Novosibirsk – Omsk 2:5 (kon.) | Ufa – Metallurg Magnitogorsk 2:3 (kon.) | Barys – Čeljabinsk 2:3 (kon.)
Nižnekamsk – Kazaň 2:3 (po pr.)
HC Salavat Julajev Ufa
2:3 (0:0, 2:0, 0:3)
Metallurg Magnitogorsk
cz Utorok 26.02.2013, 14:00 • Ufa Arena • Play-off KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:00.

Dobré odpoledne. Je před námi čtvrtý zápas prvního kola play-off Kontinentální hokejové ligy mezi týmy Salavat Julajev Ufa a Metallurg Magnitogorsk.

Týmy ze čtvrtého a pátého místa východní konference už za sebou mají tři vzájemné zápasy, po nichž vede Ufa 2:1. První zápas na ledě lépe postaveného celku po základní části, Magnitogorsku, vyhráli hosté až v prodloužení díky gólu Alexandra Svitova. Napodruhé už však hráči Magnitky a zejména brankář Gelašvili soupeři nepovolili ani jeden gól a vyhráli 2:0 po zásazích Koroljuka a Mozjakina. Poslední zápas se hrál včera už na domácím hřišti Ufy, kde se radovali domácí. Metallurg sice vedl na konci první třetiny díky znovu velmi produktivnímu Mozjakinovi, ale to bylo z jejich strany vše a tým Miroslava Blaťáka i s pomocí jedné asistence českého beka skóre otočil a vyhrál 4:1.

Ufa tedy vede v sérii 2:1 na zápasy. Před dnešním zápasem je tak v o poznání lepší pozici než Magnitogorsk, nad kterým by už v případě porážky visela hrozba brzkého vyřazení. Jak se s touto pozicí tým, který před vyřazovacími boji angažoval českého útočníka Milana Gulaše, vypořádá, se začneme dozvídat od 14:00.

Salavat Julajev Ufa: Tarkki (Vasilevskij) - Blaťák, Proškin, Zubarev, Koltsov, Sopel, Konev, Aťušov, Isangulov - Růžička, Kchlystov, Zinovjev - Mirnov, Philstrom, Kajgorodov - Svitov, Slepyšev, Pankov - Musatov, Filatov, Gluchov.

Metallurg Magnitogorsk: Gelašvili (Ahonen) - Bondarev, Mišerin, Antipin, Birjukov, Metljuk, Tverdovskij, Khabarov, Lisin - Zuccarelo, Kazionov, Koroljuk - Mozjakin Hodgman, Zdunov - Gulaš, Platonov, O'Reilly - Kosov, Jakubov, Potěchin.

Rozhodčí: Bulanov, Zacharov – Metalnikov, Siročkin.

Ještě jednou dobrý den. Podle všeho to vypadá, že ani Vladimir Jurzinov mladší na střídačce Ufy, ani Paul Maurice vedoucí Magnitogorsk neudělali oproti včerejšímu zápasu žádnou změnu v sestavě. Utkání začne za necelou čtvrthodinu.

Vše je připraveno k utkání. Začneme za malou chvíli.

00:01

00:02
    První buly vyhrává Kazionov. Magnitogorsk v bílém začíná první akci.

00:54
    U puku už domácí. Zubarev nahazoval.

01:31
    Akci hostů zastavuje dobrým obranným zákrokem Kolcov. Vzápětí první zákrok Gelašviliho.

02:14
    Sopel vybojoval puk pro svůj tým. Hosté se však přesto zmocnili kotouče, ale museli vyjet z pásma.

03:03
    Na ledě už jsou čtvrté formace. Puk do pásma domácích zavezl Kosov.

03:30
    Ufa střídá o něco rychleji. Rozehrávku Metallurgu napadá útočník první formace Zinovjev.

04:10
    Růžička měl puk za brankou Magnitogorsku, najíždějícího Zinovjeva před brankou nenašel.

04:45
    První šance Ufy! Hráči v zeleném šli tři na jednoho, ale kvůli špatné přihrávce se nedostali k zakončení! Mirnov totiž nezkrotil skákavý puk.

05:48
    Obránce Metljuk byl na začátku útoku Magnitogorsku, který však netrval dlouho a naopak v pásmu hostů pořádně zatápěl Aťušov.

06:15
    Vhazování před Gelašvilim. Domácí jsou zatím aktivnějším týmem a Magnitka se osvobozuje jen za cenu zakázaného uvolnění.

06:28
    Filatov střílel. Jeho pokus byl zblokován do ochranné sítě.

07:05
    Čtvrtá pětka domácích dobře brání a Aťušov rozehrává další akci.

07:43
    Gelašvili si připisuje další zákrok. Jeho finský protějšek Tarkki v brance Ufy zatím zasahovat nemusel.

