Liverpool – Arsenal 5:1 (kon.) | Aston Villa – West Ham 0:2 (kon.) | Crystal Palace – West Bromwich 3:1 (kon.)
Chelsea – Newcastle 3:0 (kon.) | Norwich – Manchester City 0:0 (kon.) | Southampton – Stoke City 2:2 (kon.)
Sunderland – Hull City 0:2 (kon.) | Swansea – Cardiff 3:0 (kon.)
Liverpool FC
5:1 (4:0)
Arsenal FC
Sobota 08.02.2014, 13:45 • Anfield Road • Anglická Premier League

Fantastický priebeh megašlágru anglickej ligy je za nami, Liverpool si urobil z Arsenalu trhací kalendár a maximálne zaslúžene berie tri body po vysokom výprasku 5:1. Zdecimovanú obranu po prvom dejstve ešte raz prekonal Sterling, na druhej strane znižoval po faule vo vápne od Gerrarda Arteta. Domáci búšili do súpera aj naďalej, dopredu sa konečne chystal aj tím okolo partie Arsena Wengera, ale viac ako na korigovanie výsledku sa nezmohli. Boj o titul je tak otvorený, až 4 tímy majú reálne šance naň pomýšľať. Kanonieri dnes môžu prísť o líderskú pozíciu, už od 16.00 to môže potvrdiť Manchester City aj Chelsea. Práve pri zápase Kanárikov a Citizens sa stretneme, dovtedy dopísania! (15:38:42)

90+2
    Modrožltí ešte zahrávajú priamy kop, Mignolet musel zasahovať po pokuse Podolského.

90+1
    Rozhodca ešte nadstavuje 3 minúty.

90
    Fanúšikovia domácich už spievajú svoju klubovú hymnu, prakticky to mohli urobiť už po dvadsiatich minútach, keď bolo rozhodnuté.

89
    Zaujímavú strelu, ktorá však letela nad podnikol Ibe, Szczęsny všetko kontroloval.

88
    Nasledoval rohový kop, ale domáci sa tentoraz k zakončeniu nedostali.

87
    Za hattrickom šiel Sterling veľmi dravo, obhodil si pomalého Mertesackera, ktorý dnes duel snáď vedome bojkotuje, ale pred Szczęsnym neuspel! Zblízka mieril len do jeho nôh.

86
    Z hry odišiel Suarez, ktorý sa dnes nezapísal do streleckej listiny, na ihrisku ho nahradil Aspas.

85
    Obrana na čele s Martinom Škrteľom je však nepriestrelná a súperovi dovolí uhrať góly už len asi ťažko.

84
    Dopredu sa však čoraz viac derie a tak, ako sme na to zvyknutí aj Arsenal a na hranici vápna sa neraz lopta ocitne v dobrej pozícii na zakončenie.

83
    Domáci neustále číhajú na chyby Arsenalu a ani 5 gólov im nie je dosť.

82
    Arsenal skúša ešte čosi pred bránou vymyslieť, ale dnes to nebol deň pre Kanonierov a svoju prezývku rozhodne nepotvrdili.

81
    Okrem Mertesackera prežíva jeden z najhorších zápasov v kariére aj Laurent Koscielny a aj vinou toho inkasoval jeho zamestnávateľ nepopulárnu päťku.

80
    Napriek vyrobenej penalte ho fanúšikovia nezatratili, ale slušne mu aplaudovali po schádzaní z ihriska.

79
    Coutinho si nabehol do šestnástky, veľmi peknú loptu ale z prvej mieril iba do stredu. Szczęsny bol na tento moment pripravený a tak svoj tím podržal a tentoraz neinkasoval.

78
    Za zmienku stojí radosť fanúšikov Arsenalu po premenenej penalte, oslavovali gól, akoby sa stali majstrami ligy.

76
    Z hry odchádza aj kapitán Steven Gerrard. Na ihrisku ho nahradí Ibe.

75
    Arteta natiahol Mignoleta pri žrdi, ten len s námahou vytlačil loptu mimo brány!

74
    Wilshere bol Flanaganom faulovaný neďaleko hranice šestnástky, bude to zaujímavý priamy kop.

71
    Arsenal FC dal gól! Gerrard fauloval vo vápne Oxlade-Chamberlaina dosť nešikovne, gól si tak mohli zakričať aj fanúšikovia Arsenalu. A aj sa tak stalo. MIKEL ARTETA sa z bieleho bodu, keď mieril do stredu, nemýlil a kozmeticky upravuje stav.

