Mladá Boleslav – Motor ČB 4:3 (1:0 po s.n.) | Most – Třebíč 2:8 (kon.) | Jihlava – Kadaň 1:0 (kon.)
Ústí n/L – Havlíčkův Brod 3:2 (kon.) | Beroun – Litoměřice 3:0 (kon.)
HC Slovan Ústí nad Labem
3:2 (1:0, 1:1, 1:1)
BK Havlíčkův Brod
cz Pondelok 10.02.2014, 18:00 • Zlatopramen Arena, Masarykova 232, Ústí nad Labem-Bukov; kapacita: 6 500 diváků • 1. liga (ČR)

Ústí nad Labem – V utkání 50. kola I. hokejové ligy ČR hostil Slovan Havlíčkův Brod. Do zápasu vstoupili lépe Lvi, kteří v desáté minutě otevřeli skóre zásluhou Jakuba Pořického v početní převaze. V devětadvacáté minutě opět v přesilové hře vyrovnal Ladislav Gengel. Za Ústí nad Labem se následně v závěru druhé části prosadil Tomáš Vávra, na začátku třetího dějství vyrovnal opět Ladislav Gengel. Rozhodující trefu přidal do sítě Rebelů v šestapadesáté minutě Jaroslav Roubík, jenž byl vyhlášen za domácí nejlepším hráčem střetnutí.

Z Ústí nad Labem je to ode mě pro dnešek vše, těším se na počtenou opět někdy příště. Zdeněk Kamínek ml. (20:25:39)

Zápasové shrnutí:

Branky a nahrávky:
    10. Pořický (Sklenička, Přeučil), 39. Vávra (Hanzl, Videlka), 56. Roubík (Rod, Baránek) – 29. Gengel (Endál, Číp), 41. Gengel (Endál).
    Ofsajdy: 3:3.
    Vyhraná vhazování: 41:29 (13:5, 14:13, 14:11).
    Nejlepší hráči: Jaroslav Roubík – Lukáš Klimeš.

Nejlepší hráči:

HC Slovan Ústečtí Lvi:
    Jaroslav Roubík (1+0)
    HC Rebel Havlíčkův Brod: Lukáš Klimeš

60:00

59:50
    Ústečtí se brání zuby nehty, tlak hostů sílí.

59:23
    Endál vystřelil do ochranné sítě, buly ve střední třetině. Rebelové pokračují v power-play!

59:05

59:00
    Hosté se už začali radovat, Endálovi ale Dlouhý za vteřinu dvanáct doslova sebral kotouč z hole.

58:51
    Hosté bez brankáře!

58:51
    Poměr sil na ledě se srovná. Martin Baránek (UNL) míří na trestnou lavici na dvě minuty za držení hole.

57:05
    Jakub Kadlec (HBR) oslabí svůj tým, neboť si musí jít odsedět menší trest za vysokou hůl.

Celkem TM v letošním ročníku: 8.
    Vyloučení celkem v zápase: 5:3.

56:50
    Přeučil z bezprostřední blízkosti minul.

56:00
    Drtina nemířil přesně.

55:05
    Ústečtí Lvi právě vstřelili branku!
    K odraženému touši v mezikruží se jako první dostal JAROSLAV ROUBÍK (20+18), jenž střelou pod lapačkou vrací Slovanu vedení. Asistence: Tomáš Rod (6+17), Martin Baránek (6+14).

54:33
    Obecenstvo Zlatopramen Areny postrádá šance, je tu další postavení mimo hru v podání domácích (na ofsajdy 3:3).

Dnešní utkání sleduje 468 diváků.

53:29
    Další menší pěstní souboj před Klimešem, oba hříšnici zůstanou opět bez potrestání.

51:55
    Hraje se opatrný hokej z obou stran.

50:29
    Závar před Dlouhým, ústecký brankář pozorný.

49:26
    Ofsajd Rebelů (na ofsajdy 2:3).

