Velež Mostar – Escaldes 1:1 (kon.) | Auda – B36 Tórshavn 2:0 (kon.)
FK Velež Mostar
1:1 (0:1)
Inter Escaldes
cz Streda 10.07.2024, 20:00 • Stadion Grbavica, Sarajevo (BIH) • Európska konferenčná liga • Predkolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00 a budeme z něj přinášet změny stavu.

Zdravím a vítám všechny příznivce evropského klubového fotbalu u sledování on-line přenosu utkání prvního předkola Konferenční ligy mezi týmy FK Velež Mostar a Inter Escaldes.

Velež Mostar je bosenský klub, který existuje již 102 let. Po osamostatnění Bosny a Hercegoviny dvakrát vyhrát nejvyšší soutěž, naposledy v sezóně 2018/19. V minulé sezóně skončila Velež na třetí příčce, díky čemuž si vysloužila postup do evropských pohárů. Ty si hercegovinský klub zahrál i v posledních dvou sezónách. Předloni dokráčel z prvního až do třetího předkola Konferenční ligy a v loňské sezóny skončilo už v prvním předkole KL.

Andorský klub Inter Escaldes byl založen v roce 1991, takže jeho historie je pouze třiatřicetiletá. I tak už ale Escaldes stihlo třikrát ovládnout andorskou ligu, naposledy v sezóně 2021/22. V pohárové Evropě se zatím Inter objevil ve čtyř sezónách. V minulém ročníku dokázal postoupit do druhého předkola Konferenční ligy a pak už nestačil na skotský Hibernian.

Tyto dva kluby se dosud neutkaly.

FK Velež Mostar: Hadžikić – Išasegi, Hrkáč, Okeke, Šturm – Pršeš (C), Halilović, Šikalo – Mujan, Mlinarić, Suljić
    Náhradníci: Ribić – Nanić, Oreč, Bajrić, Alves, Haskić, Savić, Bobaj, Jevtović, Puce, Milak
    Trenér: Cabadu.

Inter Escaldes: Muñoz – Torres, Puentes, Feher, Caballé, Gallego (C) – Berlanga, López, Alonso, Assoubre – Lopez
    Náhradníci: Coca – Sánchez, De La Torre, Martínez, Andreu, Ryahi, Fernandes
    Trenér: Canals.

Rozhodčí: Karlsen – Dahl, Markus (DEN).

1

33
    Inter Escaldes právě vstřelil branku!
    Autorem branky je JOAN LÓPEZ. Asistence: Jean-Luc Assoubre.
    33. Joan LÓPEZ - 0:1

45+3

První poločas je za námi a zatím se nám rodí velké překvapení, protože trpaslík z Andory inter Escaldes vede díky brance Joana Lópeze z 34. minuty nad bosenským favoritem Veleží Mostar 1:0. Hosté měli více střeleckých pokusů i rohových kopů, takže vedou zaslouženě.

Druhý poločas začne přibližně ve 21:04.

46

46
    Střídání v týmu FK Velež Mostar:
    ze hřiště odchází Mihael Mlinarič, přichází Nermin Haskič.

51
    Střídání v týmu Inter Escaldes:
    ze hřiště odchází Joan López, přichází Hamza Ryahi.

62
    ze hřiště odchází Karlo Išasegi, přichází Ante Oreč,
    ze hřiště odchází Dino Halilović, přichází Elzio Alves.

ze hřiště odchází Jilmar Torres, přichází Ángel De La Torre,
    ze hřiště odchází Domi Berlanga, přichází Víctor Martínez.

65
    Velež Mostar právě vstřelil branku!
    Tečovanou dorážkou zařídil vyrovnání po rychlé akci náhradníků ELZIO ALVES. Asistence: Ante Oreč.
    65. Elzio ALVES - 1:1

70
    Žlutá karta pro tým Inter Escaldes (Camilo Puentes).

77
    ze hřiště odchází Omar Pršeš, přichází Milan Jevtović.

84
    ze hřiště odchází Camilo Puentes, přichází Alex Sánchez,
    ze hřiště odchází Jean-Luc Assoubre, přichází Sascha Andreu.

87
    ze hřiště odchází Asmir Suljić, přichází Adin Bajrić.

90+5
    Žlutá karta pro tým FK Velež Mostar (Klemen Šturm).

90+6

V prvním předkole Konferenční ligy se zrodilo poměrně velké překvapení, když andorský celek Inter Escaldes uhrál na hřišti bosenské Veleže Mostar remízu 1:1. Hosté vedli od 34. minuty, kdy se trefil záložník z Rovníkové Guiney López. Ve druhém poločase vyšlo domácím skvěle střídání. V 62. minutě přišli na hřiště Ante Oreč a Elzio Alvesa druhý jmenovaný tomu prvnímu nahrál na gól na konečných 1:1.

Držení míče: 48 % : 52 %.
    Střely na branku: 4:1. Střely mimo: 7:7. Rohy: 3:3. Ofsajdy: 2:0. Fauly: 12:15. (22:21:07)

Petr Sumbal

Góly: 65. Alves (Oreč) – 33. López (Assoubre)

Karty:   90+5. Šturm (VMO) – 70. Puentes (INE)

Střely na branku: 4:1. Střely mimo: 7:7. Rohy: 3:3. Ofsajdy: 2:0. Fauly: 12:15.
    FK Velež Mostar: Hadžikić – Išasegi (62. Oreč), Hrkáč, Okeke, Šturm – Pršeš /C/ (77. Jevtović), Halilović (62. Alves), Šikalo – Mujan, Mlinarić (46. Haskić), Suljić (87. Bajrić)
    Náhradníci: Ribić – Nanić, Savić, Bobaj, Puce, Milak

Tréner: Cabadu

Inter Escaldes: Muñoz – Torres (62. De La Torre), Puentes (84. Sanchez), Feher, Caballé, Gallego /C/ – Berlanga (62. Martínez), López (51. Ryahi), Alonso, Assoubre (84. Andreu) – Lopez
    Náhradníci: Coca – Fernandes

Tréner: Canals

Rozhodca: Karlsen – Dahl, Markus (DEN)
    Štvrtok 18.07.2024
    Escaldes - Velež Mostar 5:1

Góly: 44. G. Lopez (J. Lopez), 45+2. G. Lopez (De La Torre), 57. Berlanga (J. Lopez), 84. Berlanga (Andreu), 90+2. Andreu (Berlanga) – 53. Oreč (Jevtović)

Karty:   38. Feher (INE), 85. Domi (INE), 88. Martinez (INE) – 27. Halilović (VMO), 29. Mlinarić (VMO), 68. Oreč (VMO)

Nepremenená penalta: 39. Haškić (VMO), mimo

Držení míče: 51 % : 49 %.
    Střely na branku: 9:4. Střely mimo: 4:7. Rohy: 3:5. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 11:15.