Novosibirsk – Omsk 2:5 (kon.) | Ufa – Metallurg Magnitogorsk 2:3 (kon.) | Barys – Čeljabinsk 2:3 (kon.)
Nižnekamsk – Kazaň 2:3 (po pr.)
HC Salavat Julajev Ufa
2:3 (0:0, 2:0, 0:3)
Metallurg Magnitogorsk
cz Utorok 26.02.2013, 14:00 • Ufa Arena • Play-off KHL

Metallurgu Magnitogorsk se ve třetí třetině povedl nevídaný obrat ve skóre. Nejprve O'Reilly dorazil střelu Mozjakina a bylo to už jen o gól. Tři minuty před koncem potom stejný hráč stál na konci lahůdkové kombinace celého prvního útoku a pět vteřin před koncem odmítl prodloužení norský útočník Zuccarelo po krásné individuální akci a zakončení zpoza branky. Metallurg tak díky třem gólům svého prvního útoku slaví vítězství 3:2, přestože po dvou třetinách svěřenci Paula Maurice prohrávali 0:2. Stav série je tím pádem vyrovnaný 2:2. Pátý zápas se bude hrát v Magnitogorsku. Dnešní strhující zápas budiž tou nejlepší pozvánkou na sledování dalších bojů v play-off KHL. Ode mě je to pro dnešek vše, přeji vám hezký zbytek dne. (16:24:11)

60:00

59:55
    Metallurg právě vstřelil branku!

Neuvěřitelné! Pět vteřin před koncem hosté rozhodují o svém vítězství! MATS ZUCCARELO se uvolnil v rohu hřiště, zajel za branku a zpoza svatyně Ufy zasunul puk do branky za překvapeného Tarkkiho! Neskutečný obrat Metallurgu je dokonán!

59:05
    Další příležitost pro Mozjakina! Ruský forvard si nyní vylámal zuby na Tarkkim.

58:45
    Následuje zklidnění. Antipin rozehrává.

57:53
    Mozjakin mohl strhnout vedení na stranu svého týmu! Puk jen prosvištěl brankovištěm!

56:40

Je vyrovnáno! Krásný a hlavně důležitý gól v podání první formace hostů. Zuccarelo získal kotouč u modré čáry, přihrál jej před bránu, kde Mozjakin napříč brankovištěm vyzval ke skórování CALA O'REILLYHO!

56:21
    Oddechový čas pro hosty.

56:03
    Domácí mohutně povzbuzování svými fanoušky důsledně brání. Když se hokejisté Metallurgu dostanou do útočného pásma, většinou končí v rozích.

55:09
    Koroljuk a po něm Mišerin zkoušeli vystřelit. Poté se do brejku řítil Pihlstrom. Oba brankáři jsou pozorní.

54:18
    Domácí už evidentně chtějí ubránit hubený náskok. Rezignovali na napadání a postavili obranný val na vlastní modré čáře.

53:40
    Sopel nevyhodil puk z pásma domácích, naštěstí pro něj z toho nebylo větší nebezpečí.

53:03
    Mišerinova střela od modré neprošla k brance.

52:48
    Hráči Ufy pod tlakem zahrávají jen na zakázané uvolnění.

52:17
    Další šance Metallurgu! Koroljuk byl mezi kruhy úplně sám!

52:00
    Další akci zakládají hosté od své branky.

51:20
    Mozjakin se krásně uvolnil přes dva hráče, vyjížděl do střeleckého úhlu, ale zakončení trochu prováhal a vyjetý Tarkki mu zmenšil střelecký úhel!

50:43
    Pankov je nadále s pukem v útočném pásmu Magnitogorsku.

50:35

49:26
    Koltsovovi rána nesedla.

48:49
    Úžasný zákrok Gelašviliho! Kaigorodov dostal krásnou přihrávku od Blaťáka a před sebou měl prázdnou branku. Kde se vzala, tu se vzala lapačka brankáře hostů a puk směřující do horní poloviny branky lapila!

48:35
    Až nyní je přerušená hra. Milan Gulaš půjde ven na dvě minuty, když v pádu zahákoval unikajícího Filatova.

48:08
    Šance jednoho z beků domácích po najetí od modré čáry!

47:24
    Filatov byl faulovaný. Ufa má výhodu.

47:03
    Nikita Filatov byl za modrou čárou dříve než puk. Píská se postavení mimo hru.

46:52
    Pihlstrom mohl jít rovnou do brejku, stačilo zpracovat prudký pas.

46:41

46:13
    Dobrý zákrok Tarkkiho. Následovat bude buly v pásmu domácích.

45:50
    Bondarev nahodil a Kazionov se tlačil k dorážce. Puk pod několika hráčema hráčema Ufy nevyšťoural.

45:20
    Sopel vyhazuje.