49:16
    Zakázané uvolnění Havlíčkova Brodu (na icingy 5:10). Komerční přestávka.

43:59
    Vávra si v oslabení vynutil střelou z levého kruhu útočné pásmo.

43:30
    Zbyněk Sklenička (UNL) inkasoval dvouminutový trest za faul kolenem.

Celkem TM v letošním ročníku: 81.
    Vyloučení celkem v zápase: 5:2.

43:03
    Sklenička vyhazuje na páté zakázané uvolnění Lvů (na icingy 5:9).

42:52
    Stav postavení mimo hru vyrovnán, ofsajd hostů (na ofsajdy 2:2).

42:34
    Zakázané uvolnění Havlíčkova Brodu (na icingy 4:9).

Havlíčkův Brod právě vstřelil branku!
    Přečíslení dva na jednoho hosté trestají! Lukáš Endál (6+10; dnes 0+2) předal v protiútoku touš LADISLAVU GENGELOVI (3+3; dnes 2+0), který se do odkryté branky nemýlil. Asistence: Lukáš Endál (6+10; dnes 0+2).

40:23
    Zakázané uvolnění v podání Havlíčkova Brodu (na icingy 3:8).

40:01
    Na zahajovacím vhazování třetí části uspěli Rebelové.

40:01

Ve druhé části zhlédli diváci po jedné brance na každé straně. Nejprve se v početní převaze podařilo vyrovnat Ladislavu Gengelovi, v závěru druhé třetiny vrátil vedení domácímu celku přesnou ranou Tomáš Vávra. Hosté mají na zvrat zápasu dvacet minut.

Vyhraná vhazování: 14:13.

Další třetina začne přibližně v 19:39 h.

40:00

39:57
    Karol Korim odjíždí na střídačku bez helmy po svých.

39:57
    V kruhu pro vhazování zůstal ležet Korim, hra přerušena.

39:53
    Zakázané uvolnění Rebelů (na icingy 3:7).

38:36
    Gól do šatny! Martin Hanzl (3+10) adresoval zpoza branky přesnou přihrávku TOMÁŠI VÁVROVI (11+5), který prostřelil Lukáše Klimeše. Asistence: Martin Hanzl (3+10), David Videlka (0+1).

37:35

36:50
    Hosté vyhazují.

36:12
    Kadlec si počínal v souboji s Roubíkem v pravém kruhu na hranici pravidel, rozhodčí nechává zákrok pravého křídelního útočníka hostů bez odpískání.

35:35
    Druhá početní výhoda pro Ústí nad Labem v dnešním utkání. Jan Milfait (HBR) obdržel menší trest za držení protihráče.

Celkem TM v letošním ročníku: 16.
    Vyloučení celkem v zápase: 4:2.

36:25
    Další zakázané uvolnění Havlíčkova Brodu v krátkém časovém sledu (na icingy 3:6).

35:16
    Rebelové se osvobozují za cenu icingu (na icingy 3:5).

34:55
    Hraje se opatrný hokej bez větších šancí.

33:45
    Gengel zleva prověřil pozornost Dlouhého.

33:23
    Hra přerušena zásahem Klimeše, který si vyžádal přerušení kvůli dovezení nové hole.

33:08
    Klimeš zlomil brankářskou hůl, Sedlák vypůjčil kolegovi z brankoviště svoji.

32:23
    Čárový rozhodčí brzdí ofenzivní akci Lvů, postavení mimo hru (na ofsajdy 2:0). Komerční přestávka.

31:58
    Sedlák z dálky nevystřelil podle svých představ.

31:02
    Menší bitka před Klimešem, vylučovat se nebude.

30:09
    Těsný icing Slovanu (na icingy 3:4).

29:06
    Domácí se osvobozují za cenu zakázaného uvolnění (na icingy 2:4).