70
    Bola nariadená penalta pre Arsenal!

69
    Z hráčov hostí by mohol skórovať, ak už sme pri priezviskách na S, ktoré dnes dávajú góly, jedine ak Bacary Sagna. Alebo Szczęsny?

69
    The Reds ešte zahrávali roh, ale aj keď to miestami horelo vo vápne aj teraz, Rosický odkopom situáciu na chvíľu upokojil. Sturridge následne bol v ofsajde, takže ďalej sa dostať nemohol.

69
    Suarez z priameho kopu prekvapujúco necentroval, ale priamo ohrozil šikovnou strelou smerujúcou do vinkľa. Szczęsny mal problémy, ale napokon loptu na roh vytlačil.

68
    Liverpool zaostáva za najlepšie strieľajúcim tímom v lige, Manchestrom City, už len o 5 gólov.

68
    Hostia majú stále nejakú tú dieru v obrane, presvedčili sa to aj o šanci Hendersona na pravej strane. Ten sa s ničím nerozpakoval a oblúčikom chcel prekvapiť brankára. Mieril však vedľa brány.

66
    Sturridge v dueli končí, diváci mu tlieskajú v stoji. Do hry namiesto neho príde Allen.

66
    Arsene Wenger striedal šokujúco až v 60. minúte, podľa našej mienky mal urobiť zmeny už po minimálne treťom góle v prvom dejstve. Ak nie aspoň po prestávke.

65
    Málo razantný oblúčik do stredu brány od Wilshera Mingoleta neprekvapil a z tohto inkasovať nemal prečo.

62
    A Gibbs nahradil Monreala.

62
    Ozila nahradil Rosický.

62
    Wenger posiela na trávnik trojicu hráčov, dole ide najprv Giroud za Podolského.

61
    Oxlade-Chamberlain zobral zodpovednosť na svoje plecia a tvrdou strelou po zemi opäť zamestnal Mignoleta. Ten však let lopty videl a v pohode ju upratal do náručia.

60
    Giroud predsa len po slede nahrávok a centrov skúšal zakončovať, chrbtom k bráne však len nemastne pohladil loptu, s čím Mignolet nemal žiaden problém.

59
    Arsenal sa snaží už aj tlačiť dopredu, získal rohový kop ale skôr sa bojí zakončiť.

58
    Wilshere si za nemiestne správanie vyslúžil žltú kartu.

58
    Stále platí, že skórovali len hráči s priezviskom na S a to sa naďalej do streleckej listy nezapísal Luis Suarez.

57
    Sterling po ďalšom priamom kope skúšal na zadnej žrdi loptu opäť pretlačiť do brány, no stál v ofsajde, navyše fauloval a Szczęsny si napokon situáciu aj postrážil.

56
    Tento deň vojde do histórie ako Liverpoolu, tak hlavne Arsenalu. Podobný výprask Kanonieri rozhodne nepamätajú a o to je horší, že ho inkasujú z pozície lídra tabuľky.

55
    Šanca tentoraz neprišla ani po rohovom kope, hoci to chvíľu pred bránou Arsenalu znovu horelo.

53
    Liverpool dal gól! Hostia sú nepoučiteľní a opäť sa si nechali cez Mertesackera zapadnúť loptu za obranu. Tam postupoval dopredu rýchly RAHEEM STERLING, ktorý síce nadvakrát, ale predsa, dopravil loptu do siete a pridal piaty gól Liverpoolu.

