Senica – Bardejov 0:3 (kon.)
HC Dukla Senica
0:3 (0:0, 0:1, 0:2)
HK Bardejov
Utorok 17.12.2013, 17:30 • Zimný štadión Senica • TIPOS Slovenská hokejová liga (SR)

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie začína o 17:30.

Vitajte pri sledovaní zápasu 29. kola prvej hokejovej ligy, v ktorom domáca Senica privíta lídra z Bardejova. Tento zápas sľubuje napínavý súboj, keďže sa stretnú prvé dva tmy tabuľky.

HC Dukla Senica sa v tabuľke nachádza na druhom mieste so ziskom 64 bodov za 20 výhier v riadnom hracom čase, dve výhry po predĺžení a 6 prehier a o skóre zaostáva práve za dnešným súperom z Bardejova. V poslednom domácom zápase sa Dukla predstavila proti predposlednej Považskej Bystrici, a hoci predzápasové štatistiky favorizovali domáci celok, po zápase musel byť nejeden fanúšik prekvapený. Seničania totiž napriek hernej aj streleckej prevahe nestačili na svojho súpera, keď po niekoľkých individuálnych chybách inkasovali góly, na ktoré už nedokázali odpovedať a prehrali 3:5. Reputáciu si čiastočne napravili v minulom zápase, keď cestovali na východ Slovenska, do Spišskej Novej Vsi. Od polovice zápasu bolo skóre vyrovnané 1:1, hoci Záhoráci mali opäť streleckú prevahu, ale doplatili na nepremieňanie šancí. Necelé 4 minúty pred koncom napokon zariadil výhru pre Seničanov Sajdl, takže domáci viezli z východu cenné 3 body.

Najproduktívnejším hráčom domácich je Ľubomír Vaškovič s 37 bodmi za 13 gólov a 24 asistencií, za ním sa nachádza 28 bodový René Jarolín (13+15) a trojicu najproduktívnejších hráčov Senice uzatvára Tomáš Méry s 20 bodmi (6+14). Bodovanie obrancov vedie s 15 bodmi Martin Ivičič (3+12), jednotkou v bránke domácich je Marek Peksa, ktorý odchytal 26 zápasov s 91,31% úspešnosťou zákrokov a inkasoval v priemere 2,14 gólu na zápas.

HC 46 Bardejov sa v tabuľke nachádza na prvom mieste so ziskom 64 bodov za 21 výhier v riadnom hracom čase, jednu prehru po predĺžení a 5 prehier v riadnom hracom čase. Východniari vedú tabuľku prvej ligy len o skóre práve pred Seničanmi a vo vzájomnom zápase by sa určite od svojho prenasledovateľa chceli odpútať. V poslednom zápase na ľade súperov sa Bardejov predstavil takisto v Spišskej Novej Vsi, kde sa však Bardejovčanom darilo o poznanie lepšie ako Seničanom, keď Spišiakom nasúkali 8 gólov a zvíťazili 8:4. V minulom zápase sa východniari predstavili pred vlastnými divákmi, keď privítali na svojom ľade Topoľčany. Po dvoch tretinách sa dostali už do päťgólového vedenia, a hoci v tretej tretine Topoľčanci dokázali dvomi gólmi ešte skorigovať výsledok, Bardejov si svoje víťazstvo ustrážil a zvíťazil 5:2.

Najproduktívnejším hráčom hostí je Tomáš Hričina s 38 bodmi za 13 gólov a 25 asistencií, za ním sa nachádza 36 bodový Ladislav Ščurko (18+18), ktorý je zároveň aj najlepším strelcom ligy, a trojicu najproduktívnejších hráčov hostí uzatvára Juraj Dancsák s 25 bodmi (11+14). Najproduktívnejším obrancom je Dominik Kramár s 20 bodmi (2+18), v bránke sa takmer pravidelne striedajú dvaja gólmani – Matúš Andreanin a Robin Blažíček. Andreanin odchytal v tejto sezóne zatiaľ 14 zápasov s úspešnosťou zákrokov 93,32% a inkasoval 2,12 gólu na zápas. Jeho český kolega odchytal o zápas viac s úspešnosťou zákrokov 92,84% a inkasoval 2,2 gólu na zápas.

V prebiehajúcej sezóne oba tímy na seba narazili zatiaľ dvakrát, v oboch zápasoch boli úspešnejší hráči z Bardejova. Cenné víťazstvo si pripísali na ľade v Senici, keď Záhorákom uštedrili prvú domácu prehru v sezóne v pomere 2:3. Na ľade v Bardejove sa zrodil už jednoznačný výsledok v prospech Východniarov, ktorí ovládli súboj o prvé miesto tabuľky a zvíťazili 7:1. Uvidíme, či Bardejov natiahne víťaznú šnúru proti Seničanom na 3 zápasy, alebo sa z výhry bude tešiť Dukla a tým pádom sa bude meniť aj poradie na čele tabuľky. Odpovede na tieto otázky sa dozvieme už dnes od 17.30, prajem Vám príjemné sledovanie prenosu.

