Třebíč – Motor ČB 2:1 (kon.) | Kadaň – Mladá Boleslav 1:3 (kon.) | Jihlava – Benátky n/J 4:2 (kon.)
Šumperk – Olomouc 0:2 (kon.) | Litoměřice – Ústí n/L 8:2 (kon.) | Beroun – Most 3:1 (kon.)
DRACI PARS ŠUMPERK
0:2 (0:1, 0:1, 0:0)
HC Olomouc
cz Pondelok 02.12.2013, 18:00 • Zimní stadion Šumperk • 1. liga (ČR)

Ve třetí třetině jsme gól neviděli a Olomouc si tak z Šumperkého ledu odváží vítězství 2:0. (20:11:18)

60:00

59:38
    Hoilík bojuje o puk u mantinelu s Knotkem.

59:18
    ...Nakonec s pomocí hráčů odjíždí na střídačku.

59:18
    Staněk se srazil s Knotkem a zůstavá ležet na ledě.

58:45
    Holíkova střela z levého kruhu skončila nad brankou.

57:47
    Červenka nahodil puk na Halásze, ten rychle rozehrál.

56:45
    Dudáš pálil z modré vedle.

56:10
    Moskal poslal puk před branku na Haase ten trefil pouze betony Halásze.

55:35
    Selingr protečoval puk do útočného pásma, tam se ho jeho spoluhráči snaží vybojovat.

54:50
    Olomouc vyhodila puk přes všechny čáry a píská se tak zakázané uvolnění. Vhazuje se po pravici Halásze.

54:34
    Bruncova střela z mezikruží končí v lapačce Halásze.

53:40
    Moskal si vybruslil až před branku tam nahrál puk na volného Půhoného který ale netrefil branku.

52:40
    Ostřížekovu střelu Štůrala neměl úplně pod kontrolou ale nakonec puk vytěsnil nad branku.

52:36
    Holík pálil ihned po buly, nad.

52:11
    Houdek posílal puk před branku na Ráce, jeho následná střela se mu nepovedla a skončila vedle levé tyčky Štůralovy branky.

51:34
    Červenkova střela našla betony Halásze.

51:15
    Zakázané uvolnění Olomouce.

50:11
    Plášek posunul puk do jízdy Novotnému tomu ale střela vůbec nevyšla.

49:39
    Zakázané uvolnění Šumperka.

49:24
    Plášek skvělě obešel hostující hráče ale jeho zpětná nahrávka na modrou se mu nepovedla.

47:38
    A sedlák se ihned vydal do útoku aby provětral Halászovi betony.

47:26
    Sedlák zblokoval Selingrovu střelu.

46:35
    Řípova střela z otočky šla nad brankou.

45:58
    Řípova střela skončila v Štůralově výstroji.

45:41
    Skoumala o puk obral Diviš který teď zakládá útok.

44:51
    Olomouc šla do přečíslení dva na jednoho, Rácova nahrávka skončila již na ležícím Dudášovi.

44:16
    Plášek se dostal do samostatného úniku ale jeho forhendová klička mu nevyšla.

43:38
    Ostřížkovu střelu Štůrala vyrazil betonem.

43:15
    Dudášova střela zblokována prvním bránícím hráčem.

42:34
    Novotný si těď neporozuměl s Plášek a u puku jsou tak hosté.

42:10
    Zakázané uvolnění Olomouce. Vhazuje se po pravici Halásze.

41:29
    Dudáš narazil na plexisklo Selingra, ten zůstal ležet na zemi a rozhodčí tak přerušil hru. Selingr nakonec odjel bez pomoci svých spoluhráčů.

41:03
    Ofsajd Šumperka.

40:35
    Plášek nahodil puk do pásma, tam o něj bojuje Půhoný.

40:01

Další třetina začne přibližně v . 19:38

Ve druhé třetině hosté navýšili svůj náskok a to když se dvě minuty před druhou sirénou trefil Kucharczyk. Šumperk pak ke konci druhé třetiny měl několik dobrých šancí ale všechny skončili na skvěle dnes chytajícím Halászovi.