08:11
    Blaťák v další šanci! Český reprezentační obránce byl v dobré pozici na kruzích, jeho střelu tahem Gelašvili vytěsnil mimo tři tyče.

08:30
    Magnitogorsk po delší době na útočné polovině. Zadovku před branku zkoušel Jakubov.

09:15
    První alespoň trochu nebezpečnou střelu Metallurgu si připisuje Mozjakin z levého křídla.

09:55
    Hraje se už ale na druhé straně. Dva velké závary před Gelašvilim!

10:45
    Gluchov rozehrál velmi riskantně středem hřiště. Naštěstí pro domácí mu jeho záměr vyšel. U puku je Magnitogorsk, konkrétně Birjukov.

11:30
    Icing domácího týmu v zelených dresech.

11:56
    Mišerin nahazuje. Kolcov puk nedostal z pásma a před Tarkkim se už srocovali hráči hostů. Nakonec z toho nebezpečí pro Ufu nebylo.

12:50
    Hraje se dlouho bez přerušení. Povětšinou v pásmu domácích.

13:10
    Až nyní je hra přerušena. Střela hostů se totiž dotkla ochranné sítě.

13:32
    Zřejmě Svitov se dral před branku hostů. Gelašvili však puk drží a útočník Zuccarelo nezvykle ve vlastním brankovišti odstavuje útočníka Ufy.

13:44
    Drobná strkanice u modré čáry. Nejaktivněji si počínali Pankov, kterému se postavil Gulaš. Vylučovat se nebude.

14:00
    Tarkki vyrazil puk a založil tak protiútok svého celku. Po chvíli ovšem roezhrává Mišerin.

14:30
    Bude se poprvé vylučovat. Za sekání si dvě minuty odpočine domácí útočník Khlystov.

14:41
    Domácí ihned po buly dostali kotouč z pásma.

15:02
    Vzápětí neudržel modrou čáru Antipin.

15:44
    Magnitogorsku se početní převaha nedaří. Koroljuk jen nahodil a Ufa se znovu osvobozuje.

16:30
    Hodgman chtěl zpětnou přihrávku, té se však nedočkal a domácí už jsou v plném počtu.

17:00
    Khabarov se pokoušel o střelu. Tarkki kryje a v následující akci se Metallurg provinil icingem.

17:31
    Agilní Svitov se zkoušel protlačit před Gelašviliho s hokejkou v jedné ruce. Obránce jej dokázal odclonit.

17:50
    Proškin střílel hned po buly, nastřelil napadajícího útočníka a málem z toho byl brejk hostů.

18:00
    Další vyloučení v týmu Ufy. Zinovjev odchází na trestnou lavici za podražení.

18:05
    Gluchov vyhrál buly a Proškin následně vyhazuje.

18:30
    Antipin nepřešel obrannou hráz na modré čáře, kterou vystavěli hráči v zeleném.

18:52
    Koroljuk nahodil a Magnitogorsk získal pásmo.

19:06
    Tarkki raději přikryl kotouč. Probíhá poslední minuta první třetiny.

19:34
    Další vyhození Proškina. Kapitán Ufy je zatím králem v soubojích u své branky.

20:00

V první třetině jsme branku neviděli. Blíže k ní měli určitě svěřenci Vladimira Jurzinova mladšího, kteří dokázali několikrát zahrozit před Gelašvilim. Ruský brankář zatím udržel čisté konto. Uvidíme, zda se prvního gólu dočkáme v druhé části.

20:01

20:04
    Hosté nahazují do pásma. O střelu od modré čáry se poté pokoušel Bondarev.

20:39
    Rychlý brejk Ufy zastavil čárový rozhodčí pískající ofsajd.

20:47
    Začátek druhé části je hodně rozkouskovaný. Teď Birjukov vyhodil puk ze středního pásma až do hlediště.

21:28
    Zubarev uklidňuje neuspořádanou hru a rozehrává zpoza branky.

22:14
    Nebezpečnou střelu vyslal Sopel. Gelašvili měl zakrytý výhled, puk končí vedle!

23:10
    Potěchin přišel v útočném pásmu snadno o kotouč. Hosté navíc faulovali.

23:34
    Za podražení si jde sednout Tverdovskij.

24:13
    Až nyní rozehrávají domácí přesilovkovou kombinaci. Vzápětí však o puk přichází.

25:14
    Aťušov pálil z první, bránu netrefil. Pihlstrom se následně zkoušel vytočit zpoza branky, ale byl zablokován.

25:34

26:09
    Platonov drží puk za Tarkkim. Obránci jej do střelecké pozice nepustili.

26:31
    Gulaš si to namířil do pásma Ufy, k pořádnému zakončení se nedostal.

26:56
    Pankov přišel v útočném rohu o puk a hrají hosté.

