Třebíč – Motor ČB 2:1 (kon.) | Kadaň – Mladá Boleslav 1:3 (kon.) | Jihlava – Benátky n/J 4:2 (kon.)
Šumperk – Olomouc 0:2 (kon.) | Litoměřice – Ústí n/L 8:2 (kon.) | Beroun – Most 3:1 (kon.)
DRACI PARS ŠUMPERK
0:2 (0:1, 0:1, 0:0)
HC Olomouc
cz Pondelok 02.12.2013, 18:00 • Zimní stadion Šumperk • 1. liga (ČR)

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Šumperk si v poslední době nevede vůbec špatně. Dokázal vyhrát sedmkrát v řadě. Dlouhou sérii Draků přerušili až v sobotu hráči Mladé Boleslavi a to když Šumperk na svém ledě porazili 4:0
    Šumperk se momentálně nachází na osmé pozici se ziskem sedmatřiceti bodů.

Nejaktivnější hráči Šumperka:
    1. Patrik Moskal 19b. (7+12)
    2. Karel Plášek 18b. (10+8)
    3. Aleš Staněk 17.b (7+10)

Olomouc dokázala vyhrát pět ze sedmi posledních utkání. Naposledy si doma poradila s Třebíčí 3:1 O góly v tomto zápase se postarali Kindl (z trestného střílení), Selingr a Knotek.
    Olomouc se nachází v tabulce na třetím místě se ztrátou jednoho bodu na druhou Jihlavu.

23.10.2013 HC Olomouc: Salith Šumperk 2:0

Salith Šumperk: Štůrala (Vajner) – Starý, Holík, Gewiese, Novotný, Sedlák, Tesařík, Dudáš – Brunec, Skoumal, Haas, Cink, Staněk A., Červenka, Plášek, Žálčík, Moskal, Půhoný, Chomič, Langr

HC Olomouc: Halász (Kochta) – Houdek, Janáček, Jaroměřský, Ondrušek, Rašner, Staněk R., Bartoň – Vodný, Selingr, Knotek, Lehečka, Diviš, Řípa, Ostřížek, Herman, Kindl, Rác, Pekr, Kucharczyk

Rozhodčí: Přikryl – Adamec, Poruba.

00:01

00:01
    Úvodní buly vyhráli domácí hráči.

00:50
    První Štůralův zákrok. Střelu na něj vyslal Řípa.

01:15
    Kindl se Sedlákem v souboji, puk nakonec skončil na střídačce domácích.

02:01
    Dudášova střela ztečována do rohu kluziště.

02:46
    Staněk nahodil puk ze středního pásma na Štůralu, ten trychle rozehrál.

03:05
    Houdkovu střelu Štůrala schoval do vystroje.

04:02
    Notného střela se k brance nedostala ale nebezpečně se odrazila k Haasovi, tomu naposlední chvíli nadzvedl hokejku jeden z hostujících hráčů.

05:13
    Nebezpečná akce Olomouce. nejdříve pálil Ostřížek jeho střelu Štůrala vyrazil před sebe betony a následnou dorážkou Pekra Štůrala taktéž vyrazil betony.

06:26
    Chomič vyhodil puk na zakázané uvolnění.

06:39
    Staňkova střela skončila na vyrážečce Štůraly.

07:24
    První vyloučení dnešního zápasu. Dvě minuty za vysokou hůl si jde odpykat Diviš.

07:45
    Moskalova střela z modré se zastavila o jednoho z bránících hráčů.

08:13
    Pekr vyhodil puk do středního pásma.

09:00
    Olomouc opět vyhazuje.

09:12
    V oslabení se do útoku vydal Herman, jeho střela skončila na betonech připraveného Štůraly.

09:24

10:35
    Půhoného střela skončila nad brankou Halásze.

10:50
    Nepřesná Sedlákova střela skončila na zakázaném uvolnění.

11:55
    Žálčík vystihl rozehrávku Olomouce a vydal se s
    Moskalem do útoku, ten jim ale moc dobře nevyšel a puk ztratili.

13:10
    Ostřížkova střela šla vedle Štůralovi branky.

