Metallurg Magnitogorsk – Viťaz 0:2 (kon.) | Ufa – Novgorod 2:1 (po pr.) | Čeljabinsk – D. Moskva 3:5 (kon.)
Kazaň – Nižnekamsk 7:3 (kon.) | Čerepovec – Jugra Chanty-Mansijsk 4:1 (kon.) | Jaroslavľ – Jekaterinburg 5:3 (kon.)
A. Mytišči – Barys 5:1 (kon.) | CSKA Moskva – S.Moskva 2:1 (kon.) | Petrohrad – Omsk 4:5 (po pr.)
HC Slovan – Dinamo Minsk 4:3 (1:0 po s.n.) | Riga – Záhreb 5:1 (kon.) | Lev – Doneck 4:1 (kon.)
Severstaľ Čerepovec
4:1 (1:0, 1:1, 2:0)
Jugra Chanty-Mansijsk
Streda 26.02.2014, 16:00KHL

Domáci hokejisti v tretej tretine potvrdili prevahu, ktorú mali po väčšinu zápasu a dvoma gólmi spečatili dôležitú výhru v pomere 4:1. Zostávajú tak v hre o play off. To Jugra Chanty-Mansijsk už sa môže s vyraďovacími bojmi v tohtoročnej sezóne rozlúčiť. Dnes prišiel celok Východnej konferencie aj o teoretickú šancu na postup. (19:52:15)

60:00

59:56
    Severstal Čerepovec dal gól!
    Ešte jeden gól pre domáci celok. Berdnikov ihneď po vyhratom vhadzovaní našiel v medzikruží stojaceho ANTOLIA NIKONCEVA, ktorý nekompromisnou strelou prekvapil Kuznetsova, ktorý dnes inkasoval štvrtýkrát. Asistencie: Vadim Berdnikov.

59:53
    Buljanskij i Mons už sedia na trestnej lavici ukľudniť situáciu.

59:33
    Pre zmenu zakázané uvoľnenie domácich.

59:32
    Ofsjad hostí.

59:43
    Kazakovcev bekhendom preveril pozornosť Kuznetsova.

58:00
    Nikoncev vypálil od modrej, Kuznetsov skryl jeho strelu v lapačke a snažil sa rýchlo rozohrať, rozhodca však veľmi rýchlo prerušil hru.

57:00
    Kručinin sa odhodlal k samostatnej akcii, prenikol do útočného pásma, kde bekhendovou strelou vyskúšal Štepánka.

56:20
    Presilovka nič nepriniesla, hostia v plnom počte.

55:20
    Domácim vyhovuje súčasný stav a tak miesto toho, aby riskovali nejakú riskantnú rozohrávku, drží puk v obrannom pásme.

54:20
    Dve minúty za držanie dostal Andrej Šefer a Čerepovec môže v početnej výhode poistiť výhru.

53:30
    Buljanskij sa v tiesni pokúsil prekvapiť Štepánka strelou z otočky. Český brankár dnes pôsobí veľmi pokojným dojmom a so strelou nemal najmenší problém.

51:41
    Andersen vypálil delovku od modrej, Kuznetsova zasahuje včas.

51:10
    Hra sa v posledných minútach upokojila. Domáci zatiaľ majú zápas plne pod kontrolou.

49:50
    V ofsajde sa ocitol Monachov a rozhodca prerušuje hru.

49:00
    Hostia kombinovali v útoku, ale za celú presilovku si žiadnu vážnejšiu šancu nevytvorili.

47:11
    Severstal bude hrať oslabenie, Jevsejenkov vyhodil puk z obranného pásma do hľadiska a dvojminútový trest ho neminie.

46:01
    Domáci vedú o dva góly. Po sérii prihrávok na jeden dotyk pálil do odkrytej brány PAVEL ČERNOV, ktorý sa dnes triafa už druhýkrát. Asistencie: Jevgenij Mons

Jakub Mitter

Góly a asistencie: 8. Černov (Videll, Mons), 33. Nikoncev (Dedunov, Berdnikov), 47. Černov (Mons), 60. Nikoncev (Berdnikov) – 21. Smoleňák (Bulanskij, Putilov)

Severstaľ Čerepovec: Štepánek (Trjaničev) – Andersen, Laakso, Čáslava, Kiselevič, Stasenko, Jevsejenkov, Kalašnikov – Nikontsev, Berdnikov, Stoljarov – Videll, Mons, Černov – Kazakovcev, Kovyršin, Bučnevič – Gogoljev, Monachov, Dedunov
    Jugra Chanty-Mansijsk: Kuznetsov (Kukin) – Melart, Starosta, Šefer, Sokolov, Putilov, Švidenko, Chvostov, Djakov – Buljanskij, Žukov, Smoleňák – Sitnikov, Magogin, Knjazev – Tochitsky, Kručinin, Gusev – Jatsenko, Nikolajev, Savinainen