Toronto – Washington 2:1 (2:1 po s.n.) | Montreal – Pittsburgh 3:2 (kon.) | Detroit – Ottawa 2:4 (kon.)
Philadelphia – NY Islanders 5:2 (kon.) | St. Louis – Dallas 6:1 (kon.) | Nashville – NY Rangers 0:2 (kon.)
Arizona – Anaheim 2:4 (kon.) | Vancouver – Chicago 1:2 (kon.) | LA Kings – Colorado 0:1 (po pr.)
San Jose – NJ Devils 2:1 (kon.) | Carolina – Ottawa 4:1 (kon.) | Buffalo – Detroit 1:3 (kon.)
Nashville Predators
0:2 (0:0, 0:1, 0:1)
New York Rangers
cz Nedeľa 24.11.2013, 02:00 • Bridgestone Arena, Nashville • NHL

Československá stopa v utkání:

Marek Mazanec (NSH) 60 minut, 32 zákroků, 2 obdržené góly (04:35:37)

Tři hvězdy utkání:

1. Matts Zuccarello (NYR) 0+2
    2. Ryan McDonagh (NYR) 1+0
    3. Derek Stepan (NYR) 1+0

Máme za sebou další zápas National Hockey League. Zatímco v první části jsme sledovali střelecké trápení obou týmů, v polovině základní hrací doby otevřel skóre newyorský Ryan McDonagh, na jeho úspěch navázal ještě v průběhu třetí periody Derek Stepna. Rangers přestříleli svého soupeře vysokým rozdílem 34:17 a dá se tak řící, že vítězí zaslouženě, tvořili si více vyložených šancí. Marek Mazanec dvakrát inkasoval, ale byl jedním z nejdůležitějších hráčů Predators. Domácí odchází ze zápasu bez vstřelené branky.

60:00

59:39
    Ještě jednou se přerušuje hra, ale dá se říci, že je rozhodnuto. Byl by zázrak, kdyby se ještě domácím podařilo vyrovnat.

59:30
    Smith a Wilson dotlačili puk do brankoviště Talbota, ale hostující brankář jej zakryl lapačkou.

59:10
    Domácí mají poslední šance na vstřelení branky, zatím se pouze snaží vytvořit místo na přihrávku před brankou.

58:50
    A znovu to byl Shea Weber, kdo orazítkoval konstrukci branky New Yorku.

58:50
    Ve chvíli, kdy už hrají domácí bez brankáře, trefuje Nashville střelou od modré další tyčku!

58:23
    Nashville se ubránil a je v plném počtu.

58:02
    Docela slibně vypadala příležitost Zuccarella před brankou, ani on však přesně netrefil zařízení.

57:20
    Rangers se zatím tahle přesilovka vůbec nedaří, paradoxně největší šanci v ní měli oslabení Predators.

56:47
    Shea Weber ve vlastním oslabení trefuje tyč!

56:11
    Ještě se bude vylučovat, v nejméně vhodnou chvíli inkasuje dvě minuty za faul na soupeře domácí Matt Cullen.

55:52
    Hagelin se povedeně uvolnil na levém křídle a střelou zápěstím míří těsně nad úroveň horní tyčky.

55:36
    Domácí útočnící teď zavařili Talbotovi, který se musel hodně rychle přesunovat od tyči k tyči. Nakonec zvládl zastavit zakončujícího Elise.

54:45
    Stejný hráč se ocitl v příležitost na druhé straně, Weberova střela od modré se odrazila pouze od zadního mantinelu.

54:16
    Opět kotouč v útočné třetině Rangers, vyhodit jej dokázal až obránce Nashvillu Shea Weber.

54:03
    Derek Stepan se dlouho motal kolem nashvillské branky, nakonec vystřelil z otočky a puk nasměroval přímo do výstroje brankáře Predators. Nashville se delší dobu nemůže dostat ven z vlastní poloviny kluziště.

53:35
    Další zákrok Marka Mazance, tentokrát ale nebyl v příliš složité pozici.