28:17
    Využitá přesilovka! K odraženému kotouči v předbrankovém prostoru se nejrychleji dostal LADISLAV GENGEL (2+3), jenž puk dorazil za bezmocného Jana Dlouhého. Asistence: Lukáš Endál (6+9), Radek Číp (5+4).

27:55
    Ústečtí se dostali v oslabení do útočné třetiny.

26:58
    Dvouminutová přesilovka ve prospěch hostů. Václav Meidl (UNL) vyloučen na dvě minuty za držení protihráče. Komerční přestávka.

Vyloučení celkem v zápase: 4:1.

25:30
    Hraje se bez větších brankových příležitostí.

24:40
    Baránek zahlédl v prostoru mezi kruhy volného Roda, který přestřelil.

24:26
    Icing pro změnu v podání Havlíčkova Brodu (na icingy 1:4).

23:52
    Zakázané uvolnění Slovanu (na icingy 1:3).

23:39

23:01
    Drtinova dělovka od hranice ofenzivního pásma nenadělala hájci domácí svatyně problémy.

22:40
    Hosté se usadili v útočném pásmu.

21:39
    Přesilová hra pro Havlíčkův Brod. Vlastimil Dostálek (UNL) míří za katr na dvě minuty za vražení na hrazení.

Celkem TM v letošním ročníku: 18.
    Vyloučení celkem v zápase: 3:1.

20:28
    Závar před Dlouhým, gólman Slovanu s přehledem zasahuje.

20:01
    Na zahajovacím vhazováním druhé části úspěšnější Rebelové.

20:01

Úvodní dvacetiminutovka vyzněla lépe pro Ústecké Lvy. Gólový účet zápasu otevřel v desáté minutě v přesilové hře Jakub Pořický, za hosty mohl v závěru dvanácté minuty vyrovnat Petr Polodna. Naopak navýšit vedení mohl v osmnácté minutě Jaroslav Roubík, jenž ale přečíslení gólem nezakončil. Do šaten za stavu 1:0 odchází šťastnější hokejisté Slovanu.

Vyhraná vhazování: 13:5.

Další třetina začne přibližně v 18:47 h.

20:00

19:36
    Úvodní část se dohrává v útočném pásmu Lvů.

18:08
    Zakázané uvolnění Rebelů (na icingy 0:3).

17:56
    Přečíslení tři na dva v podání domácích gólem nekončí. Puk putoval po ose Martin Baránek, Tomáš Rod, Jaroslav Roubík, přičemž posledně jmenovaný svatyni Lukáše Klimeše z bezprostřední blízkosti netrefil.

17:48

17:20
    Ústečtí i v oslabení aktivně napadají rozehrávku soupeře.

16:47
    Stach nalezl zpoza branky v mezikruží volného Kadlece, který si na domácího maskovaného muže nepřišel.

15:48
    Dvouminutová početní výhoda pro svěřence Jiřího Mičky a Richarda Cachnína. Kamil Černý (UNL) si musí jít odpykat menší trest za podražení.

Celkem TM v letošním ročníku: 36.
    Vyloučení celkem v zápase: 2:1.

15:17
    Křižná přihrávka Brože neprošla přes bránící hráče hostů.

14:13
    Grinovo nahození ze středové čáry Klimeš chytá.

13:40
    Stachova střela končí v náruči Dlouhého. Komerční pauza.

12:00
    Jakub Grin při pokusu o střelu na hranici ofenzivního pásma upadl, kotouče se zmocnil Petr Polodna, jenž mířil proti Janu Dlouhému. Na poslední chvíli zasáhl Zbyněk Sklenička, který zblokoval dělovku havlíčkobrodského hráče z ofenzivy do ochranné sítě.

11:25
    Roubík zleva minul.

10:50
    Hokejisté Ústí nad Labem pokračují v tlaku.

09:32
    Bleskurychle využitá přesilovka! Petr Přeučil (12+14) uspěl na buly v útočné třetině, touš se následně dostal k modré čáře ke Zbyňku Skleničkovi (1+24). Jedovku ústeckého kapitána následně usměrnil za záda Lukáše Klimeše JAKUB POŘICKÝ (7+2). Asistence: Zbyněk Sklenička (1+24), Petr Přeučil (12+14).