39:09
    Holíkovo nahození ze středního pásma schoval Halász do výstroje.

37:23
    Vodný dostává dvě minuty za vysokou hůl.

37:18
    Olomouc právě vstřelila branku!
    Olomouc využívá přesilovku. Jaroměřský našel volného RADIMA KUCHARCZYKA u levého kruhu, ten puk trefil k levé tyčce Štůralovi branky. Asistence: Jan Jaroměřský.

36:32

36:23
    Jaroměřského střela zblokována.

36:05
    Bude se hrát ve čtyřech na obou stranách. Novotný dostává dvě minuty za podražení.

35:48
    Novotného střela trefila pouze Bartoňovu hokejku.

35:21
    Šumperku se nepodařila rozehrávka a Olomouc vyhodila.

34:32
    Jaroměřský vyhodil puk do hlediště a vyfasoval si tak dvě minuty za zdržování hry.

34:19
    Půhoný našel Pláška ten ale brankovou konstrukci netrefil.

33:45
    Divišova střela šla nad branku Štůraly.

33:06

32:51
    Neskutečný zákrok teď předvedl hostující Halász. Plášek našel skvělě postaveného Půhoného, ten mohl zakončovat téměř do prázdné branky ale trefil pouze se skvěle přesouvajícího Halásze.

31:21
    Jaroměřský vyhazuje přes všechny čáry.

31:06
    Rác napadl Žálčíka a vyfasoval si tak dvě minuty za hrubost.

29:31
    Novotný viděl dobře postaveného Pláška který ale na nahrávku nedosáhl a píská se tak zakázané uvolnění.

29:08
    Nahození ze středního pásma raději Halász schoval pod lapačku.

29:01
    Půhoný nabil Holíkoviu na modrou, jeho střela našla pouze betony Halásze.

27:50
    Červenka obkroužil branku a snažil se puk zasunout pod Halásze, ten ale kotouč zalehl těsně před brankovou čárou.

27:45
    Puk se odrazil k volnému Tesaříkovi, ten se ale mezi tři tyčky netrefil.

27:08
    Žálčíkovu střelu Halász vyrazil.

26:21
    Půhoný našel krásným pasem volného Haase ten si ještě sjel mezi kruhy a jeho střela tahem skončila nad brankou.

25:14
    Dudášovo nahození skončilo v lapačce Halásze.

24:31
    Hráčí svádí boj o puk u mantinelu. Nakonec jej vybojovali hostující hráči.

24:02
    Jaroměřského střelu Štůrala vyrazil.

23:47

23:12
    Dudáš vyděl dobře si najíždějícího Žálčíka poté mu poslal puk ale jeho střela branku nenašla.

22:15
    Haasova střela branku Halásze nenašla.

21:28
    Štůrala měl zakrytý výhled a tak to Janáček zkusil z modré, naštěstí pro Šumperk puk minul branku.

20:56
    Sedlák přebruslil celé kluziště na modré přenechal puk Staňkovi, toho ale odzbrojil od kotouče jeden z hostujících hráčů.

20:22
    Po buly ihned pálil Ondrušek, jeho střela skončila ve výstroji Štůraly.

20:01
    Úvodní buly druhé třetiny vyhráli hosté.

20:01

Další třetina začne přibližně v . 18:46

Je za námi první třetina ve které jsme viděli jednu branku na straně Olomouce o kterou se postaral ve čtrnácté minutě Bartoň. Šumperk i Olomouc si pak vytvořili pár dobrých šancí které ale nedokázali využít a tak od druhé třetiny půjdeme za stavu 0:1.

20:00

19:38
    Pekrova střela skončila v Štůralově lapačce.

19:25
    Skoumalova střela se mezi tři tyčky nedostala.

19:04

18:43
    Dudáš nabil Sedlákovi jeho střelu vyrazil Halász do rohu kluziště.

17:24
    Holíkova střela z modré našla Halászovi betony.

16:54
    Kindl nahodil puk za Štůralu a hosté odjeli střídat

16:11

16:02
    Kucharczykova střela skončila pod betony Štůraly.