44:51
    Magnitogorsk se už rozestavěl v pásmu domácích. Na modré si vyměňuje puk Bondarev a Zuccarelo.

44:41
    Další vyloučení Ufy. Pihlstrom vyhodil puk ven z hřiště a je vyloučen za zdržování hry.

44:24
    Znovu Mozjakin se dostával ke střele kousek za modrou čárou.

43:29
    Filatov si hlasitě říkal o přihrávku mezi kruhy. Jeho spoluhráč ho nevyslyšel.

42:51

Je sníženo! Jevgenij Mozjakin se rozjel po levém křídle, vystřelil a CAL O'REILLY byl nejrychlejší u odraženého puku. Kanadský útočník už jen pohodlně přehodil beton Tarkkiho.

42:02
    Proškin se ke střele neodhodlal. Jeho křižný pas vystihli bránící hráči.

40:56

40:03
    Kazionov vyhrál úvodní vhazování. Puk je však rychle na hokejkách hráčů Ufy.

40:01

Ve druhé části Ufa korunovala svůj lepší herní projev rovnou dvěma góly. Takřka totožným způsobem po sjetí si od modré čáry se prosadil nejprve Kanaďan Sopel a po něm Zubarev. Před Magnitogorskem stojí těžký úkol. Aby po dnešním zápase neprohrával v sérii už 1:3, bude muset ve třetí dvacetiminutovce minimálně vyrovnat, aby dostal utkání aspoň do prodloužení.

40:00

39:18
    Pihlstrom mohl jít do brejku. Jeho přihrávku na spoluhráče na středu hřiště zachytil obránce hostů.

38:56
    Metallurg bude mít šanci při přesilovce. Za zákrok u mantinelu je vyloučen Musatov.

38:37
    Birjukov střílí od modré. Puk z jeho hole k bráně neprošel.

37:46
    Hráči Magnitky se snaží o zkorigování nepříznivého stavu. Naráží ale na dobrý forčekink Zinovjeva, který je nepouští ze svého pásma.

36:22
    Ufa právě vstřelila branku!

Jen hrála Ufa v plném počtu a hned se dostala k druhé gólové akci! ANDREJ ZUBAREV si podobně jako při první brance Sopel sjel z pozice pravého obránce před branku, dostal přihrávku od Mirnova a zvýšil na 2:0.

35:50

35:33
    Tlak Magnitogorsku graduje! Zuccarelo tentokrát před brankou doráží! Tarkki chytil.

35:00
    Zuccarelo z pozice falešného obránce vyslal nebezpečnou ránu!

34:24
    První formace Metallurgu zmáčkla čtveřici v zeleném, ale větší šanci si nevytvořila.

33:50
    Šance na vyrovnání pro Magnitogorsk. Alexander Svitov ve vlastním pásmu doslova vysekl hokejku jednomu ze soupeřů a bude dvě minuty pykat.

33:15
    Pihlstrom vystihl rozehrávku hostů, ale poté nedokázal najít Svitova na středu.

33:00
    Ufa pokračovala v tlaku i proti pěti bruslařům a Růžička zkoušel dorážet. Gelašviliho lapačka byla rychlejší.

32:37

32:15
    Blaťák to zkoušel tahem. Nebezpečná situace v brankovišti hostů.

31:37
    Gelašvili po krátkém ošetření bude pokračovat. Náhradník Ahonen zůstává v klidu.

31:37
    Pihlstrom a Kajgorodov kombinovali kolem Gelašviliho. Poté střílel nebezpečně Aťušov a následně Proškin, který trefil brankáře Metallurgu zřejmě do masky.

31:05
    Aťušov musí začít útočné snahy až od své branky.

30:37
    Další vyloučení na straně Magnitogorsku. Za zbytečný faul v útočném pásmu jde sedět Koroljuk.

29:55
    Vhazování ve středovém kruhu. Poté útočí hosté.

27:52

Ufa využívá přesilovou hru! Štefan Růžička si u levého mantinelu počkal až se mu nabídne jeden z obránců. Jeho výzvu vyslyšel BRENT SOPEL a po krásné křižné přihrávce kanadský bek pohodlně skóroval takka do prázdné branky!

27:27
    Za následnou strkanici jsou vzájemně vyloučeni Filatov s Proškinem za domácí a Zuccarelo a Khabarov za Metallurg. Pokračovat se bude pět na čtyři.

27:33
    Růžička nepřesně přihrál. Gelašvili přikrývá kotouč.

27:15
    Hned v další akci si ale Pankov vynutil faul na Gulašovi, který dostává dvě minuty za hákování.

26:56
    Pankov přišel v útočném rohu o puk a hrají hosté.

26:31
    Gulaš si to namířil do pásma Ufy, k pořádnému zakončení se nedostal.

26:09
    Platonov drží puk za Tarkkim. Obránci jej do střelecké pozice nepustili.

