Metallurg Magnitogorsk – Viťaz 0:2 (kon.) | Ufa – Novgorod 2:1 (po pr.) | Čeljabinsk – D. Moskva 3:5 (kon.)
Kazaň – Nižnekamsk 7:3 (kon.) | Čerepovec – Jugra Chanty-Mansijsk 4:1 (kon.) | Jaroslavľ – Jekaterinburg 5:3 (kon.)
A. Mytišči – Barys 5:1 (kon.) | CSKA Moskva – S.Moskva 2:1 (kon.) | Petrohrad – Omsk 4:5 (po pr.)
HC Slovan – Dinamo Minsk 4:3 (1:0 po s.n.) | Riga – Záhreb 5:1 (kon.) | Lev – Doneck 4:1 (kon.)
HC Salavat Julajev Ufa
2:1 (0:1, 1:0, 0:0 - 1:0)
HC Torpedo Nižnij Novgorod
Streda 26.02.2014, 14:00KHL

A je dobojované! V druhej minúte predĺženia rozhodol o víťazstve domácej Ufy krásnym gólom Dmitrij Makarov. To je už odo mňa všetko. Ďakujem za pozornosť a prajem pekný zvyšok dňa. (16:15:40)

61:20
    Salavat Ufa dala gól!
    A je rozhodnuté! Salavat predviedol krásnu akciu. V strednom pásme si prebral puk DMITRIJ MAKAROV, pred bránkou prihral na voľného Hartikainena, ten sa neulakomil a puk vrátil svoju kolegovi pred prázdnu bránu. Makarov už nemal problém zakončiť. Asistencie: Teemu Hartikainen.

60:30
    Ufa vyhrala buly a zakladá prvú akciu predĺženia.

60:01
    Začalo sa predĺženie.

Skončila sa tretia tretina. O víťazovi zápasu rozhodne buď predĺženie alebo samostatné nájazdy.

60:00
    Tretia tretina sa skončila.

59:05
    Prebieha už posledná minúta tretej tretiny. Všetko nasvedčuje tomu, že sa dočkáme predĺženia.

58:37
    Hostia pokryli aj Filatova, jeho strela mierila vysoko nad.

58:01
    Do konca tretiny menej ako dve minúty, hra sa kúskuje.

57:40
    Puk skončil na ochrannej sieti po zakončení Zubareva.

57:22
    Vasilevskij ukryl puk po strele Immonena od modrej čiary.

56:06
    Domáci už oslavovali vedúci gól Zinovjeva. Ale hlavný rozhodca ho nakoniec neuznal, keďže puk sa dostal do bránky po zásahu rukou.

55:58
    Kasutin zachytil strelu Zubareva od modrej.

55:25
    Do konca tretej tretiny zostáva menej ako päť minút, aktívnejší sú v tejto fáze hostia.

54:27
    Pihlström sa hnevá, rozhodca ho zastavil kvôli ofsajdovému postaveniu.

53:12
    Neuveriteľná tutovka na strane hostí! Sentjurin si nakorčuľoval do medzikružia a trafil pravú tyčku Vasilevského brány!

51:44
    Immonen vyskúšal pozornosť Vasilevského, ten nemal problém so zákrokom.

51:12
    Aj štvrtá formácia Ufy dokázala rozpútať kolotoč v pásme Novgorodu.

50:31
    Kolcov bol prichytený v ofsajde.

49:38
    Po dlhom čase pohrozili aj hostia. Sentjurin však zamieril nad bránu Vasilevského.

49:06
    Makarov dostal prihrávku spoza bránky a jeho strelu zastavila tyč!

48:25
    Ufa sa drží v útoku, Torpedo dobre vykrýva priestor.

47:01
    Salavatu chýba dôraz v koncovke, ináč by už viedli.

46:38
    Ufa je aj v tretej tretine aktívnejšia, Vasilevskij je prakticky bez práce.

45:55
    Makarov sa dostal k puku po prihrávke od Filatova, ale Wolski v poslednom momente zdvihol jeho hokejku.

