B. Bystrica – Nitra 4:3 (kon.) | Žilina – Martin 4:1 (kon.) | Trenčín – Košice 3:4 (kon.)
Skalica – Zvolen 2:3 (0:1 po s.n.) | Piešťany – Poprad 3:1 (kon.)
HC´ 05 Banská Bystrica
4:3 (1:2, 0:0, 3:1)
HK Nitra
Nedeľa 24.11.2013, 16:30 • Zimný štadión Banská Bystrica • Tipos Extraliga (SR)

Nitrania si v závere ešte vytvorili obrovský tlak na bránu Banskej Bystrice, ale vyrovnať už nedokázali. V kvalitnom stretnutí tak víťazia domáci hokejisti, ktorí ukázali nezlomnú vôľu a otočili zápas z 0:2. Ako víťazný sa ukázal gól Melanda do prázdnej brány, pretože hostia ešte v závere korigovali výsledok po úspešnom zakončení Hamráka.
    Ďakujem vám za pozornosť, prajem pekný zvyšok víkendu a dovidenia. (18:46:04)

60:00

59:28
    Nitra dala gól!
    MATEJ HAMRÁK ešte dostáva hostí do zápasu, keď dokázal dotlačiť puk za chrbát domáceho Kalembu. Nitra bleskovo odpovedá a zostáva jej pár sekúnd na vyrovnanie. Asistencie: Filip Bajtek a Martin Segľa.

59:10
    Banská Bystrica dala gól!
    Domáci rozhodujú zápas, keď ERIC MELAND sa odhodlal poslať puk na prázdnu bránu hostí a dokázal ju trafiť, je rozhodnuté. Bez asistencií.

58:43
    Hostia majú na ľade útok Stümpela a práve odvolali svojho brankára, takže power-play Nitry.

58:09
    Začali posledné dve minúty tretej tretiny a hostia mohli vyrovnať, ale Hamrák neprepasíroval puk za chrbát domáceho brankára.

57:11
    Chrenko priviezol puk do útočného pásma a Ručkay sa dostal do zakončenia, vzápätí brejk domácich a Macík tesne míňa bránu Kristana.

56:32
    Na dvakrát to pred Kristanom skúšal útočník Banskej Bystrice Kafka, ale brankár Nitry mu nedovolil skórovať.

55:57
    Hostia sa snažia vyrovnať a Michal Novák nepríjemne páli na Kalembu od modrej čiary, domáci brankár puk drží a hra sa prerušuje.

55:26
    Vynikajúca akcia Banskej Bystrice, ktorú zakončuje MICHAL HUDEC. Macík našiel na ľavom krídle Heizera, ktorý ponúkol gól na hokejku domáceho kapitána a ten skóruje do prázdnej brány hostí. Asistencie: Radomír Heizer a Radoslav Macík.

54:51
    Až teraz domáci zakončili a Handlovského pokus dokázal Kristan zachytiť. Brankár hostí puk podržal a domáci získavajú útočné pásmo.

54:07
    Čas sa nám už kráti, stále trvá remízový stav stretnutia. V útočnom pásme sú práve hokejisti Banskej Bystrice, je to však po rohoch klziska.

52:59
    Výborná akcia hostí, keď sa puk od Lukáša Nováka dostal na Stümpela, ktorý krásnou prihrávkou hľadal Tománeka. Veľa nechýbalo a hosťom by táto kombinácia vyšla.

52:05
    Po tečovanej strele Macháčka puk opustil hraciu plochu a tak sa bude vhadzovať v útočnej tretine Banskej Bystrice.

51:47
    Nitrania v držaní puku za vlastnou bránou, oba tímy striedajú a Nitra to teraz nerobí dobre, pretože vidíme icing hosťujúceho tímu.

51:02
    Segľa v dobrej pozícií nedokázal zasiahnuť puk a ak by sa tak stalo mohlo byť zle pre Banskú Bystricu.

50:22
    Hra sa však okamžite presunula na opačnú stranu ľadovej plochy a domáci White švihom zakončil na Kristana.

50:07
    V Banskej Bystrici sme vstúpili do poslednej desaťminútovky tretej tretiny a hostia ju otvárajú akciou Ručkaya, ktorý zakončuje na Kalembu. Buly v útočnom pásme Nitry.

49:21
    Domáci Hudec sa snažil nachytať Kristana, ale ten sa dobre presúval a nedal domácemu kapitánovi veľa priestoru.

