Omsk – HC Slovan 4:2 (kon.) | Jugra Chanty-Mansijsk – CSKA Moskva 3:4 (kon.) | Jekaterinburg – Riga 3:1 (kon.)
Barys – Lev 2:3 (kon.) | Kazaň – Novokuzneck 4:5 (0:1 po s.n.) | Viťaz – Chabarovsk 2:1 (2:1 po s.n.)
Novgorod – Vladivostok 2:1 (kon.) | S.Moskva – Ufa 2:3 (kon.) | Dinamo Minsk – Čeljabinsk 4:2 (kon.)
Doneck – Nižnekamsk 2:1 (3:2 po s.n.) | Záhreb – Novosibirsk 6:1 (kon.)
Spartak Moskva
2:3 (0:0, 0:0, 2:3)
HC Salavat Julajev Ufa
Štvrtok 28.11.2013, 16:30KHL

Skončilo sa nám veľmi zaujímavé stretnutie medzi Spartakom Moskva a Salavatom Julajev Ufou. Po 2 tretinách sme gól nevideli. No v tretej tretine by sa nám s nimi akoby roztrhlo vrece. Najskôr išli domáci do vedenia Quintom v 45. minúte, keď sa im podarilo využiť presilovú hru 5 na 3, hostia odpovedali hneď dvoma gólmi najskôr sa presadil koltsov a o pár sekúnd Hartikainen. Potom prišlo zbytočné vylúčenie hostí a presilovú hru využil náš hráč Rasťo Špirko. Už sa zdalo, že pôjdeme do predĺženia a hostia udreli opäť, keď rozhodol 74 sekúnd pred koncom Mirnov.
    Ja Vám ďakujem za pozornosť a s konštatovaním, že si Ufa po výhre 3:2 odváža z Moskvy 3 body sa s Vami lúčim. (18:53:22)

60:00

59:30
    Hostia vyhadzujú puk na zakázané uvoľnenie. Ivanov odchádza na striedačku!

58:46
    Salavat Ufa dala gól!
    Tak to je neuveriteľné! Po trme- vrme sa pred Ivanovom najlepšie zorientoval IGOR MIRNOV a je vysoko pravdepodobné, že rozhoduje dnešné stretnutie. Asistencia: Andrei Zubarev.

58:10
    Hlásateľ oznámil, že sa začali posledné 2 minúty dnešného stretnutia. Puk je v strednom pásme.

57:01
    Do konca stretnutia nám zostáva niečo menej ako 3 minúty a všetko nasvedčuje tomu, že pôjdeme do predĺženia.

56:23
    Hostia hrajú s piatimi hráčmi.

56:06
    Hostia sa oslobodzujú a vyhadzujú puk cez všetky čiary.

55:35
    Spartak nasťahovaný pred Vasilevkjisom a začína svoju presilovkovú kombináciu.

55:01
    Ideálna možnosť na otočenie výsledku pre domácich je tu. Podarí sa im vsietiť aj tretí gól v presilovke?

54:22
    A ďalšie vylúčenie hostí! Tentokrát dostáva 2 minúty za držanie Klyštov.

54:20
    Hostia nasťahovaný v útočnom pásme a zdá sa, že sú to práve oni, ktorý sa budú snažiť rozhodnúť.

53:30
    Zatiaľ, čo v prvých 2 tretinách sme gól nevideli. Po 13 minútach odohraných v tretej tretine sme ich už videli 4! Pôjdeme do predĺženia, alebo sa podarí niektorému z tímov strhnúť vedenie na svoju stranu?

53:08
    Spartak Moskva dal gól!
    A je to presne to, čo som vravel. Domáci využívajú presilovú hru a trestajú zbytočné vylúčenie Višnevskijeho. Na konci presilovovej akcii je slovenský hráč RASTISLAV ŠPIRKO. Asistencia: Deren Quint.

51:45
    Podarí sa domácim vyrovnať? Je to jedna z posledných možností v dnešnom zápase.

51:10
    Višnevskij dostáva zbytočné 2 minúty za nedovolenú hru so zdvihnutou hokejkou. Tak toto budú krušné chvíle pre hostí.

50:33
    Spartak ukazuje, že sa nebude iba brániť a musí začať viac útočiť. Puk je teraz v strednom pásme.