44:28
    Zinovjev mohol poslať Ufu do vedenia, ale blafákom proti Kasutinovi neuspel.

44:25
    Novgorod hrá v plnom počte.

44:09
    Salavatu však táto presilovka vôbec nevychádza.

43:27
    Ufa prišla o útočné pásmo po práci Krasnoslobodceva.

42:49
    Mirnov strieľal z medzikružia, ale Kasutin puk videl a dokázal ho chytiť.

42:25
    Lenže po skončení jednej presilovky začne ďalšia. Galuzin dostáva 2 minúty za vrazenie na mantinel.

41:56
    Hostia v plnom počte.

41:37
    Strelu Makarova od modrej vyrazil Kasutn do bezpečia.

40:50
    Torpedo sa zatiaľ dobre bráni a puk vyhadzuje cez všetky čiary.

40:05
    Ufa sa snaží už na začiatku tretiny usadiť v útočnom pásme.

40:01

Máme za sebou už ja prostrednú časť. Ufa do vstúpila so zvýšenou aktivitou a tá priniesla vyrovnávajúci gól Pihlströma. Potom sa hra ukľudnila. Domáci nevyužili viacero šancí v presilovkách a tak sa odchádza do kabín za stavu 1:1.

40:00

39:56
    Pred koncom tretiny dostáva 2 minúty za hákovanie hosťujúci Chomickij.

39:05
    Prebieha už posledná minúta druhej tretiny.

38:56
    Hartikainenova strela neprešla na Kasutina, zblokoval ju jeden obranca Novgorodu.

38:29
    Pihlström prichytený v ofsajde.

38:06
    Domáci sú už taktiež v plnom počte.

37:12
    Hostia sú v plnom počte a budú hrať krátku presilovku.

37:02
    Na druhej strane zastavil Vasilevskij strelu Kolanosa.

36:45
    Kolcov musel zastaviť Wolskiho, ktorý sa pokúšal individuálne preniknúť do šance.

36:06
    Sopel odchádza na trestnú lavicu za nedovolené bránenie Galuzina.

35:47
    Kasutin si postrážil prenikajúceho Filarova.

35:12
    Hietanen dostáva 2 minúty za sekanie.

34:31
    Domáci Makarov sa pokúšal nájsť Chlystova, ktorý bol v jazde, ale puk nespracoval.

33:38
    Kasutin prerušil hru po nepríjemnom nahodení z hokejky Kuldu.

33:10
    Ufa hrá v plnom počte.

32:22
    Sakari Salminen sa dostal po prihrávku k puku pred bránkou Vasilevského, ale nezakončil presne.

31:59
    Hostia však nič nevymysleli a Ufa sa oslobodila vyhodením puku.

31:27
    Torpedo sa usadilo v útočnom pásme.

31:10
    Stepanov sa dopustil útočného faulu a tak dostal 2 minúty za hákovanie.

30:53
    Slepyšev neuspel v obrovskej šanci, Kasutin nevedel ani ako zasiahol.

29:59
    Oba tímy sú v plnom počte.

29:15
    Tempo postupne opadlo, žeby sa Ufa uspokojila s vyrovnávajúcim gólom?

28:04
    Rozhodca zaslúžene potrestal potyčku v útočnom pásme hostí.

27:59
    Vzájomné vylúčenie. Domáci Zubarev a hosťujúci Kolanos dostávajú 2 minúty za hrubosť.

27:05
    Ufa naďalej pokračuje vo svojej aktivite.

26:23
    Tak sa to Ufe poradilo! Na pravej strane dostal peknú prihrávku do jazdy ANTTI PIHLSTROM, dostal sa cez obranu Torpeda a Kasutina parádne oklamal. Asistencie: Brent Sopel, Sergej Zinovjev.

25:01
    Za nami je úvodná päťminútovka, tlak domáceho tímu stále graduje!

24:13
    Kasutin vyrazil puk po strele Slepyševa, aktívny Stepanov sa k dorážke nedostal.

23:03
    Avšak teraz bol Koňkov sám pred Vasilevským, brankár Ufy si postrážil tyč, kde hosťujúci útočník zakončoval.