48:34
    Stav zápasu je nerozhodný a zdá sa akoby teraz ani jedno z mužstiev už nechcelo extra otvoriť hru a tá sa väčšinou odvíja v strednej tretine.

46:47
    Lukáš Novák bojoval o puk proti dvojici Bystričanov a udržal ho pre hostí, ktorí sa dostali do obrovskej príležitosti, keď znova Lukáš Novák ideálne našiel Kováčika pri pravej žrdi a Kalemba zachránil domácich.

45:29
    Hra sa nám prelieva z jednej strany na druhú, teraz mali dobrú fázu hry hostia z Nitry, ktorí viackrát vystrašili brankára Banskej Bystrice.

44:47
    Chyba Bambúcha, po ktorej sa k puku dostal Hamrák a ten ideálne posunul na úplne voľného Bajteka, ktorý zamiešal puk pred Kalembom a nastrelil žŕdku.

44:16
    Po dobrej práci Hudeca s Macíkom sa nakoniec dostal k strele Bambúch, ale strela mu vôbec nesadla a brankár hostí teraz nemusel zasahovať.

43:11
    Melandova strela od modrej čiary neletí do priestoru brány Kristana a hostia vyhadzujú na icing.

42:45
    Tománek držal puk na svojej hokejke a nakoniec to prihrával pred bránu, kde však už zapracovali domáci obrancovia a upratali puk do bezpečia.

42:05
    Nitra sa dostala na dvakrát do zakončenia a v dobrej pozícií sa ocitol Pupák, jeho strelu dokázal brankár Banskej Bystrice vyraziť.

41:08
    Po veľkom boji o puk v rohu útočného pásma Nitry rozhodca prerušil hru a vhadzuje sa pred Kalembom.

40:27
    PETR KAFKA sa v samostatnom nájazde pohral s Kristanom, položil si ho na ľad a nezadržateľne zavesil. Gólu však predchádzala chyba Ordzovenského na modrej, ktorému preskočil puk hokejku. Asistencie: Michal Hudec a Lukáš Bambúch.

40:01

Druhá tretina priniesla aktivitu domácich hokejistov, ale treba povedať, že aj hostia mali z brejkov dobré šance. Naďalej tak trvá vedenie Nitry 1:2 a čaká nás zaujímavá tretia tretina, ktorá začne približne o 18:07.

40:00

39:21
    Lunter sa snažil v útočnom pásme niečo vymyslieť, ale hostia boli pozorní a poslali puk do stredného pásma.

38:42
    Prebiehajú posledné dve minúty druhej časti hry, pri puku Banská Bystrica, ale veľmi ďaleko od brány hostí. Teraz prichádza zakázané uvoľnenie Nitranov.

37:23
    Banskej Bystrici teda presilovka veľmi nevyšla, naopak boli to hostia, ktorí mali veľkú príležitosť počas oslabenia.

37:03
    HK Nitra hrá v plnom počte hráčov a aj počas oslabenia si udržala najtesnejšie vedenie.

36:42
    Ordzovenský posiela puk na domácu striedačku, hra je prerušená a Bystričanom už veľa času na využitie presilovky neostáva.

35:42
    Domáci rozohrávali puk vo vlastnej tretine, ale po obrovskej chybe sa dostal do dobrej pozície Kováčik a nastrelil tyčku Kalembovej brány.

35:12
    Domáci hrajú dobre, majú tlak a teraz aj výhodu presilovky. Dočkáme sa vyrovnania?

35:03
    Vylúčenie Nitra – Dušan Milo – dve minúty za hákovanie.

34:39
    Aj Nitrania dali o sebe vedieť po individuálnej akcii Lukáša Nováka, ale Kalemba bol pozorný a dobrú prácu hosťujúceho útočníka a jeho následný pokus pokryl.

34:05
    Zigo neuspel v samostatnom nájazde a nedokázal prekonať Kristana, následne v ďalšej šanci Chovan, ale opäť bez úspechu.

33:12
    Vyrážačka hosťujúceho brankára musela zapracovať po strele Ziga, vzápätí vznikol pred bránou hostí veľký závar.

32:22
    Banská Bystrica teraz očividne zvýšila obrátky a snaží sa čím skôr vyrovnať stav zápasu, uvidíme či sa to domácim hokejistom podarí.

32:08
    Okamžite po prechode útočnej modrej vystrelil White, ale iba priamo do náruče hosťujúceho brankára, ktorý puk podržal a prerušil hru.

