Toronto – Washington 2:1 (2:1 po s.n.) | Montreal – Pittsburgh 3:2 (kon.) | Detroit – Ottawa 2:4 (kon.)
Philadelphia – NY Islanders 5:2 (kon.) | St. Louis – Dallas 6:1 (kon.) | Nashville – NY Rangers 0:2 (kon.)
Arizona – Anaheim 2:4 (kon.) | Vancouver – Chicago 1:2 (kon.) | LA Kings – Colorado 0:1 (po pr.)
San Jose – NJ Devils 2:1 (kon.) | Carolina – Ottawa 4:1 (kon.) | Buffalo – Detroit 1:3 (kon.)
Philadelphia Flyers
5:2 (0:0, 3:1, 2:1)
New York Islanders
cz Nedeľa 24.11.2013, 01:00 • Wells Fargo Center, Philadelphia • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Vítejte u našeho on-line přenosu! Kanadsko-americká NHL má a programu další sérii utkání, jedním z nich je souboj Philadelphie Flyers a New York Islanders. Zápas bude ve Wells Fargo Center, tedy domácím stánku Letců, zahájen v 01:00 CET. Přeji příjemný sportovní zážitek!

Letcům se zatím příliš nedaří, s dvaceti body okupují desátou příčku východní konference. V rámci Metropolitní divize pak Philadelphii patří pátá pozice. Předchozí utkání se Flyers poměrně vydařilo, zejména díky dvěma přesným zásahům Matta Reada zdolal Buffalo 4:1. Nejproduktivnějšími hráči mužstva jsou shodně s třinácti body Brayden Schenn a Claude Giroux.

Ostrované jsou se ziskem devatenácti bodů ve východní konferenci třetí od konce. V Metropolitní divizi jim pak tento zisk přisuzuje poslední příčku. Poslední utkání Islander bylo velmi vyrované, na půdě favorizovaného Pittsburghu sice dvakrát doháněli dvoubrankové manko, ovšem v obou případech se jim to podařilo. Nakonec se však museli před Tučňáky sklonit, o prohře New Yorku 3:4 rozhodl necelé dvě minuty před závěrečným hvizdem Sidney Crosby. Produktivitě týmu pak vládne šestadvacetibodový John Tavares.

Vzájemné zápasy
    V letošním ročníku NHL se tito dva soupeři zatím setkali pouze jednou. Závěr října byl úspěšnější pro Philadelphii, Letci zvítězili na půdě ostrovanů jednoznačně 5:2. O tento výsledek se zasloužil především Vincent Lecavalier, který zaznamenal hattrick. „Tenhle zápas a vůbec dnešní výkon nám ohromně zvedne sebevědomí,“ prohlásil po úspěšném klání výše zmiňovaný forvard, jenž je zároveň čím dál více se uplatňující posilou. Z Tampy Bay se tento šikovný forvard přesunul před letošní sezonou.

Českoslovenká stopa v utkání
    V dresu Philadelphie se představí prozatím desetibodový Jakub Voráček. Zástupcem slovenské legie je pak zadák Andrej Mezsároš. Na soupisce New Yorku Islanders figurují dva zástupci bývalého Československa, obránci Radek Martínek a Lubomír Višňovský. Oba mají shodně 3 body.

Za pár minut utkání začne.

Hráči jsou připraveni na ledové ploše, úvodní oficiality jsou u konce.

00:01

00:01
    Úvodní buly vyhrál Tavares nad Couturierem.

00:19
    První střelu zaznamenal domácí Downie, který střelou zápěstím proti Poulinovi neuspěl.

00:45
    Martínek se dostal k rychlé střele, brankář Mason byl pozorný a kotouč vyrazil.

01:44
    Grabnerův výlet do útočného pásma byl zakončen střelou, kterou Mason našel ve své lapačce.

02:02
    Lecavalierova střele z horní hranice kruhů brankáře Poulina nezaskočila.

03:57
    Bailey střelou z otočky pálil pouze do středu branky, do míst, kde stál Mason.

04:30
    Přerušení hry, branka domácích se převrhla. Hartnell do ní najel, když se snažil dostat před branku.

05:56
    Grossmann sestřelil Martina ve středním pásmu. Oba hráči se necítí ve své kůži, a tak míří na střídačku.

06:21
    Couturierovo nahození podržel Poulin. Komerční přestávka. Na střely zatím vedou domácí 5:4, branku jsme neviděli.

07:09
    Coburn si počíhal na Nielsena a nemilosrdně ho poslal k zemi. Naprosto čistý zákrok.

08:22
    Mason si malinko poviděl proti střelci, což se ukázalo jako dobrá volba. Vychytal Carknerovu střelu.

08:47
    Simmonds střelou příklepem vyzkoušel pozornost brankáře Poulina. Ten celou situaci viděl a neinkasovat.

10:00
    Vyloučen hostující Thomas Hickey na dvě minuty za nedovolené bránění.

10:16
    Hartnellova střela mířila nad branku.

10:59
    Giroux od modré protáhl brankáře Poulina, který puk odrazil do rohu kliziště.