52
    Sturridge po centri Suareza hlavičkou tesne minul, aj vinou konečne lepšieho bránenia obrany.

51
    Santi Cazorla mieril z priameho kopu aj vinou teču nad bránu, Mignolet nemusel zasahovať.

50
    Kartu dostal za potýčku s Hendersonom aj Giroud.

50
    Henderson dostal za svoj zákrok aj žltú kartu.

49
    Giroud vybojoval po faule Hendersona žltú kartu.

48
    Ani jeden z trénerov cez prestávku nestriedal, hráme teda bezo zmien.

47
    Po zmene strán vykopával Liverpool.

46

Liverpool rozhodne dobrým hostiteľom nie je, vo svojom stánku zničil lídra tabuľky z Arsenalu expresne rýchlo a efektívne. Hneď 4 góly zaznamenal za 20 minút, najprv sa trafil už po niekoľkých sekundách Martin Škrteľ, potom pridal famóznou hlavičkou po rohu o desať minút druhý zásah. Neskôr sa k nemu pridali ešte p góle aj hráči SaS, hoci tentoraz v tejto skratke nefiguroval Suarez, ale Sturridge so Sterlingom. Prvý menovaný pridal nádhernú strelu do žrde, Arsenal sa nezmohol okrem nedorozumenia Mignoleta pri vyboxovaní lopty absolútne na nič. Neskutočné skóre tak platí aj po konci polčasu, ten druhý začne približne od 14:48.

45+3

45+3
    Polčas sa dohráva naoko v pokojnom tempe, ale Liverpool stále útočí a ešte posledné slovo nie a nie povedať.

45+2
    Suarez sa zbavil Monreala efektne a ešte stihol z diaľky vystrašiť obranu súpera. Technickou strelou mieril tesne vedľa žrde!

45+1
    Vo vzduchu kraľuje Martin Škrteľ smerom k bráne jeho zamestnávateľa, Mignolet dnes ani nemal poriadnu prácu.

45
    Nadstavený čas zrejme platí hlavne za oslavovanie gólov...

44
    Rozhodca nadstavuje ešte 3 minúty.

43
    Sľubná akcia Wilshera s Oxlade-Chamberlainom po pravej strane nemala dostatočne gólové pokračovanie ani náhodou, prvý menovaný dokonca pri odkope Gerrardom fauloval.

42
    V každom prípade tento výsledok najviac okrem domácich musí tešiť ešte aj Chelsea a Manchester City, ktorí sa taktiež môžu priblížiť k lídrovi. V prípade svojho víťazstva.

41
    Arsenal si nevie zvyknúť na agresívny spôsob napádania a na prestávku myslí už po snáď treťom inkasovanom góle.

40
    Je dosť možné, že viac gólov už dnes neuvidíme a zrejme by domáci ani neprotestovali. Svoje si vybavili za 20 minút a odvtedy môžu relaxovať.

39
    Giroud si prakticky nekopol do lopty, Ozil je s nepresnosťami na nespoznanie a ďalší hráči sa takisto po hracej ploche len prechádzajú.

38
    Po štvrtom góle ešte Liverpool útočil a snažil sa pridať ďalšiu poistku, no hostia sú bez pohybu a úplne vypojení. Na strane Kanonierov v polčasovej prestávke by chcel byť zrejme len málokto.

37
    Do žrde potom ešte famóznym spôsobom pálil Suarez, po toľkých chybách a zmätkoch ešte môžu byť zverenci trénera Wengera radi, že dostali "iba" 4 zásahy.

36
    Vo svojej koži nie je hlavne Per Mertesacker, s dychom nestíha ani Sagna. Na druhý gól Škrteľa však mohol reagovať brankár len ťažko, potom rýchle brejky takisto nemali ďaleko od dokonalosti a preto sa tomuto skóre nikto nemôže čudovať.

33
    Je však potrebné podotknúť, že poľský brankár to vôbec nemá jednoduché, obrana mu dnes absolútne nepomohla.

32
    Ďalšia chyba v rozohrávke hostí a v strede poľa, Sterling to skúšal po ľavej strane centrom do ohňa. Tam vak už konečne dobre zasiahol aj Szczęsny.

31
    Pre hostiteľov duelu sa množia štandardky, z ktorých dnes taktiež ťaží, pozornosť sa sústredí hlavne na Martina Škrteľa. Tomu ťahá na hattrick a ak by ho aj dosiahol, skaza Kanonierov by bola viac ako dokonaná.

30
    Takýto nášup Liverpool nepamätá ani proti menej zvučným tímom, dať 4 góly lídrovi tabuľky je naozaj obrovská rarita a neskutočný priebeh.

28
    Dnes by však musel zmeniť veľmi veľa vecí, hlavne v obrane. Ak by namiesto Arsenalu v kolonke tímov v ukazovateli skóre svietil ktorýkoľvek tím z nižšej súťaže, ani by sme si to nevšimli.

