Mladá Boleslav – Motor ČB 4:3 (1:0 po s.n.) | Most – Třebíč 2:8 (kon.) | Jihlava – Kadaň 1:0 (kon.)
Ústí n/L – Havlíčkův Brod 3:2 (kon.) | Beroun – Litoměřice 3:0 (kon.)
HC Dukla Jihlava
1:0 (1:0, 0:0, 0:0)
SK Kadaň
cz Pondelok 10.02.2014, 17:30 • Horácký zimní stadion, Jihlava • 1. liga (ČR)

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Přeji krásný večer z Horáckého zimního stadionu v Jihlavě, kde se odehraje zápas 50. kola první ligy. Místní HC Dukla Jihlava vyzve před vlastními fanoušky Sportovní klub Kadaň, takže pro Vás připravíme tradiční textový přenos, který začne v 17:30. Utkáním Vás bude provázet Jan Šlapáček.

Dukla Jihlava se v tabulce nachází na třetím místě, když má na svém kontě třiadevadesát bodů. To znamená, že se jihlavský celek už nemůže dostat na druhou příčku, jelikož Olomouc má jedenáct bodů více. Jihlavu musí spíše zajímat čtvrtý Havlíčkův Brod, který je za Duklou o pouhé čtyři body. Dnes má Dukla šanci přerušit sérii dvou, když hraje proti celku ze spodních pater tabulky. Určitě by se svěřencům Petra Vlka vítězství hodilo, protože do play-off zbývají pouhé tři zápasy a kabina by se ráda dostala na vítěznou vlnu.

Sportovní klub Kadaň

Kadaň se momentálně nachází na jedenácté příčce, když doposud vybojovala sedmapadesát bodů. Hokejisté Kadaně tedy nemají šanci na postup do play-off, ale každý bod se jim hodí, aby se vyhnuli baráži, která by jim v případě častých nezdarů mohla hrozit. V posledních zápasech ale hraje Kadaň ve velmi dobré formě, když v posledním utkání porazila Beroun na vlastním ledě vysoko 5:0. Uvidíme, jaký výsledek si odveze Kadaň z Jihlavy.

Vzájemné zápasy v letošní sezóně

6. kolo: SK Kadaň – HC Dukla Jihlava – 1:2sn

24. kolo: HC Dukla Jihlava – SK Kadaň – 6:2

37. kolo: SK Kadaň – HC Dukla Jihlava – 3:1

HC Dukla Jihlava: Rittich (Sáblík) – Tobola, Mocek, Jaroš, Urbanec, Čáp, Půža, Štebih – Jícha, Pěška, Hubáček, Přidal, Březina, Střecha, Haluza, Kuřítko, Seman, Prokš, Štěpánek, Důras

Sportovní klub Kadaň: Strmeň (Kaššák) – Opalek, Mazanec, Trefný, Szakál, Dobrovolný, Prošek, Pavlas – Chrpa, Ton, Jíra, Hromas, Hammerbauer, Kůs, Novák, Charousek, Gajovský, Chlouba, Hanták, Račuk, Hlava

Rozhodčí: Blecha – Klein, Toman.

Hokejisté Kadaně již krouží po ledové ploše.

Na ledovou plochu už vstupují i domácí.

00:01

0:05
    Hubáček vyhrál úvodní vhazování zápasu.

0:14
    Neuplynula však dlouhá doba a z pravého kruhu střílel na Ritticha Jíra. Jihlavský brankář si připisuje první úspěšný zákrok.

0:52
    Kadaň vstoupila do utkání velmi aktivně a zakládá další útok.

1:18
    Ve středním pásmu se ale ke kotouči dostali domácí a toho se pokoušel využít po pravé straně Prokš, který se natlačil do zakončení z pravého kruhu, jímž však branku neohrozil.

1:42
    Hammerbauer se dostal s kotoučem za branku Ritticha, ale tam si ho domácí obránci velmi dobře rozebrali a kotouč mu vzali.

2:35
    Hubáček a Střecha kombinovali v útočném pásmu, ale pouze okolo mantinelů a střela na branku z toho nebyla.

3:08
    Kuřítko se dostal za hostující obrana a toho zahákoval Opalek. Dukla bude hrát přesilovou hru.

3:36
    Domácím se zatím v přesilové hře nedaří, když se nedokáží dostat do útočného pásma.

4:12
    Kadaň zatím hraje v oslabení velmi dobře, Strmeň ještě nemusel zasahovat.