53:25
    Hagelin neměl na modré čáře komu přihrávat, tak pouze nahodil kotouč na branku, kterou navíc nedokázal přesně trefit.

52:37
    Del Zotto dobře vyřešil nepřehlednou situaci v obranném pásmu a obral soupeře o kotouč.

51:42
    New York nikam nespěchá a jeho hráči v klidu vyčkávají s rozehrávkou. Jde vidět, že tým Rangers nechce dělat zbytečné chyby.

51:06
    Domácí se snaží najít cestu do soupeřova obranného pásma najít všemi způsoby, ale zatím se jim daří nahazovat puky pouze za branku Talbota.

50:49
    Shea Weber prověřil Talbotovu pozornost, brankář Rangers připraven.

50:18
    Hagelin zkoušel Mazance překvapit zpoza branky, když předvedl ukázkovou otočku. Ale brankář Predators na svém místě včas připraven.

49:31
    Po vhazování na středovém kruhu se do útočného pásma dostali domácí útočníci, ale po souboji na území soupeře o kus černé gumy přišli.

49:25
    Domácí tým si vybírá oddechový čas, trenér odhadhl správný čas na poradu.

49:25
    New York už už rozjížděl další rychlý útok přes modrou čáru, avšak Rick Nash byl příliš rozjetý, odpískán ofsajd.

48:51
    Rangers získali další dávku sebevědomí a častěji a častěji okupují obranné pásmo Nashvillu, ten si zatím neví rady.

48:27
    Nashville bude muset hodně spěchat, drahocené vteřiny mu rychle ubíhají.

47:45
    Rangers právě vstřelili branku!
    Nádherná akce! Hosté se po delším nahrávkovém trápení dostávají do vedení v podobě dvou branek a mohou hrát daleko více v klidu. Mats Zuccarello poslal velice přesný pas na hůl uvolněného DEREKA STEPANA, jenž už neměl prakticky žádný problém zakončit střelou zápěstím do odkryté pravé poloviny branky Marka Mazance. Přečíslení dva na jedoho vyšlo hostujícímu celku opavdu bravurně, český gólman neměl příliš šanci tuto akci zastavit. Asistence: Mats Zuccarello.

46:51
    Teď zase prozměnu zajímavá situace na druhé straně, tři útočníci Rangers se snažili úspěšně zakončit na brankovišti Mazance, neúspěšně.

45:47
    Domácí zavezli kotouč velice pohotově za Talbotovu branku, ale včas byl u protihráče Del Zotto, který odstavil Predátora od puku. Opět žádná větší příležitost pro Nashville.

44:15
    Navíc jsou to teď právě hráči New Yorku, kteří motají hlavy Marku Mazancovi svými otočkami kolem branky.

44:32
    Rangers se soustředí zejména na hru zezadu. Predátoři se sice snaží s vypětím všech sil vrhat do útoku, ale hostující defenzíva je zatím neprostupná.

43:44
    Už se hraje pět na pět. Stejně jako v předešlých početních výhodách, ani teď Nashville nedokázal prakticky žádným způsobem ohrozit branku soupeře.

42:40
    Stejná situace se opakuje také o několik chvil později. Puk se po špatné rozehrávce dostal na hokejku Rangers a Moore v pohodě osvobodil svůj tým.

41:53
    Kombinace v podobě posílání kotouče po mantinelu Predators nevyšla a vlastní chybou se domácí tým připravuje o útočné pásmo.

41:20
    Vylučovat se bude na straně hostujících Rangers. Dvě minuty za hákování míří na trestnou lavici odsedět Carl Hagelin.

40:46
    Callahan převzal přihrávku v útočném pásmu od Richardse, zakončil bekhendem, ale Mazanec byl pozorný.

40:20
    Hned po vhazování aktivně rozehrává domácí Nashville, ale vzápětí hráče ve žlutých dresech zastavuje postavení mimo hru.

40:01

Schyluje se ke startu třetí třetiny. Nashville v ní bude dohánět ztrátu v podobě jediné branky.

