US Open - muži (Tvrdý povrch)
3:2
7:65
6:2
3:6
2:6
7:66
Jiří Veselý tak po obrovském boji poráží dvacátého hráče světa Francisca Cerundola v pěti setech. Český hráč v pátém setu dvakrát prohrával s brejkem a jeho soupeř dokonce podával na vítězství, ale Veselý vždy dokázal rebrejknout a poté si dojít pro výhru v tiebreaku. Utkání trvalo čtyři hodiny a jedenáct minut.
Český tenista se v dalším, tedy ve třetím kole utká s Chorvatem Bornou Gojem.
Děkuji všem za pozornost a napočtenou u tenisu!
1:3
6:3
2:6
6:71
3:6
Jakub Menšík si při své premiérové účasti na grandslamu zahraje na US Open třetí kolo, v tom druhém po velké bitvě zdolal ve čtyřech setech francouzského kvalifikanta Titouana Drogueta po setech 3:6, 6:2, 7:6 a 6:3.

První set českému tenistovi nevyšel, o podání přišel v osmém gemu a na returnu pak konec dějství neodvrátil. Ve druhé sadě naopak Jakub Menšík dominoval, na servisu byl stoprocentní a soka dvakrát brejknul. Vůbec největší drama přinesl třetí set, v němž se rozhodovalo v tiebreaku a ten si podmanil sedmnáctiletý rodák z Prostějova, soupeři povolil jediný bod. Český tenista pokračoval ve výborném výkonu i ve čtvrtém setu a zasloužená odměna v podobě brejku se dostavila v páté hře, v deváté a zároveň poslední pak opět uspěl na returnu, když ve vítězství přetavil druhý mečbol.

Ve třetím kole se Jakub Menšík utká s vítězem zápasu Taylor Fritz – Juan Pablo Varillas, velkým favoritem tohoto klání je americká světová devítka.
US Open - ženy (Tvrdý povrch)
0:2
5:7
6:75
Petra Kvitová tak bohužel končí na US Open už ve druhém kole, když nad její síly byla bývalá světová jednička Caroline Wozniacká. Dánská hráčka dnes předvedla parádní výkon, a nebylo vůbec poznat, že se k tenisu vrátila po třech letech. Wozniacká se v dalším kole utká s domácí Jennifer Brady.
Děkuji všem za pozornost a přejí příjemný zbytek dne.
0:2
4:6
2:6
Karolína Plíšková (25.) ve druhém kole US Open překvapivě nestačila na Claru Burelovou (62.). S francouzskou tenistkou prohrála turnajová finalistka z roku 2016 za pouhých 68 minut po setech 4:6 a 2:6. Češka vstoupila do zápasu dvěma prohranými servisy, přesto se jí podařilo otočit z 0:3 na 4:3. Velká stíhací jízda se zakrátko ukázala jako zbytečná, neboť další tři gemy patřily opět soupeřce. Ta přidala ve druhém dějství ještě další dva brejky a zahraje si opět po roce ve třetím kole.
0:2
2:6
2:6
Markéta Vondroušová postupuje do třetího kola US Open po výsledkově jednoznačném zápase, v němž se ale nadřela o něco více, než by napovídal výsledek. V úvodním setu po dobrém začátku odolala wimbledonská vítězka za stavu 3:2 čtyřem brejkbolům houževnaté Italky, načež prolomila snadno její podání a set už bez potíží dopodávala. Druhá sada začala maratónským gemem přes sedm shod, který se stal opět kořistí Vondroušové. Ta se spoléhala především na pevnou obranu, netrpělivá Italka měla sice řadu skvělých úderů, ale také více než trojnásobek nevynucených chyb, což zápas v důsledku rozhodlo.
Ve 3. kole se Markéta Vondroušová utká s 22. nasazenou Ruskou Jekatěrinou Alexandrovovou, která dnes podobně snadno vyřadila Ukrajinku Lesju Curenkovou.