4:50
    A zřejmě nějaký čas ještě zasahovat nebude, kotouč je za brankou Ritticha.

5:07
    Přidal se prokličkoval z pravé strany před branku, odkud poslal kotouč do hrudi připraveného Strmeně.

5:08

5:35
    Kadaň mohla jít do vedení. Domácím obráncům ujel Gajovský, jenž proti Rittichovi zvolil kličku do bekhendu, po které poslal kotouč pouze do levého betonu brankáře Jihlavy.

5:52
    Po střele od modré čáry Rittich přerušuje hru, když dokázal zlikvidovat tečovaný pokus.

6:39
    Dukla se po špatné přesilové hře dostává pod tlak, když hlavně její kombinace jsou velmi nepřesné a hostí sbírají kotouče ve středním pásmu.

7:13
    Útočnou akci Kadaně zastavilo postavení mimo hru. Oba celky do hry posílají čerstvé hráče.

8:28
    Z levého kruhu se do kotouče opřel Chrpa, který prověřil pozornost Ritticha.

9:04
    Po levém křídle se dostal do útočného pásma Prokš, jenž se pokoušel najít před brankou volného Semana. Útočník Jihlavy však na kotouč nedosáhl.

9:54
    Zatím se hraje vyrovnané utkání na obě strany.

10:42
    Do slibné šance si sjel při přečíslení dva na jednoho Urbanec, který si zpracoval přihrávku od svého spoluhráče a pohotovou střelou poslal kotouč do ramene Strmeně.

11:38
    Ke střele přes obránce se dostal Hammerbauer, ale Rittich dokázal jeho střelu na poslední chvíli vyrazit nad branku.

12:18
    Kadaň si zahraje přesilovou hru. Za nedovolení bránění je vyloučen na 2 minuty Jaroš.

12:30
    Hosté se usadili v útočném pásmu.

12:42
    Od modré čáry vystřelil Pavlas, ale Rittich dokázal tento pokus betonem vyrazit.

13:02
    Kadaň stále zůstává v útočném pásmu, domácí se nemohou dostat ke kotouči.

13:21
    Až nyní se Jihlava osvobozuje a bránící čtveřice prchá na střídačku.

13:51
    Hosté se po nepřesné kombinaci sami vyhnali z útočného pásma a musí tak znovu zakládat útok od vlastní branky.

14:18

14:28
    Rittich raději podržel nahozený kotouč ve své lapačce a přerušil hru.

15:09
    Z levého kruhu vystřelil příklepem Chrpa, který poslal kotouč nad horní tyčku.

16:15
    Domácím se dnes vůbec nedaří přechod přes střední pásmo a Strmeň zatím nemusel vážněji zasahovat.

17:04
    Tentokrát již musel být Strmeň plně připraven, když se mezi kruhy dostal ke kotouči Seman, jenž střelou po ledě trefil jen betony připraveného brankáře hostí.

17:29
    Dukla právě vstřelila branku!
    Dukla se dostává do vedení. Na modré čáře si řekl o kotouč PATRIK URBANEC, který střelou zápěstím poslal kotouč k pravé tyči. Strmeň si sice na kotouč sáhl, ale ten mu vypadl z lapačky za brankovou čáru. Asistence: Michal Důras.

18:02
    Duklu vstřelená branka nakopla, když mohl vedení navýšit střelou z velké blízkosti Přidal. Strmeň však byl tentokrát bezchybný.

18:15
    Dukla bude hrát přesilovou hru. Za držení je vyloučen na 2 minuty Trefný.

18:42
    Kadaň se dokázala dostat ke kotouči a ten končí u Ritticha.

19:08
    Až nyní se dokázali domácí usadit v útočném pásmu.

19:26
    Střela na branku však nepřišla, jelikož se ke kotouč dokázal dostat Gajovský, jenž kotouč vyvezl až do útočného pásma.

19:54
    Ani tato přesilová hra se Dukle vůbec nedaří.

20:00

První třetina je minulostí. Do vedení se v ní dostala domácí Dukla, za kterou se dokázal prosadit v 18. minutě Urbanec. Rozhodně ale sledujeme velmi vyrovnané utkání, ve kterém byli chvílemi aktivnější hosté. Rittich je dnes zatím bezchybný.

Druhá třetina začne přibližně v 18:19.

20:01

20:15

20:43
    Kadaň se dopouští zakázaného uvolnění.

21:30
    Prokš se dostal ke kotouči na vrcholu pravého kruhu a pokusil se najít před brankou Semana, kterému v dobré pozici kotouč přeskočil hůl.