Český brankář Marek Mazanec už sice jednou inkasoval, ale má dvakrát více zákroků jako jeho soupeř ve svatyni na druhé straně kluziště. Právě hráč pocházející z jihočeského Písku i nadále drží naděje nashvillských Predátorů na body.

Rangers zatím dokázali vyslat na branku svého soupeře z Nashvillu dvakrát více střel. Po dvou periodách Jezdci dostali na Mazance celkem 24 pokusů, zatímco Predators ohrozili Talbota pouhými dvanácti střelami. Pokud chtěji dnes hráči Nashvillu bodovat, budou muset zvyšit nejen počet střel, ale také důraz na soupeřově brankovišti.

Střely na branku ve druhé třetině

Nashville Predators: 7

New York Rangers: 17

Druhá třetina už nám branku nabídla. Přestože ani v prostřední části jsme neviděli žádnou hokejovou hitparádu, chvíli po polovině základní hrací doby otevřel skóre newyorský Ryan McDonagh. Nashville tak bude v poslední třetině dohánět těsnou jednobrankovou ztrátu.

40:00

39:41
    V závěru druhé části zběsilá motanice kolem branky Rangers, ale hráči v bílých trikotech vše zdařile řeší.

39:17
    Talbot zasahuje po střele Josiho betonem a vyráží do levého rohu.

38:38
    Hosté se museli hodně rychle vracet zpět do obrany, při svém počínání v útočném pásmu zapomněli na obranu a málem toho mohli litovat.

38:04
    Moore a jeho bekhendový pokus. Hádejte, kdo stál v cestě za druhým skórováním Rangers? Ano, opět to byl český gólman Marek Mazanec.

37:33
    S pukem na hokejce v útočném pásmu také Rick Nash, míří pouze do betonů připraveného Mazance.

37:10
    Na malou chvíli se před Markem Mazancem zjevil volný Callahan, ale netrefil v dobré pozici branku soupeře.

36:51
    New York dnes hodně doplácí na technické přestupky, čárový rozhodčí píská Rangers další icing.

36:28
    Talbot rozehrál hodně nepřesně na hole svých spoluhráčů. Mohli z toho těži domácí Predators, jenže ti se v útočném pásmu nestačili včas zorientovat.

35:52
    Na další výlět do útočného pásma se vydávali hráči Rangers, byli ale v ofsajdu.

35:00
    Nashville je značně opařený inkasovanou brankou, zdá se, že Rangers začínají mít po vstřelené brance mírně navrch.

33:13
    Rangers se snaží zvrátit má slova. Po dalším dlouhodobém pobývaní v útočné třetině už mají Jezdci o jednu branku navrch. Střelu přesně na hůl do mezikruží od Girardiho dostal hostující RYAN MCDONAGH, který se přesnou a pohlednou tečí mezi Mazancovy betony rozhodně nemýlil. Asistence: Dan Giraradi, Mats Zuccarello.

32:48
    Stejný obrázek hry pokračuje, Rangers delší dobu pobývají v útočném pásmu, provedou pár přihrávek a poté o útočnou třetinu přijdou.

31:59
    Richards sice dostal puk na modrou čáru, měl ovšem zablokovanou hůl, a tak střílel hodně nepřesně.

31:39
    A opět přerušená hra, tentokrát kvůli ofsajdu Newyorčanů.

31:30
    Hned po bully se dopředu pustili hráči v bílých dresech, jenže jejich rozehrávka byla příliš dlouhá – zakázané uvolnění.

31:08
    Už delší dobu pobývají Rangers v útočném pásmu, ale přihrávky po mantinelu jim příliš nadějí nedávají.

30:20
    O práci na druhé straně měl postaráno Mazanec, přečíslení dva na jednoho ale vychytal s ledovým klidem.

29:24
    Oba hráči, Klein i Dorsett dostávají trest a míří na tresnout lavici za bitku.

