Philadelphia – Ottawa 1:3 (kon.) | Boston – NY Islanders 1:2 (kon.) | Buffalo – Montreal 1:5 (kon.)
Washington – Carolina 3:1 (kon.) | Detroit – San Jose 2:3 (1:2 po s.n.) | Tampa Bay – Pittsburgh 3:6 (kon.)
Minnesota – St. Louis 0:2 (kon.) | Winnipeg – Florida 7:2 (kon.) | LA Kings – Colorado 3:2 (3:1 po s.n.)
Washington Capitals
3:1 (0:1, 2:0, 1:0)
Carolina Hurricanes
cz Piatok 12.04.2013, 01:05 • Verizon Center, Washington D. C. (kapacita 18672 míst) • NHL

To je ode mě pro tuto chvíli vše, přeji vám dobrou noc a u dalších onlajn přenosů na počtenou! (03:49:53)

Nejvíce času na ledě: Mike Green 24:35 – Alexander Sjomin 25:03

Branky a nahrávky: 29. Brouwer (Ribeiro, Bäckström), 31. Green (Beagle, Wolski), 60. Brouwer – 6. Skinner (E. Staal, Corvo). Rozhodčí: Hasenfratz, Lee – Murphy, Nansen. Diváci: 18506

Dnešní utkání dvou rivalů z Jihovýchodní divize načali lépe hráči Caroliny, kteří se v šesté minutě dostali zásluhou přesilovkové trefy Jeff Skinnera do vedení. Hurikáni dokonce v úvodu utkání vedli na střely v poměru 13:0, i tak ale nedokázali dnešní utkání dovézt k bodovému zisku. V polovině utkání se dvěma rychlými brankami podařilo Washingtonu otočit stav zápasu na 2:1, když se prosadili Troy Brouwer a Mike Green. Vše pečetil gólem do prázdné branky 5 vteřin před závěrečnou sirénou svým druhým gólem v zápase Troy Brouwer. Washington si tak připisuje další důležitou výhru, Carolina potvrzuje své trápení.

Washington právě vstřelil branku!
    TROY BROUWER nakonec ujel všem bránícím hráčům Caroliny a bekhendovou střelou do prázdné branky upravuje skóre na svou konečnou podobu – 3:1! Bez asistence.

59:40
    Domácí vyhazují do středního pásma.

59:21
    Icing domácích, hra se stěhuje zpátky před Holtbyho svatyni.

59:11
    Nakonec to vypadá na vzájemné vyloučení Skinnera a Johanssona za hrubost.

59:11
    Eric Staal v obrovské šanci ztroskotal na Holtbym! Poté se strhla velká strkanice, po které se bude určitě vylučovat.

58:25
    Peters je na střídačce, hosté jsou v šesti!

57:38
    Ani pokus Volpattiho, ani na druhé straně střela Harrisona brankou nekončí.

56:10
    Na druhé straně se vyznamenává také Holtby, který likviduje střelu Sjomina.

55:09
    Peters kryje střelu Ovečkina.

53:25
    Sjomin v dobré pozici zcela minul Holtbyho klec.

52:38
    Holtby chytá opravdu ve velké pohodě, nyní si lahůdkově počkal na střelu od modré čáry a nechal zaúřadovat svou lapačku.

52:00
    Holtby s problémy nakonec ustál veškerý tlak, který byl na něj vyvinut během tohoto střídání.

50:49
    Peters vyráží střelu Mika Ribeira z pravé strany.

49:50
    Řada soubojů ve středním pásmu přináší v hledišti řadu velké pozdvižení.

48:42
    Ačkoliv se domácí hráči a valná většina domácího publika diví, byl odpískán ofsajd.

47:57
    Střela Ovečkina zablokována do rohu kluziště.

47:02
    Domácí postupovali dva na jednoho, byla jim ale odpískána hra vysokou holí.

46:01
    Carlson vypálil ihned po vhazování, Peters byl pozorný.

45:55
    Chimera se hnal za pukem, domácí pokračují v útočné třetině.

45:15
    Ovečkin tváří tvář Petersovi neuspěl.

44:44
    Ofsajd hostů.

44:25
    Domácí získali v obranném pásmu puk a rychle se snažili vyslat do brejku Brouwera, ten ale proti dvěma obráncům neuspěl.

43:41
    Ofsajd domácích.

42:45
    Do třetí třetiny vstoupili lépe domácí hokejisté, kteří se snaží o kombinaci v útočném pásmu.

41:01
    Justin Peters kryje tvrdý pokus od modré čáry.

40:40
    Volpatti ještě udržel puk pro Ovečkinovu lajnu v útočném pásmu.

Nejvíce času na ledě: Mike Green 17:48 – Eric Staal 15:45

V druhé třetině domácí přímo zatopili pod kotlem, během pár vteřin v polovině utkání otočili skóre z 0:1 na 2:1, když se trefili Troy Brouwer a Mike Green a kráčejí si tak vstříc dalšímu bodovému zisku.