HC Dukla Senica: Peksa – Janík, Lukáčik, Daráš, Reissmuller, Mrázik, Gula, Salajka, Ivičič – Klučiar, Petráš, Vaškovič (C), Méry, Jarolín, Haring, Kluka, Mikolášek, Surovka, Sajdl, Šúrek, Šalka

HC 46 Bardejov: Andreanin – Valentín, Krčula, Takáč, Polaček, Gajdoš, Hopkovič, Česelka – Vaško, Jokeľ, Belušár, Dancsák (C), Hrnka, Chovan, Ščurko, Hričina, Hajnik, Lipina, Šimčák, Matis

Rozhodca: Stano – Návratek, Stanzel.

00:01

00:04
    Vhadzovanie vyhrali hostia, ktorí zakladajú útok.

00:40
    Do protiútoku sa dostávajú domáci

02:00
    Oba tímy aktívne už od začiatku, hra sa prelieva zo strany na stranu.

03:08
    Do útoku sa po ľavej strane rútil Vaško, dobre ho však od puku odstavil Salajka.

03:32
    Zakázané uvoľnenie domácich, hra sa vráti pred Peksu.

03:50
    Domáci sa mohli hneď dostať do útoku, keď Takáča na modrej obral o puk Sajdl, ďaleko sa však nedostal.

05:10
    Domáci v dobrej šanci, únik Reismullera však takisto nevyšiel.

06:52
    Vaškovič v individuálnom prieniku, mal však proti sebe až troch protihráčov, keďže Senica v tom čase striedala.

07:29
    Opäť Vaško pred bránkou domácich, bol však odstavený od puku.

09:03
    Strela hostí ešte zo stredného pásma, Peksa zasahovať nemusel.

09:54
    Ščurkova strela iba do korčule domáceho obrancu, Seničania zakladajú útok.

10:30
    Šúrek z medzikružia iba tesne vedľa bránky.

11:40
    Opäť Šúrek, pred bránkou však mohol voliť skôr prihrávku na voľného spoluhráča.

13:09
    Na ľade po zrážke zostáva ležať otrasený domáci Gula, našťastie odchádza po svojich.

13:20
    Sajdlova strela z ľavého kruhu, pred ním však bol pripravený Andreanin.

14:46
    Hostia v pásme, Peksa chcel puk z bránkoviska vyraziť, to však nestihol, pri Krčulovej strele od modrej ale podržal svoj tím.

15:17
    Na opačnej strane podržal spoluhráčov istým zákrokom Andreanin po Haringovej strele.

16:20
    Méryho zlá rozohrávka, hostia sa dostávajú do útoku.

17:09
    Strely Krčulu a Dancsáka tesne minuli senickú bránku.

18:15
    Jokeľova prihrávka na Polačeka, dobre ju však zachytil Méry.

19:15
    Puk po Gajdošovej strele sa od ochranného plexiskla odrazil pred bránku, kde sa ho ten istý hráč pokúsil zasunúť pomedzi Peksove betóny, domáci brankár bol však rýchlejší.

20:00

V prvej tretine sa hral aktívny hokej na oboch stranách, oba tímy si vypracovali niekoľko dobrých šancí, ale takisto si oba celky dávali pozor na individuálne chyby, ktoré by mohol súper potrestať a dostať sa do vedenia. V tejto časti hry hrali ako Senica, tak aj Bardejov veľmi disciplinovane a vylúčenie sme zatiaľ nevideli, aj preto je po prvej tretine skóre nerozhodné, 0:0.

Ďalšia tretina sa začne približne o 18:11.

20:01

20:05
    Prvé vhadzovanie pre domácich, pri puku však hostia.

20:49
    Pekná Haringova prihrávka k pravej žŕdke, tam bol však Méry pokrytý jedným z obrancov hostí.

22:03
    Vaškovičova strela spoza obrancu, Andreanin vyráža

22:46
    Bardejov dal gól!
    Hostia idú do vedenia! Opäť sa potvrdilo staré známe nedáš-dostaneš, keď Seničania svoje šance spálili, no do útoku sa dostali hostia a po Hričinovej presnej prihrávke sa presadil JURAJ DANSCÁK. Asistencie: Tomáš Hričina, Martin Hajník

24:20
    Takáčova strela iba do rýchlej Peksovej lapačky.

24:40
    Na opačnej strane Šúrkova strela, Andreanin však stále drží čisté konto.

25:55
    Prvé vylúčenie zápasu – na strane hostí odchádza na trestnú lavicu Krčula.

26:27
    Vaškovičova delovka iba do zadného mantinelu, odtiaľ hostia puk vyhodili z pásma.

26:59
    Teraz zvoní žŕdka na hosťujúcej bránke!

27:55
    Hostia v plnom počte.

28:50
    Domáci teraz tlačia na svojho súpera a snažia sa o vyrovnanie, zatiaľ im to však nie je súdené.

29:22
    Salajkova strela od modrej ihneď po vhadzovaní, Andreanin ale stále pozorný.

