Ottawa – Philadelphia 5:4 (1:0 po s.n.) | Pittsburgh – Columbus 2:1 (kon.) | Anaheim – NY Islanders 5:2 (kon.)
Vancouver – Carolina 2:0 (kon.)
Pittsburgh Penguins
2:1 (0:0, 1:0, 1:1)
Columbus Blue Jackets
cz Utorok 10.12.2013, 01:30 • Consol Energy Center, Pittsburgh • NHL

Ode mne je to vše. Při dalším zápase NHL se těší a dobrou noc přeje Tomáš Lysý. (04:16:00)

Tři hvězdy zápasu:

1. Marc-Andre Fleury (PIT) 32 zásahů, 97% úsp. zás.
    2. Jevgenij Malkin (PIT) 3 stř., 1+0.
    3. Sidney Crosby (PIT) 5 stř., 1+0.

Československá stopa v utkání:

Do tohoto zápasu nenastoupil žádný český ani slovenský hokejista.

Střely na branku: 30-33.
    Střely v 1. tř.: 8-10.
    Střely ve 2. tř.: 16-10.
    Střely ve 3.tř.: 6-13.

Dramatické utkání je u konce. Zápasu by spíše slušela remíza po základní hrací době, ale na to se nehraje. V úvodní třetině měly oba týmy dost šancí, ale bez gólového efektu. Čtyři minuty po začátku druhé třetiny se prosadil po individuální akci Malkin a i když i nadále byl k vidění pohledný hokej s několika šancemi, skóre se do druhé třetiny neměnilo. Ve čtyřicáté deváté minutě sebrali domácí svému soupeři puk, podnikli rychlý protiútok a Crosby doklepl za záda dnes výborně chytajícího McElhinneyho puk po střílené přihrávce Dupuise. Hosté se v závěru odhodlali k risku jménem power-play a podařilo se jim snížit po tom, co jeden z hráčů Pittsburgu netrefil přes celé hřiště opuštěnou klec, ale na branku Calverta již žádný z jeho spoluhráčů nanavázal a zápas tak končí výhrou Pens.

60:00

59:51
    Pittsburgh vyhazuje, Columbus už to asi nestihne.

59:33
    Blue Jackets vyhráli buly, McElhinney mizí na střídačku a hosté v šesti.

59:33
    Time-out Columbusu.

59:03
    Columbus právě vstřelil branku!
    Sedmapadesát vteřin přichází Marc-Andre Fleury o čisté konto a utkání se dramatizuje. Engelland přišel za brankou zbytečně o puk díky šikovné práci holí Letestua. Přihrál puk za sebe, který se dostal k MATTU CALVERTOVI a ten se prosazuje z bezprostřední blízkosti u pravé tyče domácí klece. Asistence: Mark Letestu, Ryan Johansen.

58:42
    Nevím, kdo to z domácích byl, ale jen těsně minul opuštěnou branku Columbusu.

58:24
    Columbus v šesti.

57:43
    Ani nyní se totiž nepodařilo Columbusu usadit se před Fleurym, celé snažení týmu kazí nepřesná kombinace.

57:30
    Branka hostů zůstává stále obsazena McElhinneym.

57:12
    Střelu Johansena si pohlídal Fleury a bude se tak vhazovat po jeho levici, ale až po reklamní přestávce.

56:33
    MacKenzie s Umbergerem se dostali před Fleuryho, jenže Columbus díky špatné kombinaci o pásmo zase přichází.

55:42
    Je otázkou, kdy to Columbus zkusí při hře bez gólmana. Zatím McElhinney zůstává ve své kleci, už jen z toho důvodu, že se nyní chvilku hrálo před jeho brankou.

55:11

54:49
    Fleury vyráží střelu Nikitina z levého kruhu.

54:38
    Stejně tak jako nyní a z přesilovky domácích už zbývá pouse půlminuta.

Tomáš Lysý

Góly a asistencie: 25. Malkin (Jokinen, Engelland), 49. Crosby (Dupuis, Maatta) – 60. Calvert (Letestu, Johansen)

Pittsburgh Penguins: Fleury (Zatkoff) – Maatta, Letang, Engelland, Niskanen, Despres, Bortuzzo – Kunitz, Crosby, Dupuis – Jokinen, Malkin, Megna – Conner, Sutter, Vitale – Adams, Sill, Kobasew. Trenér: Dan Bylsma.
    Columbus Blue Jackets: McElhinney (McKenna) – Johnson, Tjutin, Murray, Savard, Prout, Nikitin – Foligno, Johansen, Umberger – Calvert, Dubinsky, Atkinson – Jenner, Anisimov, Comeau – Letestu, MacKenzie, Tropp. Trenér: Todd Richards.

Rozhodca: 32 Tom Kowal, 34 Brad Meier – 90 Andy McElman, 89 Steve Miller

Diváci: 18520