29:24
    Po akci na druhé straně už neudrželi hráči obou týmů nervy. Pustili se do sebe domácí Klein a hostující Dorsett. Vše pramenilo právě z předchozí srážky za brankou.

29:18
    Staal se zdařile protáhl nashvillskou obranou, byl za to ale odměněn hitem.

28:55
    Déle jak čtvrt minuty hra pobývala ve střední třetině, nakonec se znovu přerušuje. Zápas zatím nenabírá na výraznějším tempu, spíše naopak.

28:27
    Hra opět přerušená, kotouč končí na střídačce, na níž sedí hráči v bílých trikotech.

28:20
    Český brankář má další práci, hned dva útočníci soupeře se na něj řítili. Mazanec ale zatím celkem v pohodě odolává a dodává sebevědomí spoluhráčům před sebou.

27:34
    A další úspěšný zákrok Marka Mazance, tentokrát zlikvidoval střelecký pokus Callahana.

27:10
    Richards se zjevil na chvíli sám před Mazancem, ale v rychlosti nedokázal přesně zakončit.

26:43
    Po kombinaci New Yorku nepřesně vystřelil Del Zotto.

25:55
    Obrovská šance Nashvillu! Puk se motal kolem brankové čáry, ale Talbot jej nakonec nějakým způsobem dokázal vytěsnit ven z brankoviště.

25:27
    Domácí obránci dobře zvládli přecházející Rangers do útočného pásma, hosté se zamotali na modré čáře mezi sebou.

25:06
    Také Nashville se dostal do první větší šance ve druhé části, ale Smith trefuje pouze připraveného Talbota.

24:47
    Callahan se sice dostal ke střele, ale ta mířila hodně vedle domácí branky.

24:11
    Z motanice ve středním pásmu nevyšel lépe nikdo, Rangers pouze nahodili na hole svých soupeřů.

23:48
    Predátoři se snaží po ubráněném oslabení uklidnit hru.

23:21
    Už se hraje v pěti, domácí zvládli i druhé oslabení v zápase.

22:51
    Ještě než se Nashvillu podařilo znovu vyhodit, skočil puk přes hokejku Girardimu, ten by jinak mohl střílet na samotného Mazance.

22:32
    Puk končí mimo hrací plochu, Rangers určitě nevyhovuje takto kouskovaná hra v přesilovce.

22:25
    Po vhazování Predators okamžitě vyhazují až k Talbotově brance.

22:14
    A další postavení mimo hru Rangers.

22:03
    Callahan se natahoval po dlouhé přihrávce, ta nakonec končí až ve středním pásmu.

21:49
    Rick Nash sice získal pro svůj tým útočné pásmo, ale znovu se hosté provinili stejným prohřeškem – ofsajdem.

21:21
    Ve stejném čase se chystá vyloučení na straně Predators. Dvě minuty za hákování inkasuje David Legwand.

21:21
    Branka Mazance je mimo své postavení, hra přerušena.

20:45
    Teď už ale New York tak úspěšný nebyl, je mu odpískání zakázané uvolnění.

20:19
    Rangers vlétli do druhé třetiny jako uragán, hned dva útočníci v bílých dresech se řítili na Mazancovu branku. Ten zatím neinkasuje.

20:01

Blíží se start druhé části, oba týmy jsou již na ledě a můžeme pokračovat ve sledování zatím bezbrankového duelu.

Ve vážnějších momentech dokázal svůj tým podržet Marek Mazanec. Ten si ve svých pár startech v NHL už jedno čisté konto připsal, dnes se určitě bude chtít pokusit o podobný kousek.

Do druhé třetiny vstoupíme za nerozhodného stavu 0:0. Přestože na samém počátku zápasu byli aktivní New York Rangers, postupně je dokázal Nashville přibrzdit a zatím sledujeme hodně vyrovnaný hokej. Zdá se, že by mohla hodně rozhodovat první branka dnešního zápasu. Ale nechme se překvapit.