27
    21.4.2009 – to je dátum, keď sa medzi týmito súpermi zrodila remíza 4:4 a Arsenal už takýto náskok dokázal stratiť (proti Newcastle) ale aj otočiť (v pohári s Readingom).

26
    Štyri góly domácich zaznamenali len hráči na meno S, resp. Š v slovenskom prípade, do zbierky tak chýba ešte Suarez. Je zaujímavé, že Uruguajčan sa ešte dnes netrafil.

25
    Na dnešný duel svojich zverencov mohol pripraviť všelijako, ale na štyri kúsky po dvadsiatich minútach rozhodne nemohol myslieť.

24
    Tak takýto šláger, resp. jeho dvadsať minút si história bude len veľmi ťažko pamätať, Arsene Wenger má o čom premýšľať.

21
    Liverpool dal gól! Koncert s maximálne trefnými tónmi z mesta The Beatles má ďalší diel! Neskutočné veci sa dejú na Anfield Road, ďalšia famózna nahrávka za obranu našla pripraveného DANIELA STURRIDGEA, ktorý si placírkou vychutnal gólmana a pridáva štvrtý zásah proti lídrovi z Arsenalu!

20
    Liverpoolu vychádza všetko dokonale a rozobral súpera za 15 minút lepšie, ako ktoréhokoľvek súpera zvučnejšieho mena.

19
    Fanúšikovia Arsenalu nestíhajú rátať lopty v siete ich miláčikov a neskutočnú gólovú smršť nie a nie zastaviť.

18
    Liverpool dal gól! Mizéria Arsenalu pokračuje! Ozil stratil loptu v strede, po pravej strane mieril Suarez milimetrovú nahrávku pred bránu, tam číhal RAHEEM STERLING so Sturridgeom úplne sám. Mertesacker nestíhal, Sagna sa vracal z výletu a tak zblízka musel dať tretí klinec do siete!

17
    Nemec ale potreboval k šanci aj kus šťastia. O to viac ale teší fakt, že dvomi gólmi Martina Škrteľa vedie Liverpool o dva góly. Famózne minúty zažíva náš kapitán!

16
    Teraz však po rohu mohol Mertesacker znížiť, Cazorlov center namieril tesne vedľa brány.

15
    Neskutočné veci sa dejú na Anfield Road, Kanonieri sú len tieňom toho mužstva, ktoré šéfuje tabuľke od začiatku zápasu. Inkasovali v prvej minúte a odvtedy sa to nimi vezie.

14
    Ďalší roh domáci tentoraz zahrali signálom. Lopta na Suareza, ten ju spracoval a famóznym volejom opečiatkoval žrď! Szczęsny sa len díval, ako lopta letí do konštrukcie, následne sa odrazila na nohu Allana, lenže prázdnu bránu prekvapený nestihol trafiť a mieril tesne vedľa.

13
    Defenzíva Kanonierov je katastrofálna! Ďalšia akcia po ľavej strane od Sterlinga mierila len do tiel obrancov a na roh! Mertesacker trestuhodne nechal útočníkov len tak a Wilshere sa naňho právom hneval.

12
    Sturridge mohol pridať tretí klinec do rakvy, rozhodenú obranu takmer potrestal spoločne so Suarezom. Uruguajčan skvele prihral, jeho kolega lobom mieril tesne vedľa!

11
    Liverpool dal gól! Strelcom je znova MARTIN ŠKRTEĽ! Rohový kop pristál na jeho hlave, famóznym spôsobom takmer chrbtom k bráne a v páde namieril presne do šibenice, na čo brankár ani Gnabry nestihli reagovať.

10
    Sterling v úniku s Flanaganom poriadne zavarili obrane, druhý menovaný sa z uhla dokonca dostal k strele na hranici päťky a Szczęsny musel len s námahou vyraziť na roh!

9
    Z následného rohu sa hostia nepresadili, vo vzduchu kraľoval Kolo Toure.

8
    Kanonieri podnikli po ľavej strane dobrý útok, Mignolet vybehol a vyboxoval loptu, lenže len do Gerrarda. Škrteľ tak pred prázdnou bránou musel odkopávať šancu pred Giroudom.

