Granada – Alcorcon 0:3 (4:5 po pen.) | Real Betis – Lleida Esportiu 2:2 (kon.) | Sociedad – Algeciras 4:0 (kon.)
Atlético Madrid – Sant Andreu 2:1 (kon.) | Almería – Las Palmas 0:0 (kon.) | Sevilla – Santander 0:2 (kon.)
Real Madrid – Xàtiva 2:0 (kon.)
UD Almería
0:0 (0:0)
UD Las Palmas
cz Streda 18.12.2013, 19:30Španielsky pohár

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:30.

Dnes čeká odvetné utkání poháru Copa del Rey týmy UD Almería, který na svém trávníku přivítá celek Las Palmas. První utkání hrané před deseti dny na stadionu v Las Palmas domácí nezvládli a podlehli svému dnešnímu hostiteli 3:1. Hosté tak mají o motivaci postaráno.

Rozdíl o jednu ligu je ovšem znatelný a tak tým hrající v nejvyšší fotbalové lize Španělska by neměl mít potíže s mužstvem, hrajícím o jednu ligu níže – Segunda Division. I když nepředbíhejme. Na jaře letošního roku, kdy ještě oba týmy hrály ve druhé lize se zrodil zajímavý výsledek – 2:3. Stejné týmy, stejný stadion.

Jak již jednou zaznělo, výsledek prvního pohárového zápasu UD Las Palmas – UD Almería, skončil výhrou hostujícího celku 3:1. Hráči Almeríi na výhru zadělali již v první půli, kdy nejprve ve čtrnácté minutě otevřel skóre Diaz. O šest minut později zvýšil na 0:2 Vidal. Ve dvacáté páté minutě Diaz proměnil penaltu. První poločas tak skončil výsledkem 0:3. Hráči Las Palmas zaznamenali alespoň jeden přesný zásah. Ve třiasedmdesáté minutě skóroval Nauzet a stanovil tak konečné skóre 1:3.

UD Almería: Ustari – Garcia, Silva, Torsiglieri, Nelson – Rafita, Tebar, Corona, Barbosa – Cristobal – Diaz.
    Náhradníci: Trujillo, Soriano, Suso, Hicham, Esteban, Dubarbier, Azeez, Vidal.

UD Las Palmas: Raul – Aythami, Alvarez, Galan, Artilez – Castellano, Hernandez, Leo, Momo – Aranda, Mayordomo.
    Náhradníci: Placeres, Gomez, Chrisantus, Shojaei, Valeron.

1

3
    První střelecký pokus zazanamenal z hostujícíhho celku Mayordomo, míč však nabral úplně jiný směr a mířil vysoko nad.

5
    Momo zahrával rohový kop, ale žádného spoluhráče nenašel.

7
    Domácí se poté vydali do brejku, který ovšem obrana Las Palmas uhlídala.

9
    Jeden z domácích obránců zažehnal hrozící nebezpečí dalekým odkopem.

12
    Na větší šanci v utkání zatím čekáme...

14
    Domácí se snaží trpělivou kombinací projít přes pozornou obranu Las Palmas, hosté zatím odolávají.

16
    Útok hostů měl doslova jepičí život, protože o chvíli později o balón přišli a do útoku šli opět hráči Almeríi.

19
    Hernandez zahrával přímý kop, domácí brankář vyrazil míč na rohový kop.

20
    ... ale a ni z této standardní situace hosté neotevřeli skóre.

21
    Hernandez vidí za faul na Nelsona žlutou kartu.

23
    Kulhající Nelson musel opustit hřiště...

26
    Útok domácích neprošel přes pozornou obranu soupeře.

28
    Na druhé straně se střeleckým pokusem prezentoval Castellano, skóre se však nemění.

31
    Silva před dotírajícím soupeřem raději nic neriskoval a zahrál míč do zámezí.

33
    Momo zahrával rohový kop, Ustari nemusel zasahovat.

35
    Hráči Las Palmas aktivně forčekují rozehrávku domácích už u poloviny hřiště, to jim dělá poměrně velké potíže...

37
    Nelson se prokličkoval až k pokutovému území hostů, ale narazil na posledního obránce soupeře a ten mu vystavil stopku.

40
    Blíží se závěr první půle, stav je stále bezbrankový. Žádný tým nemá výraznou převahu.

43
    Vše nasvědčuje tomu, že hráči odejdou do kabin za stavu 0:0.

46
    Domácí vstoupili do druhépůle s jednou změnou. Corona zůstal na lavici náhradníků a do hry se zapojil Azeez.

46
    Střídali také hosté. Chrisantus nahradil Arandu.

49
    Druhá půle se zatím hraje v opatrnějším tempu.

51
    Alvarez odhlavičkoval centr soupeře do bezpečí.

53
    Ustari jen kontroloval střelu soupeře, míč mířil mimo tři tyče.

55
    Další útok hostů překazil faul.

57
    Zmatky v hostující obraně. Po následném faulu budou navíc hráči Almeríi zahrávat přímý kop z těsné blízkosti vápna.

58
    Centr Cristobala našel jen hlavu soupeře.

59
    Střídání domácích. Hicham na trávníku nahradí Diaze.

61
    Přímý kop zahrával na druhé straně Momo. Brankář Ustari včas vyběhnul a vyboxoval míč.

62
    Druhá změna na straně Las Palmas. Artiles nahradil Hernandeze.

64
    Azeez spěchal za míčem, ale hostující brankář byl rychlejší.

66
    Hru přerušilo ošetřování hostujícího hráče.

68
    Po chvilce se opět hraje...

71
    Las Palmas kombinuje s míčem, ale nedaří se jim přechod do vážnější střelecké pozice.

73
    Po dalším nepřesném útoku hostů bude Ustari odkopávat míč od své brány.

75
    Chystá se poslední střídání domácích.

77
    Cristobal stažen ze hry. Opačným směrem zamířil Vidal.

78
    Naposledy střídají také hosté. Atouba nahradí Galana.

79
    Hráči Almeríe se neprosadili ani po rohovém kopu. Raul zlikvidoval zakončení patou, balón však neměl velkou razanci.

81
    Domácí se sice prosadili, ale pomezní sudí upozornil na ofsajd, ve kterém se nacházel Hicham.

83
    Domácí měli k dispozici již šestý rohový kop, obrana hostů opět dobře zapracovala.

85
    Raul si připsal úspěšný zákrok a ihned vyslal své spoluhráče do brejku.

88
    Raul v poklidu chytá nepříliš důrazné zakončení soupeře po zemi.

90
    Nastavovat se budou dvě minuty.

90+2
    Zdá se, že už se nic zásadního nestane. Hosté jen kombinují na své polovině.

Odvetné utkání končení bezbrankovou remízou. Do další fáze poháru tak postupuje celek z nejvyšší španělské ligy – UD Almería. Domácí na postup zadělali již na půdě svého dnešního soupeře, kde vyhráli 3:1. To je vše, přeji hezký večer. (21:19:48)