US Open - ženy (Tvrdý povrch)
0:2
5:7
6:75
Petra Kvitová tak bohužel končí na US Open už ve druhém kole, když nad její síly byla bývalá světová jednička Caroline Wozniacká. Dánská hráčka dnes předvedla parádní výkon, a nebylo vůbec poznat, že se k tenisu vrátila po třech letech. Wozniacká se v dalším kole utká s domácí Jennifer Brady.
Děkuji všem za pozornost a přejí příjemný zbytek dne.
0:2
4:6
2:6
Karolína Plíšková (25.) ve druhém kole US Open překvapivě nestačila na Claru Burelovou (62.). S francouzskou tenistkou prohrála turnajová finalistka z roku 2016 za pouhých 68 minut po setech 4:6 a 2:6. Češka vstoupila do zápasu dvěma prohranými servisy, přesto se jí podařilo otočit z 0:3 na 4:3. Velká stíhací jízda se zakrátko ukázala jako zbytečná, neboť další tři gemy patřily opět soupeřce. Ta přidala ve druhém dějství ještě další dva brejky a zahraje si opět po roce ve třetím kole.
0:2
2:6
2:6
Markéta Vondroušová postupuje do třetího kola US Open po výsledkově jednoznačném zápase, v němž se ale nadřela o něco více, než by napovídal výsledek. V úvodním setu po dobrém začátku odolala wimbledonská vítězka za stavu 3:2 čtyřem brejkbolům houževnaté Italky, načež prolomila snadno její podání a set už bez potíží dopodávala. Druhá sada začala maratónským gemem přes sedm shod, který se stal opět kořistí Vondroušové. Ta se spoléhala především na pevnou obranu, netrpělivá Italka měla sice řadu skvělých úderů, ale také více než trojnásobek nevynucených chyb, což zápas v důsledku rozhodlo.
Ve 3. kole se Markéta Vondroušová utká s 22. nasazenou Ruskou Jekatěrinou Alexandrovovou, která dnes podobně snadno vyřadila Ukrajinku Lesju Curenkovou.