31:33
    V týchto chvíľach hrozia Bystričania a Heizer prihrával pred bránu, kde však nebol nikto z domácich hokejistov, vzápätí vystrelil Macháček a Kristan zasahuje.

30:59
    K odrazenému puku pred Kristanom sa dostal domáci Zigo a golfovým úderom nedokázal usmerniť puk do siete, ale bol to pekný moment v podaní domáceho útočníka.

30:30
    Styk strieľal od modrej čiary mimo brány Kristana a hostia posúvajú puk do stredného pásma.

29:35
    Vo veľkej príležitosti sa ocitol Hamrák, ale nedokázal oklamať Kalembu, ktorý jeho blafák zneškodnil.

29:00
    V dobrej pozícií to skúšal Segľa, ale útočník Nitry prestrelil bránu domáceho Kalembu, ktorý tak nemusel zasahovať.

28:44
    Hostia vyhadzujú puk na icing, domáci ostávajú v útočnej tretine.

27:48
    V druhej tretine síce má hra spád, ale veľa pekných akcií sme doteraz nemali možnosť vidieť, je to predovšetkým boj o puk v strednom pásme.

27:23
    Macík po dlhšom čase vystrelil do priestoru brány a jeho strelu v pohode kryje brankár Nitry Kristan do svojej lapačky.

26:44
    Kafka mal skvelú príležitosť vysunúť do samostatného nájazdu Handlovského, ale jeho prihrávka bola nepresná a zo šance Bystričanov nič nebolo.

25:36
    Lunter bojoval o puk v útočnej tretine, ale hosťujúci Bača ho dokázal na dvakrát odstaviť od puku, Nitrania smerujú do ofenzívy.

24:32
    Hra sa odvíja predovšetkým v strednom pásma a ani jeden z tímov v týchto fázach nedokáže vážnejšie preveriť jedného z gólmanov.

23:24
    Tománek si nerozumel v útočnom pásme s Lukášom Novákom a k puku sa dostávajú Bystričania, ktorí však takisto nedokázali zdolať stredné pásmo a hra je prerušená.

22:41
    Veľký závar pred domácou bránou dokázal Kalemba v ľahu vyriešiť a nedovolil hosťom dotlačiť puk do siete.

22:15
    Po nepresnostiach na oboch stranách končí puk na tribúnach štadióna a bude sa vhadzovať v strednom pásme, bližšie k bráne Banskej Bystrice.

21:19
    Hostia iba nahadzujú puk na zadný mantinel a odchádzajú na striedačku, domáci hokejisti pôjdu dopredu.

20:27
    Ordzovenský to skúsil na druhej strane zakončením od modrej čiary, ale aj domáci brankár bol pozorný.

20:12
    Úvodný útok druhej tretiny vyprodukovali Bystričania, White preveril pozornosť Kristana ľahkou strelou.

20:01

V prvej tretine sme videli tri góly. Hostia začali veľmi dobre a dostali sa do dvojgólového vedenia, hlavne vďaka veľkému dôrazu pred Kalembom, keď doslova dotlačili puky za jeho chrbát. Na šťastie pre domácich, Saracino dokázal počas presilovky streliť kontaktný gól a všetko je naďalej otvorené.
    Druhá tretina začne priblližne o 17:21.

20:00

19:04
    Banská Bystrica sa ubránila oslabeniu, ešte necelá minúta do konca úvodnej časti hry.

18:56
    V závere presilovej hry sa ešte dostal k zakončeniu Ručkay, ale jeho pokus neprešiel cez hradbu tiel pred Kristanom.

18:18
    Domáci hokejisti zatiaľ dobre odolávajú presilovke hostí, tí sa zatiaľ do ničoho nedostali, teraz sú usadení v útočnej tretine.

16:57
    Vylúčenie Banská Bystrica – Mário Lunter – nebezpečná hra so zdvihnutou hokejkou.

15:44
    Zatiaľ sledujeme veľmi vyrovnaný hokej, tentokrát zasahoval na dvakrát hosťujúci Kristan. Najprv strieľal Meland a po ňom aj ďalší bek domácich Macháček.

15:29
    Nitrania boli na dlhšej návšteve v útočnej tretine, ale Kováčik a ani Chrenko sa nedokázali presadiť do zakončenia.

15:00
    Nepresná rozohrávka Bystričanov znamená icing a hra sa presúva do útočného pásma hostí.