Střely na branku v první třetině

Nashville Predators: 5

New York Rangers: 7

V úvodní části dnešního utkání jsme neviděli příliš šancí a hezkého hokeje, oba týmy poměrně trápí rozehrávka a přechod do útočného pásma. Uvidíme, co nám nabídne druhá perioda.

20:00

19:44
    První třetina skončí za brankou hostujícího týmu.

19:25
    Rangers byli při přechodu do útočného pásma příliš zběsilí, odpískáno postavení mimo hru.

18:58
    Callahan měl kotouč u levé tyče Mazancovy branky, ale zakončit přesně nedokázal.

18:20
    Zatím nevidíme příliš atraktivní hokej, sem tam sice svitne na jedné či druhé straně šance, ale hraje se převážně ve středním pásmu.

17:38
    Další pokus Jezdců o rozehrávku končí pouze nepřesnými kombinacemi v útočném pásmu.

16:56
    Na druhé straně kluziště míjí domácí Klein polovinu odkryté branky Rangers!

16:29
    Teď už Girardi měl puk na holi připraven ke střele, jenže jeho pokus mu vůbec nesedl.

15:31
    Dobrá práce domácích obránců zastavila pokusy Rangers, ti se už delší dobu nemohou propracovat do větší šance.

14:54
    Hosté zastavili pokus Marka Mazance o rozehrávku za vlastní brankou, český gólman tak musí dávat pozor.

14:42
    Mohou se však prosadit při hře pět na pět. Josiho tvrdá pumelice od modré končí v náruči připraveného Talbota.

14:20
    Už se hraje v pěti na obou stranách, domácí v přesilovce prakticky nic nevymysleli.

13:49
    Už se zdálo, že se Predators konečně dostanu zpět do pásma, ale sami se o něj špatnou rozehrávkou připravili.

13:12
    Rangers poprvé vyhazují a delší dobu drží kotouč daleko od své branky.

12:54
    Josiho sřela končí sražena ještě před brankou Talbota.

12:19
    Nashvillu chvíli trvalo než se zformoval do přesilovkového deštníku, ale už se to podařilo, zatím beze střely.

12:01
    Uvidíme vyloučení také na straně Rangers. Za katr jde na dvě minuty za podražení Ryan Callahan.

11:11
    Hraje se dlouho bez přerušení a ze strany na stranu, ani jeden tým si v současné době nedokáže tvořit větší šance.

10:25
    Stepan sice zavezl touš do třetiny soupeře, tam ho ale musel odevzdat, jelikož nenašel nikde volného spoluhráče.

09:37
    Po rychlé akci Rangers si Mazanec připisuje další zákrok betonem, byl docela jistý.

08:46
    Stále jsou Predators příliš křečovitě vázáni ve středním pásmu a pouze odpalují puky na hole New Yorku.

07:53
    Domácí celek se motá kolem branky Rangers, ale stále se nemůže propracovat k větší šanci, z toho profitují Jezdci.

07:36
    Hned po konci oslabení se dopředu vydal Jones, ale Lundqvist jeho pokus kryje ramenem.

07:20
    A opět Zuccarello v šanci, tentokrát se netrefil na branku z otočky.

06:45
    Zuccarello se hnal skoro sám na Mazance, jeho zakončení se zastavilo na betonech českého brankáře!

06:30
    Pokus o dlouhou přihrávku na Callahana končí zakázaným uvolněním.

06:15
    Navíc se Nashville okamžitě osvobozuje a vyhazuje až k Lundqvistově brance.

05:57
    Hosté se sice zatím drží v útočném pásmu, ale ke střele se nedostali.

05:31
    Uvidíme první vyloučení. Obránce Seth Jones (NSH) dostává dvě minuty za vysokou hůl. Přesilovka pro New York.

04:55
    Smith zkoušel bekhendem přihrát před branku Henrika Lundqvista, jenže nikdo nečekal na jeho pokus o příhru.

04:03
    Rick Nash už se zase směle proháněl útočnou třetinou, ale k zakončení se nedostal. Podobné úmysly měl i Callahan.