09:25
    Přesilová hra pro změnu pro Ústecké Lvy. Lukáš Endál (HBR) inkasoval dvě minuty za sekání.

Celkem TM v letošním ročníku: 24.
    Vyloučení celkem v zápase: 1:1.

08:50

08:25
    Ústečtí se znovu osvobozují za cenu vyhození.

07:28
    Slovanu se podařilo vyhodit kotouč k brance Klimeše.

07:15
    Hosté kombinují za brankou Dlouhého.

06:50
    Početní výhoda pro Rebely. Tomáš Rod (UNL) obdržel menší trest za podražení.

Celkem TM v letošním ročníku: 20.
    Vyloučení celkem v zápase: 1:0.

06:31
    Endál z bezprostřední blízkosti nemířil přesně.

06:22
    Puk skončil mimo hřiště, na programu je komerční přestávka.

05:12
    Od hranice ofenzivního pásma pálil Grin, následná dorážka Dostálka se neujala.

05:05
    Havlíčkův Brod vyhazuje na icing (na icingy 0:2).

04:59
    Postavení mimo hru Ústeckých Lvů (na ofsajdy 1:0).

04:02
    Kadlecova rána minula cíl.

03:35
    Propagační střela Polodny nenadělala Dlouhému potíže.

02:20
    Ze závaru před hostující svatyní Dostálek s Kuchynkou nic nevytěžili.

01:55
    Po vyhraném vhazování pálil od útočné modré čáry do výstroje Klimeše obránce Sklenička.

01:50
    Zakázané uvolnění Rebelů (na icingy 0:1).

01:37
    Kadlec z pravého kruhu přestřelil.

01:17
    Začátek zápasu se nese v poklidném duchu.

00:58
    Vobořil zakládá zpoza vlastní branky ofenzivní akci.

00:01
    Na úvodním vhazování uspěli hosté.

00:01

V brankovišti týmů na začátku stanou:

Jan Dlouhý (21 zápas: 6 výher, 15 proher; 63 obdržené branky; 1 shut-out; průměrná procentuální úspěšnost zákroků 90,79 %; průměr obdržených gólů na zápas 3,30);

HC Rebel Havlíčkův Brod: Lukáš Klimeš (v NOEN extralize juniorů za Kometu Brno: 27 zápasů: 18 výher, 9 proher; 50 obdržených branek; 1 shut-out; průměrná procentuální úspěšnost zákroků 95,30 %; průměr obdržených gólů na zápas 1,94; premiéra v havlíčkobrodském dresu).

Ústečtí nastoupí v dresech žlutomodrých, hosté volí červenobílou kombinaci dresů.

Celá jména sudích:

Hlavní rozhodčí:
    Pavel Würtherle.
    Čároví rozhodčí: Václav Beneš, Jan Krátký.

HC Slovan Ústečtí Lvi: J. Dlouhý (Petrásek) – Grin, Z. Sklenička, Vl. Brož, Vobořil, K. Černý, Smetana, Vaněk – P. Přeučil, V. Meidl, Pořický – Baránek, Roubík, Rod – Videlka, M. Hanzl, Vávra – Dostálek, D. Merta, Kuchynka. Trenéři: Milan Skrbek, Tomáš Mareš.

HC Rebel Havlíčkův Brod: Klimeš (Opršal) – L. Vágner, M. Vágner, Zítka, Zdráhal, Semrád, Korim, M. Drtina, J. Sedlák – L. Endál, Gengel, Číp – Valášek, P. Polodna, Milfait – Jakub Kadlec, Stach, Maliník – Š. Štěpánek, Chlubna, Šesták. Trenéři: Jiří Mička, Richard Cachnín.