22:48
    Od modré čáry se tvrdě do kotouče opřel Račuk, jenž prověřil pozornost Ritticha.

23:32
    Úvod druhé třetiny je plný nepřesností. Ani jeden z týmů se nedokáže dostat do zakončení.

24:13
    Seman se chtěl obtočit okolo branky Strmeně a poslat kotouč k levé tyči, ale brankář Kadaně dokázal kotouč na poslední chvíli vyrazit.

25:03
    Nepřesné založení útoku ze strany Jihlavy končí zakázaným uvolněním.

25:49
    Hosté přidala v napadání a snaží se prolomit obranu Jihlavy, ale zatím bez úspěchu.

26:34
    Od modré čáry nahodil kotouč na branku Szakál, ale Rittich byl pozorný a pokus hostující obránce vyrazil.

26:58
    Szakál se dostal k další střele, ale tentokrát se mu nepodařilo trefit branku. Kadaň je však natlačená v útočném pásmu.

27:42
    Chrpa se uvolnil na levém křídle a posílal kotouč před branku Ritticha, kde se ke kusu černé gumy dokázal dostat Půža.

28:37
    Z levého kruhu vystřelil přes obránce Hromas, jehož pokus dokázal Rittich levým betonem vyrazit.

29:11
    Dukla mohla vyhrávat o dvě branky. Při situaci dva na dva našel z levé strany Seman mezi kruhy úplně volného Prokše, který střelou bez přípravy poslal kotouč do vyrážečky přesouvajícího se Strmeně.

29:45
    Mockova střela od modré čáry byla hostující obranou zablokována.

30:29
    Z levé strany se ke střele dostal znovu Mocek, ale tentokrát jeho pokus zastavil Strmeň.

31:30
    Z mezikruží se dostal ke střele Račuk, ale Rittich dokázal betony tuto kvalitní střelu zastavit.

31:45
    Kadaň si zahraje přesilovou hru. Za krosček je vyloučen na 2 minuty Urbanec.

32:20
    Kadaň se usadila v útočném pásmu, ale zatím branku jihlavského brankáře neohrozila.

32:59
    Od modré čáry vystřelil razantně Prošek, ale jeho pokus skončil na připraveném Rittichovi.

33:26
    Dukla se po delší době osvobozuje. Kotouč je za brankou Kadaně.

33:45

34:20
    Ke dvěma střeleckým pokusům se dostal Urbanec, ale Strmeň si obě střely pohlídal.

34:32
    Kadaň bude hrát další přesilovou hru. Za pád pod nohy je na 2 minuty vyloučen Čáp.

35:00
    Kadani se v této přesilové hře nedaří dostat do útočného pásma.

35:32
    V oslabení se dostal ke střele z levého kruhu Štěpánek, ale Strmeň kotouč zastavil a rychle rozehrál.

36:12
    Domácí hrají toto oslabení na výbornou. Z pravého kruhu vystřelil Seman, ale hostující brankář si s tímto pokusem opět poradil.

36:20
    Kadani se tato přesilová hra vůbec nevyvedla.

36:32

37:02
    Od modré čáry se pokusil Ritticha překvapit Opalek, ale střela skončila po teči jednoho z jeho spoluhráčů vedle branky.

38:42
    Jihlava v závěru druhé třetiny kombinuje v útočném pásmu a snaží se přidat druhou branku.

39:26
    Domácí se stále drží na dostřel branky Strmeně, který zatím nemusel zasahovat.

39:38
    Dukla si zahraje přesilovou hru. Za vražení na hrazení je vyloučen na 2 minuty Mazanec.

39:55
    Od modré čáry se do kotouče opřel Urbanec, který donutil Strmeně k zákroku.

40:00

Druhá třetina nám změnu skóre nepřinesla. Hra v ní byla opět vyrovnaná, když se hokejisté obou celků dostávali do šancí velmi obtížně. Dukla tedy vede po druhé třetině 1:0 a má blíže k vítězství. Kadaň se však zcela určitě pokusí s utkáním něco udělat.

Třetí třetina začne přibližně v 19:05.

40:01

40:15
    Jihlava začíná třetí třetinu v početní výhodě.

40:45
    Zatím se však domácí nedokázali usadit v útočném pásmu.

41:13
    Ke střele přes obránce se dostal Prokš, jenž trefil právě onoho bránícího hráče, od kterého se kotouč odrazil do ochranné sítě.

41:35
    Strmeň zalehl nahozený kotouč ze středního pásma a přerušil hru.