25:34

25:14
    Aťušov pálil z první, bránu netrefil. Pihlstrom se následně zkoušel vytočit zpoza branky, ale byl zablokován.

24:13
    Až nyní rozehrávají domácí přesilovkovou kombinaci. Vzápětí však o puk přichází.

23:34
    Za podražení si jde sednout Tverdovskij.

23:10
    Potěchin přišel v útočném pásmu snadno o kotouč. Hosté navíc faulovali.

22:14
    Nebezpečnou střelu vyslal Sopel. Gelašvili měl zakrytý výhled, puk končí vedle!

21:28
    Zubarev uklidňuje neuspořádanou hru a rozehrává zpoza branky.

20:47
    Začátek druhé části je hodně rozkouskovaný. Teď Birjukov vyhodil puk ze středního pásma až do hlediště.

20:39
    Rychlý brejk Ufy zastavil čárový rozhodčí pískající ofsajd.

20:04
    Hosté nahazují do pásma. O střelu od modré čáry se poté pokoušel Bondarev.

20:01

V první třetině jsme branku neviděli. Blíže k ní měli určitě svěřenci Vladimira Jurzinova mladšího, kteří dokázali několikrát zahrozit před Gelašvilim. Ruský brankář zatím udržel čisté konto. Uvidíme, zda se prvního gólu dočkáme v druhé části.

20:00

19:34
    Další vyhození Proškina. Kapitán Ufy je zatím králem v soubojích u své branky.

19:06
    Tarkki raději přikryl kotouč. Probíhá poslední minuta první třetiny.

18:52
    Koroljuk nahodil a Magnitogorsk získal pásmo.

18:30
    Antipin nepřešel obrannou hráz na modré čáře, kterou vystavěli hráči v zeleném.

18:05
    Gluchov vyhrál buly a Proškin následně vyhazuje.

18:00
    Další vyloučení v týmu Ufy. Zinovjev odchází na trestnou lavici za podražení.

17:50
    Proškin střílel hned po buly, nastřelil napadajícího útočníka a málem z toho byl brejk hostů.

17:31
    Agilní Svitov se zkoušel protlačit před Gelašviliho s hokejkou v jedné ruce. Obránce jej dokázal odclonit.

17:00
    Khabarov se pokoušel o střelu. Tarkki kryje a v následující akci se Metallurg provinil icingem.

16:30
    Hodgman chtěl zpětnou přihrávku, té se však nedočkal a domácí už jsou v plném počtu.

15:44
    Magnitogorsku se početní převaha nedaří. Koroljuk jen nahodil a Ufa se znovu osvobozuje.

15:02
    Vzápětí neudržel modrou čáru Antipin.

14:41
    Domácí ihned po buly dostali kotouč z pásma.

14:30
    Bude se poprvé vylučovat. Za sekání si dvě minuty odpočine domácí útočník Khlystov.

14:00
    Tarkki vyrazil puk a založil tak protiútok svého celku. Po chvíli ovšem roezhrává Mišerin.

13:44
    Drobná strkanice u modré čáry. Nejaktivněji si počínali Pankov, kterému se postavil Gulaš. Vylučovat se nebude.

13:32
    Zřejmě Svitov se dral před branku hostů. Gelašvili však puk drží a útočník Zuccarelo nezvykle ve vlastním brankovišti odstavuje útočníka Ufy.

13:10
    Až nyní je hra přerušena. Střela hostů se totiž dotkla ochranné sítě.

12:50
    Hraje se dlouho bez přerušení. Povětšinou v pásmu domácích.

11:56
    Mišerin nahazuje. Kolcov puk nedostal z pásma a před Tarkkim se už srocovali hráči hostů. Nakonec z toho nebezpečí pro Ufu nebylo.

11:30
    Icing domácího týmu v zelených dresech.

10:45
    Gluchov rozehrál velmi riskantně středem hřiště. Naštěstí pro domácí mu jeho záměr vyšel. U puku je Magnitogorsk, konkrétně Birjukov.

09:55
    Hraje se už ale na druhé straně. Dva velké závary před Gelašvilim!

09:15
    První alespoň trochu nebezpečnou střelu Metallurgu si připisuje Mozjakin z levého křídla.

08:30
    Magnitogorsk po delší době na útočné polovině. Zadovku před branku zkoušel Jakubov.

08:11
    Blaťák v další šanci! Český reprezentační obránce byl v dobré pozici na kruzích, jeho střelu tahem Gelašvili vytěsnil mimo tři tyče.

07:43
    Gelašvili si připisuje další zákrok. Jeho finský protějšek Tarkki v brance Ufy zatím zasahovat nemusel.

07:05
    Čtvrtá pětka domácích dobře brání a Aťušov rozehrává další akci.