15:44
    Haas vyhazuje.

15:16
    Novotný s Pekrem svádí boj o puk u mantinelu.

14:11
    Martin Dudáš dvě minuty za držení.

13:53
    JAKUB BARTOŇ střílel z modré tahle střela ještě branku nenašla ale puk se odrazil od mantielu a Bartoň tak z následné dorážky zasunul kotouč do branky. Asistence: Jan Knotek.

13:10
    Ostřížkova střela šla vedle Štůralovi branky.

11:55
    Žálčík vystihl rozehrávku Olomouce a vydal se s
    Moskalem do útoku, ten jim ale moc dobře nevyšel a puk ztratili.

10:50
    Nepřesná Sedlákova střela skončila na zakázaném uvolnění.

10:35
    Půhoného střela skončila nad brankou Halásze.

09:24

09:12
    V oslabení se do útoku vydal Herman, jeho střela skončila na betonech připraveného Štůraly.

09:00
    Olomouc opět vyhazuje.

08:13
    Pekr vyhodil puk do středního pásma.

07:45
    Moskalova střela z modré se zastavila o jednoho z bránících hráčů.

07:24
    První vyloučení dnešního zápasu. Dvě minuty za vysokou hůl si jde odpykat Diviš.

06:39
    Staňkova střela skončila na vyrážečce Štůraly.

06:26
    Chomič vyhodil puk na zakázané uvolnění.

05:13
    Nebezpečná akce Olomouce. nejdříve pálil Ostřížek jeho střelu Štůrala vyrazil před sebe betony a následnou dorážkou Pekra Štůrala taktéž vyrazil betony.

04:02
    Notného střela se k brance nedostala ale nebezpečně se odrazila k Haasovi, tomu naposlední chvíli nadzvedl hokejku jeden z hostujících hráčů.

03:05
    Houdkovu střelu Štůrala schoval do vystroje.

02:46
    Staněk nahodil puk ze středního pásma na Štůralu, ten trychle rozehrál.

02:01
    Dudášova střela ztečována do rohu kluziště.

01:15
    Kindl se Sedlákem v souboji, puk nakonec skončil na střídačce domácích.

00:50
    První Štůralův zákrok. Střelu na něj vyslal Řípa.

00:01
    Úvodní buly vyhráli domácí hráči.

00:01

Salith Šumperk: Štůrala (Vajner) – Starý, Holík, Gewiese, Novotný, Sedlák, Tesařík, Dudáš – Brunec, Skoumal, Haas, Cink, Staněk A., Červenka, Plášek, Žálčík, Moskal, Půhoný, Chomič, Langr

HC Olomouc: Halász (Kochta) – Houdek, Janáček, Jaroměřský, Ondrušek, Rašner, Staněk R., Bartoň – Vodný, Selingr, Knotek, Lehečka, Diviš, Řípa, Ostřížek, Herman, Kindl, Rác, Pekr, Kucharczyk

Rozhodčí: Přikryl – Adamec, Poruba.

Vzájemná utkání v sezóně 2013/2014:
    14.9.2013 Salith Šumperk : HC Olomouc 1:4
    23.10.2013 HC Olomouc: Salith Šumperk 2:0

Olomouc dokázala vyhrát pět ze sedmi posledních utkání. Naposledy si doma poradila s Třebíčí 3:1 O góly v tomto zápase se postarali Kindl (z trestného střílení), Selingr a Knotek.
    Olomouc se nachází v tabulce na třetím místě se ztrátou jednoho bodu na druhou Jihlavu.

Nejaktivnější hráči Olomouce:
    1. Denis Kindl 24b. (11+13)
    2. Radim Kucharczyk 23b. (6+17)
    3. Jan Knotek 17b. (8+9)

Šumperk si v poslední době nevede vůbec špatně. Dokázal vyhrát sedmkrát v řadě. Dlouhou sérii Draků přerušili až v sobotu hráči Mladé Boleslavi a to když Šumperk na svém ledě porazili 4:0
    Šumperk se momentálně nachází na osmé pozici se ziskem sedmatřiceti bodů.