skačkov prihral v útočnom pásme Denisovovi, no ten sa do zakončenia už nedostal.

16:01
    Do konca prvej tretiny nám zostávajú už iba 4 minúty. Gól sme však stále nevideli.

15:40
    Máme tu azda prvé zakázané uvoľnenie na strane hostí. Vhadzovať sa bude po pravici Vasilevskijho.

15:16
    Hostia hrajú s piatimi hráčmi.

15:10
    Hoci bol Hartikainen bez hokejky aj napriek tomu dokázal puk vybojovať a poslať ho aspoň do stredného pásma.

14:50
    Badjukov nevybojoval puk v rohu klziska a ten končí opäť až pri Kasutinovi.

14:10
    A opäť! Tak presilovky sa dnes nedaria ani jednému tímu.

13:31
    Domáci výborne rozohrali svoju presilovku, no Salminen nenašiel nikoho zo svojich spoluhráčov a hostia sa tak oslobodzujú.

13:15
    Bude sa ale vylučovať. Na trestnú lavicu odchádza domáci Proškin.
    Pokračovať v hre sa nám však bude až po reklamnej prestávke.

12:30
    Kasutin nahodený puk vyrazil iba pred seba, k dorážke sa dostával Hartikainen, no ani on úspešný nebol.

12:15
    Domáci sa opäť previnili zakázaným uvoľnením. Hra je tak prerušená.

11:30
    Hartikainen sa snažil ohroziť Kasutina z otočky, no jeho pokus bol zblokovaný.

10:55
    Zatiaľ sledujeme veľmi bojovný hokej, no s minimom šancí, či už na jednej, alebo druhej strane.

10:30

09:52
    nebolo im to však nič platné, pretože Hietanen vyhodil puk cez všetky čiary.

09:32
    Až teraz sa hostia dokázali usadiť v útočnom pásme a rozprúdiť presilovkový kolotoč.

09:11
    A opäť...

08:50
    Domáci však vybojovali puk a posielajú ho cez všetky čiary.

08:30
    Po zásahu hokejkou do tváre zostáva na ľade ležať Stepanov. Bude sa teda vylučovať, po vylúčení Grigoreva budú hrať hostia presilovú hru.

08:12
    Domáci si teraz ale nerozumeli v rozohrávke a je z toho zakázané uvoľnenie.

07:52
    Teraz sa nám hrá veľmi atraktívny hokej smerom horu- dolu. Diváci môžu byť s nasadením oboch tímov zatiaľ spokojný.

07:30
    Nasleduje komerčná prestávka.

06:45
    Galuzin sa dostal do obrovskej príležitosti, no z tesnej blízkosti hosťujúceho brankára triafa iba do ramena!

06:12
    Hietanen výborne zabojoval v rohu vlastnej tretiny a dokázal aj puk vybojovať na hokejky domácich.

05:35
    Domáci sú v úvode zápasu jasne aktívnejším mužstvom, uvidím však do kedy im to vydrží.

05:10
    Sentjurin strieľa z otočky, no ani teraz hosťujúci brankár zasahovať nemusí.

04:36

04:11
    Paršin sa natlačil pred bránu, no Vasilevskij si bližšiu tyč postrážil.

03:40
    Domáci posielajú puk až ku Kasutinovi.

03:22
    Od modrej nepríjemne vystrelil Hietanen a puk končí na zadnom mantinely.

02:55
    Domáci už rozprúdili pred Vasilevskijm povestný kolotoč.

02:32
    Máme tu prvé vylúčenie. Na trestnú lavicu odchádza hosťujúci Kulda za podrazenie.

02:19
    Na druhej strane nahodil puk do tretiny súpera Philstrom, no v zápätí oň aj prišiel v súboji v rohu klziska.

01:10
    Prvá obrovská príležitosť zápasu! Galuzin nahral pred bránu úplne voľnému Valetenkovi a Vasilevskij puk iba reflexívne vyráža.