49:50
    Hostia stále hýria aktivitou, podarí sa im pridať tretí gól? Ak áno k víťazstvu by mali veľmi blízko.

47:51
    Po vhadzovaní sa puk dostal na TEEMU HARTIKAINENA a ten tvrdou strelou pod hornú žrdku strieľa druhý gól Ufy. Asistencie: Denis Makarov, Tomáš Záborský.

47:50
    Zdá sa ale, že hosťom jeden gól nestačí a ihneď sa púšťajú do ďalšieho útočenia!

47:17
    A je vyrovnané! K puku sa dostal KIRILL KOLTSOV a presnou strelou medzi Ivanovove betóny vyrovnáva! Asistencia: Alexei Kaigorodov.

46:55
    Teraz prichádza tlak Ufy, dočkáme sa vyrovnania!

45:50

44:32
    Tak predsa! Spartak potrestal vylúčenia súpera a dostáva sa do vedenia! Na konci presilovkovej akcie domácich je DERON QUINT. Asistencie: Vyacheslav Kozlov, Denis Bodrov.

44:10
    Spartak usadený v útočnom pásme, uvidíme prvý gól?

43:49
    Tak toto je veľmi nepríjemná situácia pre Ufu! Kulda odchádza na trestnú lavicu za nedovolenú hru so zdvihnutou hokejkou a nasleduje presilová hra 5 na 3.

43:55
    Dobrá strela domácich, no pozorný je aj Vasilevskij. Obaja brankári sú v dnešnom stretnutí skratka výborný.

43:40
    Spartak je nasťahovaný v útočnom pásme a kombinuje.

42:50
    Na trestnú lavicu putuje hosťujúci Gluchov za podrazenie. Podarí sa domácim využiť túto početnú výhodu?

41:50
    Spartak sa dostal k puku a nahodil ho iba do súperovej tretiny, kde ho majú obrancovia Ufy. Obe mužstvá striedajú.

41:10
    Babčuk vyslal tvrdú strelu na domácu bránu, no tam stojí pozorný Ivanov, ktorý jeho ranu vyráža.

40:19
    Na vhadzovaní boli úspešnejší hostia a tí budú útočiť.

Máme za sebou 40 minút dnešného stretnutia. V druhej tretine sme podobne, ako v tej prvej gól nevideli, hoci si dovolím tvrdiť, že Spartak z aktívnil svoju hru, čo stretnutiu určite pomohlo. Mužmi číslo jedna v strešnom zápase sú však stále obaja brankári, tí ešte ani raz neinkasovali.
    Tretia tretina začne približne o 18:07.

40:00

39:30
    Ani jedno z mužstiev sa už do útoku nehrnie. Zdá sa, že gól neuvidíme ani tejto tretiny.

39:01
    Začala sa posledná minúta druhej tretiny.

38:00
    Hra nám nabrala opäť potrebné tempo, domáci v posledných minútach druhého dejstva cítia šancu.

37:35
    Zdá sa, že aspoň na malú chvíľu. Vasilevskij však zatiaľ zasahovať nemusí. Pokračuje obliehanie jeho brány.

36:30
    Tlak Ufy aspoň na malú chvíľu opadol. Dočkáme sa zlepšenej útočnej hry Spartaku?

35:47
    Tak nakoniec nie! Hlavný rozhodca jasným verdiktom ukazuje, že gól neplatí.

35:47
    Tak zdá sa, že sme videli prvý gól. No hlavný rozhodca ide ku kabínke časomeračov a bude sa telefonovať.

35:10
    Prebieha nám posledných 5 minút druhej tretiny.

34:30
    Ďalší útok Ufy končí v strednom pásme, kde ich o puk pripravil forček domácich.

33:45
    Domáci Sorokin vystrelil od modrej čiary, no puk končí na ochrannej sieti. Hra je prerušená.

32:30
    Sledujeme veľmi bojovné stretnutie, s minimom šancí, čoho hlavný dôsledok sú dobre obrany oboch mužstiev, ak to takto pôjde ďalej, obávam sa, aby sme vôbec nejaký gól videli.

31:19
    Dobrý pokus hosťujúceho Makarova, no ten až ku Ivanovovi neprešiel.