11:10
    Hosté vyhazují přes všechny čáry.

11:46
    Matt Read trefil v dobré pozici tyčku.

12:00

12:32
    Downie a Rinaldo netrefili odkrytou část branky. Zatím největší šance zápasu.

13:06
    Martínek sestřelil Rinadla. Vše se odehrálo v rámci pravidel.

13:12
    Komerční přestávka. Na střely je utkání vyrovnané – 7:7.

13:54
    Zakázané uvolnění hostujícího mužstva.

14:19
    Readova střela zápěstím byla schovaná za obráncem, který puk netečoval, a tak mohl Poulin v klidu chytat.

15:10
    Lecavalier vyhrál buly nad Nelsonem, ale ke střele se jeho tým nedostal.

16:12
    Gustafssonnova střela Poulina nerozhodila.

16:30
    Voráček byl na moment volný před brankou, dostal přihrávku a vystřelil. Trefil Poulina, který se přemisťoval k tyčce.

17:47
    Matt branku v dobré pozici netrefil.

18:00
    Hrají se poslední dvě minuty první třetiny.

19:13
    Grossmann z mezikruží pálil o pár centimetrů nad bránu.

19:29
    Bailey střelou zápěstím našel ve středu brankoviště stojícího Masona.

20:00

V první třetině jsme branku neviděli, a tak oba týmy odchází do šaten za bezgólového stavu.

20:01

20:44
    Couturier vyslal první střelu druhé třetiny. Poulin neinkasoval. Na letící puk dobře viděl.

20:46
    Philadelphia právě vstřelila branku!
    Parádní akce celé domácí formace. Downie přihrál Couturierovi, který už mohl vystřelit. Přenechal puk MATTU READOVI, který střelou pod horní tyč otevírá skóre zápasu. Asistence: Steve Downie, Sean Couturier.

21:45
    Tak to je vstup do třetiny. WAYNE SIMMODS najel do útočného pásma, z mezikruží vystřelil. Před brankářem Poulinem projelo několik hráčů, tím pádem měl zakrytý výhled. Asistence: Erik Gustafsson, Vincent Lecavalier.

23:17
    Vyloučen Vaněk na dvě minuty za hákování.

23:46
    Voráček výborně vystřelil, ale neuspěl.

23:48
    Využitá přesilová hra a domácí vedou již 3:0. Po Voráčkově střele se k puku dostal Simmonds, který si všiml volného CLAUDE GIROUXE. Ten bez přípravy napálil puk pod horní tyčku branky.Gólman Poulin se snažil tygřím skokem něco zachránit, ale na tuto střelu neměl nárok. Asistence: Wayne Simmonds, Jakub Voráček.

23:48
    Vyloučen hostující Andrew McDonald na dvě minuty za nesportovní chování.

23:48
    Hosté střídají brankáře. Místo Poulina jde do branky Nilsson.

25:20
    Ke střele se dostal Grabner, ale Mason byl pozorný a s jeho pokusem si poradil.

25:38

26:33
    Komerční přestávka. Domácí celek sehrál úvod třetina výborně. Rychle se dostal do vedení o tři branky.

27:03
    Couturier si počkal na Hamonise a střetli se. Oba borci odchází na střídačku.

27:58
    Rinaldo hitoval Boultona, který střet vůbec nečekal. Měl by bít po tomto momentu v pořádku.

29:16
    Hraje se zejména ve středním pásmu. Mnoho střel k vidění není, hraje se spíše takticky.

30:16
    Voráčkova střela mířila do míst, kde stál Nisson, který si připsal pořádný první zákrok.

30:22
    Vyloučen domácí Gustafsson na dvě minuty za nedovolené bránění.

30:46
    Tavaresovu střelu celkem s přehledem pokryl Mason.

31:19
    Okposo v dobré pozici nepřekonal domácího brankáře. Velká šance hostujícího týmu.

32:12
    Hamonicovu střelu raději brankář Philadelphie podržel. Buly před jeho brankou.

32:22

33:25
    Voráček měl na chvilku před sebou prázdnou branku, puk do ní však nestihl poslat.

34:04
    Islanders právě vstřelili branku!
    Donovan našel chirurgicky přesnou přihrávkou přes polovinu hřiště Vanka. Ten nahrával před branku, kam si najížděl JOHN TAVARES, který usměrnil špičkou hole puk za brankovou čáru. Asistence: Thomas Vanek, Matt Donovan.

34:50
    Clutterbuck si na Masona nepřišel.

35:53
    Lecavalier se dostal do předbrankového prostoru, ale brankáře Nilssona překonal v rychlosti nedokázal.

36:14
    Domácí Timmonen poslal kotouč nad branku.

36:50
    Downie pěknou střelou protáhl brankáře hostujícího celku. Nilsson se musel snažit, aby puk vytěsnil mimo.

38:06
    Grabnerova střela měla dobré parametry, ale narazila na oporu domácích v dnešním zápase – brankáře Masona.

38:27
    Mamonic měl puk přes ruku, ale i tak stačil vystřelit. Gólman Mason zakryl puk lapačkou, a tak se bude vhazovat před ním.