14:13
    Domáci po strelenom góle ožili, zvýšili aktivitu a hostia majú teraz problémy s rozohrávkou z vlastného obranného pásma.

13:01
    CHRIS SARACINO ukážkovo trafil pod hornú žŕdku brány Kristana, keď si vykorčuľoval s pukom spoza hosťujúcej brány. Domáci využili presilovú hru. Asistencia: Patrick White.

12:35
    Heizer pekne vystrelil spoza obrancu Nitry a jeho puk skončil na konštrukcii brány Kristana. Hlavný rozhodca si ešte vyžiadal videozáznam, ale ten potvrdil, že strela Heizera gólová nebola.

12:06
    Minúta presilovky Banskej Bystrice je za nami, ale domáci ešte nedokázali nič svetoborné vymyslieť.

11:00
    Faulu Pupáka však predchádzala obrovská príležitosť domáceho Hudeca, ktorému pekne posunul puk Kadura a práve Pupák zatiahol ručnú brzdu, za čo bol vylúčený.

11:00
    Vylúčenie Nitra – Miroslav Pupák – dve minúty za hákovanie.

10:27
    Spoza domáceho obrancu sa snažil Kalembu prekvapiť Hamrák, domáci boli dezorientovaní a vyhodili puk iba na zakázané uvoľnenie.

09:34
    Hostia pokračujú v aktivite a Kalemba musel vyrážať nepríjemnú strelu Kováčika a vzápätí dobre zapracoval aj Chrenko, ale tentokrát z toho hostia nič nevyťažili.

08:18
    MIROSLAV PUPÁK dorážal puk do siete Kalembu, keď pred domácim brankárom vznikol menší závar a práve Pupák sa tam najlepšie zorientoval a dotlačil puk do siete alebo to bol niekto z domácich obrancov? Podstatné je, že hostia dávajú gól. Asistencie: Daniel Štumpf a Dušan Milo.

07:24
    Kristan zasahoval po strele domáceho obrancu od modrej čiary, ale už sú pri puku hostia, ktorí okamžite vyrážajú do protiútoku.

06:41
    Hamrákov pokus o prechod do útočnej tretiny končí ofsajdom hostí a nasleduje vhadzovanie v strednom pásme.

05:40
    Hostia v plnom počte. Nitrania sa ubránili bez väčších problémov a pokračujeme v plnom počte hráčov na oboch stranách.

05:26
    V oslabení unikli Chrenko a Kováčik, druhý menovaný dokázal zakončiť, ale jeho pokus letí mimo brány Kalembu.

04:52
    Banská Bystrica je usadená v útočnej tretine, ale zatiaľ sme sa priamej strely na Kristana nedočkali.

04:18
    Hostia sa zatiaľ úspešné bránia a v tejto chvíli posielajú puk až za bránu domáceho Kalembu.

03:40
    Vylúčenie Nitra – Peter König – dve minúty za podrazenie.

03:21
    Kadurova strela bola zrazená na ochrannú sieť a bude sa vhadzovať pred Kristanom.

02:56
    Vyrovnať sa pokúšal Saracino, ale jeho strelu švihom dokázal hosťujúci Kristan poslať pravým betónom do rohu klziska.

02:24
    FILIP BAJTEK sa presadil z bezprostrednej blízkosti domáceho Kalembu, keď puk po ľavom krídle potiahol Segľa a nahodil to do priestoru, kde korčuľoval hosťujúci útočník Bajtek a aj s dávkou šťastia puk končí v domácej bráne. Asistencia: Martin Segľa.

01:17
    Kováčik sa snažil nahadzovať puk pred domácu bránu, ale nikto z jeho spoluhráčov tam nebol a do útoku idú domáci hokejisti.

00:46
    Banská Bystrica vyprodukovala zakázané uvoľnenie, konkrétne to bol Meland, ktorý veľmi nepresne rozozhrával a hra sa presúva pred bránu domáceho tímu.

00:09
    Nitra začala veľmi z ostra, pretože Tománekova bomba sa obtrela o hornú žŕdku brány domáceho Kalembu.

00:01

Pekné popoludnie pri sledovaní on-line prenosu z Tipsport extraligy. Hráči Banskej Bystrice a Nitry sú už nastúpení na ľadovej ploche zimného štadióna v Banskej Bystrici. Jeden z dvoch hlavných rozhodcov stretnutia už o malú chvíľu vhodí úvodné buly dnešného zápasu. Príjemné sledovanie.