27:15
    Hned v další akci si ale Pankov vynutil faul na Gulašovi, který dostává dvě minuty za hákování.

27:33
    Růžička nepřesně přihrál. Gelašvili přikrývá kotouč.

27:27
    Za následnou strkanici jsou vzájemně vyloučeni Filatov s Proškinem za domácí a Zuccarelo a Khabarov za Metallurg. Pokračovat se bude pět na čtyři.

27:52
    Ufa právě vstřelila branku!

Ufa využívá přesilovou hru! Štefan Růžička si u levého mantinelu počkal až se mu nabídne jeden z obránců. Jeho výzvu vyslyšel BRENT SOPEL a po krásné křižné přihrávce kanadský bek pohodlně skóroval takka do prázdné branky!

29:55
    Vhazování ve středovém kruhu. Poté útočí hosté.

30:37
    Další vyloučení na straně Magnitogorsku. Za zbytečný faul v útočném pásmu jde sedět Koroljuk.

31:05
    Aťušov musí začít útočné snahy až od své branky.

31:37
    Pihlstrom a Kajgorodov kombinovali kolem Gelašviliho. Poté střílel nebezpečně Aťušov a následně Proškin, který trefil brankáře Metallurgu zřejmě do masky.

31:37
    Gelašvili po krátkém ošetření bude pokračovat. Náhradník Ahonen zůstává v klidu.

32:15
    Blaťák to zkoušel tahem. Nebezpečná situace v brankovišti hostů.

32:37

33:00
    Ufa pokračovala v tlaku i proti pěti bruslařům a Růžička zkoušel dorážet. Gelašviliho lapačka byla rychlejší.

33:15
    Pihlstrom vystihl rozehrávku hostů, ale poté nedokázal najít Svitova na středu.

33:50
    Šance na vyrovnání pro Magnitogorsk. Alexander Svitov ve vlastním pásmu doslova vysekl hokejku jednomu ze soupeřů a bude dvě minuty pykat.

34:24
    První formace Metallurgu zmáčkla čtveřici v zeleném, ale větší šanci si nevytvořila.

35:00
    Zuccarelo z pozice falešného obránce vyslal nebezpečnou ránu!

35:33
    Tlak Magnitogorsku graduje! Zuccarelo tentokrát před brankou doráží! Tarkki chytil.

35:50

36:22

Jen hrála Ufa v plném počtu a hned se dostala k druhé gólové akci! ANDREJ ZUBAREV si podobně jako při první brance Sopel sjel z pozice pravého obránce před branku, dostal přihrávku od Mirnova a zvýšil na 2:0.

37:46
    Hráči Magnitky se snaží o zkorigování nepříznivého stavu. Naráží ale na dobrý forčekink Zinovjeva, který je nepouští ze svého pásma.

38:37
    Birjukov střílí od modré. Puk z jeho hole k bráně neprošel.

38:56
    Metallurg bude mít šanci při přesilovce. Za zákrok u mantinelu je vyloučen Musatov.

39:18
    Pihlstrom mohl jít do brejku. Jeho přihrávku na spoluhráče na středu hřiště zachytil obránce hostů.

40:00

Ve druhé části Ufa korunovala svůj lepší herní projev rovnou dvěma góly. Takřka totožným způsobem po sjetí si od modré čáry se prosadil nejprve Kanaďan Sopel a po něm Zubarev. Před Magnitogorskem stojí těžký úkol. Aby po dnešním zápase neprohrával v sérii už 1:3, bude muset ve třetí dvacetiminutovce minimálně vyrovnat, aby dostal utkání aspoň do prodloužení.

40:01

40:03
    Kazionov vyhrál úvodní vhazování. Puk je však rychle na hokejkách hráčů Ufy.

40:56

42:02
    Proškin se ke střele neodhodlal. Jeho křižný pas vystihli bránící hráči.

42:51
    Metallurg právě vstřelil branku!

Je sníženo! Jevgenij Mozjakin se rozjel po levém křídle, vystřelil a CAL O'REILLY byl nejrychlejší u odraženého puku. Kanadský útočník už jen pohodlně přehodil beton Tarkkiho.

43:29
    Filatov si hlasitě říkal o přihrávku mezi kruhy. Jeho spoluhráč ho nevyslyšel.

44:24
    Znovu Mozjakin se dostával ke střele kousek za modrou čárou.

44:41
    Další vyloučení Ufy. Pihlstrom vyhodil puk ven z hřiště a je vyloučen za zdržování hry.

44:51
    Magnitogorsk se už rozestavěl v pásmu domácích. Na modré si vyměňuje puk Bondarev a Zuccarelo.

45:20
    Sopel vyhazuje.

45:50
    Bondarev nahodil a Kazionov se tlačil k dorážce. Puk pod několika hráčema hráčema Ufy nevyšťoural.

