Jugra Chanty-Mansijsk – Omsk 2:1 (kon.) | Jekaterinburg – Barys 6:2 (kon.) | Novgorod – HC Slovan 2:3 (kon.)
Kazaň – Lev 2:3 (2:3 po s.n.) | D. Moskva – Riga 2:4 (kon.)
HC Torpedo Nižnij Novgorod
2:3 (0:1, 2:2, 0:0)
HC Slovan Bratislava
Piatok 24.01.2014, 16:00 • Aréna Nahornyj Nižnij Novgorod • KHL

59:59
    Hlavný pochopiteľne rozpažil, je dobojované.

59:59
    Už sme počuli záverečný klaksón, tréner domácich si však zavolal rozhodcov, protestoval, hlavný arbiter ale už predtým ukázal, že bude telefonovať.....nooo, strela Valentenka skončila na ľavej žrdi Janusa, gól to rozhodne byť nemohol! Alebo....?

59:53
    Salminen veľmi dobre vystrelil z medzikružia, k dorážke sa ešte dostal Denisov, skrumáž pred Janusom zažehnaná, máme tu koniec zápasu....predtým ešte z ľavej strany strieľal Valentenko a puk sa, mám pocit, odrazil od ľavej žrdi Janusovej bránky!

59:37
    Oddychový čas hostí, aj tréner Čada dohovára svojim.

59:37
    Veľmi dobrá šanca domácich, trestuhodne poslal puk na bočnú sieť z ľavej strany jeden z domácich hráčov.

59:00
    Kasutin opäť na striedačke, Torpedo hrá v pásme s pukom šiesti proti štyrom.

58:53
    Sigalet za seknutie dve minúty, nuž, čoho sa dočkáme?

58:40
    Valentenko napriahol a vystrelil, netrafil bránku, Kasutin na striedačke, domáci hrajú power play bez brankára.

51:03
    Galuzin domachroval, fauloval ihneď po buly, najskôr dostal dve minúty za hákovanie, následne dostal osobný trest v trvaní 10 minút za nešportové správanie a v zápätí trest do konca zápasu za prostesty a už je v šatni....

50:15
    Za držanie odchádza von na dve minúty Ölvecký, bude horúco pred Janusom?

46:38
    Dobrá akcia hostí, k streľbe sa dostal Šatan, vystrelil od pravého kruhu, Kasutin v pokľaku puk vyráža.

37:51
    Miklík zachytil prihrávku domácich, nakorčuľoval sám na Kasutina, gólman šiel do rozkľaku a ľavým betónom Michelov puk po ľade chytá! Škoda tejto šance.

37:22
    Hudáček dve minúty za podrazenie, nejdem to radšej ani komentovať, tá hokejka tam predsa len bola.

35:04
    Liudučin z medzikružia vystrelil, tak teraz neviem, či puk opečiatkoval Janusove brvno bránky, alebo ho ešte predtým zachytil a vyrazil Sigalet.....tak napokon puk vyrazil Sigalet, ktorý stál pri ľavej žrdi.

34:04
    Slovan Bratislava dal gól!
    Radivojevič od modrej krásne našiel pred bránkou na ľavej strane voľného LIBORA HUDÁČKA, ktorý sa rozhodne nemohol pomýliť. Je to veselšie. Asistencie: Branko Radivojevič a Miroslav Šatan.

33:49
    Škoula vystrelil, Kasutin pravým betónom puk vyráža na ochrannú sieť. Slovan má pásmo.

32:05
    Za podrazenie odišiel na trestnú lavicu na dve minúty Bernackij.

30:42
    Torpédo Novgorod dal gól!
    Torpedo zamklo hostí v pásme, Krasnoslobodcev našiel na pravej strane pri bránke voľného JEVGENIJA SKAČKOVA, ktorý poslal puk do odkrytej časti Janusovej bránky: Asistencie: Vadim Krasnoslobodcev a Pavel Valentenko.

29:02
    Za seknutie dve minúty pre Bartoviča, škoda.

27:24
    WOJTEK WOLSKI znižuje stav zápasu na jeden gól, od ľavej strany od bránky pohotovo vystrelil po prihrávke Salminena. Asistencie: Sakari Salminen a Pavel Valentenko.

26:45
    Domáci založili akciu, za hákovanie však odchádza von Sigalet, presilovka domácich o dvoch hráčov.

25:23
    Ölvecký dostal dve minúty za podrazenie, hostia budú brániť svoje dvojgólové vedenie.

24:54
    Brejk hostí dva na jeden, Miklík našiel diagonálnou prihrávkou popred bránku na pravej strane korčuľujúceho MILANA BARTOVIČA, ktorý napriahol k strele a od pravej ruky padajúceho Kasutina končí puk v jeho bránke. Asistencia: Michel Miklík.

21:28
    Dve minúty za nedovolené bránenie dostal Krasnoslobodcev, je po presilovke.

19:52
    Bližňák za hákovanie odchádza na dve minúty na lavicu hanby, presilovka pre domáci tím.

18:29
    Sigalet vystrelil od modrej, Kasutin puk vyrazil na ľavý kruh, tam bol voľný Bartovič, ktorý hneď vystrelil, Kasutin v pokľaku puk schoval medzi svoje betóny.

16:57
    Kulemin za hákovanie Ölveckého naviac dostáva dve minúty, Slovan si zahrá na záver tretiny presilovú hru.

16:57
    Domáci tím zaspal v pásme, Ölvecký od ľavého kruhu poslal puk poopred bránku na druhú stranu na korčuľujúceho voľného MICHELA MIKLÍKA, ktorý poslal puk do odkrytej časti bránky. Asistencia: Peter Ölvecký.

11:09
    Teraz aj domáci predviedli peknú akciu, Salminen aj Immonen pred bránkoviskom a ani od modrej Valentenko Janusa v bránke hostí neprekonali.

10:24
    Kukumberg tečoval pred Kasutinom puk z pravej strany od Ölveckého, Kasutin zákerný puk cez svoju hruď vyráža.

03:32
    Bartovič brejkoval a vystrelil z pravej strany od kruhu, Kasutin semaforom puk chytá do lapačky!

03:11
    Za seknutie dostal dve minúty Mihálik, prvá presilovka v zápase a pre domáci tím.

Vladimír Korduliak

Góly a asistencie: 28. Wolski (Salminen, Valentenko), 31. Skačkov (Krasnoslobodcev, Valentenko) – 17. Miklík (Ölvecký), 25. Bartovič (Miklík), 35. Hudáček (Radivojevič, Šatan)

HC Torpedo Nižnij Novgorod: Kasutin (Demidov) – Hietanen, Chomickij, Valentenko, Bernackij, Denisov, Grigoriev, Belochvostikov, Tverdochlebov – Salminen, Immonen, Wolski – Krasnoslobodcev, Galuzin, Skačkov – Kulemin, M. Potapov, Liudučin – Žarkov, Badiukov, Dvurečenskij
    HC Slovan Bratislava: Janus (Kopřiva) – Škoula, Štajnoch, Mihálik, Sigalet, J. Brejčák, Mojžíš, Luža, Daňo – Hudáček, Radivojevič, Šatan – Bartovič (C), J. Mikúš, Miklík – Ölvecký (A), Bližňák (A), Kukumberg – T. Mikúš, Šťastný, Bakoš

Rozhodca: Soin, Cyplakov – Ivanov, Nesterov