Prievidza – Topoľčany 5:4 (0:1 po s.n.) | Detva – Pov. Bystrica 8:3 (kon.) | Lipt. Mikuláš – Bardejov 3:1 (kon.)
Trnava – Michalovce 2:3 (kon.) | Prešov – Senica 0:2 (kon.)
po s.n. (0:1)
MšHK Prievidza
5:4 (1:0, 1:2, 2:2 - 0:0)
HC Topoľčany
Piatok 07.02.2014, 17:00 • Zimný štadión Prievidza • TIPOS Slovenská hokejová liga (SR)

Vážení športoví priatelia, skončilo sa nám stretnutie predposledného kola prvej ligy medzi MšHK Prievidzou a HC Topoľčanmi, v ktorom domáci hokejisti zvíťazili 5:4, keď samostatný nájazd premenil Denis Hudec.

Lúčim sa s Vami a želám príjemný zvyšok večera.

V samostatných nájazdoch zvíťazil tím HC Topoľčany.
    Gól strelil DENIS HUDEC.

Samostatné nájazdy začínajú.

V predĺžení sme nevideli gól, a tak sa budú body rozdeľovať až po trestných strieľaniach.

65:00
    Predĺženie sa skončilo.

63:41
    Počas predĺženia je zatiaľ pokojný hokej, keďže sme nevideli ešte ani jedno vylúčenie a takisto žiaden gól. Bude sa zápas rozhodovať v samostatných nájazdoch?

60:01
    Začalo sa predĺženie.

V tretej tretine pridali góly do siete hokejisti Prievidze, keď najprv vyrovnal na 3.3 Denis Hudec. O necelé 4 minúty poslal svoj tím do vedenia Branislav Jánoš a zápas vyzeral byť rozhodnutý, avšak hostia udreli a necelé 2 minúty do konca strenutia skóroval Marek Mihálik.
    O malú chvíľu začína 5-minútové predĺženie po 4 hráčoch na oboch stranách.

60:00
    Tretia tretina sa skončila.

58:42
    Za nešportové správanie dostáva 10 minút prievidžský útočník Roman Hús!

58:09
    Topoľčany dali gól!
    Necelých 120 sekúnd do konca stretnutia sa podarilo hosťom vyrovnať! Postaral sa o to gólom z hokejky MAREK MIHÁLIK a zápas bude pravdepodobne pokračovať v predĺžení.
    Asistenciu si pripísal Michal Sluka.

54:32
    Prievidza dala gól! Skvelé otočenie zápasu v prospech domácich hokejistov! V priebehu 55. minúty pridal gól do siete a tým pádom poslal svojich do vedenia BRANISLAV JÁNOŠ!
    Pri góle mu prihrávkou asistoval Tomáš Daniška.

50:19
    Prievidza dala gól! Domáci potešili svojich fanúšikov a vyrovnávajú stav stretnutia na 3:3! V 51. minúte dokázal vsietiť gól DENIS HUDEC.
    Asistenciu si do tabuliek pripísal Kristián Bača.

46:30
    V poslednej tretine sme zatiaľ nevideli žiadne vylúčenie. Oba tímy sa pravdepodobne snažia hrať čo najdlhší čas v pätici.

43:28
    Hostia sa dostávajú do vedenia v tomto zápase! O gól sa postaral ANDREJ KUTŇANSKÝ, a tak je stav v priebehu 44. minúty 2:3!
    Pri góle Kutňanskému asistoval Libor Káčer.

40:01

V druhej tretine sa gólovo presadili oba tímy, ked najprv v 24. minúte vyrovnal stav na 1:1 Lukáš Tvrdík, no o 3 minúty odpovedal gólom Roman Hús a poslal svoj tím do vedenia 2:1. Topoľčianci však napokon vyrovnali. Aktérom gólu bol opäť Lukáš Tvrdík, ktorý prekonal Borároša v 36. minúte.

Posledná dvadsaťminútovka sa začína približne o 18:34.

40:00

38:28
    Šieste vylúčenie na strane Prievidze je pripísané Petrovi Šlamiarovi, ktorý sa previnil hákovaním.

35:59
    V početnej prevahe si teraz zahrajú domáci hráči, keď si na trestnú laivcu odchádza sadnúť Rastislav Barčák za hákovanie.

35:35
    Presilové hry sa zatiaľ v tomto zápase celkom slušne premieňajú. V tejto početnej výhode Topoľčian sa presadil Lukáš Tvrdík a pripísal si tak druhý gól v tomto zápase.
    Asistenciu si pripísal Libor Káčer.

34:00
    Hrou so zdvihnuotou hokejkou sa previnil Denis Hudec, ktorý si odchádza sadnúť na trestnú lavicu.

29:50
    Roman Guričan dostáva dvojminútový trest za krosček.

26:44
    Prievidza dala gól! Prievidžania dokázali vsietiť gól zásluhou ROMANA HÚSA.
    Asistenciu si prípsal Peter Šlamiar.

23:59
    A je to tu! Topoľčancom sa podarilo vyrovnať v početnej výhode, a to zásluhou LUKÁŠA TVRDÍKA!
    Asistenciu si na svoje konto zapísali hráči Andrej Kutňanský a Libor Káčer.

23:25
    Roman Hús dostáva dvojminútový trest za nedovolené bránenie.

