Wacker – Salzburg 0:1 (kon.) | Sturm Graz – Rapid Viedeň 2:0 (kon.) | Neustadt – Wolfsberger 1:1 (kon.)
Austria – Ried 1:1 (kon.)
SK Sturm Graz
2:0 (0:0)
Rapid Viedeň
cz Streda 18.12.2013, 20:30 • UPC-Arena • Rakúska Bundesliga

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.

Vítám vás u dalšího online přenosu. Dnes je na programu dvacáté první kolo nejvyšší rakouské soutěže a my budeme sledovat zápas mezi SK Sturm Graz a SK Rapid Vídeň.

SK Sturm Graz okupuje sedmou příčku tabulky se ziskem 23 bodů a se skórem 28:32. Doma se Sturmu moc nedaří, z deseti zápasů si zde připsal pět porážek. V posledním zápase remizovali s Grödigem 2:2. Každý fotbalový fanoušek se určitě bude těšit na výkony nejlepších střelců týmu Roberta Berice a Daniela Beichlera, kteří mají na svých kontech po šesti vstřelených brankách.

SK Rapid Vídeň okupuje třetí místo tabulky se ziskem 31 bodů a se skórem 34:23. Tým v deseti venkovních zápasech sedmkrát bodoval! V posledním utkání však doma pouze remizoval s týmem Wiener Neustadt. Z hráčů se nejvíce těším na Guida Burgstallera, který letos vstřelil osm branek!

V posledních třech vzájemných utkáních dvakrát vyhrál Rapid Vídeň, jednou skončil zápas remízou.

Utkání začíná ve 20:30!

Zápas začne za pár minut, tak mi dovolte představit sestavy dnešních soupeřů.

SK Sturm Graz: Pliquett – Madl, Ehrenreich, Vujadinović, Klem, Wolf, Weber, Offenbacher, Schloffer, Beichler, Berič
    Náhradníci: Gratzei, Djuricin, Hadžić, Dudić, Schmerböck, Hütter, Kröpfl

SK Rapid Vídeň: Novota – Sonnleitner, Dibon, Schrammel, Behrendt, Bošković, Hofmann, Trimmel, Grozurek, Boyd, Starkl
    Náhradníci: Petsos, Schaub, Pavelic, Radlinger, Wydra, Pichler, Okungbowa

Rozhodčí: Hameter – Trunner, Katona.

Hráči jsou připraveny na hrací ploše, utkání začne co nevidět!

1

2
    Zápas začíná pohlednou kombinací domácích, kteří hned z kraje utkání vyráží směle na polovinu soupeře.

3
    Na stadionu panuje peklo. Fanoušci odpálili na tribunách nějakou pyrotechniku a hřiště je zakryto dýmem. Viditelnost je velmi špatná, doufejme, že se to co nejdříve rozplyne.

5
    Míč stále na kopačkách domácích, kteří se snaží probít pevnou obranou hostů.

6
    Hosté přebírají iniciativu.

10
    Domácí zahráli volný kop z dobré pozice! Míč propadl až k brankáři Novotovi, který ho vytáhl na rohový kop.

11
    Nebezpečí z rohového kopu skvělým zákrokem zneškodnil Novota!

12
    První žlutou kartu vidí hostující hráč! Konkrétně Behrendt.

15
    Nyní jsou u míče opět hosté, kteří dobře kombinují!

17
    Bojuje se na středu hřiště, obě mužstva se střídají v držení míče.

19
    Držení míče 33% – 67%.

20
    První žlutá karta na straně domácích. Provinil se Weber.

21
    Útočnou akci domácích zastavuje ofsajd.

24
    Bošković zahraje volný kop z velmi dobré pozice!

24
    Obrana domácích pozorná.

29
    Za chvíli se rozběhne třicátá minuta a na hřišti se zatím stále nestalo nic převratného. Dočkáme se branky do poločasu?

31
    Hraje se opatrně, síly jsou vyrovnané, držení míče 47% – 53%. Když nepočítám jeden dobrý roh domácích, tak jsme ještě neviděli žádné ohrožení branky.

34
    Volný kop pro domácí z hranice velkého vápna! Dokáží této pozice využít?

34
    Na centr si naskočil domácí útočník! Jeho hlavička šla však přímo do míst, kde stál připravený Novota. Skóre utkání je tak stále 0:0.

