US Open - muži (Tvrdý povrch)
3:2
7:65
6:2
3:6
2:6
7:66
Jiří Veselý tak po obrovském boji poráží dvacátého hráče světa Francisca Cerundola v pěti setech. Český hráč v pátém setu dvakrát prohrával s brejkem a jeho soupeř dokonce podával na vítězství, ale Veselý vždy dokázal rebrejknout a poté si dojít pro výhru v tiebreaku. Utkání trvalo čtyři hodiny a jedenáct minut.
Český tenista se v dalším, tedy ve třetím kole utká s Chorvatem Bornou Gojem.
Děkuji všem za pozornost a napočtenou u tenisu!
1:3
6:3
2:6
6:71
3:6
Jakub Menšík si při své premiérové účasti na grandslamu zahraje na US Open třetí kolo, v tom druhém po velké bitvě zdolal ve čtyřech setech francouzského kvalifikanta Titouana Drogueta po setech 3:6, 6:2, 7:6 a 6:3.

První set českému tenistovi nevyšel, o podání přišel v osmém gemu a na returnu pak konec dějství neodvrátil. Ve druhé sadě naopak Jakub Menšík dominoval, na servisu byl stoprocentní a soka dvakrát brejknul. Vůbec největší drama přinesl třetí set, v němž se rozhodovalo v tiebreaku a ten si podmanil sedmnáctiletý rodák z Prostějova, soupeři povolil jediný bod. Český tenista pokračoval ve výborném výkonu i ve čtvrtém setu a zasloužená odměna v podobě brejku se dostavila v páté hře, v deváté a zároveň poslední pak opět uspěl na returnu, když ve vítězství přetavil druhý mečbol.

Ve třetím kole se Jakub Menšík utká s vítězem zápasu Taylor Fritz – Juan Pablo Varillas, velkým favoritem tohoto klání je americká světová devítka.