20:01

V úvodnej dvadsaťminútovke sa gólovo presadili len Prievidžania, keď sa v 8. minúte presadil Jozef Kentoš.

Druhá tretina začína približne o 17:47.

20:00

19:01
    Začína posledná minúta prvej tretiny.

14:22
    Rozhodca posúdil, že Lukáš Tvrdík pád len hral, a tak si odchádza sadnúť na dve minúty za filmovanie!

14:22
    Topoľčanci nevyužili ani druhú početnú výhodu, a tak ostáva stav nezmenený, ale možno sa im to podarí do tretice, keďže Ivo Celar podržal protihráča a odchádza si sadnúť na dve minúty.

12:15
    Hosťom sa nepodarilo zužitkovať presilovú hru, možno budú mať väčšie šťastie v tej druhej, keďže si odchádza na trestnú lavicu sadnúť Peter Gallo za podrazenie.

07:50
    V početnej prevahe si zahrajú aj hostia, keď si na dve minúty odchádza za hrubosť sadnúť Vladimír Čopák.

07:25
    Prievidza dala gól! Domáci hráči využívajú presilovú hru, keď sa v priebehu nej presadil najproduktívnejší hráč Prievidze JOZEF KENTOŠ.
    Asistenciu si pripísali hráči Tomáš Daniška a Peter Gallo.

06:21
    Prvú početnú výhodu budú mať domáci hráči, keď si na trestnú lavicu odchádza sadnúť topoľčianský hráč Michal Sluka za hákovanie na dve minúty.

00:01

MšHK Prievidza: Borároš – Liška, Matejka – Celar, Gallo – Perniš, Majer – Pista, Ďuriš – Pekarčík, Daniška, Kentoš – Čopák, Jánoš, D. Hudec – Glemba, Šlamiar, Hús – Varga, Kováč, Bača

HC Topoľčany: Hippík – Kutňanský, Guričan – Kolník, Sluka – Bystričan, Chromý – Tvrdík, Drahovský, Káčer – Raček, Dobrý, Barčák – F. Hudec, Mihálik, Mihalik – Pánis, Brandis

Rozhodca: Jonák – Kacej, Holienka.

Srdečne vás Vítam pri sledovaní druhej najvyššej hokejovej súťaže na Slovensku! Celé Slovensko sa sústredí na vystúpenie našich hokejistov v Soči, ale 1. liga však pokračuje ďalej, a to predposledným 43. kolom, v ktorom Prievidza privíta na domácom ľade Topoľčany. My Vám budeme z tohto zápasu prinášať tie najdôležitejšie momenty.

MŠHK Prievidza obsadzuje 9. miesto so 43 bodmi na konte a skóre 108:192. Prievidza má dvanásť-bodový náskok pred reprezentantmi Slovenska do 18 rokov. Prievidžskí hokejisti budú hrať v tejto sezóne pravdepodobne Play-Out, keďže na ôsmu Spišskú Novú Ves neuveriteľných 23 bodov. V posledných piatich zápasoch dokázala Prievidza zvíťaziť len jedenkrát, a to 29.1.2014 na domácom ľade proti Liptovskému Mikulášu, nad ktorým vyhrala 3:2 po samostatných nájazdoch. V ostatných štyroch zápasoch si Prievidza pripísala postupne prehry doma: s Prešovom (2:4), s Trnavou (2:6), so SR „18“ (4:6) a s Detvou (3:8). Najviac produktívnym hráčom Prievidze je Jozef Kentoš s 36 bodmi na konte za 18 gólov a 18 asistencií.

HC Topoľčany sa nachádzajú na poslednej 12. pozícii s 30 bodmi na konte a skóre 122:177. Hosťom nevyšla táto sezóna podľa predstáv. Vec, ktorá ich môže mrzieť je pravdepodobne posledné miesto v tabuľke. Takisto sa to odráža na výkonoch v posledných zápasoch, keďže topoľčianskí hokejisti prehrali všetkých päť posledných zápasov, a to: doma proti Bardejovu 5:6, vonku proti slovenskej „osemnástke“ 4:2, na domácom ľade s Michalovcami 2:4, hladká prehra v Detve 6:1. V poslednom zápase topoľčianskí hokejisti prehrali na domácom ľade proti Senici 2:5. Najproduktívnejším hráčom Topoľčian je Libor Káčer, ktorý má rovnaký počet strelených gólov a taktiež aj počet asistencií ako najproduktívnejší hráč Prievidze.

Ako sa bude meniť priebeh stretnutia, a kto nakoniec zvíťazí, budete môcť vedieť v našom prenose, ktorý začína o 17:00.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie začína o 17:00.
    Športové stávky - recenzie, tipy, triky!
    Pridaj sa ku nám aj na Facebooku!

Lukáš Rastislav Ovšonka

Hľadáme spravodajcu pre tím HC Topoľčany. Viac informácií tu.

Góly a asistencie: 8. Kentoš (Daniška, Gallo), 27. Hús (Šlamiar), 51. D. Hudec (Bača), 55. Jánoš (Daniška), rozh. náj. Hudec – 24. Tvrdík (Kutňanský, Káčer), 36. Tvrdík (Káčer), 44. Kutňanský (Káčer), 59. Mihálik (Sluka)

Rozhodca: Jonák – Kacej, Holienka