00:32
    Teraz iba nahodili puk do tretiny Novgorodu, puk je za bránou Kasutina.

00:10
    Stretnutie je zahájené, ako prvý sa vrhli do útoku hostia, no boli zastavený hvizdom rozhodcu pre postavenie mimo hry.

00:01

Obe mužstvá sú už na ľadovej ploche, odznela ruská hymna a všetko je pripravené na úvodné buly.

HC Torpedo Nižnij Novgorod: Kasutin (Gelašvili) – Hietanen, Bernackij, Chomickij (C), Belochvostikov, Valentanko, Denisov, Grigorjev, Osipov – Wolski, Salminen, Immonen – Galuzin, Krasnoslobodcev, Paršin – Skačkov, Badjukov, Ljudučin – Sentjurin, Konkov, Potapov

HC Salavat Julajev Ufa: Vasilevskij (Sochackij) – Sopel, Kulda, Višnevskij, Sčitov, Zubarev, Kolcov, A. Vasilevskij, Isangulov, Proškin – Hartikainen, Makarov, Pankov – Mereškin, Chlystov (C), Dubrovskij – Mirnov, Kajgorodov, Pihlstrom – Slepyšev, Stepanov, Záborský

Rozhodca: Ravodin, Odins – Birin, Morozov.

Vítam pri ďalšom stretnutí ruskej KHL.
    V dnešnom programe je na pláne šieste stretnutie série medzi Novgorodom a Ufou.
    Priblížme si situáciu, ako si obe mužstvá počínajú v doterajšom priebehu play off.
    Doterajšie zápasy:
    08. 03. 2014 – Ufa – Novgorod 1:3
    09. 03. 2014 – Ufa – Novgorod 0:1
    11. 03. 2014 – Novgorod – Ufa 1:2 po prodl.
    12. 03. 2014 – Novgorod – Ufa 2:4
    14. 03. 2014 – Ufa – Novgorod 4:2
    Čo je teda veľmi zaujímavé je fakt, že Novgorod sa ujal vedenia v sérii 0:2 na zápasy, no Ufa dokázala troma vyhratými zápasmi v rade priebeh otočiť a vybojovať si tak postupový mečbal.

SALAVAT JULAJEV UFA
    Hostia sa budú dozaista spoliehať na svoju produktívnu trojicu Kajgorodov, Dubrovskij, Kolcov. Títo hráči nazbierali v doterajšom priebehu spolu 10 kanadských bodov.

TORPEDU NIŽNIJ NOVGOROD
    Čo sa týka produktivity u domácich hráčov, tak v tíme Novgorodu kraľuje Skačkov (1+3), hneď za ním je Grigorjev (1+2) a Wolski (1+1).

Aj v tejto sérii má zastúpenie aj slovenský hokej a to v podobe Tomáša Záborského, ktorý nastúpil za hostí v 2 zápasoch, no do kanadského bodovania sa nezapísal.

Čaká nás tak určite veľmi zaujímavé a dovolím si tvrdiť aj vyrovnané stretnutie, v ktorom pôjde domácim hráčom o všetko.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 14:00.

Tomáš Fiala

Góly a asistencie: 20. Paršin (Gauzin), 20. Immonen (Valentanko), 48. Galuzin (Krasnoslobodcev), 49. Salminen (Denisov), 52. Salminen (Hietanen), 57. Immonen (Salminen) – 20. Makarov (Sopel), 34. Dubrovskij (Višnevskij, Makarov)

HC Salavat Julajev Ufa: Vasilevskij (52. Sochackij) – Sopel, Kulda, Višnevskij, Sčitov, Zubarev, Kolcov, A. Vasilevskij, Isangulov, Proškin – Hartikainen, Makarov, Pankov – Mereškin, Chlystov (C), Dubrovskij – Mirnov, Kajgorodov, Pihlstrom – Slepyšev, Stepanov, Záborský

Rozhodca: Ravodin, Odins – Birin, Morozov