Toronto – Washington 2:1 (2:1 po s.n.) | Montreal – Pittsburgh 3:2 (kon.) | Detroit – Ottawa 2:4 (kon.)
Philadelphia – NY Islanders 5:2 (kon.) | St. Louis – Dallas 6:1 (kon.) | Nashville – NY Rangers 0:2 (kon.)
Arizona – Anaheim 2:4 (kon.) | Vancouver – Chicago 1:2 (kon.) | LA Kings – Colorado 0:1 (po pr.)
San Jose – NJ Devils 2:1 (kon.) | Carolina – Ottawa 4:1 (kon.) | Buffalo – Detroit 1:3 (kon.)
Detroit Red Wings
2:4 (1:2, 0:0, 1:2)
Ottawa Senators
cz Nedeľa 24.11.2013, 01:00 • Joe Louis Arena, Detroit • NHL

58:26
    Za sekání je vyloučen na 2 minuty Howard. Šance Detroitu se blíží k nule.

58:07
    Spezza trefil z levého kruhu břevno Howardovy branky. Mohlo být definitivně rozhodnuto.

56:22
    Ottawa bude hrát další přesilovou hru. Za sekání je vyloučen na 2 minuty Nyquist.

55:58
    Ottawa právě vstřelila branku!
    Ottawa se výrazně přibližuje k vítězství. Střelu Wierciocha od modré čáry vyrazil Howarda pouze před sebe, kde se kotouče ujal CLARKE MACARTHUR a dorazil ho za rozhozeného brankáře Detroitu. Asistence: Patrick Wiercioch, Erik Karlsson.

55:05
    Howard drží naděje Detroitu na bodový zisk! Spezza našel z levé tyče úplně volného Zibanejada, který pohotovou střelou nedokázal brankáře Detroitu překonat.

54:09
    Za hrubost je vyloučen na 2 minuty Kronwall a Ottawa bude hrát přesilovou hru. Velká šance rozhodnout dnešní utkání.

52:59
    Současně jsou vyloučeni za držení Ericsson s MacArthurem. Bude se hrát čtyři na čtyři.

51:14
    Detroit se již radoval ze vstřelené branky, ale ta není nakonec uznána, když Franzen dopravil kotouč do branky rukou.

49:42
    Detroit bude mít velkou šanci na vyrovnání. Wiercioch zahákoval unikajícího Tatara a je vyloučen na 2 minuty. Detroit čeká dlouhá přesilová hra pět na tři.

49:14
    Detroit bude hrát přesilovou hru. Za hru vysokou holí je vyloučen na 2 minuty Cowen.

43:51
    Ottawa se v přesilové hře vrací znovu do vedení. Karlsson našel na levém kruhu úplně volného BOBBYHO RYANA, který střelou po ledě nedal Howardovi šanci. Asistence: Erik Karlsson, Jason Spezza.

42:36
    Quincey zasáhl do obličeje jednoho z hostujících hráčů a dostává trest na 4 minuty. Ottawu čeká přesilová hra pět na tři.

41:57
    Na trestnou lavici usedá za hákování na 2 minuty Helm. Bude se hrát čtyři na čtyři.

41:08
    Detroit právě vstřelil branku!
    Detroit využívá přesilovou hru a srovnává stav utkání. PAVEL DACJUK poslal kotouč z levé strany do brankoviště, kde si ho smolně srazil do vlastní branky Cowen. Detroit bude pokračovat v klasické přesilové hře. Asistence: Niklas Kronwall, Henrik Zetterberg.

40:29
    Dacjuk byl v útočném pásmu podražen Borowieckim a Detroit bude hrát přesilovou hru pět na tři.

39:43
    Detroit bude hrát přesilovou hru. Za sekání je vyloučen na 2 minuty Spezza.

32:02
    Ottawa bude hrát další přesilovou hru. Na trestnou lavici usedá na 2 minuty za podražení Tatar.

29:54
    Brendan Smith se rozhodl za brankou Howarda vyzvat na pěstní souboj Neila, čehož možná posléze obránce Detroitu velmi litoval, jelikož Neil jako zkušený bitkař tento pěstní jednoznačně ovládl. Oba kohouti si posedí pět minut na trestné lavici.

27:32
    Cleary se pokusil rozhodit Lehnera, do kterého nabruslil a za tento počin dostává 2 trestné minuty. Ottawa bude hrát přesilovou hru.

23:42
    Přesilová hra Detroitu bude ještě lepší, když je za podražení Nyquista vyloučen na 2 minuty Phillips. Detroit bude hrát přesilovou hru pět na tři.

23:16
    Nakonec je vyloučen jen Cowen, který se provinil hákováním. Detroit čeká další přesilová hra.

18:44
    Detroit bude hrát druhou přesilovou hru v utkání. Za podražení je vyloučen na 2 minuty Conacher.

15:44
    Ottawa se dostává do vedení. Helm špatně rozehrál ve vlastním pásmu, kde se ke kotouči dostal CHRIS NEIL, který střelou z kleče trefil před brankou stojícího Smitha, od kterého se kotouč odrazil za bezmocného Howarda. Ottawa tedy otáčí vývoj utkání ve svůj prospěch. Asistence: Cory Conacher, Zack Smith.

14:33
    Domácí se z vedení dlouho neradovali, když Ottawa velmi rychle vyrovnává. Po skrumáži před Howardem se ke kotouči dokázal dostat CLARKE MACARTHUR, který posléze poslal kus černé gumy za rozhozeného brankáře Detroitu. Asistence: Bobby Ryan, Patrick Wiercioch.

13:23
    Detroit nabídnutou přesilovou hru využívá. Na levém kruhu se chopil kotouče Tatar, který se střelou neváhal a vypálil. Jeho pokus dokázal ještě před Lehnerem tečovat DARREN HELM, který si tak připisuje úvodní branku dnešního utkání. Asistence: Tomáš Tatar, Jakub Kindl.

11:32
    Detroit si zahraje v dnešním utkání první přesilovou hru. Na 2 minuty za hákování je vyloučen Neil.

10:21
    Skvělý zákrok Howarda! Po pravém mantinelu se vydal do rychlého protiútoku Ryan, který se dostal až na pravý kruh, odkud tvrdou střelou poslal kotouč do Howarda, který si velmi dobře vyjel a vykryl všechen volný prostor v brance.

Jan Šlapáček

Góly a asistencie: 14. Helm (Tatar, Kindl), 42. Dacjuk (Kronwall, Zetterberg) – 15. MacArthur (Ryan, Wiercioch), 16. Neil (Conacher, Smith Z.), 44. Ryan (Karlsson, Spezza), 56. MacArthur (Wiercioch, Karlsson)

Detroit Red Wings: Howard (Gustavsson) – Ericsson, Kronwall, Smith B., Quincey, Kindl, Lashoff – Weiss, Dacjuk, Cleary – Nyquist, Zetterberg, Franzen – Abdelkader, Helm, Tatar – Samuelsson, Andersson, Miller
    Ottawa Senators: Lehner (Anderson) – Karlsson, Methot, Borowiecki, Phillips, Wiercioch, Cowen – Ryan, Turris, MacArthur – Zibanejad, Spezza, Michálek – Neil, Smith Z., Conacher – Greening, Grant, Condra

Rozhodca: Pochmara, Hebert – Devorski, Pancich

Diváci: 20 066