13:53
    Olomouc právě vstřelila branku!
    JAKUB BARTOŇ střílel z modré tahle střela ještě branku nenašla ale puk se odrazil od mantielu a Bartoň tak z následné dorážky zasunul kotouč do branky. Asistence: Jan Knotek.

14:11
    Martin Dudáš dvě minuty za držení.

15:16
    Novotný s Pekrem svádí boj o puk u mantinelu.

15:44
    Haas vyhazuje.

16:02
    Kucharczykova střela skončila pod betony Štůraly.

16:11

16:54
    Kindl nahodil puk za Štůralu a hosté odjeli střídat

17:24
    Holíkova střela z modré našla Halászovi betony.

18:43
    Dudáš nabil Sedlákovi jeho střelu vyrazil Halász do rohu kluziště.

19:04
    Zakázané uvolnění Olomouce.

19:25
    Skoumalova střela se mezi tři tyčky nedostala.

19:38
    Pekrova střela skončila v Štůralově lapačce.

20:00

Je za námi první třetina ve které jsme viděli jednu branku na straně Olomouce o kterou se postaral ve čtrnácté minutě Bartoň. Šumperk i Olomouc si pak vytvořili pár dobrých šancí které ale nedokázali využít a tak od druhé třetiny půjdeme za stavu 0:1.

Další třetina začne přibližně v . 18:46

20:01

20:01
    Úvodní buly druhé třetiny vyhráli hosté.

20:22
    Po buly ihned pálil Ondrušek, jeho střela skončila ve výstroji Štůraly.

20:56
    Sedlák přebruslil celé kluziště na modré přenechal puk Staňkovi, toho ale odzbrojil od kotouče jeden z hostujících hráčů.

21:28
    Štůrala měl zakrytý výhled a tak to Janáček zkusil z modré, naštěstí pro Šumperk puk minul branku.

22:15
    Haasova střela branku Halásze nenašla.

23:12
    Dudáš vyděl dobře si najíždějícího Žálčíka poté mu poslal puk ale jeho střela branku nenašla.

23:47
    Zakázané uvolnění Šumperka.

24:02
    Jaroměřského střelu Štůrala vyrazil.

24:31
    Hráčí svádí boj o puk u mantinelu. Nakonec jej vybojovali hostující hráči.

25:14
    Dudášovo nahození skončilo v lapačce Halásze.

26:21
    Půhoný našel krásným pasem volného Haase ten si ještě sjel mezi kruhy a jeho střela tahem skončila nad brankou.

27:08
    Žálčíkovu střelu Halász vyrazil.

27:45
    Puk se odrazil k volnému Tesaříkovi, ten se ale mezi tři tyčky netrefil.

27:50
    Červenka obkroužil branku a snažil se puk zasunout pod Halásze, ten ale kotouč zalehl těsně před brankovou čárou.

29:01
    Půhoný nabil Holíkoviu na modrou, jeho střela našla pouze betony Halásze.

29:08
    Nahození ze středního pásma raději Halász schoval pod lapačku.

29:31
    Novotný viděl dobře postaveného Pláška který ale na nahrávku nedosáhl a píská se tak zakázané uvolnění.

31:06
    Rác napadl Žálčíka a vyfasoval si tak dvě minuty za hrubost.

31:21
    Jaroměřský vyhazuje přes všechny čáry.

32:51
    Neskutečný zákrok teď předvedl hostující Halász. Plášek našel skvělě postaveného Půhoného, ten mohl zakončovat téměř do prázdné branky ale trefil pouze se skvěle přesouvajícího Halásze.

33:06

33:45
    Divišova střela šla nad branku Štůraly.

34:19
    Půhoný našel Pláška ten ale brankovou konstrukci netrefil.

34:32
    Jaroměřský vyhodil puk do hlediště a vyfasoval si tak dvě minuty za zdržování hry.

35:21
    Šumperku se nepodařila rozehrávka a Olomouc vyhodila.

35:48
    Novotného střela trefila pouze Bartoňovu hokejku.