22:40
    V druhej tretine je zatiaľ úporná snaha Ufy vyrovnať skóre. Novgorod stále odoláva.

21:43
    Tentokrát ale Kasutin vyrazil strelu Chlystova len pred seba a Záborský mohol doraziť puk do prázdnej brány. Nestalo sa!

21:25
    Kasutin bol pozorný a pri strele Višnevskeho od modrej čiary.

20:31
    Už v prvej minúte mal šancu Makarov, ale Kasutin sa stihol presunúť.

20:01

Za nami je prvá tretina. Už v druhej minúte sa počas početnej výhody dostali do vedenia hostia gólom Paršina po individuálnej akcii. Ufa mala dve presilovky, ale ani v jednú nedokázala využiť a tak odchádzajú do šatne spokojnejší hráči Novgorodu, ktorí vedú 0:1.

20:00

19:55
    Po strate puku sa dostávali do brejku hráči Ufy, ale ani z tejto situácie nič nevyťažili.

19:35
    V útoku do skúša ešte Sakari Salminen.

19:01
    Prebieha posledná minúta prvej tretiny.

18:37
    Hostia chcú túto tretinu dohrať bez inkasovaného gólu.

17:52
    Strela Bernackého od modrej nebola presná a bránu neohrozila.

17:25
    Paršin sa chcel opäť dostať do šance individuálne, ale rozhodca ho prerušil ofsajdovým verditkom.

16:57
    Teraz je to už Ufa, kto kombinuje v útočnom pásme.

16:20
    Torpedo sa po dlhom čase dostalo do tretiny Ufy, ale tá hostí nepustila k ohrozeniu Vasilevského.

15:01
    Prebieha už posledná päťminútovka prvej tretiny.

14:57
    Hostia sa ubránili aj druhej domácej presilovke.

13:53
    Veľká šanca! Zinovjev dostal puk na Tomáša Záborského, ktorý bol zoči voči Kasutinovi, ale ten nášho útočníka vychytal.

13:28
    Veľmi dobra defenzíva Novgorodu, Ufe sa stále nedarí usadiť v útoku.

13:05
    Torpedo okamžite vyhadzuje puk cez všetky čiary.

12:57
    Roman Koňkov dostáva 2 minúty za nebezpečnú hru vysokou hokejkou. Presilovka pre Ufu.

12:14
    Pihlström neprekvapil Kasutina strelou od mantinelu.

11:44
    Torpedo sa snažilo založiť akciu spoza bránky, ale prihrávka skončila len v strednom pásme, kde sa puku ujali domáci.

10:50
    V tejto fáze sa ani jeden z tímov nevie dostať k strele, hrá sa preažne v strednom pásme.

09:30
    Skóre sa tak po prvej presilovke Ufy nemení, Torpedo stále vedie 0:1.

09:19
    Hostia sú v plnom počte.

08:34
    Kolcov vyskúšal pozornosť Kasutina strelou z pravého kruhu.

08:05
    Ufa sa zatiaľ nevie usadiť v útočnom pásme, Novgorod sa slušne bráni.

07:19
    Torpedo dostáva trest za príliš veľa hráčov na ľade. Trest si odsedí Konkov.

07:05
    Pihlström sa dostal pred bránkou k puku, ale jeho strela mierila len mimo!

06:32
    Torpedo síce vyhralo buly ale Ufa sa veľmi rýchlo vrátila do ich pásma a teraz hosťujúci tím zamkla.

06:10
    Nasleduje komerčná prestávka.

06:07
    Dojem chcela zmeniť druhý formácia Ufa, ale ľahká strela Filatova nemohla priniesť vyrovnanie.

05:01
    Za nami je úvodná päťminútovka. Domáci majú problémy s hrou hostí.

04:53
    Brejk hostí! Paršín sa dostal na os klziska a nebezpečne vystrelil, Vasilevskij vyrazil s námahou mimo.

03:34
    Kasutin nakoniec nemusel zasahovať, keďže domáci Gluchin stratil tesne pre bránkou puk.