40:00

39:48
    Brouwer dorážel z bezprostřední blízkosti nad branku.

39:06
    Beagle se dostal až před branku Hurricanes, kde ale ztroskotal na skvělém Petersovi.

38:49
    Holtby si připisuje další zákrok proti střele od modré čáry.

38:30
    Nash s Ruutuem ujeli do brejku dva na jednoho, skvělá práce Erskinea jim ale znemožnila vystřelit.

37:49
    Ovečkin se opředl do přihrávky z pravé strany, tentokrát minul branku.

37:16
    Holtby si připisuje další skvělý zákrok proti střele od modré čáry.

36:30
    Faulk uklidňuje hru za brankou Canes, Hurikáni se budou snažit rozjet další útok.

35:25
    Holtby si připisuje důležité zákroky proti nebezpečným střelám LaRose a Jordana Staala.

33:30
    Hosté se snaží o vyrovnání, už to ovšem není takový tým, který vedl po pár minutách hry 13:0 na střely.

31:23
    Chimera se prohnal po pravé straně a z úhlu se snažil překvapit Peterse, ten utěsnil prostor u bližší tyče.

30:46
    Domácí hráči se na chvíli usadili v útočném pásmu, MIKE GREEN si sjel s pukem až na vrchol pravého kruhu odkud vypálil přesně do růžku Petersovy branky! Asistence: Jay Beagle a Wojtek Wolski.

30:28
    Skinner se přes dva obránce nedostal, hrát tak může Washington.

29:35
    Ovečkin se dostal do ofsajdu.

29:02
    Skvělý zákrok lapačkou Peterse proti pokusu Perreaulta.

28:40
    Hendricks a Blanchard shodně vyloučeni na 5 minut za bitku.

28:08
    Stejně jako hosté, tak i domácí se prosazují rychle po začátku přesilové hry. Povedenou kombinaci prvního útoku zakončil TROY BROUWER! Asistence: Mike Ribeiro a Nicklas Bäckström.

27:54
    Bude se vylučovat, Capitals si opět zahrají přesilovku, za sekání je vyloučen Jordan Staal.

27:14
    Peters kryje střelecký pokus Johna Carlsona.

26:08
    Hendricks hledal své spoluhráče před brankou, Wolski měl k puku daleko.

25:33
    Ribeiro se dostal ke střele z úhlu, Peters byl ale u své levé tyče připraven.

25:00
    Ribeiro i Tlustý na ledě, oba celky tak hrají v plném počtu.

24:30
    Hosté drží puk za svou brankou a čekají na vhodnou příležitost založit nový útok.

23:55
    Hraje se 4 na 4, bojuje se o puk především ve středním pásmu.

23:00
    Přesilová hra Capitals netrvala dlouho, Mike Ribeiro je vyloučen za hru vysokou holí.

22:56
    Domácí si zahrají přesilovku, za podražení je vyloučen Jiří Tlustý.

22:30
    Tyč zvoní také na druhé straně, když Sjomin dobře tečoval střelu Gleasona od modré čáry.

22:13
    Fehr se dostal k dorážce po Perreaultově střele, Peters raději pokryl kotouč.

22:02
    LaRose pouze nahazoval na Holtbyho, který ale musel podržet puk na svých chráničích.

21:19
    Hosté chybovali ve svém obranném pásmu, puk vybojoval Johansson, předložil ho Ovečkinovi, jehož střela orazítkovala tyč!

20:37
    Peters si připisuje první úspěšný zákrok ve druhé třetině proti střele Erskinea z levé strany.

Nejvíce času na ledě: Mike Green 9:14 – Justin Faulk 8:28

První třetina přišla velmi vlažný hokej, Carolina sice vlétla do zápasu jako hurikán, když po pár minutách vedla dokonce 13:0 na střely! Jedna ze střel se také ujala, konkrétně dorážka Jeffa Skinnera v přesilové hře 4 na 3 ze 6. minuty. Capitals poté trochu přidali, ale hra od poloviny první části hry nestála za nic.

20:00

19:45
    Střela Ovečkina končí na Petersovi.

19:10
    Carlson nyní musel zaskočit za Holtbyho, jemuž propadla střela Harrisona od modré čáry!

19:04
    Zakázané uvolnění Washingtonu.

18:30
    Nyní je hra hodně rozháraná, hraje se především ve středním pásmu, několik minut jsme neviděli střelu na branku.

17:00
    Washingtonu se příliš nedaří v koncovce.

15:57
    Ovečkin napřáhl ke své znamenité střele, kterou zvedl McBain do ochranné sítě.

15:10
    Další postavení mimo hru v podání hráčů Caroliny.

14:25
    Domácí přidali na aktivitě, Ribeirova formace se snaží kombinovat v útočném pásmu.

13:32

12:02
    Sjomin se vrací na led, domácí svou přesilovku nevyužili.