Podrobné statistiky
    aneb Slovan versus Rebelové pod lupou:

Průměrně vyslaných střel za zápas:
    31:31.
    Góly v přesilovkách: 28:29.
    Využití přesilových her: 16,37 %:14,50 %.

5:2 (1:0, 3:2, 1:0)
    Branky a nahrávky: 3. Chmelíř (Ondřej, Kuchejda), 31. Chmelíř (Kuchejda, Ondřej), 34. Vaniš (Ferebauer, Chmelíř), 39. Pajič (Daniel Boháč, Kotalík), 60. Daniel Boháč (Kotalík) – 35. Roubík (Baránek), 40. Dostálek (M. Hanzl).

7:1 (2:0, 4:0, 1:1)
    Branky a nahrávky: 7. Dvořáček (Stach, Maliník), 15. Korím (Maliník, Stach), 21. Jank (M. Vágner, L. Endál), 24. Rousek (Švihálek), 26. Stach (Korím, Maliník), 31. Číp (Rousek, Dvořáček), 50. Dvořáček (Maliník) – 44. Strejček (Kafan).

Letošní bilance obou týmů v I. hokejové lize ČR:

49 zápasů: 15 výher, 4 výhry po základní hrací době, 3 prohry po základní hrací době, 27 porážek; skóre 132:151, 56 bodů, v tabulce 12. místo.

HC Rebel Havlíčkův Brod:

Favoritem dnešního duelu jsou podle sázkových kanceláří hosté.

Nejproduktivnější hráči obou mužstev:

1. Jaroslav Roubík – 37 b. (45 zápasů; 19+18)
    2. Petr Přeučil – 25 b. (44 zápasy; 12+13)
    2. David Tůma – 25 b. (45 zápasů; 12+13)
    3. Zbyněk Sklenička – 24 b. (48 zápasů; 1+23)
    4. Tomáš Rod – 22 b. (46 zápasů; 6+16)
    4. Jakub Grin – 22 b. (47 zápasů; 2+20)

1. Petr Polodna – 40 b. (45 zápasů; 13+27)
    2. Lukáš Havel – 35 b. (37 zápasů; 21+14)
    3. David Stach – 31 b. (36 zápasů; 15+16)
    3. Roman Maliník – 31 b. (49 zápasů; 10+21)
    4. David Dvořáček – 21 b. (31 zápas; 8+13)
    5. Jan Berger – 18 b. (41 zápas; 11+7)

Zaostřeno na vzájemná střetnutí v ročníku 2013/2014:

HC Rebel Havlíčkův Brod – HC Slovan Ústečtí Lvi

4:2 (1:0, 2:1, 1:1)
    Branky a nahrávky: 11. Musil (P. Polodna), 29. Dvořáček (L. Endál), 37. V. Říha (Stach), 54. O. Stehlík z TS – 34. Vobořil (Alinč, Daniel Boháč), 52. Daniel Boháč (Grin, Alinč).

1:2 (1:2, 0:0, 0:0)
    Branky a nahrávky: 3. V. Meidl (Grin, Z. Sklenička) – 12. Dvořáček (Maliník, Stach), 17. Číp (L. Havel, P. Polodna).
    Rozhodčí: Petružálek – Koskuba, Šulo.
    Vyloučení: 3:6.
    Diváci: 689.
    Střely na branku: 26:29 (7:8, 10:10, 9:11).
    Průběh utkání: 1:0, 1:2.
    Zakázaná uvolnění: 6:5.
    Ofsajdy: 5:1.
    Vyhraná vhazování: 39:21 (15:2, 13:12, 11:7).
    Nejlepší hráči: Jan Dlouhý – Filip Šindelář.