46:13
    Dobrý zákrok Tarkkiho. Následovat bude buly v pásmu domácích.

46:41

46:52
    Pihlstrom mohl jít rovnou do brejku, stačilo zpracovat prudký pas.

47:03
    Nikita Filatov byl za modrou čárou dříve než puk. Píská se postavení mimo hru.

47:24
    Filatov byl faulovaný. Ufa má výhodu.

48:08
    Šance jednoho z beků domácích po najetí od modré čáry!

48:35
    Až nyní je přerušená hra. Milan Gulaš půjde ven na dvě minuty, když v pádu zahákoval unikajícího Filatova.

48:49
    Úžasný zákrok Gelašviliho! Kaigorodov dostal krásnou přihrávku od Blaťáka a před sebou měl prázdnou branku. Kde se vzala, tu se vzala lapačka brankáře hostů a puk směřující do horní poloviny branky lapila!

49:26
    Koltsovovi rána nesedla.

50:35

50:43
    Pankov je nadále s pukem v útočném pásmu Magnitogorsku.

51:20
    Mozjakin se krásně uvolnil přes dva hráče, vyjížděl do střeleckého úhlu, ale zakončení trochu prováhal a vyjetý Tarkki mu zmenšil střelecký úhel!

52:00
    Další akci zakládají hosté od své branky.

52:17
    Další šance Metallurgu! Koroljuk byl mezi kruhy úplně sám!

52:48
    Hráči Ufy pod tlakem zahrávají jen na zakázané uvolnění.

53:03
    Mišerinova střela od modré neprošla k brance.

53:40
    Sopel nevyhodil puk z pásma domácích, naštěstí pro něj z toho nebylo větší nebezpečí.

54:18
    Domácí už evidentně chtějí ubránit hubený náskok. Rezignovali na napadání a postavili obranný val na vlastní modré čáře.

55:09
    Koroljuk a po něm Mišerin zkoušeli vystřelit. Poté se do brejku řítil Pihlstrom. Oba brankáři jsou pozorní.

56:03
    Domácí mohutně povzbuzování svými fanoušky důsledně brání. Když se hokejisté Metallurgu dostanou do útočného pásma, většinou končí v rozích.

56:21
    Oddechový čas pro hosty.

56:40

Je vyrovnáno! Krásný a hlavně důležitý gól v podání první formace hostů. Zuccarelo získal kotouč u modré čáry, přihrál jej před bránu, kde Mozjakin napříč brankovištěm vyzval ke skórování CALA O'REILLYHO!

57:53
    Mozjakin mohl strhnout vedení na stranu svého týmu! Puk jen prosvištěl brankovištěm!

58:45
    Následuje zklidnění. Antipin rozehrává.

59:05
    Další příležitost pro Mozjakina! Ruský forvard si nyní vylámal zuby na Tarkkim.

59:55

Neuvěřitelné! Pět vteřin před koncem hosté rozhodují o svém vítězství! MATS ZUCCARELO se uvolnil v rohu hřiště, zajel za branku a zpoza svatyně Ufy zasunul puk do branky za překvapeného Tarkkiho! Neskutečný obrat Metallurgu je dokonán!

60:00

Metallurgu Magnitogorsk se ve třetí třetině povedl nevídaný obrat ve skóre. Nejprve O'Reilly dorazil střelu Mozjakina a bylo to už jen o gól. Tři minuty před koncem potom stejný hráč stál na konci lahůdkové kombinace celého prvního útoku a pět vteřin před koncem odmítl prodloužení norský útočník Zuccarelo po krásné individuální akci a zakončení zpoza branky. Metallurg tak díky třem gólům svého prvního útoku slaví vítězství 3:2, přestože po dvou třetinách svěřenci Paula Maurice prohrávali 0:2. Stav série je tím pádem vyrovnaný 2:2. Pátý zápas se bude hrát v Magnitogorsku. Dnešní strhující zápas budiž tou nejlepší pozvánkou na sledování dalších bojů v play-off KHL. Ode mě je to pro dnešek vše, přeji vám hezký zbytek dne. (16:24:11)

Michal Šíma

Góly a asistencie: 28. Sopel (Růžička, Blaťák), 37. Zubarev (Mirnov, Kajgorodov) - 43. O'Reilly (Mozjakin), 57. O'Reilly (Mozjakin, Zuccarelo), 60. Zuccarelo (Antipin)

HC Salavat Julajev Ufa: Tarkki (Vasilevskij) - Blaťák, Proškin, Zubarev, Koltsov, Sopel, Konev, Aťušov, Isangulov - Růžička, Khlystov, Zinovjev - Mirnov, Philstrom, Kajgorodov - Svitov, Slepyšev, Pankov - Musatov, Filatov, Gluchov.

Rozhodca: Bulanov, Zacharov – Metalnikov, Siročkin