11:32
    Chyba v rozehrávce nabídla zajímavou příležitost pro Perreaulta, který ale Peterse neprostřelil.

11:08
    Green už byl s pukem ve středním pásmu, odpískán ofsajd.

10:45
    Rozvážná kombinace domácích zatím přinesla pouze dělovku Greena od modré, po které měli Hurikáni možnost vyhodit, neučinili ale tak.

10:02
    Přesilovka pro Capitals, na trestnou lavici za podražení míří donedávna ještě hráč Capitals, ale nyní člen první útočné formace Hurricanes, Alexandr Sjomin.

09:47
    Eric Fehr se stihl vrátit s Tlustým, který už už mohl střílet do prázdné branky.

09:20
    Icing domácích přesouvá hru zpátky před Holtbyho branku.

08:40
    Další úspěšný zákrok Holtbyho proti pokusu Westgartha.

08:15
    Holtby je v úvodu utkání pod obrovskou palbou střel z hokejek hráčů Caroliny, na střely hosté vedou 13:0!

07:30
    LaRose byl v dobré příležitosti zcela osamocen, netrefil ale vůbec branku!

06:51
    Do šance se cpal Tlustý, mezitím Hillen skočil na led a domácí tak hrají v plném počtu.

06:35
    Domácí vyhazují.

06:09
    V další šanci se ocitl Skinner, tentokrát Holtby se štěstím svou branku uhájil.

05:45
    Faulk i Brouwer jsou na ledě, hosté pokračují v přesilovce, která bude trvat ještě přes minutu.

05:02
    Carolina právě vstřelila branku!
    Hosté rychle využívají výhodu 4 na 3, Eric Staal vypálil na Holtbyho, k dorážce se dostal pohotový JEFF SKINNER, který tak otevírá skóre dnešního utkání! Asistence: Eric Staal a Joe Corvo.

04:51
    Washington půjde do třech, za zcela evidentní podražení je vyloučen Jack Hillen.

03:55
    Bäckström neudržel puk v útočném pásmu a dopředu tak mohou opět domácí.

03:14
    Přesilovka domácích opravdu netrvala příliš dlouho, Troy Brouwer je vyloučen za hru vysokou holí.

03:06
    Uvidíme první přesilovku, za vyhození kotouče mimo hrací plochu, tedy trest za zdržování hry vidí obránce Justin Faulk.

02:40
    Hurricanes v ofsajdu.

02:22
    Zatím trochu opatrní hráči Capitals vyčkávají na to, co předvedou Hurikáni, těm se zatím podruhé povedlo odehrát puk na icing.

01:40
    Holtby si sám zavařil u své branky, když špatně rozehrál. Reilly Nash is odkryté branky ale nevšiml.

00:15
    Hosté začínají zakázaným uvolněním.

00:01

Washington Capitals: Holtby (Neuvirth) – Green, Alzner, Carlson, Erskine, Oleksy, Hillen – Ovečkin, Bäckström, Johansson – Brouwer, Ribeiro, Volpatti – Fehr, Perreault, Chimera – Beagle, Hendricks, Wolski

Carolina Hurricanes: Peters (Ellis) – Corvo, Gleason, McBain, Harrison, Faulk, Bergeron – Sjomin, E. Staal, Tlustý – Ruutu, J. Staal, Skinner – Wallace, Nash, LaRose – Westgarth, Brent, Blanchard

Rozhodčí: Hasenfratz, Lee – Murphy, Nansen.

Do konce základní části NHL zbývá pro každý tým odehrát nějakých osm, devět zápasů, každý získaný bod v této fázi soutěže je tak velmi cenný. V dnešním utkání se střetnou Washington, který prožil hrozný vstup do sezóny, ale nyní už vládnou Jihovýchodní divizi, a Carolina, která má situaci zcela opačnou.

Capitals jsou nyní na třetím místě Východní konference, se 44 body vládnou nejslabší divizi v celé lize, tedy divizi Jihovýchodní. Na devátý Winnipeg má tým okolo Alexandra Ovečkina náskok 2 bodů. Carolina, která se dlouhou dobu držela v samém čele Východní konference nyní strádá, několik proher v řadě ji posadilo až na čtrnácté místo v konferenci, horší je pouze Florida, která má 32 bodů, zatímco Hurikání jich mají 34.

Zdravím všechny fanynky a fanoušky dobrého ledního hokeje, NHL pokračuje svým strhujícím tempem, na dnes si nejslavnější hokejová soutěž světa přichystala celkem 9 zápasů, v jednom z nich se utká Washington Capitals a Carolina Hurricanes.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:05.

Adam Lacek

Góly a asistencie: 29. Brouwer (Ribeiro, Bäckström), 31. Green (Beagle, Wolski), 60. Brouwer – 6. Skinner (E. Staal, Corvo)

Rozhodca: Hasenfratz, Lee – Murphy, Nansen

Diváci: 18506