30:22
    Máme za sebou polovicu stretnutia, v ktorom jasne dominujú hostia z Ufy, no všetky ich akcie končia na výborne chytajúcom brankárovi Spartaka, ten je zatiaľ mužom číslo jedna v dnešnom stretnutí.

29:33
    Ďalší dobrý zákrok Ivanova, ten sa rozhodne nenudí.

28:50
    Pomaly sa nám blíži polovica stretnutia, no gól sme stále nevideli.

28:10
    Po tom, čo Ufa zavrela svojho súpera v jeho obrannom pásme je puk v tom strednom, kde oň urputne bojujú obe mužstvá.

26:11
    Domáci Volkov vyslal nebezpečnú strelu na Vasilevskijiho a ten len so šťastím chytá.

25:30
    Domáci sa dostali k puku a ihneď ho poslali preč zo svojej tretiny, no iba na zakázané uvoľnenie a hra sa nám tak opäť presťahuje pred Ivanova.

24:50
    Spartak si výborne preberá hráčov v obrannom pásme a svojho súpera do zakončenia nepúšťa.

24:00
    To bola azda jedna šanca domácich v dnešnom stretnutí. Hostia sú však už opäť pri puku a opäť v útočnom pásme.

22:12
    Obrovská príležitosť Ufy na otvorenie skóre! Jej hráči sa dostali do prečíslenia 3 na 1, no Ivanov vytiahol ďalší skvelý zákrok.

21:40
    Pri puku sú hostia a tí pôjdu dopredu.

21:03

20:45
    Spartak sa však už usadil v útočnom pásme a roztočil presilovkový kolotoč.

20:20
    Na úvodnom vhadzovaní boli úspešnejší hostia a tí sa oslobodzujú, keďže hrajú ešte v oslabení.

20:01

Aj sa tak stalo. Hoci v prvom dejstve boli jasne lepším mužstvom hostia, všetky ich strely stroskotali na výborne chytajúcom Ivanovovi. Jeho náprotivok nemal príliš veľa práce, strely, ktoré na neho leteli bez problémov pochytal.
    Druhá tretina začne približne o 17:20.

20:00

19:40
    Puk je pri Ivanovovi, zdá sa, že v prvej tretine už gól neuvidíme.

19:02
    Hostia sa teraz budú musieť brániť. Na trestnú lavicu odchádza Záborský za podrazenie.

19:01
    Začala sa posledná minúta 1. tretiny.

18:11
    Spartak si nerozumel v rozohrávke a je z toho zakázané uvoľnenie.

16:55
    O puk sa teraz bojuje v strednom pásme.

16:31
    Tempo hry nám upadlo, hlavný dôsledok možno vidieť v tom, že domáci sa snažia iba brániť.

15:25
    Teraz sme videli najväčší rozdiel oboch mužstiev. Zatiaľ, čo hostia sa pomerne poľahky dostali do útočného pásma. Spartak si ani len nedokáže presne prihrať.

14:30
    Na druhej strane hostia neboli taký zbrklý v zakončení, počkali si v útočnom pásme, no ku strele nedošlo.

13:20
    Spartak vyslal ojedinelú strelu na Vasilevskiho, aj tá bola z diaľky a tak s ňou nemal žiadny problém.

12:40
    Domáci sa dostali na malú chvíľu do útoku, no tam boli o puk pripravený a následne je hra prerušená. Nasleduje reklamná prestávka.

11:15
    Domáci gólman vytiahol ďalší výborný zákrok. Zatiaľ drží svojich nad vodou.

10:58
    Ufa vybojovala puk v strednom pásme a sledujeme už tradičný obraz. Dej hry sa odohráva v pásme Spartaku, ktorý sa musí brániť.

10:21
    Domáci v týchto chvíľach veľmi dobre bránia stredné pásmo, svojho súpera do ničoho nepúšťajú.

09:01
    Ale ani z tohoto útoku sme nevideli gól. Puk je teraz v strednom pásme.

08:25
    Spartak sa vymanil z pod tlaku súpera, no zdá sa, že iba na malú chvíľu. Puk majú obrancovia Salavatu a tí budú posielať svojich do ďalšieho útoku.