41:38

42:20
    Z levého kruhu nebezpečně vystřelil Kuřítko, když si Strmeň nebyl jistý, zda dokázal udržet kotouč před brankovou čárou.

43:13
    Dukla je na začátku třetí třetiny aktivnějším týmem a snaží se přidat druhou branku.

43:20
    Z vrcholu levého kruhu chtěl přes obránce vystřelit Haluza, ale kotouč mu při střele sklouzl z hole a skončil v rohu kluziště.

44:55
    Od modré čáry se dostal na druhé straně ke střele Prošek, ale Rittich dokázal jeho střelu bez problémů vyrazit.

45:42
    Hubáček dobře operoval v útočném pásmu, když vybojoval kotouč na levém kruhu a sám vystřelil. Nakonec ale jen vedle branky.

46:38
    Kadaň dokázala nyní dostat domácí pod tlak. Ti se osvobozují za cenu zakázané uvolnění.

47:08
    Hosté ačkoliv dlouho pobývali v útočném pásmu, tak se k přímé střele na branku nedostali. Ke kotouči se dostali domácí.

48:03
    Dukla v útočném pásmu dlouho nepobyla a už se zase musela bránit. Od modré čáry dokonce vystřelil Trefný, ale jeho slabý pokus nebyl pro Ritticha problémem.

48:42
    Z velkého úhlu nahodil kotouč na branku Pavlas, ale pokus byl sražen mimo tři tyče.

49:02
    Branka Ritticha opustila své postavení. Hra je přerušena.

Dnešní utkání sleduje 1018 diváků.

50:04
    Z jihlavský tribun se začíná ozývat chvílemi pískot. Kadaň v posledních střídáních domácí přehrává a snaží se vyrovnat.

50:04
    Hra je opět kvůli posunuté brance Ritticha přerušena.

50:58
    O individuální průnik se pokoušel Důras, ale do zakončení se nakonec dostat nedokázal, když v útočném pásmu přišel o kotouč.

52:03
    Domácí se dostal do přečíslení tři na jednoho, ale Štěpánek nepřesnou přihrávkou před branku celou situaci ukončil.

52:58
    Na modré čáře zachytil kotouč Urbanec a ihned ho poslal na branku Kadaně, k níž kus černé gumy nedoletěl.

53:47
    Střelou přes obránce se pokoušel z vrcholu levého kruhu prosadit Račuk, ale jeden z bránicích hráčů tento pokus srazil do ochranné sítě.

54:18
    Hokejisté Kadaně mírně přitvrdili a snaží se dostávat jihlavské hráče pod tlak. Zatím se jim to daří, když se domácí nemohou dostat z obranné pásma.

55:20
    Jihlava se zatím úspěšně brání zvýšené aktivitě hostí.

56:36
    Jíra našel z levé strany na modré čáře ke střele připraveného Trefného, který střelou bez přípravy trefil jednoho z bránicích hráčů.

57:27
    Rittich kryje další střelu od modré čáry a drží svůj tým nad vodou.

58:02
    Kadani se čas na vyrovnání velmi rychle krátí.

58:55
    Tak teď měl Rittich velké štěstí. K odraženému kotouči se dostal těsně před brankovištěm Račuk, kterému se ve velké rychlosti nepodařilo trefit branku, když poslal kotouč do boční sítě.

59:25
    Špatné založené útoku ze strany Jihlavy končí zakázaným uvolnění. Toto byla taktická chyba domácích, když mohli zdržet čas v útočném pásmu. Takhle se hra přesouvá před Ritticha.

59:25
    Oddechový čas pro hosty.

59:25
    Kadaň to zkouší v šesti! Strmeň je pouze na střídačce.

59:33
    Račuk se pokoušel nahodit kotouč před branku, ale Rittich jej vyrazil do rohu kluziště.

59:55
    Rittich během krátké chvíle předvedl minimálně pět zákroků, kdy hosté vytvořili silný závar před brankou. Následně byla posunuta branka Ritticha a hra je přerušena.

59:58
    Kotouč je v rohu kluziště. Dukla dnes zvítězí.

60:00

Dnešní utkání končí fotbalovým výsledkem 1:0, když o vítězství Dukly Jihlava nad Kadaní rozhodla branka z 18. minuty, kterou vstřelil od modré čáry Patrik Urbanec. Dukla si tedy z dnešního utkání odnáší tři body.

Tímto se s Vámi loučím a přeji hezký zbytek večera. (19:40:42)