0:5 (kontumace z 4:3 z důvodu neoprávněného startu útočníka Jiřího Kadlece za domácí tým)
    3. Stach (Ondráček), 7. Stach, 38. Berger (Milfait, Kučera), 46. Polodna (Kadlec) – 34. Přeučil (Pořický, Sklenička), 39. Baránek (Hanzl), 59. Vávra (Baránek, Hanzl).
    Rozhodčí: Úlehla – Kis, T. Svoboda.
    Vyloučení: 7:4, navíc Stach – Petrásek oba 10 min. [NESP].
    Diváci: 825.
    Střely na branku: 30:30.
    Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:2, 4:2, 4:3.

Příjemný středeční podvečer z krajské metropole Ústeckého kraje, kde zanedlouho budeme svědky střetnutí 50. kola I. hokejové ligy ČR základní části soutěžního ročníku 2013/2014, ve kterém dvanáctí HC Slovan Ústečtí Lvi hostí čtvrtý celek tabulky HC Rebel Havlíčkův Brod.

Svěřenci Milana Skrbka a Tomáše Mareše vybojovali během posledních pěti zápasů pouhé tři body po výhře 8:2 proti Baníku Most. V utkáních s AZ Havířov 2010 (1:3), Bruslařským klubem Mladá Boleslav (3:5), Olomoucí (1:4) a ČEZ Motorem České Budějovice (2:5; posledních pět výsledků z pohledu Ústí nad Labem) hokejisté Slovanu nebodovali.

Mužstvo pod vedením Jiřího Mičky a Richarda Cachnína získalo z posledních pěti soubojů devět bodů, když porazilo celky Stadion Litoměřice (3:1), Medvědi Beroun 1933 (2:1) a Baník Most (7:1). S nulovým ziskem bodů se Rebelové museli smířit po měření sil s Duklou Jihlava (3:5) a Benátkami nad Jizerou (0:3; předchozí výsledky z pohledu Havlíčkova Brodu).

Pokud bychom se poohlédli na předchozích vzájemné duely během současného soutěžního ročníku, v zápase 11. a 24. kola oslavovali výhru Rebelové (4:2, 2:1). Ne jinak tomu bezprostředně po utkání 37. kola, kdy Havlíčkův Brod v Kotlině zdolal Slovan poměrem 4:3. O několik dnů později ale bylo rozhodnuto o kontumaci posledně zmiňovaného klání (0:5) ve prospěch Ústeckých Lvů z důvodu neoprávněného startu útočníka Jiřího Kadlece za domácí tým (všechny výsledky z pohledu Havlíčkova Brodu).

Vítáme Vás u on-line přenosu ze severočeské Zlatopramen Areny, kterým Vás bude provázet Zdeněk Kamínek ml. Utkání začíná v 18:00 hod.

Stadion: Zlatopramen Arena, Masarykova 232,
    Ústí nad Labem-Bukov;
    souřadnice: 50° 40′ 38″ s. š., 14° 00′ 47″ v. d.;
    kapacita: 6 500 diváků

Zdeněk Kamínek ml.

Góly a asistencie: 10. Pořický (Sklenička, Přeučil), 39. Vávra (Hanzl, Videlka), 56. Roubík (Rod, Baránek) – 29. Gengel (Endál, Číp), 41. Gengel (Endál)

HC Slovan Ústí nad Labem: J. Dlouhý (Petrásek) – Grin, Z. Sklenička, Vl. Brož, Vobořil, K. Černý, Smetana, Vaněk – P. Přeučil, V. Meidl, Pořický – Baránek, Roubík, Rod – Videlka, M. Hanzl, Vávra – Dostálek, D. Merta, Kuchynka. Trenéři: Milan Skrbek, Tomáš Mareš.
    BK Havlíčkův Brod: Klimeš (Opršal) – L. Vágner, M. Vágner, Zítka, Zdráhal, Semrád, Korim, M. Drtina, J. Sedlák – L. Endál, Gengel, Číp – Valášek, P. Polodna, Milfait – Jakub Kadlec, Stach, Maliník – Š. Štěpánek, Chlubna, Šesták. Trenéři: Jiří Mička, Richard Cachnín.

Rozhodca: P. Würtherle – Beneš, Krátký