7
    V bode programu mal aj Arsenal priamy kop, ale nezvládol ho podobne, ako jeho súper v prvej minúte.

6
    Spoza vápna mieril strelu k žrdi Sturridge, Szczęsny si však dal pozor a situáciu s prehľadom zvládol.

5
    Hlavným rozhodcom duelu je Michael Oliver.

4
    Martin Škrteľ vsietil už svoj tretí ligový gól a takú úspešnú streleckú sezónu ešte nemal.

3
    Domáci hrajú tradične v červenom, hostia hrajú v žltomodrých dresoch.

2
    Výkop mal Arsenal.

1
    Liverpool dal gól! Domáci zahrávali priamy kop, lopta aj so šťastím od kopačky Gerrarda prešla až ku MARTINOVI ŠKRTEĽOVI! Ten ju kolenom z pozície zaváňajúcej ofsajdom dostal do siete a domácim zabezpečil expresný úvod!

1

-48

Liverpool FC: Mignolet – Flanagan, Cissokho, Škrteľ, Touré, Gerrard (K), Henderson, Sterling, Coutinho, Suarez, Sturridge.
    Náhradníci: Jones – Kelly, Aspas, Allen, Ibe, Luis Alberto, Moses.

Arsenal FC: Szczęsny – Sagna, Monreal, Mertesacker, Kosciely, Wilshere, Oxlade-Chamberlain, Arteta (K), Ozil, Santi Cazorla, Giroud.
    Náhradníci: Fabiaňski – Jenkinson, Gibbs, Rosický, Gnabry, Podolski, Bendtner.

Rozhodca: Michael Oliver.

To Arsene Wenger bude musieť opäť hľadať náhrady za absentujúcich Flaminiho, Källströma a do hry zrejme nenastúpia ani Ramsey s Wilsherom. Šláger kola sa začne od 13.45.

Problém môžu mať ale domáci s obranou. Do hry určite nezasiahnu hneď traja Daniel Agger a Mamadou Sakho a Glen Johnson. Ako sa to prejaví pred ofenzívou súpera ukáže až zápas.

"Nemyslím si, že sme ašpiranti na titul. Pre nás je na to príliš skoro," nechal sa počuť Rodgers. "Tie tri tímy nad nami majú všetko potrebné, aby bojovali o titul," povedal ďalej štyridsaťročný manažér.

"Sme mužstvom, ktoré sa stále vyvíja. V minulej sezóne sme urobili posun z ôsmeho miesta na siedme, teraz sa pokúšame o skok do top štvorky. To neznamená, že by sme mali nedostatok ambícií, to je realita," uzavrel bývalý lodivod Swansea, Readingu a Watfordu.

Arsenal je však pre zmenu vonku najlepším tímom zo všetkých a vsietil rovnako ako The Reds v tomto ukazovateli 25 gólov (lepší je už iba Manchester CIty). Bitka o čo najlepšie umiestnenie a tri body bude tak na Anfield Road veľká, domáci sa môžu spoliehať na osvedčenú dvojku SaS, teda Sturridge a Suarez, kým Kanonieri majú v strede famózneho Ozila a gólových hráčov od útoku po obranu.

Sezóna končí o tri mesiace, ale rozhodne nie je isté, kto si vybojuje miestenku v Lige majstrov. Červení sa nachádzajú na poslednej priečke, ktorá túto možnosť ešte zaručuje, ale iba dva body pred dotierajúcim Evertonom. Majú však jednu skvelú výsadu, doma inkasovali len 8 gólov, čo je druhý najmenší počet v lige.

Liverpool je oproti predchádzajúcim sezónam vo fantastickej forme. A má azda poslednú šancu ešte prehovoriť do boja o titul, hoci 8-bodová strata rozhodne nie je nedostihnuteľná. V prípade víťazstva proti Kanonierom by mali manko práve na nich už len 5-bodové. A s tým sa ešte dá urobiť aj titul.

Šláger ako hrom si prichystala anglická liga hneď v prvom možnom hracom čase v rámci 25. kola. Na Anfield Road prichádza líder tabuľky a diváci sa tak budú mať na čo tešiť a pozerať.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 13:45.

Góly: 1. Škrteľ, 11. Škrteľ, 18. Sterling, 21. Sturridge, 53. Sterling – 71. Arteta (pen.)

Karty:   50. Henderson (LIV) – 50. Giroud (ARS), 58. Wilshere (ARS)

Rozhodca: Michael Oliver