HC 05 Banská Bystrica: Kalemba – Saracino, Bambúch, Handlovský, White, Kafka – Macháček, Meland, Kadura, Hudec, Macík – Zošiak, Styk, Mat. Chovan, Zigo, Lunter – Devečka, Žilka, Hegyi, Heizer, Dolník

HK Nitra: Kristan – Nádašdi, Milo, Kováčik, Chrenko, H. Ručkay – Ordzovenský, König, Tománek, Stümpel, L. Novák – Rais, M. Novák, Segľa, Hamrák, Bajtek – Bača, Piačka, Štumpf, Kmeč, Pupák

Rozhodca: Peter Jonák, Milan Novák – Vladimír Brath, Roman Výleta.

Slovenská hokejová Tipsport extraliga pokračuje 24. kolom a my budeme prostredníctvom tohto on-line prenosu svedkami súboja medzi mužstvami HC ´05 Banská Bystrica a HK Nitra.

Bystričania nepochodili v piatok na ľade tabuľkového lídra z Košic, kde dokázali odolávať iba prvú tretinu, po ktorej bol stav nerozhodný 1:1, ale na konci stretnutia sa radovali hokejisti HC Košice po víťazstve 4:1. To však banskobystrickým hokejistom nemohlo ublížiť z pohľadu prepadu v tabuľke extraligy, pretože na 3. mieste sú usadení pomerne pevne a navyše ich konkurent Poprad doma síce zvíťazil nad Duklou Trenčín, ale až po predĺžení. Práve na Poprad majú Bystričania náskok 4 bodov a takisto odohrali v porovnaní s Popradčanmi o zápas menej.

Nitrianskí hokejisti odohrajú v priebehu štyroch dní už tretí zápas, pretože vo štvrtok absolvovali vložený zápas proti SR "20", v ktorom dosť prekvapujúco prehrali 4:5 po predĺžení. V následnom zápase na druhý deň privítali Martinčanov a v tomto stretnutí si už poradili po víťazstve 3:1. V tabuľke sú na tom zverenci Antonína Stavjaňu veľmi dobre a držia si 2. miesto so ziskom 52 bodov. Na vedúce HC Košice tak strácajú jediný bod a nebyť menšieho "výbuchu" proti reprezentačnej dvadsiatke boli by hokejisti Nitry už na vedúcej pozícií extraligy.

Vo vzájomných zápasoch tejto sezóny zatiaľ v prípade týchto dvoch tímov platilo pravidlo "môj dom, môj hrad", pretože Banská Bystrica zvíťazila doma 4:1, aby jej to potom Nitrania oplatili na domácom ľade porážkou 5:3. Bystričania strácajú na tím HK Nitra v tabuľke 7 bodov a v prípade výhry v tomto zápase by sa im výrazne priblížili, naopak HK Nitra sa určite bude snažiť odpútať od svojho súpera a upevniť si tak priebežné 2. miesto. Fakt je ten, že dnešný súper Bystričanov je veľmi kvalitný a domácich hokejistov určite nečaká ľahký zápas.

V Banskej Bystrici môžeme očakávať kvalitný duel a ako to všetko nakoniec dopadne vás pozývame sledovať aj prostredníctvom nášho on-line prenosu.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie začína o 16:30.

Peter Kašický

Góly a asistencie: 14. Saracino (White), 41. Kafka (Hudec, Bambúch), 56. Hudec (Heizer, Macík), 60. Meland – 3. Bajtek (Segľa), 9. Pupák (Štumpf, Milo), 60. Hamrák (Bajtek, Segľa)

HC´ 05 Banská Bystrica: Kalemba (Hollý) – Saracino, Bambúch, Handlovský, White, Kafka – Macháček, Meland, Kadura, Hudec, Macík – Zošiak, Styk, Mat. Chovan, Zigo, Lunter – Devečka, Žilka, Hegyi, Heizer, Dolník
    HK Nitra: Kristan (Zima) – Nádašdi, Milo, Kováčik, Chrenko, H. Ručkay – Ordzovenský, König, Tománek, Stümpel, L. Novák – Rais, M. Novák, Segľa, Hamrák, Bajtek – Bača, Piačka, Štumpf, Kmeč, Pupák

Rozhodca: Peter Jonák, Milan Novák – Vladimír Brath, Roman Výleta