06:28
    Filatov střílel. Jeho pokus byl zblokován do ochranné sítě.

06:15
    Vhazování před Gelašvilim. Domácí jsou zatím aktivnějším týmem a Magnitka se osvobozuje jen za cenu zakázaného uvolnění.

05:48
    Obránce Metljuk byl na začátku útoku Magnitogorsku, který však netrval dlouho a naopak v pásmu hostů pořádně zatápěl Aťušov.

04:45
    První šance Ufy! Hráči v zeleném šli tři na jednoho, ale kvůli špatné přihrávce se nedostali k zakončení! Mirnov totiž nezkrotil skákavý puk.

04:10
    Růžička měl puk za brankou Magnitogorsku, najíždějícího Zinovjeva před brankou nenašel.

03:30
    Ufa střídá o něco rychleji. Rozehrávku Metallurgu napadá útočník první formace Zinovjev.

03:03
    Na ledě už jsou čtvrté formace. Puk do pásma domácích zavezl Kosov.

02:14
    Sopel vybojoval puk pro svůj tým. Hosté se však přesto zmocnili kotouče, ale museli vyjet z pásma.

01:31
    Akci hostů zastavuje dobrým obranným zákrokem Kolcov. Vzápětí první zákrok Gelašviliho.

00:54
    U puku už domácí. Zubarev nahazoval.

00:02
    První buly vyhrává Kazionov. Magnitogorsk v bílém začíná první akci.

00:01

Vše je připraveno k utkání. Začneme za malou chvíli.

Ještě jednou dobrý den. Podle všeho to vypadá, že ani Vladimir Jurzinov mladší na střídačce Ufy, ani Paul Maurice vedoucí Magnitogorsk neudělali oproti včerejšímu zápasu žádnou změnu v sestavě. Utkání začne za necelou čtvrthodinu.

Salavat Julajev Ufa: Tarkki (Vasilevskij) - Blaťák, Proškin, Zubarev, Koltsov, Sopel, Konev, Aťušov, Isangulov - Růžička, Kchlystov, Zinovjev - Mirnov, Philstrom, Kajgorodov - Svitov, Slepyšev, Pankov - Musatov, Filatov, Gluchov.

Metallurg Magnitogorsk: Gelašvili (Ahonen) - Bondarev, Mišerin, Antipin, Birjukov, Metljuk, Tverdovskij, Khabarov, Lisin - Zuccarelo, Kazionov, Koroljuk - Mozjakin Hodgman, Zdunov - Gulaš, Platonov, O'Reilly - Kosov, Jakubov, Potěchin.

Rozhodčí: Bulanov, Zacharov – Metalnikov, Siročkin.

Dobré odpoledne. Je před námi čtvrtý zápas prvního kola play-off Kontinentální hokejové ligy mezi týmy Salavat Julajev Ufa a Metallurg Magnitogorsk.

Týmy ze čtvrtého a pátého místa východní konference už za sebou mají tři vzájemné zápasy, po nichž vede Ufa 2:1. První zápas na ledě lépe postaveného celku po základní části, Magnitogorsku, vyhráli hosté až v prodloužení díky gólu Alexandra Svitova. Napodruhé už však hráči Magnitky a zejména brankář Gelašvili soupeři nepovolili ani jeden gól a vyhráli 2:0 po zásazích Koroljuka a Mozjakina. Poslední zápas se hrál včera už na domácím hřišti Ufy, kde se radovali domácí. Metallurg sice vedl na konci první třetiny díky znovu velmi produktivnímu Mozjakinovi, ale to bylo z jejich strany vše a tým Miroslava Blaťáka i s pomocí jedné asistence českého beka skóre otočil a vyhrál 4:1.

Ufa tedy vede v sérii 2:1 na zápasy. Před dnešním zápasem je tak v o poznání lepší pozici než Magnitogorsk, nad kterým by už v případě porážky visela hrozba brzkého vyřazení. Jak se s touto pozicí tým, který před vyřazovacími boji angažoval českého útočníka Milana Gulaše, vypořádá, se začneme dozvídat od 14:00.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:00.

Michal Šíma

Góly a asistencie: 28. Sopel (Růžička, Blaťák), 37. Zubarev (Mirnov, Kajgorodov) - 43. O'Reilly (Mozjakin), 57. O'Reilly (Mozjakin, Zuccarelo), 60. Zuccarelo (Antipin)

HC Salavat Julajev Ufa: Tarkki (Vasilevskij) - Blaťák, Proškin, Zubarev, Koltsov, Sopel, Konev, Aťušov, Isangulov - Růžička, Khlystov, Zinovjev - Mirnov, Philstrom, Kajgorodov - Svitov, Slepyšev, Pankov - Musatov, Filatov, Gluchov.

Rozhodca: Bulanov, Zacharov – Metalnikov, Siročkin