02:18
    Novgorod je po tomto góle aktívnejší a nepríjemne napadá domácu rozohrávku.

01:53
    Torpédo Novgorod dal gól!
    Hostia svoju presilovku veľmi rýchlo využívajú. DENIS PARŠIN sa zo stredného pásma prekľučkoval až do útočného a peknou strelo prekonal Vasilevského. Asistencie: Hietanen a Kasutin.

01:34
    Fín Pihlstrom dostáva za svoj útočný faul 2 minúty.

00:52
    Druhý útok Ufy už ale priniesol veľkú príležitosť Makarova, ktorý zakončil z prvej po prihrávke na pravý kruh,Kasutin vyrazil.

00:26
    Ako prvá zaútočila prvá formácia Ufy, ale v útočnom pásme nič s pukom nevymysleli.

00:10
    Ufa nastúpila v tradičnej zelenej kombinácii, hostia v bielom.

00:01

Do Ufy pricestovalo aj viacero fanúšikov Novgorodu.

Pred začiatkom nás čaká hymna Ruskej federácie.

HC Salavat Julajev Ufa: Vasilevskij (Volkov)- Višnevjskij, Sopel, Kulda, Babčuk, Zubarev, Kolcov, Isangulov, Gurkin- Chlystov, Zinovjev, Záborský- Hartikainen, Makarov, Filatov- Pihlström, Kajgorodov, Mirnov- Stepanov, Gluchov, Slepyšev

HC Torpedo Nižnij Novgorod: Kasutin (Gelašvili)- Bernackij, Hietanen, Chomickij, Valentenko, Grigorjev, Denisov, Osipov- Wolski, Salminen, Immonen- Galuzin, Skačkov, Krasnoslobodcev- Kolanos, Sentjurin, Paršin- Tverdochlebov, Konkov, Potapov, Badjukov

Rozhodca: Tsyplakov, Shchenyov- Mikhel, Shikhanov.

Prajem príjemné popoludnie všetkým fanúšikom tenistu. Dnes pokračuje Kontinentálna hokejová liga svojim ďalším kolom po olympíjskej prestávke. Moje meno je Martin Platko a ja vás budem sprevádzať zápasom medzi HC Salavatom Julajev Ufa a tímom HC Torpedo Nižnij Novgorod. Pôjde o súboj tabuľkových susedov v tabuľke Východnej konferencie. Oba tímy už majú istú účasť v playoff. Začiatok zápasu je naplánovaný na 14:00 SEČ. Pred úvodným buly si poďme predstaviť aktérov.

Domácim hokejistom vyšla veľmi dobre druhá časť základnej časti. Salavatu patrí v tabuľke Východnej konferencie 5.miesto so ziskom 86 bodov pri skóre 148:134. Na svojom konte majú 28 víťazstiev a 22 prehier. Z posledných piatich zápasov získali len 5 bodov za víťazstvo po predĺžení a víťazstvo v riadnom hracom čase. V poslednom kole pred prestávkou prehrali na ľade Novokuznecku 1:3. Počas prestávky v lige odohrali tri prípravné zápasy. V Davose vyhrali 2:1, v Nižnekamsku prehrali 2:5 a doma tohto istého súpera zdolali 1:0.

Hostia sú na tom ešte o niečo lepšie. Po zisku viacerých šikovných hráčov sa posunuli v tabuľke Východnej konferencie na 4.miesto so ziskom 87 bodov pri skóre 144:112. Z posledných piatich zápasov získali až 9 bodov. V poslednom ligovom kole prehrali na domácom ľade s Rigou 0:1 po samostatných nájazdoch. Počas prestávky Torpedo odohralo dva priateľské zápasy. Najprv prehral v Klotene 2:4 a potom zvíťazil na klzisku Rapperswilu 6:1.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 14:00.

Martin Platko

Góly a asistencie: 27. Pihlström (Sopel, Zinovjev), 62. Makarov (Hartikainen) – 2. Paršin (Hietanen, Kasutin)

Rozhodca: Tsyplakov, Shchenyov- Mikhel, Shikhanov