36:05
    Bude se hrát ve čtyřech na obou stranách. Novotný dostává dvě minuty za podražení.

36:23
    Jaroměřského střela zblokována.

36:32

37:18
    Olomouc využívá přesilovku. Jaroměřský našel volného RADIMA KUCHARCZYKA u levého kruhu, ten puk trefil k levé tyčce Štůralovi branky. Asistence: Jan Jaroměřský.

37:23
    Vodný dostává dvě minuty za vysokou hůl.

39:09
    Holíkovo nahození ze středního pásma schoval Halász do výstroje.

39:15
    Houdek vyhazuje.

39:21
    Haasovu střelu zastavil Houdek.

39:23

40:00

Ve druhé třetině hosté navýšili svůj náskok a to když se dvě minuty před druhou sirénou trefil Kucharczyk. Šumperk pak ke konci druhé třetiny měl několik dobrých šancí ale všechny skončili na skvěle dnes chytajícím Halászovi.

Další třetina začne přibližně v . 19:38

40:01

40:35
    Plášek nahodil puk do pásma, tam o něj bojuje Půhoný.

41:03
    Ofsajd Šumperka.

41:29
    Dudáš narazil na plexisklo Selingra, ten zůstal ležet na zemi a rozhodčí tak přerušil hru. Selingr nakonec odjel bez pomoci svých spoluhráčů.

42:10
    Zakázané uvolnění Olomouce. Vhazuje se po pravici Halásze.

42:34
    Novotný si těď neporozuměl s Plášek a u puku jsou tak hosté.

43:15
    Dudášova střela zblokována prvním bránícím hráčem.

43:38
    Ostřížkovu střelu Štůrala vyrazil betonem.

44:16
    Plášek se dostal do samostatného úniku ale jeho forhendová klička mu nevyšla.

44:51
    Olomouc šla do přečíslení dva na jednoho, Rácova nahrávka skončila již na ležícím Dudášovi.

45:41
    Skoumala o puk obral Diviš který teď zakládá útok.

45:58
    Řípova střela skončila v Štůralově výstroji.

46:35
    Řípova střela z otočky šla nad brankou.

47:26
    Sedlák zblokoval Selingrovu střelu.

47:38
    A sedlák se ihned vydal do útoku aby provětral Halászovi betony.

49:24
    Plášek skvělě obešel hostující hráče ale jeho zpětná nahrávka na modrou se mu nepovedla.

49:39

50:11
    Plášek posunul puk do jízdy Novotnému tomu ale střela vůbec nevyšla.

51:15

51:34
    Červenkova střela našla betony Halásze.

52:11
    Houdek posílal puk před branku na Ráce, jeho následná střela se mu nepovedla a skončila vedle levé tyčky Štůralovy branky.

52:36
    Holík pálil ihned po buly, nad.

52:40
    Ostřížekovu střelu Štůrala neměl úplně pod kontrolou ale nakonec puk vytěsnil nad branku.

53:40
    Moskal si vybruslil až před branku tam nahrál puk na volného Půhoného který ale netrefil branku.

54:34
    Bruncova střela z mezikruží končí v lapačce Halásze.

54:50
    Olomouc vyhodila puk přes všechny čáry a píská se tak zakázané uvolnění. Vhazuje se po pravici Halásze.

55:35
    Selingr protečoval puk do útočného pásma, tam se ho jeho spoluhráči snaží vybojovat.

56:10
    Moskal poslal puk před branku na Haase ten trefil pouze betony Halásze.

56:45
    Dudáš pálil z modré vedle.

57:47
    Červenka nahodil puk na Halásze, ten rychle rozehrál.

58:45
    Holíkova střela z levého kruhu skončila nad brankou.

59:18
    Staněk se srazil s Knotkem a zůstavá ležet na ledě.

59:18
    ...Nakonec s pomocí hráčů odjíždí na střídačku.

59:38
    Hoilík bojuje o puk u mantinelu s Knotkem.

60:00

Ve třetí třetině jsme gól neviděli a Olomouc si tak z Šumperkého ledu odváží vítězství 2:0. (20:11:18)