38
    Po krátké pasáži, ve které měli na vrch domácí, jsou nyní opět o něco aktivnější hosté.

41
    Stále stejný průběh, obě mužstva se střídají v držení míče, bojuje se především na středu hřiště a branka zatím v nedohlednu ...

45
    První střídání na straně hostů. Odchází zraněný Hofmann, přichází Schaub.

45+1
    Za mnohá zdržení se nastavují čtyři minuty!

45+4
    V závěru prvního poločasu tlačí domácí hosty na svoji polovinu.

Skončil první poločas, ve kterém jsme se branky bohužel nedočkali. Nedočkali jsme se však ani velkého počtu brankových příležitostí a tak skóre utkání je stále 0:0. Padne dnes branka? Snad se ji dočkáme v druhém poločase!

Druhý poločas začne přibližně ve 21:35.

Vše je připraveno k začátku druhého poločasu.

46

46
    Domácí vystřídali, odešel Wolf, přišel Schmerböck.

47
    Druhý poločas začal aktivitou hostů.

51
    Tempo zápasu je dnes poněkud ospalé ...

52
    Bošković vyslal střelu asi z dvaceti pěti metrů! Brankář Pliquett neměl problém.

54
    Sturm Graz právě vstřelil branku!
    Autorem branky je DIBON, který si nešťastně poslal míč do vlastní branky. Hráč Grazu odcentroval z levé strany a Dibon ve snaze odehrát míč do bezpečí ho poslal do vlastní sítě. 1:0!

57
    Velká šance domácích, kteří zahrávali volný kop z pravé strany. K odraženému míči se dostal Madl, jehož střela končí těsně vedle pravé tyče.

60
    Druhé střídání na straně hostů. Odchází Bošković, přichází Wydra.

62
    Domácí jsou přirozeně na koni ...

64
    Iniciativu přebrali hosté, kteří výborně kombinují na polovině domácích. Střídající Wydra skvěle oživil hru hostů.

67
    Nyní zahrozili opět domácí, kteří se dostali na hranici malého vápna! Hostující obrana však včas zasáhla a odklidila míč do bezpečí.

68
    Volný kop pro domácí z hranice vápna.

68
    Obrana Rapidu odvrátila hrozící nebezpečí ...

70
    Žlutou kartu dostává Dibon (SK Rapid Vídeň).

72
    Střídání v týmu SK Sturm Graz: ze hřiště odchází Berič, přichází Djuricin.

73
    Na hřišti se strhla potyčka!

73
    Červenou kartu vidí Boyd, kterému praskli nervy a srazil domácího hráče na zem. Po tomto souboji vznikla na hřišti potyčka, kterou však hlavní rozhodčí rychle vyřešil.

73
    Za předchozí potyčku vidí žlutou kartu domácí Madl.

73
    Do potyčky se zapojil i hráč z domácí střídačky Dudić, který dostává červenou kartu a do dnešního zápasu tak nezasáhne.

78
    Za ostré přerušení hry vidí žlutou kartu domácí hráč Offenbacher.

80
    Domácí mají navrch. Není se čemu divit, hrají v početní převaze.

81
    Střídání v týmu SK Sturm Graz: ze hřiště odchází Schloffer, přichází Kröpfl.

81
    Střídání v týmu SK Rapid Vídeň: ze hřiště odchází Sonnleitner, přichází Pavelic.

83
    Autorem branky je SCHMERBÖCK. Djuricin šel sám na branku, Novota ho skvěle vychytal, míč se odrazil k Schmerböckovi, který chladnokrevně zakončil a domácí tak vedou 2:0.

86
    Wydra vidí žlutou kartu poté, co doslova skopl soupeře.

90
    Žlutou kartu dostává Vujadinović (SK Sturm Graz).

90+1
    Čtvrtý rozhodčí musí uklidňovat rozezlenou střídačku hostů. Dnešní zápas je velmi vyhrocený!

90+1
    Nastavuje se 5 minut.

90+2
    Žlutou kartu dostává Djuricin (SK Sturm Graz).

Máme tu konec zápasu, ve kterém si domácí připisují 3 body po výhře 2:0. Z fotbalového hlediska nic moc, ale z hlediska vyhrocenosti byl tento zápas mimořádný! Dvě červené karty, osm žlutých. Dnes se na hřišti opravdu bojovalo.

To je ode mě vše, děkuji za pozornost a někdy opět na shledanou. (22:26:22)