03:15
    Stalberg příhrával na modrou na volného Setha Jonese, ale mladý obránce mířil tvrdou střelou hodně vedle Lundqvistovy svatyně.

02:37
    A další pokus Jezdců, Mazanec zatím odolává.

02:04
    McDonagh se snažil obkroužit branku Marka Mazance. Sice se mu to povedlo, ale zakončení už tolik povedené nebylo.

01:47
    Už jsou zase Rangers v útoku, ale kotouč byl dlouho zaklíněný mezi bruslemi hráčů, opět se bude vhazovat.

01:03
    Jako první se ke střele dostal hostující Nash, ale Mazanec si s jeho pokusem poradil pohodovým zákrokem levým betonem.

00:50
    Hra přerušena.

00:36
    Jako první se do útoku pustili hosté z New Yorku, branku Marka Mazance však neohrozili.

00:01

Nashville Predators: Mazanec – Weber, Josi, Jones, Klein, Bartley, Ellis – Wilson, Fisher, Hornqvist, Bourque, Legwand, Stalberg, Spaling, Cullen, Smith, Clune, Gaustad, Hendricks

New York Rangers: Lundqvist – Girardi, McDonagh, Stralman, Staal, Del Zotto, Moore – Callahan, Richards, Nash, Zuccarello, Stepan, Kreider, Hagelin, Bassard, Pouliot, Dorsett, Moore, Boyle.

Poslední zápasy Nashvillu odchytal český mladík a další brankářská naděje Marek Mazanec, uvidíme, zda se na ledě mezi třemi tyčemi objeví i dnes.

Za několik chvil nám začne zápas mezi Predátory a Jezdci, čeká nás atraktivní souboj dvou týmů, jež se spolu potkají na ledě po dlouhé době.

Vítejte u dalšího online přenosu z National Hockey League. Dnes nás čeká střetnutí dvou celků z Centrální a Metropolitní divize – souboj domácích Nashville Predators a hostujících New York Rangers.

NASHVILLE PREDATORS

Predators by určitě rádi zvýšili své další ambice. Jenže právě se
    nachází na předposledním místě těžké Centrální divize, horší jsou už jen Winnipeg Jets. Paradoxně všechny tři předchozí duely vyšly Nashvillu na jedničku. Nejdříve Predátoři porazili obhájce Stanley Cupu ze Chicaga vysoko 7:2, následně stačili na Detroit poměrem 2:0 a 4:2 zvádli také kanadské Toronto. Produktivitu týmu zatím ovládá David Legwand (4 + 14). Špatně si ovšem nevede ani nově draftovaný obránce a naděje nashvillského hokeje Seth Jones (3 + 6). Čeští fanoušci mohli ve svatyni dnenšího domácího týmu v posledních zápasech spatřit českého brankáře Marka Mazance, jenž například vychytal čisté konto proti Detroit Red Wings.

NEW YORK RANGERS

Tým pocházejíicí z jendoho z nejaktraktivnějších měst světa určitě zatím nebude příliš spokojen se svým postavením mezi ostatním kluby. Zatímco ve své Metropolitní divizi jsou Rangers postaveni na čtvrté příčce, v tabulce Východní konference jim náleží devátá příčka, tedy první nepostupová do vyřazovacích bojů. Naposledy ale hráči New Yorku dokázali bodovat, zvítězili na ledě týmu Dallas Stars těsným výsledkem 3:2, ještě v základní hrací době. Kanadské bodování týmu vede aktuálně Kanaďan Brad Richards (6 + 10). Mezi jasnou oporu v brance celku z Manhattnu patří i nadále švédský gólman Henrik Lundqvist.

Vzájemné zápasy

Oba týmy se spolu naposledy potkaly (zejména díky loňské zkrácené sezóně) ještě v ročníku 2011/2012. Je to tedy necelé dva roky od posledního nástupu obou celků proti sobě. Tenkrát v Madison Square Garden byli úspěšnější domácí New York Rangers, kteří zvítězili nad Predátory 3:0.