07:30
    Ufa je stále usadená v domácom obrannom pásme, uvidíme prvý gól?

06:50
    Ivanov si pripisuje ďalší zákrok. Treba povedať, že aktívnejší sú doposiaľ hostia.

06:26
    Spartak hrá s piatimi hráčmi.

05:55
    Až teraz sa na malú chvíľu usadili v útočnom pásme, no k zakončeniu stále neprichádza.

05:20
    Zatiaľ sa však hosťom nedarí. Spartak vyhadzuje puk cez všetky čiary.

04:25
    A máme tu prvé vylúčenie v dnešnom stretnutí. Na trestnú lavicu odchádza Sorokin za podrazenie. Nasleduje tak početná výhoda hostí.

04:20
    Obe mužstvá na ľad posielajú čerstvé sily a tak striedajú.

03:45
    Opäť pri puku hostia, no teraz ho majú iba v rohu útočnej tretiny.

03:03
    Hra sa nám opäť presunula pred Vasilevskijo. Od úvodu sledujeme útočný hokej, ktorý sa prelína z jednej strany na druhú.

01:50
    Až teraz musel domáci brankár zasahovať, no strela z hokejky Mirnova nebola dostatočne razantná.

01:41
    Pri puku Ufa, jej hráči kombinujú v útočnom pásme, no k ohrozeniu Ivanova neprichádza.

01:01
    Hostia prežili úvodný tlak Spartaku a zmocnili sa puku.

00:20
    Na úvodnom vhadzovaní boli úspešnejší domáci a pôjdu do útoku.

00:01

Spartak Moskva: Ivanov – Quint, Sergejev, Bodrov, Kulik, Sorokin, Grišin, Mamkin, Nekolenko – Špirko, Anderson, Wandell – Kozlov, Junkov, Volkov – Bobrov, Nikulin, Pešekhonov – Černykh, Ignašin, Toluzakov – Glass

HC Salavat Julajev Ufa: Vasilevskij (Volkov) – Sopel, Kulda, Ščitov, Višněvskij, Zubarev, Kolcov, Babčuk, Gurkin – Makarov, Hartikainen, Zinovjev – Chlystov, Mereskin, Slepyšev – Mirnov, Pihlström, Kajgorodov – Stěpanov, Pankov, Gluchov..

Vítam Vás pri ďalšom stretnutí ruskej KHL. V dnešnom stretnutí pre Vás budem komentovať stretnutie medzi Moskovským Spartakom a Salavatom Julajev Ufa. Priblížme si situáciu, v akej sa nachádzajú obe mužstvá pred dnešným stretnutím.

SPARTAK MOSKVA
    Domáce mužstvo nemá ani zďaleka optimálnu formu. V doterajšom priebehu nazbieralo z 29 zápasov 42 bodov, čo mu stačí "ba" na 9. miesto v západnej divízii. Ako už bolo spomenuté, forma Spartaku je veľmi kolísavá, ba by som povedal, že až zlá. Z posledných 5 zápasov nazbierali jeho hráči iba 3(!) body, za jednu výhru v riadnom hracom čase a 4 prehry taktiež v riadnom hracom čase. Bude teda určite veľmi zaujímavé sledovať, ako sa domáci vyrovnávajú s touto nepríjemnou, negatívnou bilanciou a či dokážu bodovať.

HC SALAVAT JULAJEV UFA
    Hostia sú na tom pomerne lepšie. Z 30 zápasov nazbierali dovedna 54 bodov, čo im stačí vo východnej divízii na solídne 4. miesto. Forma Ufy je taktiež neporovnateľne lepšia ako ich dnešného súpera. Z posledných 5 zápasov nazbierali "zelený" 10 bodov, za 3 výhry v riadnom hracom čase a 1 prehru po nájazdoch.

Čaká nás teda určite veľmi zaujímavé stretnutie, v ktorom sú favoritom hostia, no ako sa hovorí, hokej sa hrá na ľade a toto sú iba predpoklady.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 16:30.

Tomáš Fiala

Góly a asistencie: 45. Quint (Bodrov, Kozlov), 54. Špirko (Quint) – 48. Koltsov (Kaigorodov), 48. Hartikainen (Makarov, Záborský), 59. Mirnov (Zubarev)