39:00
    Hraje se poslední minuta druhé třetiny.

39:31
    Tavares mohl vstřelit svou druhou branku v zápase. Tentokrát však na Mosna recept nenašel.

40:00

Do druhého dějství vstoupili výborně domácí. Po čtyřech minutách vedli 3:0. Hosté vystřídali brankáře. Účel to splnilo. Tlak domácích se utlumil, a mužstvo to "nakoplo". Ve 35. minutě snížil Tavares. Philadelphia má zápas pod kontrolou.

40:01

40:42
    Útočnou akci domácích založil Read.

40:57
    Coburn v jeho akci pokračoval, branku však netrefil.

42:06
    Clutterbuck vystřelil zápěstím. S jeho střeleckým pokusem neměl Mason příliš velké problémy.

43:06
    Rychlá akce hned po vhazování. Cizikas vyhrál buly, našel před brankou stojícího ERICA BOULTONA, který poslal puk za záda Masona. Asistence: Casey Cizikas.

44:02
    Hartnell se dostal před branku, kotouč mu přeskočil hokejku.

44:27
    Nielsen a McDonald tváří v tvář před Masonem neuspěli. Velké šance hostů.

45:26
    Oddechový čas pro domácí. Domácí hrají momentálně velmi špatně, a tak si kouč vzal oddechový čas.

45:48
    Downie střelou zápěstím Nilssona nepřekonal. Zdá se, oddechový čas splnil účel.

46:21
    Lecavalier minul odkrytou branku.

47:10
    Komerční přestávka. Hosté vedou na střely 31:26 zejména díky začátku třetí třetiny.

48:31
    Coburn založil útočnou akci domácích, neměl komu přihrát, a tak to zkusil sám. O puk rychle přišel.

50:05
    První ostřejší střet třetiny. Martin si počkal na Gustafssona, krterého poslal k zemi. Vše proběhlo v rámci pravidel zcela v pořádku.

51:40
    Vanek prokličkoval středním pásmem, dostal se až ke střele. Mason si poradil.

51:40
    Komerční přestávka.

52:05
    Grossmann rychlou střelou prověřil pozornost brankáře Nilssona.

52:21
    BRAYDEN SCHENN využil Voráčkovu přihrávku a z předbrankového prosotoru skóruje. Pohledná akce domácích. Asistence: Jakub Voráček, Claude Giroux.

53:59
    Vyloučen domácí Mason na dvě minuty za zdržování hry.

54:04
    Nielsen se natahoval jak mohl, ale na kotouč putující brankoviště prostě nedosáhl.

55:10
    Hosté se nemohou dostat do útočného pásma stabilně. Chybí i střelba.

55:59

56:11
    Cizikas bekhendovou střelou zkoušel překonat Masona. Domácí brankář byl pozorný a kotouč za svá záda nepustil.

56:21
    Vyloučen domácí Giroux na dvě minuty za porušení pravidel o vhazování.

56:26
    Komerční přestávka. Ostrovanům příliš času nezbývá na to, aby alespoň vstřelili dvě branky a vyrovnali.

56:59
    Hosté se nemohou dostat stabilně do pásma.

58:01
    Obrázek hry je stále stejný.

58:21

58:55
    Hosté hrají bez brankáře v šesti.

59:11
    MATT READ střelou do prázdné branky potvrzuje domácí vedení. Samostatně.

59:50
    Domácí mají puk ho holích.

60:00

První třetina byla vyrovnaná. Na začátku druhé třetiny se domácí dostali do vedení o tři branky, což se ukázalo jako nejdůležitější. Náskok si Philadelphia udržovala po celý zápas. Hostující celek zaspal start do druhé periody, a tak dneska neměl nárok na body.

Tři hvězdy utkání:
    1. Claude Giroux (PHI) 1+1
    2. Jakub Voráček (PHI) 0+2
    3. Wayne Simmonds (PHI) 1+1

Československá stopa v utkání:
    Jakub Voráček (PHI) 0+2, 4 střely, čas na ledě 12:31.
    Radek Martínek (NYI) 0+0, 1 střela, čas na ledě 19:22. (03:47:13)

Jan Prošek

Góly a asistencie: 21. Read (Couturier, Dowmie), 22. Simmonds (Lecavalier, Gustafsson), 24. Giroux (Simmonds, Voráček), 53. Schenn (Voráček, Guroux), 60. Read – 35. Tavares (Vanek, Donovan), 44. Coburn (Cizikas)

Philadelphia Flyers: Mason (Emery) – Coburn, Grossmann,Gustafsson, Streit, Timonen, Schenn L. – Downie, Schenn B., Couturier, Simmonds, Hall, Hartnell, Read, Giroux, Rinaldo, Rosehill, Lecavalier, Voráček.
    New York Islanders: Poulin, od 24. Nilsson – Hamonic, Martínek, Carkner, Hickey, Donovan, MacDonald A. – Bailey, McDonald C., Clutterbuck, Martin, Okposo, Vanek, Nelson, Boulton, Grabner, Nieslen, Cizikas, Tavares.

Rozhodca: VanMassenhoven, Pollock – Murphy, Racicot