30:53
    Ivičič strieľal od modrej, v bránke ale dobre postavený Andreanin.

32:22
    Zakázané uvoľnenie na strane hostí, hra sa vráti pred Andreanina.

34:16
    Domáci sa už tešili z gólu, keď Andreaninovi puk prepadol pomedzi nohy, rozhodca ale gól neuznáva.

34:43
    Opäť Ivičič od modrej, s jeho strelou ale Andreanin problém nemal.

36:04
    Klučiar po peknej prihrávke iba brankárovi do betónov, puk odrazený na ochrannú sieť.

37:09
    Ďalšie vylúčenie na strane hostí – dve minúty pre Hričinu.

37:37
    Hostia vyhadzujú puk z vlastnej tretiny

38:23
    Opäť zvoní žŕdka po Surovkovej strele!

39:12
    Hostia v plnom počte, Senica však stále v pásme.

39:40
    Tretina sa už len dohráva, ani jeden z tímov sa nikam neponáhľa.

40:00

V druhej tretine padol jediný gól, a to na strane hostí, ktorí sa presadili v 23. minúte, keď sa potvrdilo pravidlo "nedáš-dostaneš". Seničania spálili niekoľko dobrých šancí a do útoku sa dostali hráči Bardejova a po Hričinovej presnej prihrávke prestrelil Peksu v domácej bránke kapitán hostí Dancsák. Seničania mali opäť príležitosť skóre vyrovnať, a to najmä v dvoch presilovkách, v ktorých nastrelili žŕdku, ani to im však nepomohlo a tak po druhej tretine vedú hostia 1:0.

Ďalšia tretina sa začne približne o 18:57.

40:01

40:42
    Vaškovič v dvoch príležitostiach, obidva razy však prestrelil bránku hostí.

41:43
    Vaškova strela takisto len vedľa bránky domácich.

43:10
    Seničania zakladajú útok len z hĺbky vlastného obranného pásma.

43:39
    V pásme sa však dlho neohriali a do útoku sa dostáva Bardejov.

44:13
    Seničania kombinujú v pásme, vážnejšia strela však z ich hokejok nevyšla.

45:50
    Snaha hostí o prechod do pásma zastavená ofsajdom.

46:58
    Hostia sa dostávajú do dvojgólového vedenia, keď nahodená strela MARTINA HAJNIKA prepadla Peksovi za chrbát.Bez asistencie

47:54
    Je tu prvé vylúčenie na strane domácich, na dve minúty odíde Janík.

49:00
    A hostia svoju presilovú hru aj využívajú, keď Vaškovu strelu Peksa ešte betónom vyrazil, z dorážky ho však prekonal TOMÁŠ HRIČINA a posiela svoj tím do trojgólového vedenia. Asistencie: Filip Vaško, Ladislav Ščurko.

51:40
    Po treťom góle Bardejova hra trochu stratila na kráse, hrá sa zatiaľ bez vážnejšej šance.

55:23
    Ďalšie vylúčenie na strane hostí, na dve minúty odíde Hričina.

56:33
    Seničania v tejto početnej výhode nedokážu nič vymyslieť.

57:04
    A Bardejov sa dostáva do útoku vo vlastnom oslabení, pokus o prečíslenie ale stroskotal.

57:23

58:13
    A o výsledku je zrejme rozhodnuté, Bardejov bude hrať presilovku, na trestnú lavicu odchádza Mrázik.

58:59
    Bardejov sa už nikam neponáhľa, tri body majú isté a ide už len o to, o koľko gólov dnes vyhrajú.

59:30
    Hostia v pásme, štvrtý gól ale zatiaľ nepridali.

60:00

V tretej tretine si hráči Bardejova svoje víťazstvo poistili dvomi gólmi do senickej bránky, keď najprv v 47. minúte nahodená Hajnikova strela prepadla Peksovi za chrbát a skóre zápasu uzavrel o dve minúty neskôr v presilovej hre Hričina, keď Vaškovu strelu Peksa ešte vyrazil, no na dorážku už nemal nárok. Seničania sa pokúšali so zápasom ešte niečo urobiť, ale nakoniec nedokázali svojmu súperovi streliť ani gól, a tak Bardejov zaslúžene vyhral 3:0. (19:41:30)
    Športové stávky - recenzie, tipy, triky!
    Pridaj sa ku nám aj na Facebooku!

Monika Krutá

Hľadáme spravodajcu pre tím HC Dukla Senica. Viac informácií tu.

Góly a asistencie: 23. Dancsák (Hričina, Hajník), 47. Hajnik, 49. Hričina (Vaško, Ščurko)

HK Bardejov: Andreanin – Valentín, Krčula, Takáč, Polaček, Gajdoš, Hopkovič, Česelka – Vaško, Jokeľ, Belušár, Dancsák (C), Hrnka, Chovan, Ščurko, Hričina, Hajnik, Lipina, Šimčák, Matis

Rozhodca: Stano – Návratek, Stanzel